Ne Üretebilirim | Evde Yapılacabilecek Üretim Fikirleri 2022

Ne üretebilirim

 Hedeflediğiniz kazanç planlarına göre evinizde, iş yerinizde veya terasınızda ne üretebilirim ya da evde yapılabilecek üretim fikirleri nelerdir diye Merak ediyorsanız bu yazımız tamda size göre. Üretim yapmak demek ülke ekonomisine katkı sağlamak demektir. Ayrıca diğer yapacağımız işlerden daha fazla mutlu olmamız demektir. İnternetteki e-ticaret sitelerini açtığımız birbirinden ilginç üretim fikirleri ile para kazanan insanların ilanlarını görebiliriz. Peki siz neden bu insanlardan birisi olmayasınız ki? Eksik olan odak nokta fikir ise  bu yazımız fazlasıyla ihtiyacınızı görecektir.

ne üretebilirim
ne üretebilirim

Ne üretebilirim diye soran insanlar için yazımıza başlamadan önce bir kaç tavsiyede bulunmamız gerekiyor. Üretim yapmak konusunda, yaptığınız araştırmalardan dolayı kararlı olduğunuzu biliyoruz. Ancak ne üretebilirim konusunda karar vermeden önce, o işe uygun olup olmadığınıza karar vermeniz gerekiyor. Yani üretime başlamadan önce geçmişte yaparken hoşlandığınız hobileri hatırlamaya çalışın. Çünkü yaptığınız işten mutlu olmanız sizin para kazanmanızı sağlayacaktır.

Okuyunuz: En Yeni 75+ İş Fİkri

İlerleyen zamanlarda yaptığınız işlerden sıkılmanız veya üretimi terk etmeniz hem zaman kaybı hem de maddi kayıplara yol açacaktır. Bu yüzden ne üretebilirim araştırmasını yaparken, bir yandan da bu işin size maliyetlerini hesaplamanız sizin açınızdan iyi olacaktır. Aynı zamanda bu işe küçük çaplı olarak başlamanızı tavsiye ederiz. Yani ilk başlarda bir atölye kiralamaktansa, evde yapılabilecek üretim fikirleri üzerine yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz. Hem maliyet açısından düşük olacak hem de üretim fikirleri ile ilgili deneme yanılma yöntemini daha kolay uygulayabilirsiniz.

 

Ne Üretebilirim? 

ne üretebilriim 2020
ne üretebilrim 2022

Ne üretebilirim sorusundan çok bana uygun olan üretim yöntemi nedir diye sormanız gerekiyor öncelikle .Yeteneklerinizi ve hobilerinizi göz önüne alarak bu konuda karar verin. Biz sizler için para kazandıracak üretim fikirlerini araştırdık. Bu nedenle parasal olarak düşünmeyin. Bir iş yapmadan önce para dan çok başarılı olup olamayacağınıza bakmalısınız. Bunu yaptığınız sürece emin olun başaracaksınız. Şimdi Ne Üretebilirim konusunda sizler için hazırladığımız evde yapılabilecek üretim fikirleri ile ilgili maddeleri baştan sona kadar not alarak okumanızı ve değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Evde Yapılacabilecek Üretim Fikirleri

 

1.Tekstil Üretimi Yapmak

Ne üretebilirim
Ne üretebilirim

 Bu başlık sizi korkutmasın. Tekstil derken size büyük fabrika ile üretimlerden bahsetmiyoruz. Evde dikiş nakış tarzı basit tasarımlarla üretebileceğiniz ürünlerden bahsediyoruz. İnanın bu ürünlere talep fabrikaların yaptığı ürünlerden daha fazladır. Çünkü tamamen tasarım harikası olduğundandır. Mesela küçük bir cüzdan, deriden yapılmış tütün kesesi, bez çanta, basit butik tasarımlar, baskılı ürünler vb. Sizin yapmanız gereken tasarımı farklı kılmak. Kumaş satan veya baskı yapan sayısız firma bulabilirsiniz. Ya da ben yapamam uğraşamam diyorsanız alın bir kumaş ve bulun bir terzi verin o yapsın sizde satıp para kazanın.

 

Ne üretebilirim diye soranlar için en basit fikir olarak görüyoruz bunu. İnanın size maliyeti hiçte fazla olmayacaktır. Bu yaptığınız ürünleri gittigidiyor, n11, letgo,  sanalpazar ya da sahibinden.com gibi sitelerde rahatlıkla satabilirsiniz.Evde para kazandıracak üretim fikirleri arasında başlangıç maliyeti en düşük olan iştir diye biliriz.Daha detaylı fikir edinebilmeniz için evde yapılabilecek iş fikirleri başlıklı makalemizi okumanızı tavisye ederiz.

 

2.Ahşap Tasarım Üretimi Yapmak    

ahşap tasarım

Üretim yaparak para nasıl kazanılır sorusunun en güzel cevabı  ahşap tasarım üretimidir.Ahşap üretim dediğimiz zaman aklınıza toz, talaş, kıymık benzeri zahmet vericek şeyler gelmesin.Peki bunlar olmayacak mı? Olacak tabiki ama bir marangoz atölyesi gibi değil.Kafanızda farklı bir ahşap ürün tasarlarsınız.Bunları tabiki parça parça çizimini yaparsınız.Hangi malzemeden yapılacak ve rengini belirlersiniz.Sıradaki ise bir marangozla anlaşıp bu parçaları kestirmeye gelir.Sizde aldığınız parçaları evinizde veya terasınızda monte etmeye başlarsınız veya müşterinize demonte halde gönderebilirsiniz.Peki bu ürünler ne olabilir? Masa, Sandalye, sehba, makyaj dolabı, süs eşyası v.b. Önemli olan farklı tasarımlara sahip olmak ve alıcının ilgisini çekmektir.

 

Ya da evde ne üretebilirim diyorsanız bu şekilde size daha çok ahşap üretimleri yapmanızı tavsiye edebiliriz.Mesela ahşaptan yapılan maketleri görmüşsünüzdür.Ya da el yapımı ahşap el aletleri.Bu üretim fikirleri el yapımı olduğu için normal makine üretimlerine göre oldukça değerlidir.Hobi malzemeleri satan internet sitelerinde set halinde bu üretimleri yapabileceğiniz küçük el aletleri bulabilirsiniz.Yaptığınız ürünleri satmak için yukarıda yazdığımız e-ticaret sitelerini kullanabilirsiniz.

 

3.Evde Catering Tarzı Üretim Yapmak

içli köfte

Aslında üretim yaparak para kazanabileceğiniz en kolay üretim fikirlerinden birisidir.Yemek yapmak hepimizin bildiği bir iştir.Hele ki bu konuda yeteneğimiz varsa ve yemek yapmayı seviyorsak neden para kazanmayalım.Peki gerçekten kazandır mı evde yemek yapıp satmak? İnanın çok güzel paralar kazanmanızı sağlayabilir.Sahibinden.com’a baktığınız zaman bir sürü ev yapımı ürünler görebilirisiniz.Mantı, sarma, içli köfte, börek ve aklınıza gelebilecek bir çok ürün.İşleri çok yoğun olan restoranlar veya büyük catering firmaları sizlerden bu ürünleri almak için sıraya girmiş durumdadırlar.Siz yeterki sürekli üretim yapabilecek bir konumda olun.İnternette ufak bir arama yaptığınız zaman bu ürünleri satabileceğiniz mecraları göreceksiniz.

 

4.Evde Takı Tasarımı Yapmak

takı tasarım

Evde ne üretebilirim diye soranlar için yaptığınız tasarıma göre en çok para kazandırabilecek üretim fikirlerinden birisidir.Takı üretimi yapmak istediğinizde karşınıza inanılmaz derecede çok seçenek çıkacaktır.Piyasaya baktığınız zaman üretim büyük şirketler tarafından yapıldığından dolayı hep aynı tasarımlar ya da birbirine yakın tasarımlar yer almaktadır.Bu nedenle kişiye özel üretimler ya da evde yapılmış farklı tasarımlar daha fazla ilgi çekmektedir.Bunlara örnek olarak doğal taşlardan yapılmış tasarımları ya da insanların isimlerinin işlenmiş olduğu kolye veya bileklikler oldukça ilgi çekmektedir.

 

Para kazandırma konusunda ise bu tasarımlar el emeği olduğu için kar marjı oldukça yüksektir.İnternet üzerinden biraz araştırma yaptığınız zaman bileklik fiyatlarının 60 tl den başladığını göreceksiniz.Size tavsiyemizde yaptığınız üretimleri düşük fiyattan değilde, emeğinizin karşılığı olacak ve sizi marka yapacak yüksek fiyatlardan satmanızı tavsiye ederiz.Aynı zamanda mükemmel takı tasarım üretim fikirlerini bulabileceğiniz pinterest sitesine göz atmanızı tavsiye ederiz.Aynı zamanda sizler için evde yapılabilecek tasarımlar başlıklı yazımıza göz atarak size uygun tasarımlardan bir tanesini bulabilirsiniz.

 

5.Sublimasyon Baskı Yapmak

subliminasyon baskı

Tshirt, şapka, kupa bardak, ahşap, cep telefonu kılıfı gibi ürünlere sublimasyon baskı makinesi tarafından farklı tasarımlar ile elde edilmiş veya kişiye özel baskıla yapılabilir.Yapmanız gereken fiyatı 2 bin ile 6 bin tl arasında değişen sublimasyon baskı makinesi almak.Sonrasında ise internetten bulduğunuz hazır tasarımları size bahsettiğimiz tekstil ürünlerine basıp satışını yapmak.Evde üretim fikirleri arasında rekabet seviyesi zor olan bir iştir.Ancak sizin uygulayacağınız baskı tasarımları bu zorluğun üstesinden gelebilir.Yeterki farklı ve yaratıcı tasarımlar ortaya koyun.

 

6.Ahşap Yakma Üretim Fikirleri

ahşap yakma sanatı

Ne üretebilirim diyenler için ülkemizde pek çeşitli olmayan ve çok bilinmeyen üretim fikirlerinden birisidir.Ahşap yakma sanatı ile hemen hemen her türlü ahşap üzerine istediğiniz desenden tutunda insan portresi dahi işleyebilirsiniz.Üstüne üstlük bu tasarımlar oldukça ilgi çekmektedirler.Peki ahşap yakma sanatını nasıl öğrenebilirim diyorsanız, youtube veya ismek üzerinde yer alan kurslar ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 

Ahşap yakma sanatını rahatlıkla evinizde gerçekleştirebilirsiniz.Evde yapılabilecek üretim fikirleri arasında maliyet açısından en düşük üretim fikirlerinden birisidir.Sadece bir ahşap kalemi, kopya kağıdı (portre için) ve işlemeyi yapacağınız ahşap, hepsi bu kadar.

 

7.Terrarium Üretimi

terrarium sanatı

Evde ne üretebilirim diye soranlar için bir diğer üretim fikri  Terrarium’dur.Terrarium cam fanus ya da fanus benzeri ürünlerin içinde oluşturulmuş minyatür tasarımlardır.Son dönemlerde oldukça ilgi çekmektedir.Kar marjı ise oldukça yüksektir.Zet.com üzerinden yapılmış terrarium tasarımlarının minimum 150 TL-1000 TL’ye kadar satıldığını görebilirsiniz.Size tavsiyemiz fanusun içerisindeki malzemelerin tamamını hazır değilde evde kendiniz üretmenizdir.Bu sayede 200TL’ye satabileceğiniz ürünü rahatlıkla 30 TL maliyetle yapabilirsiniz.

 

Terrarium fikri ne üretebilirim sorunuza cevap niteliğinde bir ürün ise yapmanız gereken yukarıda verdiğimiz pinterest linkini biraz incelemektir.Site üzerinde yapılmış olan binlerce yaratıcı Terrarium dünyasını görebilirsiniz.Ürünleri satmak için de zet.com biçilmiş bir kaftan.

 

8.Origami Tasarımları Üretmek

origami mobilya

Ne üretebilirim diye soranlar için ülkemizde fazla rekabetin olmadığı origami tasarımlarından oluşturulmuş üretim fikirlerini tavsiye edebiliriz.Origami Japonya’da ortaya çıkmış makas kullanılmadan kağıt ile yapılmış tasarımları ifade etmektedir.Tabi biz size tasarımlarınızı kağıt ile yapın demiyoruz.Sadece origami yöntemleri ile oluşturulmuş tasarımları ahşap için kullanmanızı tavsiye ediyoruz.Ahşaba uygulanmış olan origami tasarımları henüz ülkemizde yok.Bu konuda başlangıcı yaparsanız emin olun büyük bir mobilya firmasıyla dahi anlaşabilirsiniz.Tabi öncelikle ürettiğiniz ürünleri modoko.com gibi şahsi mobilya satış sitelerinde değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

 

9.Duvar saati üretimiduvar saati üretmek

İnsanlar kol saati ve duvar saatlerini artık eskisi gibi kullanmasalarda evlerinde dekor olarak ihtiyaç duymaktadırlar.Seramik, ahşap, mukavva veya sac ile yapılmış olan özel tasarımlar son zamanlarda oldukça ilgi çekmektedir.Üstelik hazır saat mekanizmaları kullanarak bu ürünleri yapmanız çok kolay.Tabi yukarıda yazdığımız bir kaç üretim fikri ile duvar saati yöntemini birleştirebilirsiniz.Buna en güzel örnek ahşap yakma sanatı ile yapılmış olan duvar saatleri.

 

10.Parfüm üretimi

parfüm çalışması

Ne üretebilirim diye soranlar için evde yapılabilecek üretim fikirleri arasında parfüm üretimi emin olun bir anda sizi zengin edebilir.Piyasada görmüş olduğunuz çoğu parfüm markası evde veya küçük atölyelerde deneme yanılma yöntemi ile üretilmiş olup, ilgi görünce de büyük marka halini almışlardır.Eğer parfüm üretimi konusunda ilginiz var ise, öncelikle bir parfüm workshop’una katılmanızı tavsiye ederiz.Workshopta size parfüm yapmayı ve parfümün tarihi ile ilgili bir takım konuları anlatacaklar.

 

Eğer workshoptan sonra parfüm üretimi tam bana göre diyorsanız, tek yapmanız gereken parfüm esanslarını birbiriyle karıştırmak.Denenmemiş mükemmel kokular elde edebilirsiniz.Üstelik daha ucuzu daha kalıcı parfüm üretme fırsatı sizin elinizde.Umarız bu üretim fikrini beğenmişsinizdir.Kar marjı oldukça yüksek olan parfüm üretimi, sizi kolaylıkla hayallerinize ulaştırabilir.

 

11.Bitcoin Üretimi

bitcoin üretim

Bitcoin ile ilgili gelişmeleri son zamanlarda hepiniz mutlaka duymuşsunuzdur.Bitcoin hem blockchain teknolojisi hem de bir dijital para birimidir.Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bir yazılım sayesinde, yazılımı çalıştırıp evinizden bitcoin üretimi yapabilirsiniz.Ancak Bitcoin’in aşırı derecede fazla üretimcisi olduğu için evdeki bilgisayar ile üretimi zor ve kar marjı çok düşüktür.O yüzden piyasada bulunan diğer dijital paraların üretimini yapmanızı tavsiye ederiz.Hem yaptığınız üretim ile para kazanmış olursunuz hem de borsalarda ürettiğiniz coin’in değerinin artmasıyla para kazanırsınız.Başka ne  üretebilirim diyenler için üretebileceğiniz diğer coniler Etherium, Litecoin, BitcoinCash, WaltonChain.

 

12.Mum Üretimi

Ne üretebilirim
Ne üretebilirim

Evde yapılabilecek üretim fikirleri arasında en bilinen fikirlerden biride mum üretimidir.Hepiniz mutlaka mumdan yapılan meyveleri veya farklı tasarımları görmüşsünüzdür.Bu tasarımların çoğu internet üzerinde satılmaktadır.Ancak parekende olarak herhangi bir mağazada bu tasarımları kolay kolay bulamazsınız.Bu nedenle evde mum ile tasarımlar yapmanızı ve çevrenizde bulunan hediyelik eşya satıcıları iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.Yaptığınız mumlar hem etrafa güzel kokular yayacak hem de evlerde güzel bir görsellik oluşturacaktır.

 

Mum yapımı ile ilgili tereddütünüz var ise hiç endişelenmeyin deriz.Youtube üzerinde mum yapımı ile ilgili sayısız videolar bulabilirsiniz.Üstelik mum yapım malzemeleride çoğu bilindik alışveriş sitelerinde hazır olarak satılmaktadır.Tabi bizim tavsiyemiz aliexpress üzerinden ucuz olarak temin etmeniz yönündedir.

 

13.Kozmetik Malzemeleri Üretimi

ev kremi

Kozmetik malzemelerine karşı ilginiz varsa ne üretebilirim diyorsanız, tam size göre bir üretim yöntemi.Bu başlığımızı kolaylıkla üretebileceğiniz bitkisel el ve yüz kremleri için açtık.Yapımı gerçekten çok kolay.İhtiyacınız olan belirleyeceğiniz bitki özü, esans ve bal mumu.Tabi yaptığınız ürünün faydalı olması oldukça önemli.Mesela Havuç,   yağı ve özü ile birlikte bronzlaştırıcı bir etkiye sahiptir.Siz evinizde rahatlıkla havuç yağı ve özünden oluşan organik bir krem yapabilirsiniz.Kozmetik mağazalarında yapılmış kimyasal güneş kremlerinden çok sizin evde yapmış olduğunuz organik bronzlaştırıcı krem tercih edilecektir.Tabi kaliteli ve güvenilir bir üretici olmanız çok önemli.Ürettiğiniz ürün insanlar tarafından beğenilirse istediğiniz kar marjı ile rahatlıkla satabilirsiniz.

 

 

14.Künefe Üretimi

künefe yapımı

Son zamanlarda çiğ köfteci gibi,  Tatlıcı dükkanlarınında her tarafı kapladığını farkettik.İnsanlar artık atıştırmalık ürünleri daha çok tercih etmeye başlamışlardır.Ancak tatlı yapımı, çiğ köfte gibi kolay değil.Herkes güzel ve lezzetli tatlı yapamaz.Biz size örneğimizi künefe üzerinden vereceğiz.Şuan hangi lokantaya veya restoranta gitseniz rahatlıkla künefe bulabilirsiniz.Ama malesef hepsinin tadı ve lezzeti birbirinden farklı.Yani herkesin becerebildiği bir iş değil.

 

Siz bu konuda başarabilirim diyorsanız, evinizde künefe üretimi yaparak restorantların tedarikçisi olabilirsiniz.Eğer lezzetiniz beğenilirse emin olun, herkes sizden satın almak için kapınıza kadar gelecektir.Çünkü sizin sayenizde onlarda kazanmaktadır.Künefe’yi herkesin yapamama nedeni, tek bir işle uğraşmıyor olmalarıdır.Düşünsenize restorantta çalışan işçi hem kebap yapıyor hem de künefe yapmaya çalışıyor.Ne kadar sağlıklı ve lezzetli olabilir ki?

 

15.Nikah Şekeri Yapmak

nikah şekeri

Evlere iş veren firmaların ilanlarını görmüşsünüzdür mutlaka.Bu firmalarının çoğunun verdiği işlerden biriside nikah şekeri doldurma işidir.Tabi bunu ufak tane başı ücretler ile size vermektedirler.Burada üretimi evde tamamen kendiniz yaparak daha çok ve daha güzel paralar kazanabilirsiniz.Google üzerinde veya çeşitli sitelerde birbirinden güzel nikah şekeri tasarımları bulabilirsiniz.Tasarımlarınızı yaptıktan sonra ise bu firmalarla anlaşarak ya da internet üzerinden kendi reklamınızı yaparak siparişler alabilirisiniz.

 

16.İstiridye mantarı üretmek

istiridye mantarı

İstiridye mantarı üretimi en kolay evde dahi kolaylıkla üretip, verim alabileceğiniz üretim fikirlerinden birisidir.Tabi bunu terasınızda yapmanızı tavsiye ederiz.İhtiyacınız olan bir çuval dolusu talaş ve istiridye mantarı tohumu.1 ay içerisinde yetişen bu mantarlarınız için kolaylıkla alıcı bulabilirsiniz.İstiridye mantarı fiyatları pazarda 10 TL, marketlerde ise 15 TL den alıcı bulmaktadır.Üstelik hasat yaptıktan sonra tekrar tohum eklemenize gerek yok.Bir çuvaldan rahatlıkla 10 kg gibi ürün alabilirsiniz.Daha detaylı bilgi için istiridye mantarı üretimi adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.Ne üretebilirim diye soranlar için ekstra 2. bir üretim yöntemide olabilir.Yani fazla emek istemeyen bir üretim yöntemidir.

 

17.Kanarya Üretimi

kanarya üretimi

 Evde ne üretebilirim diye soranlar için size tavsiye edeceğimiz son üretim fikri kanarya üretimidir.Kanarya fiyatları 150 TL den başlayıp, 5000 TL ye kadar çıkmaktadır.Bu kuşları seven, hayranı olan binlerce insan vardır ülkemizde.Eğer sizde kuşlara karşı ilgiliyseniz ve yapabilirim diyorsanız , bir dişi, bir erkek kanarya alarak üretime başlayabilirsiniz.Kanaryalar bulundukları ortamı sevdiklerinden oldukça doğurgan olabiliyor(yumurtlama).İlk başta seçtiğiniz kanarya cinsi önemli tabi.Size pahalı olan fiyatları ortalama 3 bin TL den başlayan yarışçı kanaryaları tavsiye ediyoruz.Sizde internet üzerinden detaylı araştırmalar yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Evde Ne Üretebilirim Diyenler İçin Tavsiyeler

### Yukarıda yazdığımız üretim fikirleri zor veya sizi düşündürüyor olabilir.Ancak emin olun hepsi kazançlı çıkabileceğiniz üretim fikirlerinden oluşmaktadır.Bu yüzden başlamanız, başarmanızı sağlayacaktır.

### Üretime başlamadan önce eğitime dikkat etmek gerekir.Başlayacağınız üretim konusunda izleyebildiğiniz kadar video izlemeye özen gösterin.Bu sayede olası hataların önüne geçmiş olursunuz.

### Yapacağınız deneme yanılma üretim yöntemleri sizin daha başarılı olmanızı sağlayacaktır.Tek sefer en iyi üretim sonucuna ulaşamazsınız.Önemli olan pes etmeden en iyi sonucu alana kadar çalışmaktır.

### Üretim fikirleri ile ilgili yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.En kısa zamanda sorularına cevap verilecektir.

Okuyunuz: Dükkan Açma Fikirleri

Ne üretebilirim
Ne üretebilirim
Scroll to Top