Evde Para Kazandıran işler | Evden Yapılabilecek 30+ İş

   Zamanınızın büyük bir bölümünü evde geçiriyorsanız ve para kazanmanız gerekiyorsa hiç endişelenmeyin. Sizler için evde para kazanmanızı sağlayacak birbirinden farklı iş fikirlerinin yer aldığı bir makale hazırladık. Evde para kazandıran işler arasında gerçekçi ve kanıtlanmış iş fikirlerini bir araya topladık.

   evde para kazandıran işler

   Evde para kazandıran işler – Evde yapılabilecek işler

   Evde ne iş yapabilirim konusunda istekliyseniz emin olun çok rahat para kazanabilirsiniz. Aşağıda bahsettiğimiz evde yapılabilecek işler arasında, sizin için en uygun olan yapabileceğiniz bir iş fikrini belirlemeniz önemlidir. Sonrası ise sizin azminize ve kararlılığınıza kalmıştır. Sabırlı bir şekilde yılmadan çalıştığınızda siz de evden para kazanabilirsiniz.

   Okuyunuz: Evde Para kazandıran işler dışında firmalardan iş alarak para kazanabilirsiniz. Güvenilir Evlere İş Veren Firmalar başlıklı makale üzerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

   Evde Para Kazandıran işler

   Bu makalemizde yerli ve yabancı kaynaklardan bizzat uygulanmış denenmiş fikirleri sizler için topladık. Aşağıda yer alan evde para kazandıran işler ‘i  yaparak para kazanan binlerce insan var. Siz neden bu insanların arasında olmayasınız ki. Başkaları bu işlerden para kazanıyorsa emin olun sizlerde kazanabilirsiniz. Evden çalışarak çalışma saatlerinizi kendiniz belirlersiniz ve istediğiniz aktivitelere rahatlıkla zaman ayırabilirsiniz. Çalışma saatleriniz tamamen size bağlı olur. Tabi tembellik yapmamak şartı ile.

   Şimdi konumuzu fazla uzatmadan evde para kazandıran işler listesini sizinle paylaşıyoruz. Aklınıza takılan konularla ilgili bizimle yorumlar bölümünden iletişime geçebilirsiniz. Bu makalemizi sizler gibi firmalarında okuduğunu unutmayınız. Taleplerinizi de yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

   Evden Yapılabilecek İşler 2022

   Evde para kazandıran işler listemizde internet üzerinden yapılacak işler biraz ağırlıklı olmaktadır. Tabi internet sektöründe faaliyet göstermek istemeyenlerde olabilir. Sizler içinde evde el işleri, evde yemek yapımı gibi tamamen internetten bağımsız olan iş imkanlarını da ekledik. Şimdi arkanıza yaslanın ve iş fikirlerini okumaya devam ediniz.

   1)Evde Makale Yazarak Para Kazanmak

   evde makale yazarak para kazanmak

   evde makale yazarak para kazanmak

   Makale yazmak son zamanlarda evde para kazandıran işler arasında en popüler olanıdır. Hiç bilmiyorum nasıl makale yazabilirim diye endişeleniyorsanız, bu endişelerinizin boş olduğunu size söyleyebiliriz. Makale yazarak para kazanmak başlıklı yazımızı okuyarak, emin olun sizde herkes gibi para kazanabilirsiniz.

   Makale yazmak ilk öğretimde öğretmenlerimizin bize yazdırdığı kompozisyon yazmak ile aynıdır. İnternette makale yazarak para kazanabileceğiniz sitelerden siparişlerinizi alırsınız ve yazmaya başlayınız. Daha detaylı bilgiyi yazı linkimizden okumanız sizin için daha yararlı olacaktır.

   2)Evde Yemek Üretimi Yapmak

   evde yemek üretmek

   evde yemek üretmek

   Eğer yemeklerle aranız iyiyse(tabi pişirme konusunda) sizde binlerce kişinin yaptığı gibi evde yemek yaparak para kazanabilirsiniz. Burada kafanızda evde yaptığım yemeği nasıl satabilirim?, Evde yemek yapıp satma işine nasıl başlayabilirim tarzı soruların olduğunun farkındayız. Ama bu sorular sizi endişelendirmesin. Size bunları örnekler vererek açıklayalım.

   Sahibinden.com sitesine girip bakın. Mantı, yaprak sarma, sigara böreği v.b ürünleri kilo ile satan bir sürü satıcıyı göreceksiniz. Onlar da sizin gibi bu sorulara sahip olup hamlesini yapmış insanlardır. Oradaki satıcılar emin olun bir sürü lokanta veya catering firması ile anlaşma yaparak evden para kazanmaya başlıyorlar. Tek yapmanız gereken iyi bildiğiniz veya iyi yapabileceğiniz bir ürünü belirlemek. Sonrası ise pazarlama kısmı.

   Mesela dikkat ettiyseniz çoğu kebapçıda veya yemek lokantalarında içli köfte veya meze satışı vardır. Bu ürünleri üreten ise o lokantalar değildir. Genelde dışarıdan sizin gibi evde üretim yapmak isteyenlerden satın alırlar. Daha detaylı bilgi için evde ne üretebilirim başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

   3)İnstagram’dan Evde Para Kazanın

   instagramdan para kazanmak

   instagramdan para kazanmak

   İnstagram evde para kazandıran işler arasında en çok yapılanıdır diyebiliriz. Çünkü İnstagram’ı kullanmayan bilmeyen yoktur desek doğru söylemiş oluruz. Peki sizin İnstagram’la aranız nasıl? İnstagram üzerinden para kazanmak ister misiniz? Cevabınız evet ise yapmanız gerekenleri özetle size söyleyelim.

   Öncelikle hesabınızın şahsi bir hesap mı, yoksa belirli niş bir konuda açılmış bir hesap mı olacak ona karar vermelisiniz. Sonrası ise takipçi kasma olayı. Bunu ise hastagler ile yapmanız gerekiyor. Sürekli güncel paylaşımlar yapıp, takipçileriniz ile etkileşim halinde olmalısınız. Sonrası ise size kalmış. İster İnstagram’dan satış yapan ya da isterseniz firmaların size gönderdiği linklerin paylaşımını yapın. Peki bu linkleri nereden bulacağım diyorsanız üzülmeyin. Bu konuda da sizin için detaylı bir yazımız var. Satış ortaklığı veren siteler başlıklı yazımıza girerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

   4)Evde El Sanatı Yaparak Para Kazanın

   evde yapılabilecek işler

   evde yapılabilecek işler

   Eliniz bu tarz işlere yatkınsa ve yeteneğim var diyorsanız bu iş tam size göre olabilir. Yapmanız gereken öncelikle size uygun olabilecek bir el sanatını belirlemek. Aklıma gelmiyor diyorsanız google sizin için sonsuz bir kaynak. Biz size bir örnek vermemiz gerekiyorsa, butik bileklerden bahsedebiliriz. Butik bileklikler internet üzerinde 40-200 tl arasında satılmaktadır. Özellikleri ise kişiye özel olup gerçekten el emeği olmasıdır.

   Peki ne tarz tasarımlar yapsam? El sanatları ne var ki diyorsanız. Size birbirinden ilginç ve yaratıcı milyonlarca tasarımın yer aldığı pinterest sitesini tavsiye ederiz. Bu site gerçekten işinize yarayacak ve yaratıcılığınızı arttıracaktır. Eğer bu noktaya kadar başardıysanız, geriye kalan tasarımlarınızı internet üzerinden satmak.

   5)Evde Ürün Fotoğrafları Çekmek

   evde iş imkanları

   evde iş imkanları

   E-ticaret sitelerine girdiğiniz zaman ürünlerin beyaz arka fonda çok net çekilmiş fotolarını görüyorsunuzdur. Peki bu fotoğraflar nasıl çekiliyor merak ettiniz mi hiç?

   İnternet üzerinde satış yapan şirketler ürünlerinin fotoğraflarını çektirmek için fotoğrafçı arayışına girişirler. Arayışına girişirler dememizin nedeni ise bu konuda gerçekten çok talep olması ve ürün fotoğrafçılığıyla ilgilenenlerin sayısının az olmasıdır. Tabi birde bu işi yapanlar az olduğu için fiyat yüksektir.

   Eğer fotoğraf çekmekten anlıyorsanız ya da yapabiliyorum diyorsanız, tek yapmanız gereken bir fotoğraf makinesine ve bir de ürün çekim çadırına sahip olmalısınız. Sonrasında ise firmalarla etkileşime girerek onlardan iş alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için fotoğraf çekerek para kazanmak başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

   6)Evde Anket Doldurarak Para Kazanın

   Evde anket doldurarak para kazanmak

   Evde anket doldurarak para kazanmak

   Çoğu kişi tarafından anket doldurarak para kazanmak bilmece gibi görülür. Ancak içiniz rahat olsun. Gerçekten güvenilir firmalar ile çalıştığınız taktirde bu işten aylık 200 dolara kadar paralar kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise anket doldurarak para kazanabileceğiniz güvenilir firmaları bulmak. Peki bu firmaları nasıl bulacağız diyorsanız hiç uğraşmayın arkadaşlar.

   7)İkinci El Ürün Satışı Yapmak

   evde para kazanmak için yapılacak işler

   evde para kazanmak için yapılacak işler

   Evde ek iş imkanları arasında en iyi bilinen yöntemdir. Sizde bu yöntemle evinizde kendinize ek gelir oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken öncelikle evinizde ihtiyaç fazlası eşyaları belirlemek. Tabi bunları akrabalarınızın ve arkadaşlarınızın evi içinde yapabilirsiniz. Sonrasında ise satış yapacağınız mecraları belirlemelisiniz. Bunun için ücretsiz yayın yapabileceğiniz Letgo sitesini size tavsiye ederiz. Mutlaka reklamlarını izlemişsinizdir. Ürünün fotoğrafını çekip, yükleme yapıp göndermeniz yeterli.

   8)Evde Butik Sabun Üretimi Yapmak

   ev hanımlarına iş

   ev hanımlarına iş

   Evde para kazandıran işler içinde belki en çok karşınıza çıkan iş fikirlerinden birisidir. Sabunlar günümüzde dahi hala kullanım popülerliğini yitirmemiştir. Gerek süs için, gerekse kozmetik kullanım için her evde yerini almaktadır. Üretimi ise eski usullerde yapıldığı taktirde çok kolay. Yaptığınız ürünler organik olacağı için talep ve fiyatta yüksek olacaktır. Bu tarz bir hobi edinebilirim ve severim diyorsanız evde sabun üretimini tam size göre olabilir. Yaptığınız ürünleri satabileceğiniz binlerce mecra bulabilirsiniz. Sabun nasıl yapılır başlıklı yazımızı okuyarak bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Evde yapılabilecek işler arasında oldukça popülerdir.

   9)Hediye Kartları Toplamak

   hediye kartı toplamak

   hediye kartı toplamak

   İnternette fırsatlar hiç bir zaman bitmemektedir. Her an her yerde bir kampanya veya hediye kuponu dağıtımı görebilirsiniz. Sizde bunları kendiniz için ek iş oluşturma veya ek para kazanma adına değerlendirebilirsiniz. Yapmanız gereken kampanyaların ve sıcak fırsatların olduğu grupları takip etmek. Sonrasında ise büyük kampanyalarla bu ürünleri satın almak veya ücretsiz hediye kartları edinmek. Elinizdeki bu ürünleri ise kampanya bitiminden sonra normal fiyatlarıyla satışa çıkarabilirsiniz.

   10)Evde Blog Açarak Para Kazanın

   evde iş yaparak para kazanmak

   evde iş yaparak para kazanmak

   Son günlerde oldukça karşınıza çıkan bir para kazanma yöntemi olduğunu biliyoruz. Blog yazmayı hiç bilmiyorum, yapabileceğime de inanmıyorum diyorsanız yanılıyorsunuz. Artık WordPress sayesinde blog yazmak bir not defterine yazı yazmakla aynı kolaylıkta. Sadece 2 haftanızı vererek blog yazmayı sizde öğrenebilirsiniz.

   Blog kurduğunuzu varsayalım. Peki blog üzerinden nasıl para kazanacaksınız? Blog üzerinden para kazanmanızı sağlayacak sayısız yöntem vardır. Bunlardan en bilineni Google Adsense ile para kazanma, satış ortaklığı ile para kazanma ve kendi ürünlerinizi satarak para kazanmaktır. Daha detaylı bilgi için blog üzerinden para kazanmak başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

   11)Mobil Uygulamaları Kullanarak Para Kazanın

   evde yapılacak iş imkanları

   evde yapılacak iş imkanları

   Mobil uygulamalar kendi reklamlarını yapmak için kullanıcılarına para kazanma fırsatları sunmaktadır. Bu konuda tek yapmanız gereken uygulamalardaki reklam linklerine tıklamak veya reklam videolarını izlemektir. Tabi burada hem siz hem de uygulama sahibi para kazanmış olacaktır. Evde yapılacak işler arasında en zahmetsiz olandır. Tabi mobil uygulamalardan büyük paralar kazanmayı beklemeyiniz. Buradan gelen para cep telefonu faturanızı ödemeye yetecek kadardır. Para kazandıran uygulamalar başlıklı yazımızı okuyarak bu uygulamalardan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

   12)Evinizde Özel Ders Verebilirsiniz

   evde para kazanmak için ne yapmalıyım

   evde para kazanmak için ne yapmalıyım

   Eğer bir konuda profesyonellik derecesinde bilgi sahibi iseniz evinizde özel ders vererek para kazanabilirsiniz. Ders verdiğiniz konuya göre saatlik ücretlerinizde artacaktır. Tabi ders vermekten kastımız illa okul dersleri olmak zorunda değil. Yemek yapmak konusunda ve ya el işi yapma konusunda dahi olabilir. Bunun için internet üzerinde bir kaç sitede reklamını yapmanız evde para kazanmanızı sağlayacaktır.

   13)Ücretli Kurslarla Ortaklık Kurun

   evde para kazanmak için yapılacak işler

   evde para kazanmak için yapılacak işler

   Yukarıda özel ders fikrinde bahsettiğimiz gibi bir profesyonelliğiniz varsa, evde ders videoları çekerek bunları ücretli kurs sitelerinde satıp pasif gelir elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken platforma üye olmak ve ilk videonuzu çekip yüklemek. Ancak şunu unutmayın ki yüklediğiniz videolar gerçekten işe yarar olmalıdır. Bu şekilde insanlara katkı sağlarsanız sürekli geliriniz artacak ve tavsiye edileceksiniz. Udemy isimli ücretli kurs platformunu katılarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

   14)Eviniz Veri Girişi Yapın

   evde para kazandıran işler yazı yazmak

   evde para kazandıran işler yazı yazmak

   Web sitesi sahipleri kendi oluşturdukları verileri sistemlerine girecek düzenleyecek elemanlar aramaktadır. Tabi verilerin sisteme girilmesi çok karmaşık aşırı zor olan bir iş değil. Sizin yapmanız gereken dağınık olan notları, düzenli hale getirip okunabilecek seviyede yeniden yazmak. Tabi bunlar sadece yazılar için değil, bir e-ticaret sayfasının üzerine yüklenecek bir ürün ile ilgili de olabilir. Örneğinin ürünün fiyatı değişmiştir ve bunu acil panel üzerinden değiştirilmesi gerekir. Bu konuda yapabilirim diyor iseniz evinizi geçindirecek derece para kazanmanız mümkündür.

   15)Dropshipping İle Uğraşabilirisiniz

   evde iş imkanı

   evde iş imkanı

   Dropshipping nedir diye soruyorsanız hemen size söyleyelim. Sosyal medya veya bloğunuzda bir şirkete ait ürünü listeleyebilir veya satışa çıkartabilirsiniz. Ürün satıldı diyelim. Sonrasında ise siz şirkete ödeme yaparsınız ve şirkette sizin adınıza kargolama yapar. Arada kalan kar farkını da siz alırsınız. Dropshipping biraz karışık bir konu olduğu için daha detaylı anlattığımız dropshipping ile para kazanmak başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

   16)Evinizden Call Center Hizmeti Verin

   evde call center işi

   evde call center işi

   Evde para kazandıran işler arasında size ciddi anlamda gelir sağlayacak ve büyümenizi sağlayabilecek iş fikirlerinden birisidir. Yapmanız gereken kendinize bir bilgisayar ve kulaklık almak. Geriye kalan ise tek tek çağrı merkezlerine mail atarak anlaşmaya çalışmak.

   Çağrı merkezlerinin çoğu telefon üzerinden ürün satışları yapar. Sizde onlarla anlaşarak onların sattıkları ürünleri pazarlamaya çalışacaksınız. Ben yapamam edemem demeyin. Eğer ses tonunuz iyiyse denemenizi tavsiye ederiz. Şayet çok yüksek komisyonlar kazanabilirsiniz.

   17)Oyun Oynayarak Para Kazanın

   oyun oynayarak para kazanın

   oyun oynayarak para kazanın

   Online oyun oynayarak para kazanma fikri mutlaka karşınıza çıkmıştır. Oyun firmaları sizlere ya oyun içi alışverişten ya da hesap satışlarından para kazanma gibi fırsatlar sunmaktadır. Hem zevk alıp hem de para kazanmak istiyorsanız tam size göre bir iş. Boş zamanların evde ekstra olarak oyun oynayabilir ve belli bir Level’a geldikten sonra oyun içerisinde kazandığınız çiplerinizi satabilirsiniz.

   18)Çocuk Bakıcılığı Yapmak

   evde çocuk bakıcılığı

   evde çocuk bakıcılığı

   Çocuklarla aranız iyiyse ve onlarla hoş vakitler geçirebilirim diyorsanız, çocuk bakıcılığından ek gelir elde edebilirsiniz. Evde çocuk bakımı çok eski zamanlardan beri yapılan, en bilindik evde para kazanma yöntemidir. Tabi bu konu hassas bir konu ve sadece para kazanmak adına yapılabilecek bir şey değildir. Mutlaka baktığınız çocuklara bir katkınız olması gerekiyor. Sadece onları annesi babası işteyken korumak yeterli değildir.

   19)Evde Nikah Şekeri Yapmak

   evde nikah şekeri yapmak

   evde nikah şekeri yapmak

   Yine zevkli ve keyifli işlerden bir tanesi. Üstelik talepte çok yüksek. Mutlaka size yakın bir yerlerde düğün davetiyesi veya nikah şekeri satışı yapan bir dükkan vardır. Hiç çekinmeden gidin ve konuşun. Bu konuda sizinle çalışmak onlarında işine gelecektir.

   Okuyunuz: Evde Para Kazandıran işler

   20)Evinize Stüdyo Kurabilirsiniz

   ev stüdyo tasarımı

   ev stüdyo tasarımı

   Evinizin fazladan bir odası var ise orayı bir stüdyo olarak kullanabilirsiniz. Tabi öncelikle kuracağınız stüdyonun çeşidini belirlemeniz gerekiyor. Yani bir fotoğraf stüdyosu mu yoksa müzik veya video stüdyosu mu yapacaksınız bunu belirlemelisiniz. Daha önce bu iş ile ilgili hiç fikriniz yoksa size uçuk gelebilir. Ancak inan ki 1 saatlik stüdyo kiralaması ile 100 tl gibi bir ücret kazanabilirsiniz.

   21)Sosyal Medya Fotoğrafçılığı Yapın

   sosyal medya fotoğrafçılığı

   sosyal medya fotoğrafçılığı

   Yukarıda size fotoğrafçılıktan biraz bahsetmiştik. Eğer fotoğrafçılıktan anlıyorsanız veya bu işin eğitimini alabilirim diyorsanız yapmanız gereken evinizin bir odasını fotoğraf stüdyosu yapmak. Sonrasında ise insanlara kendi reklamınızı yapın. Onlar için stüdyo kalitesinde sosyal medya fotoğrafları oluşturabilirsiniz.

   Okuyunuz: Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

   22)Bitcon Borsasından Para Kazanın

   evden çalışarak para kazanma

   evden çalışarak para kazanma

   Size borsa ve Forexten bahsetmeyeceğiz. Nedeni ise artık piyasanın para kazanma anlamında doymuş olması ve zor olması. Size yeni yeni popüler olan Bitcoin borsasından al sat veya arbitraj yaparak güzel paralar kazanabilceğinizi tavsiye ediyoruz. Burada gözünüze biraz zor gelebilir. Ancak günlük %30-40 lık değişimlerin olduğu piyasayı öğrenmek için elinizden geleni yapmalısınız. Bitcoin konusunda binance sitesine üye olabilir ve değişimlere göz atabilirsiniz.

   23)Antika Eşya Alım Satımı Yapmak
   antika eşyalar satmak

   antika eşyalar satmak

   Antika eşyaların biliyorsunuz ki sabit bir değeri yoktur. Fiyatlar alıcı ve satıcının niyetine göre değişir. Bu konuda biraz çalışarak antikalarla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Sonrasında ise bit pazarlarına ve ikinci el eşya depolarına gidin. Bulduğunuz, yüksek fiyatlara satabileceğiniz ürünleri alın. Tabi bu ürünleri almadan önce mutlaka internet üzerinden piyasasına bakmayı unutmayınız. Sonrasında ise üye olduğunuz internet sitelerinde yüksek kar marjı ile satışa çıkartınız. Mutlaka bir alıcı çıkacaktır.

   24)Airbnb Oda Kiralama
   evden para kazandıran işler

   evden para kazandıran işler

   Evde para kazandıran işler konusunda Airbnb sitesi size yardımcı olacak firmalardan birisidir. Bu site üzerinden para kazanmak istiyorsanız öncelikle evinizde fazladan boş bir odanın olması gerekiyor. Sonrasında ise o odayı bir otel konforunda hazırlayarak, fotoğraflandırıp Airbnb’ye yüklüyorsunuz. Fotoğraflarınız yüklendikten ve ilanınız onaylandıktan sonra sizin yapmanız gereken rezervasyon yaptırmak isteyenler ile görüşmek. İstediğiniz kişileri kabul edebilir veya reddedebilirsiniz.

   26)Grafik Tasarım Yaparak Para Kazanın

   grafik tasarım para kazanmak

   grafik tasarım para kazanmak

   Grafik tasarım konusunda bilgi sahibi değilseniz hiç endişelenmeyin. Yapmanız gereken İSMEK’ten ücretsiz veya Udemy üzerinden 34,90 tl karşılığında bir kurs almak. Sonrasında ise öğrendiklerinizi değerlendirmek adına işler almaya başlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağım diyorsanız, size bionluk.com sitesini tavsiye edebiliriz.

   27)Evden Editörlük Yapmak

   editörlük yapmak

   editörlük yapmak

   Makale yazma konusunda yeteneğiniz var ise editörlük yaparak evinizden çalışma keyfini yakalayabilirsiniz. Editörlük de sadece makale yazmak değil aynı zamanda yazdığınız yazıyı yüklemeniz gerekmektedir. Editörlük işinden ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Kariyer.net‘i açtığınız zaman karşınıza onlarca editörlük iş ilanları çıkacaktır.

   28)Bitkisel Kozmetik Ürünleri Yapın
   kozmetik ürün yapımı

   kozmetik ürün yapımı

   Organik ürünlerin şu günlerde ne kadar revaçta olduğunu bilmeyen yoktur. Üstelik oldukça yüksek fiyatlara satılmaktadır. Evde para kazandıracak işler arasında sizi zengin edebilecek iş fikirlerinden birisidir. Önemli olan bir ürünü tutturmanız ve marka olacak hale getirmenizdir. Peki nasıl başlayacaksınız bu işe?

   Öncelikle bu konuda yapabildiğiniz kadar araştırma yapın. Bitkisel ürünler kremler nasıl yapılır bilgi sahibi olun. Yapamam diye endişelenmeyin. Biz sizin için araştırdık. Oldukça kolay olan bir iş. Malzemeleri bulması ise kolay. Sonrasında ise bir ürün geliştirin. Geriye kalan ise ürününüzü öncelikle eşinize ve dostunuza pazarlamak. Eğer ürün beğenilirse devamlılığı gelecektir.

   29)Online Tercümanlık Yapın
   Online tercümanlık yapın

   Online tercümanlık yapın

   Bir dil biliyorsanız evden para kazanmak sizin için daha kolay olacaktır. Ülkemizde İngilizce bilenlerin sayısı oldukça az olduğundan çeviri işleri genellikle freelance çalışanlar tarafından yapılmaktadır. Peki siz neden onlara katılmayasınız ki? Yapmanız gereken bu topluluklara üye olmak.

   30)Evcil Hayvan Bakımı
   evde evcil hayvan bakmak

   evde evcil hayvan bakmak

   Evcil hayvanlarla aranız iyiyse ve onlara karşı sempatiniz varsa, tatile veya iş gezisine çıkan insanların evcil hayvanlarına bakarak evinizde ek gelir elde edebilirsiniz. Bu konuda özel olarak oluşturulmuş sitelerden ilan verip kendinizi tanıtabilirsiniz.

   Okuyunuz: Yeni İş Fikirleri

   Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler

   Evde para kazandıran işler yazımızın sonuna geldik arkadaşlar. Evde para kazanma konusunda yeterince istekliyseniz yukarıda yazdığımız iş fikirleri size yardımcı olabilir. Evet bahsettik ama tekrarlamakta fayda var. Bu işleri yaparak gerek ülkemizde gerekse yurt dışında milyonlarca para kazanan insan var. Sizde o insanlar gibi evde para kazanmak istiyorsanız öncelikle kararlı olacaksınız.

   Karar verdikten sonra evde para kazandıran işler hakkında, bilmeseniz dahi eğitim alma konusunda istekli olmalısınız. Size bahsettiğimiz bu işler hakkında bilgi sahibi olmanız en fazla 2 haftanızı alır. Devamı ise siz yaptıkça gelir. Evde ne iş yapabilirim diye düşünen tanıdıklarınız için makalemizi paylaşmanız bizi mutlu edecektir.

   Bir Yorum Yazın

   Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
   1. Edanur dedi ki:

    Evde ek iş istiyorum

   2. Fatma Başer dedi ki:

    Evde yapılabilen bir iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

    1. Erhan dedi ki:

     Sizlere nasıl yardımcı olabilirim?