in

Yeni İş Fikirleri 2021 | Para Kazandıran 75+ Karlı İş Fikri

Para kazanmak için eski ve klasik yöntemlerin geride kaldığını bilmeniz gerekir. Son 20 yılda bir çok yeni meslek, yeni iş fikirleri ve yeni sektörler oluşmaya başladı. Tabi bunların yanında unutulan bir çok iş sektörü de oldu. Bu değişimlerden etkilenmiş olabilirsiniz. Modernizasyon sürecine girmiş olan iş fikirleri ile ilgili mutlaka kendinizi güncellemeniz ve harekete geçmeniz gerekiyor.

en yeni iş fikirleri
yeni iş fikirleri

Aslında bizim yaşadığımız bu büyük değişimleri Avrupa ve Amerika 30 yıl önce yaşadı. İnternet sayesinde bu değişimler hayatımıza daha hızlı girdi. Önceleri bir makineye ihtiyacımız olduğunda yurtdışına giden birilerini bulmamız gerekiyordu. Ancak şimdi basit bir şekilde internet üzerinden sipariş verebiliyoruz. Tabi bu sipariş konusu küçük bir el aleti olduğu kadar, büyük makineler için de geçerli.

 

Yeni İş Fikirleri 2021

Online en yeni iş fikirleri

Yeni iş fikirleri konusunda vereceğimiz en büyük örnekler internet sektörü ile ilgili. Son 4 yılda veya 2 yılda yeni çıkan meslekler oluşmaya başladı. Bu meslekler emin olun toplumda olmazsa olmaz işler arasında yerini alacak. Hepimizin bildiği klasik işleri makineler yapmaya başladı. Makinelere karşı yenilgiyi kabul etmektense yeni işler konusunda kendinizi geliştirmeniz en mantıklı seçenek. Şimdi  yeni iş fikirleri ve yeni sektörler ile ilgili kendinize en uygun olanı seçme zamanınız geldi. Seçiminizi yaptıktan sonra tek yapmanız gereken kendinizi geliştirmek.

1-Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı
Sosyal medya danışmanlığı

İnternet üzerinden iş ilanlarına baktığınızda, sosyal medya danışmanlarına olan ihtiyacı fark edeceksiniz. Sosyal Medya;  şirketlerin ücretsiz reklam yapmasını sağlayan bir araç. Kullanıcılar ile daha fazla etkileşime girme fırsatı yakalar. Ancak bu işi yapacak profesyonellere ihtiyaç var. Viral mesaj oluşturmak, fotoğraf düzenleme, şirket imajı, abone arttırma gibi bir takım işler. Bu konuda eğitim alarak kısa zamanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

2-İnfluencer Marketing

İnfluencer Olmak
İnfluencer Olmak

Bu terim size yabancı gelebilir.Ancak yakın zamanda tüm markaların reklam için bu sektöre yöneleceği biliniyor.İnternet üzerinden tanınmış kişi ve hesaplar üzerinden yapılan marka paylaşımını ifade eder.Örneğin; Cem Yılmaz bir kitap paylaştığında, o kitabı merak edip almak isteyebilirsiniz.Çünkü Cem Yılmaz’ı seviyorsunuz ve okuduğu kitabı merak ediyorsunuz.Sonuç ise kitap binlerce kişi tarafından satın alınmış ve reklamı yapılmış oldu.İnfluencer Marketing özellikle gezgin, makyaj ve teknolojik hesaplar üzerinde yapılır.

 

3-İçerik Yazarlığı

içerik yazarlığı
içerik yazarlığı

Yeni iş fikirleri arasında, en çok ihtiyaç olan sektördür.Türkiye de şuan aktif olarak 100 binlerce internet sitesi faaliyet gösteriyor.Bu sitelerde yer alan içerik ihtiyacı ise profesyonel makale yazarları tarafından karşılanıyor.Özellikle e-ticaret ve tanınmış blog sitelerinde geçerli bir ihtiyaç.Onedio sitesi üzerinde 10 binlerce makale görebilirsiniz.Bu içeriklerin hepsi içerik yazarları tarafından oluşturulmuştur.Makale yazarak para kazanmak başlıklı yazıyı okuyarak bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

4-E-Ticaret Sektörü

E-ticaret Yapmak
E-ticaret Yapmak

Bir ürüne ihtiyacınız olduğu zaman, internet üzerinden daha uygun fiyatlara bulabileceğinizi biliyorsunuz.Bunun nedeni maliyetlerin normal bir işletmeye göre daha düşük olması.Ürettiğiniz bir ürün varsa internet üzerinden satışa başlamanız daha mantıklı.Bir işletme ile ancak bulunduğunuz çevreye hitap edebilirsiniz.Ancak internet sektöründe tanımlanmış bir müşteri limit sınırınız yok.Herkes sizin müşteriniz olabilir.İnternet satış siteleri listesinden ihtiyacınız olan siteleri bulabilirsiniz.

 

5-Etsy ile Ürün Satın

Yurtdışı ile ticaret yapmanın en kolay yolu diyebilirim.El emeği içeren bir ürün yapıyorsanız bu site üzerinden satabilirsiniz.Tek bir kategori altında yer almasının nedeni sadece bu işe konsantre olan satıcı sayısının fazla olması.Çünkü kar marjı inanılmaz yüksek.Türkiye de 10 TL’ye zor satacağınız bir ürün bu site üzerinden 30 dolara kolaylıkla satabilirsiniz.Kişiye özel el emeği ürünler oldukça talep görüyor.Etsy’de satış yapmak başlıklı yazı bu konuda size yardımcı olacak.

 

6-Bağlı Ortaklık Pazarlaması

Herkes tarafından bilinen adıyla komisyonculuk diyebiliriz.Youtube üzerinden Çin’den alınan ürün incelemeleri videolarına bakın.Bu videolar ortaklık programları kapsamında Youtuberlar tarafında çekiliyor.Çin’den aldığı ürünü anlatan içerik sağlayıcı, videonun altında o ürüne giden bir link bırakıyor.Sizde o link üzerinden alışveriş yaptığınızda, videonun sahibi %6 ile %15 arasında komisyon kazanmış oluyor.Bir çok ürün ile affiliate marketing yaparak para kazanabilirsiniz.Online iş fikirleri arasında yurtdışında en çok para kazanılan sektördür.

 

7-AirBnb Oda ve Ev Kiralama

Avrupa ve Balkan ülkelerinde sadece bu iş ile geçimini sağlayan yüzlerce insan görebilirsiniz.Eviniz turistik bir mevkide ise Airbnb sayesinde odanızı veya evin tamamını kiralayabilirsiniz.Ortalama günlük ev kirası 20 Euro civarında.Tüm turistler tarafından kullanılan bir sistem.İstanbul Beşiktaş’ta sadece bu iş üzerinden para kazanan emlakçılar ile karşılaşmanız mümkün.Eğer tek yaşıyorsanız veya fazladan eviniz var ise mutlaka değerlendirmeniz gereken bir sektör.

 

8-Freelance İş Hizmeti

Bionluk, Fiver ve Upwork üzerinden belirli bir ücret karşılığında iş yapılmasını ifade eder.3 sitede birbiri ile aynı denilebilir.Logo tasarımı, web hizmeti, makale yazarlığı ve bir çok hizmetin satışını yapmanız mümkün.Tabi öncelikle profesyonel olduğunuz bir alan olması gerekiyor.İş hizmeti konusunda kendinize limit koymayın.Siteleri incelediğinizde iddaa kuponu bile satanlarla karşılaşabilirsiniz.

 

9-Pinterest Affiliate Marketing

Pinterest uygulamasında ortalama geçirilen süre 14 dakikadır.Dünya üzerinde 300 milyona yakın bir kullanıcı kitlesine sahip bir site.En çok Amerikalılar tarafından kullanılır.Pinterest üzerinden resim paylaşıp, alt kısımlarına da affiliate linki bırakarak komisyon ortaklığı ile para kazanmanız mümkün.Üstelik diğer Affiliate kanallarına göre daha kolay.Tek yapmanız gereken İngilizce paylaşımlarda bulunmak.Amerika da en yeni iş fikirleri arasında yer alıyor.Pinterest ile para kazanmak başlıklı yazımı okuyarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

10-Blog Yazarlığı

Blog yazmak ile web sitesi kurmak aynı kavramlar.Wordpress sayesinde kolaylıkla bir blog sitesi kurmanız mümkün.Üstelik en fazla 2 saatinizi alır.Daha sonra makale paylaşımı yapın.Paylaştığınız makaleler en geç 6 ay içinde Google’da ilk sıralara çıkmaya başlayacaktır.Google Adsense reklamları ile entegre ederek para kazanmaya başlayabilirsiniz.Ya da farklı reklamcılık kanalları kullanarak gelir modelinizi çeşitlendirebilirsiniz.

 

11-Alışveriş Arbitrajı

Arbitraj; aynı ürünlerin farklı mecrada satılarak arasında oluşan farka denir.Çin’de satılan bir ürünün Türkiye’de iki katı fiyata satıldığı ile karşılaşmışsınızdır.Arbitraj ise en çok Çinli siteler aracılığı ve 2. el ürünlerde yapılır.İnternet üzerinden uygun bir fiyata aldığınız bir ürünü, başka bir sitede yüksek bir fiyata satarak kar edebilirsiniz.Bu işi profesyonel olarak yapanların olduğunu bilmeniz gerekir.

 

12-Youtube Videoları İle Para Kazanın

Youtube üzerinden para kazanmak herkes tarafından bilinen bir iş.Hatta yeni iş fikirleri arasında değildir diyebiliriz.Ancak yapacağınız farklı teknikler ile bu işi modernize edebilirsiniz.Youtube üzerinde bir videonun kaç kez izlendiğinden çok ne kadar çok kişiyle etkileşim halinde olduğu önemlidir.Kısacası abone sayısı daha kolay sponsor almanızı sağlayacaktır.Bunun için seri videolar çekmeniz gerekiyor.

 

13- Uygulamalar ile Fotoğraf Satın

Telif hakkının önemi her geçen yıl daha da artıyor. Bir internet sitesinde paylaşılan fotoğraf telif hakkına sahip olabilir. Bu fotoğraf başka bir site tarafından telif hakkı ihlal  edilerek kullanılırsa ceza almasına neden olur. Yani marka değerinde düşüş yaşanır. En iyi çözüm ise fotoğraf sitelerinden telifli fotoğraflar satın almak.Sizde uygulamalar üzerinden fotoğraf satışı yaparak para  kazanabilirsiniz. Fotoğraf satış siteleri listesine göz atabilirsiniz.

 

14-Udemy Eğitim Videoları

Profesyonel olduğunuz bir konu var ise eğitim videosu oluşturarak para kazanmanız mümkün. Yurtdışında 10 yıldan beri var olmasına rağmen ülkemizde yeni iş fikirleri arasında yer almaktadır. Udemy sitesini ziyaret ettiğinizde tek bir eğitim videosunun 5 bin satış rakamına ulaştığını görebilirsiniz. Video sahibinin kazancı ise ortalama 150 bin TL. Udemy taktikleri başlıklı yazı bu konuda size yardımcı olacak.

 

15-Dropshipping Yaparak Kazanın

Uyurken para kazanabileceğiniz iş fikirleri arasında yer alır. Bir firmanın ürünlerini, internet sitesi üzerinden satarak gelir elde edersiniz. Siz ürünün satışını yaptığınızda, firma sizin adınıza kargo gönderimi yapar. Tabi ürün görselleri ve açıklamaları tamamen üretici firma tarafından size veriliyor. Ürün maliyetini firmaya ödeyip, aradaki kar ile kazanç sağlayabilirsiniz. Dünya üzerinde online en çok yapılan işler arasında yer alır.

İlgili Makale: Dropshipping Yaparak Para Kazanmak

16- E-Kitap Yazarlığı

Kitap yazma hayaliniz olabilir. Bu konuda yeteneğiniz de var ise, basım maliyetleri ile uğraşmanıza gerek yok. E-kitap okuyucuları her yıl daha da fazla artıyor. Hatta bu kitaplar için Kindle tarzı özel okuma cihazları piyasaya çıktı. Kitap yazım maliyetiniz sıfıra yakın. Sadece harcadığınız zaman ve bilgi sizin sermayeniz. E-kitap fiyatları ortalama 50 TL civarında. En kötü 1000 adetlik bir satış ile 50 bin TL kazabilirsiniz.

 

17-Domain Alım Satım

Çok eski bir iş fikri olarak düşünebilirsiniz. Ancak size bahsedeceğim yöntem düşündüğünüzden farklı. Günlük olarak düşen yani tecil süresi biten domainleri takip etmeniz gerekiyor. Bu domainler içerisinde ceza almamış, otorite puanı ve backlink listesi temiz olanları direkt satın alın. Bu domainler üzerinden yeni bir site açıldığında paylaşılan içerikler Google da ilk sıraya çıkacaktır. Eğer elinizde böyle bir domain var ise 10 katı fiyata satabilirsiniz. Üstelik bu tarz domainleri her gün kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

18-Flippa ile Alım Satım Yapın

Flippa sitesi yurtdışında çok bilinen bir web borsasıdır. Bu site üzerinden web sitesi alış ve satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem ile para kazanan binlerce insan var.Pazarlık yapmanız mümkün. Tabi iyi bir analiz bilgisine ihtiyacınız var.Platforma girdiğinizde sitelerin geliri ve ziyaretçi sayısı hakkında detaylı bilgiler görebilirsiniz.

 

19-Google Adwords Uzmanlığı

Google üzerinde reklam vermek uzmanlık isteyen bir konu.Şirketler bu konuda  uzmanlar ile çalışmak istiyor.Reklam uzmanları Adwords bilgisi sayesinden reklam maliyetlerini % 80′ kadar azaltabilir.Evet bu doğru.Google da reklam vermek tahmin edildiği kadar kolay bir iş değil.Hedef kitlesi, tıklama başına ücret, kullanıcı takibi bir çok detaylı işler sizi bekliyor.Ücretsiz Google Akademi üzerinden eğitim alabilirsiniz.

 

20-Whatsapp ile Para Kazanın

Whatsapp şuan para kazanma adına en yeni iş fikirleri arasında yer alır.Facebook uzun bir süredir Whatsapp  ile gelir etme yolları arıyor.Hala çözüm bulabilmiş değil.Ancak bu sizin için geçerli değil.Whatsapp üzerinden gelen bildirimler tüketiciler tarafından dikkatle karşılanır.Yani detaylı olarak incelenir.Verdiğiniz bir hizmet veya affiliate linkleri ile whatsapp üzerinden pazarlama yapmaya başlayabilirsiniz.

 

21-Seo Uzmanlığı

Yukarıda Türkiye’de bulunan web sitelerinden bahsetmiştim sizlere.Bu sitelerin Google’da ilk sıraya çıkabilmeleri için Algoritma kurallarına uyması gerekir.Bu da kolay bir şey değil. Dışarıdan bir uzman desteğine ihtiyaç duyulur.Bunu yapanlara seo uzmanı denir. Sitenizdeki teknik hatalar belirli bir ücret karşılığında seo uzmanları tarafından düzeltilir.

 

22-Görsel Editörlük

Sitelerde bulunan fotoğrafları düzenlemek, logo oluşturmak ve görsel ihtiyaçları karşılamak için oluşmuş bir meslek. Resimler içeriklerdeki en önemli köşe taşı.Büyük web sitelerinin künyesini incelerseniz en az 3 görsel editör ile çalıştıklarını göreceksiniz.İçerik yazarları tarafından gönderilen makaleler, görsel editörü tarafından düzenlenir.Makaleye özel resim hazırlanır. Wikihow sitesinde yer alan görselleri inceleyebilirsiniz.

23-Kripto Para Yatırımcılığı

Son bir yıldır Bitcoin’de %80’lere varan bir düşüş yaşandı.Twitter da inceleme yaparsanız bu işi profesyonel olarak yapanları görebilirsiniz.Bu profesyoneller Bitcoin düşse bile para kazanmaya devam ediyor.Kitap çıkarmak, grafik analizi, ücretli üyelik, bot satışı gibi ekstra para kazanma yöntemleri mevcut.Kripto paralara ilgi duyuyorsanız mutlaka bu sektörde yerinizi almalısınız.

 

24-Online E-broker Olun

İhracat yapmak isteyen firmalar işin sadece üretim aşamasında bulunur.Yurtdışına ürün satmak için de komisyon karşılığında aracı firmaları kullanırlar.Bu işi yapanlara ihracat brokeri denir.Ancak ihracat brokerının eskisi gibi sürekli yurtdışında bulunmasına gerek yok.Bu işler artık internet üzerinden gerçekleşiyor.Haliyle en yeni iş fikri olan online e-broker terimi devreye giriyor.Alım satım siteleri ile aranız iyiyse bu iş tam size göre olabilir.

 

25-Steemit ile Para Kazanın – Yeni İş Fikirleri

Steemit bir blockchain bilgi platformu. Bu platform üzerinde içerik oluşturarak para kazanabilirsiniz. Paylaştığınız makalelerin beğeni, yorum ve paylaşım sayısına göre hesabınızda para birikir. Siteyi incelediğiniz zaman 1 hafta içerisinde sadece 1 yazı ile 250 dolar kazanan kullanıcıları görmeniz mümkün.

 

26-Admitad İle Para Kazanın

Admitad link paylaşımı yaparak para kazanabileceğiniz bir platform.Günlük ortalama 65 bin dolar ortaklık geliri dağıtıyor.Site üzerinden ortaklık sistemine dahil olabileceğiniz yüzlerce program var.Aldığınız linkleri sosyal medya, facebook, twiitter ve pinterest gibi sitelerde paylaşarak gelir elde etmeniz mümkün.

 

27-Mobil İçerik Uygulaması Yapın

Mobil uygulama yapmak yeni iş fikirleri arasında değil.Ancak hiç bilmeyenler için durum farklı.Artık mobil uygulama yapmak çok kolay.Sadece aylık belirli bir fiyat ödeyerek uygulama sahibi olabilirsiniz.Yazılım bilginiz yok ise sadece içeriklerden oluşan bir uygulama yapmanız mümkün.Örneğin; ilginç bilgiler ya da sağlık bilgileri gibi.Uygulamanıza Admobs üzerinden reklamlar yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

 

28-Anketler ile Para Kazanın

Anket doldurarak para kazanmak için karşınıza çıkan reklamların bir çoğu gerçek dışı.Ancak doğru yöntemler ile anket sayesinde aylık 200 dolar kazanabilirsiniz.Bunun için yurtdışı kullanıcı adı kaydı yaptırmanız gerekiyor.Yani lokasyon olarak Türkiye dışında, Amerika gibi yüksek ödemeleri olan bir ülkeyi seçmelisiniz.

 

29-Oyun Oynayarak Para Kazanmak

En çok kazanan youtuberlar listesini inceleyin.Oyun videoları çekip paylaşanlar listeyi kaplamış tamamen.Sadece bu videolar ile yılda 16 milyon dolar kazanan fenomenler var.Tabi bu parayı kazanmanız şuan için kolay değil.Artık youtube ile para kazanmak daha zor.Her saatte 400 bin video yükleniyor.Bu 400 bin videonun arasında hit almanız biraz hayal gibi.Bunun yerine normal oyun oynayarak para kazandıran siteleri deneyebilirsiniz.

 

30-Uygulama Görevleri İle Para Kazanın

Ek gelir olarak yapabileceğiniz yeni iş fikirleri arasında yer alır.Uygulamalar içerisinde size görevler verilir.Bunlar anket doldurma, twitter beğenisi, uygulama indirme gibi görevler.Para kazandıran uygulamalar başlıklı yazıda bahsettiğimiz yöntemleri ile aylık 200 doların üzerinde para kazanmanız mümkün.

 

31-Medium ile Pazarlama Yapın

Medium google üzerinde yüksek itibara sahibi bir site.Blog açmak veya web sitesi kurmak çok uğraştırıcı.Ya da yapamam diyebilirsiniz.O zaman Medium üzerinde yazmayı deneyin.Yazdığınız yazılar seo uyumlu olduğu sürece kısa zamanda 1. sıraya yerleşme ihtimaliniz olur.Bu sayede istediğiniz gibi pazarlama faliyetlerini yürütebilirsiniz.Özellikle affiliate marketing çalışmaları.İş fikirleri arasında en çok tavsiye ettiğim yöntemdir.Medium ile yurtdışında tek bir yazı sayesinde 50 bin dolar kazananlar var.

 

32-Profesyonel Yatırımcılık Yapın

Yeni bir iş fikri olmadığı halde ülkemizde bu iş üzerinden fazla kazanan yok.Ancak yurtdışında sadece yatırımcılık yaparak ayda binlerce dolar kazanan insanlar var.Türkiye de neye yatırım yapmalıyım diye düşünmenize gerek yok.Çünkü seçeneğiniz çok fazla.İnternet sayesinde sadece Türkiye değil, yurtdışında da yatırım yapabilirsiniz.En iyi yatırım araçları başlıklı makale üzerinden fikir sahibi olabilirsiniz.

 

33-Amazon Affiliate Çalışması

Amazon dünyanın en büyük e-ticaret sitesi.Ortaklık programı ise yurtdışında çok kullanılıyor.Amazon üzerinden aylık 10 bin doların üzerinde para kazanan onlarca tandığım var.Türkiye’ye yeni giriş yapan Amazon henüz ortaklık çalışmasını başlatmadı.Ancak kariyer bölümüne girerseniz, bu yönde arayış içerisinde olduğunu görebilirsiniz.Amazon ortaklık sistemini başlatmadan şimdiden üye olmanızda fayda var.

 

34-Bitmex ile Ticaret Yapın

Bitmex kripto paralar üzerinden kaldıraçlı işlemler yapmanızı sağlayan bir platform.Elinizdeki paranın 100 katı ile işlem yapmanız mümkün.Üstelik kripto paranın değeri hem düşerken hem de yükselirken de kazanabilirsiniz.Önemli olan doğru tahminde bulunmak.Tabi 100 kaldıraçlı işlem yapmak büyük bir risk.En mantıklısı maksimum 10 kaldıraç ile oynamak.

 

35-E-mail Pazarlaması

En yeni iş fikirleri arasında olmamasına rağmen, ülkemizde hala yaygınlaşmış bir iş kolu değildir.Bunun en büyük nedeni e-mail bilincinin pek oturmamış olması.Yurdışında e-mail pazarlamasına oldukça fazla değer veriliyor.Tabi geri dönüşü de var.Tamamen ücretsiz bir pazarlama yöntemi.Topladığınız mail adreslerine ürün pazarlaması içeriği göndermeniz yeterli.

 

36- Topraksız Tarım Yapın

Hollanda tarım ürünleri ihracatında dünya birincisi.Peki bunu nasıl başarıyor derseniz?Tamamen topraksız tarım sayesinde.Bu tarım yöntemi ile inanılmaz bir verim artışı yakalamanız mümkün.Evinizin tek bir odasını kullanarak  ayda 1000 adet marul yetiştirebilirsiniz.Zor olduğunu düşünmeyin.Topraksız tarım nasıl yapılır başlıklı yazıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

 

37-İstiridye Mantarı Yetiştirmek

Son zamanlarda TV’de reklamı yapılmaya başlanan bir iş fikri.Normal mantardan 3 kat daha pahalı.Üstelik yetiştirmek çok kolay.Yeter ki basit olan tekniği bilin.Kolaylıkla talaş  ve kompozit dolu bir poşetin içinde yetiştirebilirsiniz.İnternet üzerinden alacağınız mantar tohumu bu konuda size yardımcı olacaktır.İstiridye mantarı rehberi başlıklı yazıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

 

38-Trüf Mantarı Toplayıcılığı

Bu mantar çeşidini doğal olarak yetiştirme ihtimaliniz yok.Fransa da kilosu 1500 Euro’dan satılıyor.Meşe ve çam ağaçlarının 50 cm altında bulabilirsiniz.Bunu da bir köpek yardımıyla yapmanız mümkün.Muğla ve Kastamonu illerinde bu iş köylülerin ana geçim kaynağı olmuştur.Eğer bulabileceğinize inanıyorsanız trüf mantarı toplayıcılığı ile güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

39-Fide Yetiştiriciliği

Yukarıda topraksız tarımdan size bahsettim.Topraksız tarım yapabilmek için hazır fideler satın almanız gerekiyor.Tanesi ise ortalama 0,50 kuruştan başlıyor.Bir fideyi yetiştirmek maksimum 2 haftanızı alır.Üstelik ürün hastalığı gibi bir derdiniz olmadan.Sadece 2 hafta yetiştirip satayım diyorsanız sizin için mantıklı bir seçenek olabilir.

 

40-Çiçek Yetiştiriciliği – Yeni İş Fikirleri

Hollanda’nın tarım ürünleri ihracında en büyük payı alan ürün sınıfıdır.Çiçek yetiştirmek normal bir tarım ürünü yetiştirmeye göre daha karlı.Sadece 1 adet kırmızı gül, 3 kilo domates ile aynı fiyata geliyor. Bu kadar çok kar etmek varken, neden normal bir ürün yetiştiresiniz ki? Aliexpress sitesi üzerinden 100 adet gül tohumunu 1 dolara satın alabilirsiniz.Mavi, siyah, sarı ve kırmızı gibi renk seçenekleriniz var.

 

41-Tropikal Meyve Yetiştiriciliği

Tarım ile para kazanmak için yüksek kar edebileceğiniz ürünleri yetiştirmeniz gerekiyor.Ülkemizde bu ürünlerin her geçen gün reklamı yapılıyor.Özellikle Avakado meyvesi.Tanesi şuan 12 TL’ye satılan bir ürün.Sera ortamında yetiştirmeniz mümkün.Normal bir tarım ürününe göre 10 kat daha fazla kar edebilirsiniz.

 

42-Ejder Meyvesi Yetiştirmek

Ülkemizde son günlerde adı bilinmeye başlanan bir meyve.Anavatanı ise Çin.En yeni iş fikirleri arasında yer alır.Kazancı ise oldukça yüksek.Cumhurbaşkanlığı resepsiyonunda bu meyvenin suyu ikram edildi.Ülkemizde en bilinen üretici ise bir mali müşavir.Bu meyve sayesinde mesleğini bırakıp tamamen bu işi yöneldi.

 

43-Kuzu Göbeği Mantarı Üreticiliği

Mantar vitamin bakımında et ile birbirine benzer bir ürün.Üstelik oldukça zengin.Kuzu göbeği mantarı sera ortamında yetiştirebileceğiniz bir ürün.Tohumlarını internet üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.Bu mantarın güncel olarak fiyatı 200 dolar.Yetiştircisi için oldukça karlı iş fikirleri arasında yer alıyor.

 

44- Organik Tarım Yapmak

Yeni iş fikirleri arasında olmayan bir fikir.Ancak ülkemizde hala bu yönde bir gelişme kaydedilmedi.Yurtdışından gelen kısır tohumlar nedeniyle tarımda büyük sıkıntılar yaşıyoruz.Tigem tarafından ıslah edilmiş tohumlar ile yapılacak organik üretimlere ihtiyacımız var.Son yıllarda çiftçi kar sıkıntısı yaşıyor.Bu soruna en büyük çözüm ise organik tarım üreticiliği yapmak.En azından ürünlerinizi 2 katı fiyatına satmış olursunuz.

 

45-Bıldırcın Yumurtası Üretimi

En karlı yeni iş fikirleri arasında yer alır.Tabi organik olması şartıyla.Masraflarınız tavuk yetiştiriciliğine göre daha düşük.Üstelik fiyatı tavuk yumurtasından daha pahalı.Üretim alanı olarak daha verimli bir iş fikri.Bıldırcın yumurtası ile sabit müşteri portföyü yakalayabilirsiniz.

 

46-Kaz Yetiştiriciliği

Kaz etinin özel hayranları var diyebilirim.En düşük kaz fiyatı 175 TL.Üstelik hem ciğerini, hem tüyünü hem de etini ayrı olarak satabilirsiniz.Kaz ciğerinin kilosu yurtdışında 600 dolar civarında.Kaz tüyü ise firmalar tarafından sizden alınıyor.Geriye sadece yetiştirmek kalıyor.Kaz yetiştiriciliği başlıklı yazıyı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

47-Büyükbaş Hayvan yetiştiricilği

Son yıllarda iş fikirleri arasında en mantıklı seçenek.Et fiyatlarının artması ile kazançlı bir sektör haline geldi.Tabi klasik üretim yöntemlerinin dışına çıkmanız şartıyla.Yıllarca ülkemizde verimsiz bir şekilde üreticilik yapıldı.Şimdi devlet tarafından gerekli eğitimler ve hibeler veriliyor.Doğru zamanda doğru yerde bulunarak bu iş üzerinden profesyonel bir büyük baş hayvan çiftliği kurabilirsiniz.

 

48-Köpek Çiftliği Kurmak

Yeni iş fikirleri arasında yapabileceğiniz en karlı iş.Yurtdışında, özellikle Ukrayna da yapılan bir iş.Hatta Ukrayna üzerinden ülkemize kaçak yollarla satışı yapılan köpek ırkları var.En basit örnekle Chow chow tarzı köpekler 2500 dolara satılıyor.Oldukça talep var.Yetiştiricilğini hayvan haklarına duyarlı bir şekilde yapabilirsiniz.Köpek çiftliği kurmak başlıklı yazıda ihtiyacınız olan bilgileri bulmanız mümkün.

 

49-Saanen Keçi Çiftliği

Tek bir saanen keçisi ile günlük 2 litre süt elde edebilirsiniz.Oldukça verimli bir ırk.Keçi sütünün litresi ise toptan 8 TL’ye alınıyor.Bu görebileceğiniz en düşük fiyat.10 adet saanen keçisi ile başladığınızda günlük kazanacağınız miktar minimum 150 TL.Bu başlangıç için çok iyi bir para.Yeni iş fikirleri arasında en çok rağbet göre hayvancılık çeşidi.Saanen keçi çiftliği kurulumu başlıklı yazıda ihtiyacınız olacak bilgileri bulabilirsiniz.

 

50-Araucana Tavuğu Yetiştirmek

Bu tavuk cinsi ile mavi yumurta üretebilirsiniz.Evet doğru.Bu tavuğun yumurtaları mavi.Tanesi ise en düşük 15 TL.Bu yumurta özellikle kanser hastaları tarafından kullanılıyor.İçeriğinde bulunan etken maddenin iyi geldiği söyleniyor.Yani sürekli alıcısı olan bir ürün.Bu tavukların fiyatı ise 500 TL den başlıyor.Altın yumurtlayan tavuklar bunlar olsa gerek.

 

51-Arıcılık ve Bal Üretimi

Yeni iş fikirleri arasında olmayan bir fikir.Ancak eminim ki herkes 10 kavanoz bal 100 TL gibi reklamları görmekten bıktı.Organik bal almak istesek güvenebileceğimiz bir yer yok.Üstelik kg 200 TL vermeye razı olan binlerce kişi var.Bu alandaki eksikliği doldurabilirim diyorsanız mükemmel bir iş fikri.Üstelik hibe ve teşvik gibi imkanlardan da faydalanabilirsiniz.

 

52-Balık Çiftliği Kurmak

Kar oranı çok yüksek olan bir iş fikri.Profesyonel olarak kurulacak bir Alabalık çiftliği ile zengin olabilirsiniz.Balıkların yumurtlama dönemlerinde ne kadar verimli olduğunu bilmeyen yoktur.Tek seferde 200 yavru elde etmeniz mümkün.Dünya da en iyi Norveç’te bu iş yapılıyor.İnternet üzerinden elde edeceğiniz bilgiler ile bu sektörde yerinizi alabilirsiniz.

 

53-Kanarya Yetiştiricliği

Yarışçı olan bir kanaryanın fiyatı ortalama 3 bin TL.Bu sektör tutkunların olduğu bir iş kolu.Genelde evde hobi olarak yapılacak bir iş.Yapanlar ve güzel paralar kazananlar var.Eğer biraz daha hobi tutkunu iseniz yarışmalara katılmalısınız.Ödüller ise sizin için ekstra gelir olacak.

 

54-Solucan Gübresi Yetiştiriciliği

Yeni iş fikirleri arasında ülkemizi hızlı bir giriş yapan sektör.Şuan araştırma yapsanız yüzlerce danışman bulabilirsiniz.Gübre ithal eden bir ülkeyiz.Asla bitmeyecek bir iş fikri.Ürettiğiniz gübreleri direkt olarak satın alacak firmalar var.Topraklarda yaşanan azot sıkıntısı yüzünden mutlaka kullanılması gereken ürün.

 

55-İpek Böceği Yetiştiriciliği

Devletin en çok destek verdiği iş fikirleri arasında yer alır.İpek böcekçiliği için ihtiyacınız olan bütün ürünler devlet tarafından karşılanıyor.Üstelik kosgeb kredisi almanız daha kolay.Ürettiğiniz ipekler için de alım garantisi var.Tabi bu iş için Bursa da olmanız avantajlı durumda olmanızı sağlayacaktır.İpek alım borsası Bursa’da bulunmaktadır.Bu sayede maliyetleriniz daha düşük olacak.İpek böcekçiliği başlıklı yazımızı okuyarak bu konuda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

56-Uberde Şoförlük Yapın

Uber uygulama üzerinden taşımacılık hizmeti veren bir firma.Normal ticari taksilere göre daha uygun.Ayrıca kredi kartı ile ödeme yapma seçeneğiniz mevcut.Uber de şoförlük yapanları ise ayda 10 bin TL kazanç bekliyor.Uber şoförü olmak başlıklı yazımda başvuru için detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

 

57-Glovo da Kuryelik Yapın

Glovo ile beğendiğiniz bir ürünü kuryeler sayesinde istediğiniz yerden temin edebilirsiniz.Çok sevdiğiniz bir restoran var.Ancak evlere servis yapmıyor.Glovo ile kurye çağırıp istediğiniz ürünü uygun fiyata alabilirsiniz.Tabi Glovo kuryelerini de iyi kazançlar bekliyor.Firma Maslak ilçesinde pilot uygulamaya geçti.Şuan çok başarılı gidiyorlar.Hem sipariş başına kazanç, hem de saatlik ücret kazanıyorsunuz.Glovo kuryesi olmak başlıklı yazı içerisinde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

 

58-Tekne Tur Organizatörlüğü

Boğazda yer alan teknelerin %90’ı organizasyon firmaları tarafından kiralanıyor.Yani bu teknelerin sahibi sadece saatlik kiralama işi yapıyor.Ortalama 4 saatlik fiyat ise 3 bin 4 bin TL arası değişiyor.Düğün, kına gecesi, parti gibi organizasyon düzenlemesi yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz.Bu tarz organizasyonlarda kişi başı 150 TL ödeme alınıyor.

 

59-Temizlik Şirketi Kurun – Yeni İş Fikirleri

Yeni iş fikirleri arasında değil.Ancak oldukça fazla talebin  olduğu bir sektör.Bekar yaşayanlar veya tüm bireylerin çalıştığı evlerde genellikle temizlik hizmeti dışarıdan alınıyor.Piyasada yüzlerce temizlik şirketi var.Ancak hepsi işini mükemmel yapıyor denilemez.Daha iyi ve kaliteli hizmet ile bu pastadan kendi payınızı alabilirsiniz.

 

60-Çamaşır Yıkama Otomatı

Bekar ve yabancı insanların sayısı çok fazla.Bu insanların çoğu çamaşır makinesi için para harcamak istemiyor.Sonuçta tek bir kişi için gereksiz bir masraf.Bu tarz insanların yaşadığı bölgede, jetonlu çamaşır makineleri kurarak pasif gelir elde etmeniz mümkün.Oldukça karlı iş fikirleri arasında yer alır.Maliyetiniz sadece su ve elektrik.

 

61-Palyaço Hizmeti

Doğum günlerinin olmazsa olmazıdır.Öğrenciler için ek iş fikirleri arasında yer alır.Tabi bu tarz profesyonel bir şirket her zaman kazandırır.Palyaço hizmeti ortalama 250 TL’den başlıyor.Tabi yanında ek hizmetler de var.Bu işi yapmak istiyorsanız mutlaka bir web sitesine sahip olmanız gerekiyor.

 

62-Bakıcı Hizmeti

Kariyer sitelerini açın ve kontrol edin.Bakıcı ilanlarının ne kadar çok olduğunu göreceksiniz.Tabi insanlar bu konuda güven problemi yaşıyor.En iyi seçenek ise bir şirket ile anlaşmak.Çünkü şirket her konuda iletişim halinde olunacak bir merkez konumunda.Hizmeti alanlar bir sıkıntı yaşadığında irtibat kurabilecekleri bir yer arar.

 

63-Bitkisel Sabun Üretimi

Tek bir iş üzerine üretim yapmak her zaman daha mantıklı.Odaklandığınız alanda başarılı olma şansınız çok yüksek.Sadece doğal sabun üretimi yapan bir atölye açabilirsiniz.Tabi bunun yanında bir de butik.Yeni iş fikirleri arasında yer alır.Çünkü bu tarz butikleri görme şansınız çok az.Almanya da çok denk gelebileceğiniz bir iş fikri.

 

64-Bisiklet Dükkanı

Bu iş için daha çok turistik yerleri tercih etmeniz gerekiyor.Emin olun ilerleyen zamanlarda bisiklet kullanıcı sayısında artış yaşanacak.Tabi bu insanların da bu hobi için bir takım ürünlere ihtiyacı olacak.Tabi tamir de buna dahil.Bu tarz bir işletmenin yanında bisiklet kiralama işi de yapabilirsiniz.

 

65-Masaj Salonu

Masaj Salonu son yıllarda oldukça popüler olmaya başladı.Fırsat sitelerini inceleyin.Bu sitelerde 50 TL ile satışa sunulan basit masaj hizmeti 5 bin kişi tarafından satın alınmış.Yani 250 bin TL.Tabi profesyonel bir şekilde bu işi yapmanız lazım.Merdiven altı olan masaj salonları insanların çekinerek gitmelerine neden oluyor.Masaj salonu açmak başlıklı yazıda ihtiyacınız olan bilgileri bulabilirsiniz.

 

66-Bayanlara Özel Spor Salonu

En çok ihtiyaç olan sektörlerden birisi.Normal spor salonlarına bayanlar gitmek istemiyor.Sonuçta muhafazakar bir ülkeyiz.Bu yüzden sadece bayanların gidebileceği bir spor salonu mutlaka açmanız gerekiyor.Spor salonunda yoga, plates, solaryum gibi ek hizmetler ile para kazanmanız da mümkün.En güvendiğim yeni iş fikirleri arasında yer alır.Kazanmama şansınız yok gibi.

Okuyunuz: Spor Salonu Açmak

67-Hibe ve Kosgeb Danışmanlığı

Şuan piyasada ve insanlarda sermaye sorunu var.Google Ads üzerinden baktığınızda aylık 25 bin kişinin bu konuda arama yaptığını görebilirsiniz.Ancak en büyük iş danışmanlık şirketlerine düşüyor.Profesyonel bir şekilde proje hazırlanması gerekiyor.Bu hizmeti de danışmanlık şirketleri minimum 2 bin TL karşılığında yapıyor.2 ay boyunca kendinizi bu konuda geliştirerek bir danışmanlık şirketi kurabilirsiniz.

 

68-Petek ve Komi Temizliği

En karlı iş fikirlerinden birisidir.Sadece 1500 TL’lik bir makine ile gittiğiniz her evden 200 TL kazanmanız mümkün.Kış geldiği zaman mutlaka yapılması gerekiyor bu temizliğin.Aksi taktirde ısı konusunda verim düşüklüğü yaşanıyor.Yapacağınız müşteri portföyü ile yaz mevsiminde klima temizliği de yapabilirsiniz.

 

69-Güneş Paneli Satışı

Zorunlu tasarruf dönemlerinin en iyi ilacı güneş enerjisi.Bedava elektrik üretmek varken, kim neden fatura ödemek zorunda kalsın.Güneş paneli satan bir firmadan ücretsiz olarak bayilik alabilirsiniz.Alacağınız bayilik ile kapıda pazarlama yöntemiyle satış yapmanız mümkün.Tabi bunun için daha çok kırsal alanları tercih etmeniz gerekiyor.

 

70-Prefabrik Ev Satışı –  Yeni İş Fikirleri

Normal tuğlalı evlere göre daha avantajlı bir ürün.Üstelik istediğiniz yere taşıma gibi olanağınız da var.Tabi bu kural çelik evler için geçerli.Son yıllarda oldukça fazla tercih edilmeye başlandı.Bir prefabrik evin kurulumu en fazla 2 haftayı alıyor.Tabi sizin kurmanız gerekmiyor.Siz sadece bayilik alarak bu işin satışını yapabilirsiniz.

 

71-Düğün Organizatörlüğü

Bu iş fikri en çok kına gecesi için yapılıyor.Yeni evlenecek olan bayanların çoğu ilk olarak bu tarz şirket arayışına giriyor.Farklı kıyafetlerin ve ekipmanların kiralandığı kına gecesi organizasyonu şirketi ile sürekli gelir elde edebilirsiniz.Sadece başlangıç sermayesi olarak ekipman almanız gerekiyor.Daha sonra amortisman süresi boyunca istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

 

72-Meyve Suyu Barı

Her tarafta kahveci ve cafe tarzı işletmelerin açıldığını biliyoruz.Bu mekanlar insanlar kahveyi veya çayı sevdiği için popüler olmadı.Sadece oturup sohbet edilecek yer arayışından dolayı meşhur oldular.Taze sıkma meyve suyu bari ise en iyi iş fikirleri alternatifi arasında yer alıyor.Kar marjı ise çok yüksek.Uygun fiyatlara aldığınız ürünleri şoklayarak yılın her mevsiminde kullanabilirsiniz.

 

73-Çilingir Hizmeti Verin

Bu işi öğrenmek için eğitim almanız gerekiyor.2 aylık eğitim veren kurumlar var.Size önermemin nedeni ise gelirinin çok iyi olması.7/24 çalışan çilingirler gece yaptıkları iş servisi için en az 100 TL talep ediyor.Günde 2 servise çıksanız bile yeterli gibi.Unutkanlığın arttığı bu dönemlerde revaçta olan bir iş.

 

74-Böcek İlaçlama Servisi

İnsanlar eskiden ilaçlama hizmetini kendileri yapardı.Ancak kurallar şimdi değişti.Bu hizmet dışarıdan profesyonel şirketlerden alınmaya başlandı.Google’a böcek ilaçlama yazın.99 TL de fiyatlar çıkacak karşınıza.Bu rakamlara inanmayın.Bu hizmet için en az 250 TL isteniyor.İş kurulum maliyeti ise oldukça uygun.

 

75-Altın Avcılığı Yapın

Doğada ve akarsuda altın bulmanız mümkün.Bu işi bazı köylerde profesyonel olarak yapanlar var.Üstelik ağrıda günlük köylüler tarafından 20 gram altın çıkarıldığı söyleniyor.Bu iş için zor demeyin.Oldukça kolay.Yeter ki ayıracak zamanınız olsun.Altın nasıl bulunur başlıklı yazımızı okuyarak bu konuda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Yeni iş fikirleri 2021” başlıklı makalemizin sonuna geldik.Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.Sorularınız en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çok ilginç iş fikirleri

İlginç iş Fikirleri | Çok Kazandıran Yaratıcı Fikirler 2021

az sermayeyle kurulabilecek is fikirleri

Az Sermaye ile Kurulabilecek İş Fikirleri 2020 | Ne Yapabilirim