Yeni iş Fikirleri, Girişimci Fikirler 2018

 

Günümüzde pek çok kişi devamlı olarak çalıştığı işlerden memnun olmamakta ve her geçen gün de daha farklı iş alanlarına yönelmektedir. Hiç kuşkusuz her geçen gün daha da farklı iş alanları ortaya çıkmaktadır. Hatta pek çok web sitesi de bu alanda bilgiler sunmakta ve kişileri yönlendirmektedir. Kişiler ise hangi işi yapacakları konusunda kararsız kalmakta ve sürekli farklı arayışlara girmektedir.

 

Yeni iş Fikirleri

 

yeni iş fikirleri

yeni iş fikirleri

Kişiler, yeni iş fikirleri aramakta ve bulabildikleri fikirleri de bir an önce hayata geçirmeye çalışmaktadır. Elbette bu işlerin sürdürülebilirliği de kişiler açısından büyük önem arz etmektedir.

Gelirlerin giderleri karşılayabilir nitelikte olması ve yüksek kazançlar sağlanabilmesi de yine aranan kriterler arasında yer almaktadır. Bu sebeple de yeni iş fikirlerine açık olan girişimciler yenilikleri takip etmekte ve uygulamaya çalışmaktadır. En çok rağbet gören ve Türkiye’de de uygulamaya hazır olan yeni iş fikirleri ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Alışveriş Merkezlerinde Meze Satışı

 

Pek çok kişinin alışveriş merkezlerinde deneyimlediği bu sektör, aslında ciddi anlamda kazanç elde etmeye de olanak sağlamaktadır. Nedeni ise kişilerin hafta sonlarında içki içmesi ve mangal partilerine gitmesidir. Özellikle kıyafet dükkanlarının arasına konumlandırılmış olan bu meze dükkanları, kişilerin alışveriş esnasında acıkmasına ve daha çok alışveriş yapmaya yönlendirilmesine olanak sağlamaktadır.

 

Genellikle yemek katlarında olması gereken bu mezeciler, pek çok müşteriye de hitap etmektedir. Düşük maliyetli olan bu iş, öncelikli davranan pek çok girişimci tarafından uygulanan yeni iş fikirleri arasında yer almaktadır.

 

Balık Malzemeleri Satışı

 

Kişiler her geçen gün balık avına daha da merak salmaktadır. Özellikle yazlık bölgelere yönelimin fazla olması ve kişilerin balık avlama ile ilgili kendini daha fazla geliştirme gibi taleplerinin bulunması da kişileri tetiklemektedir. Balık av malzemelerinin satışı herhangi bir cadde mağazasında yapılabileceği gibi, alışveriş merkezlerinde de sağlanabilmektedir. Hatta bu alanlarda gerçekleştiriliyor olması ise satışların daha da çok katlanmasına olanak sağlamaktadır. Çünkü kişiler hafta sonu aktivitelerini yapmadan önce mutlaka alışveriş merkezlerine uğramakta ve alışverişini bu alanlarda sağlamaktadır. Balık avı için kullanılabilecek pek çok malzemenin satışının gerçekleştirilebileceği bu dükkanlar, yüksek maliyetler de gerektirmemektedir.

 

Damacana Su Satışı

 

Yeni iş fikirleri arasında yer alan damacana su satışı, aslında çok eski dönemlerden beri varlığını sürdürmektedir. Fakat bu işin çok karlı olması, kişilerin bu alana yönelmesine de neden olmaktadır. Bu nedenle de pek çok kişi yeni bir girişim yapacağı zaman su sektörüne yönelmektedir. Hatta mahallelerde ya da ilçelerde pek çok su bayisi de bulunmaktadır. Kişiler bu işi yaparken bayilik alabilmekte ya da sıfırdan bir su firması da kurabilmektedir. Geliri son derece yüksek olan bu iş, düzen oturtulduğu takdirde kişiler için kalıcı bir iş haline de gelebilmektedir.

 

Antika Satışı Yapmak

 

Yeni iş fikirleri arasında antika satışı yapmak da büyük önem arz etmektedir. Antikaya meraklı olan kişiler yeni parçalar aramakta ve bu ürünler için ise belli dükkanları ya da mağazaları tercih etmektedir. Aslında son derece maliyetli bir iş olan antika satışı, genellikle büyük yatırımlar yapmak isteyen kişiler tarafından gerçekleştirilen iş fikirleri arasında yer almaktadır. Antika satışı yapmak için farklı parçaların temin edilmesi ve temin edilen bu parçalar için de belli rakamlar ödenmesi gerekmektedir. Bu rakamlar ise antika satışının yatırım maliyetlerini ortaya koymaktadır. Yeni iş fikirleri arasında yer alan bu sektör, pek çok kişinin de gelir sağladığı alanlar arasında yer almaktadır.

 

Tayland Dondurmacısı Açmak

 

Yeni iş fikirleri arasında yer alan bu iş, Tayland’ta yaygın olarak gerçekleştirilmektedir. Hatta pek çok kişi bu ülkeye özgü olan dondurmanın tadına bakmak da istemektedir. Tayland dondurması satışı yapmak isteyen kişilerin kendileri için uygun bir dükkan ya da stant bulmaları gerekmektedir. Kiralanabilen ya da satın alınabilen bu alanlarda Tayland dondurması satışı rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Tayland dondurmacısı açabilmek için kişilerin çok yüksek maliyetleri gözden çıkarmalarına gerek kalmamaktadır.

 

Seyyar Süt Satışı

 

Yeni iş fikirleri arasında bir seyyar süt satışı da bulunmaktadır. Kişilerin organik hayata daha da fazla yönelmesi ise bu sektöre yönelişi tetiklemektedir. Kişiler her geçen gün şehir hayatının getirdiklerinden uzaklaşmakta ve pek çok ürünü evde kendileri yapmaktadır. Bu noktada inek ya da keçi sütü talepleri de artmaktadır. Süt satışı yapmak ve bu ürünleri kapıdan teslim ederek geçimini sağlayan pek çok kişi bulunmaktadır. Hatta bazı şirketler de ürünlerini organik inek sütlerinden yaparak maliyetlerini düşürmektedir. Yepyeni bir iş alanına yönelmek isteyen kişiler için ise seyyar süt satışı yine revaçta olan iş fikirleri arasında yer almaktadır.

 

Oto Ekspertiz Dükkanı

 

Yeni iş fikirleri arasında bir diğer alternatif ise oto ekspertiz işletmeleridir. 2. El araç satın almak isteyen kişiler, satın almak istedikleri araçlarda herhangi bir hasar ya da değişen olup olmadığını bu işletmeler aracılığı ile sağlamaktadır. Her geçen gün 2. El araçlara olan rağbetin artması ise kişilerin oto ekspertiz dükkanı açmalarına neden olmaktadır. Oto ekspertiz dükkanı açmak maliyeti düşük olan işler arasında yer almaktadır. Doğru araştırmalar ve gerekli fizibilite çalışmaları neticesinde kişiler ekspertiz dükkanı açarak yüksek gelirler elde edebilmektedir. Kişilerin yapması gereken tek şey ise uygun bir dükkan bulmak ve faaliyete başlamaktır.

 

Oto Yıkama Açmak

 

Yeni iş fikirleri kapsamında kişiler oto yıkama fikrine de sıcak bakmaktadır. Getirisi yüksek, maliyeti düşük olan bu iş fikri pek çok kişi tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. Oto yıkama açmak özellikle büyük şehirlerde getirisi yüksek olan iş alanları arasında yer almaktadır. Kişilerin ortalama bir araziye sahip olması ise bu işin sürdürülebilirliği açısından oldukça önemlidir. Küçük bir ofis ve oto yıkama ekipmanları ile faaliyete geçebilen girişimciler kısa vadede yüksek gelirler elde edebilme imkanına da sahip olmaktadır. Oto yıkama, hiçbir zaman ölmeyecek sektörler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de kişiler bu iş fikrini değerlendirebilmekte ve bu alanı kendisine kalıcı bir iş alanı olarak sağlayabilmektedir.

 

Bardakta Mantı Satışı Yapmak

 

Yeni iş fikirleri arasında kişiler için bir diğer alternatif ise bardakta mantı satışıdır. Dışarıda yemek yemek için yüksek maliyetler ayırmak zorunda kalan kişiler için aperatif olarak sunulmakta ve müşteriler bu ürünleri ayak üstü atıştırabilmektedir. Küçük ya da büyük iller fark etmeksizin pek çok şehirde bu alanda faaliyetler de yer almaktadır. Maliyeti son derece düşük olan bu işte, girişimciler mantı makinesi alarak ve bir yer kiralayarak satışlarına başlayabilmektedir. Yüksek getirisi olan bu iş fikri, uzun vadeli bir iş olarak da değerlendirilebilmektedir. Ölmeyecek iş fikirleri arasında yer alan bardakta mantı satışı, her geçen gün farklı girişimciler tarafından da değerlendirilmektedir.

 

Organik Tavuk Çiftliği Kurmak

 

Organik tavuk çiftliği kurmak, yeni iş fikirleri arasında ön sıralarda yer almaktadır. Her geçen gün kanserojen maddelerin gıdalara da karışması nedeniyle kişiler organik yiyeceklere yönelmeye başlamıştır. Organik tavuk çiftliği sayesinde müşterilere sağlıklı ve besin değeri yüksek olan ürünler sunmak da mümkün olmaktadır. Bu işe rağbetin her geçen gün daha da artmasının nedeni ise organik tavuk alanında az firmanın faaliyet gösteriyor olmasıdır. Maliyeti ortalama seviyelerde olan bu iş fikri, uzun vadede yüksek getiriler sağlamaktadır. Bu nedenle de kalıcı bir iş arayan kişiler organik tavuk çiftliği kurarak kendileri için yeni bir meslek alanı oluşturabilmektedir. Bir diğer artısı ise sektörde her geçen gün daha geniş alanlara yayılabilmektir.

 

Menemenci Dükkanı Açmak

 

Yeni iş fikirleri arasında çok rağbet gören işlerden biri de menemenci dükkanıdır. Türkiye’de kahvaltı alanında faaliyet gösteren firmaların sayısı oldukça fazladır; ancak sadece menemen satışı yapan işletmelere rastlamak pek de mümkün değildir. Türkler için önemli ve lezzetli olan bu yiyecek ile pek çok müşteriye hitap edebilmek de mümkün olmaktadır. Girişimciler ufak bir dükkan ile bu işe başlayabilmekte ve kısa sürede gelirlerini daha da katlayabilmektedir. Bu sektör, çok kısa bir zaman içerisinde müşterileri memnun edebilecek ve ülke genelinde de yayılabilecek bir sektör olarak nitelendirilmektedir. Bu sebeple de kendisine uzun vadeli ve kalıcı bir iş alanı sağlamak isteyen kişiler menemenci dükkanı açarak yüksek kar elde edebilmektedir.

 

Kavanozda Meyve Salatası Satışı Yapmak

 

Yeni iş fikirleri arasında kavanozda meyve salatası satışı da yer almaktadır. Meyve salatası, hemen hemen hiçbir şehirde rastlanmayan ürünler arasında yer almaktadır. Doğru meyvelerin bir araya getirilmesi ve eşsiz lezzetlerin yakalanabilmesi ile birlikte kişiler yüksek gelirler elde edebilmektedir. Bu ürünün satışı seyyar olarak yapılabileceği gibi, küçük bir dükkan aracılığı ile de yapılabilmektedir. Organik meyve temini sağlanması gereken bu işte, kişiler paket servis seçeneğini de değerlendirebilmektedir. Gün içinde atıştırmalıklar arayan ya da iş yerinde yemek yerine aperatif şeyler seçen kişiler için ideal ürünler arasında yer almaktadır. Kavanozda meyve satışı ile kişiler kısa sürede yüksek gelirler elde edebilmektedir.

 

Çim Kalemi Satışı Yapmak

 

Yeni iş fikirleri arasında bir diğer alternatif, çim kalem satışı gerçekleştirmektir. Saksı içerisinde duran ve ofislere şıklık katan bu ürünler aynı zamanda dekoratif olarak da kullanılmaktadır. Bu ürünlerin tasarımı ve üretimi reklam firmaları tarafından da yapılabilmektedir. Girişimcilerin yapması gereken şey ise iyi bir reklam firması ile anlaşmak ve bu ürünlerin üretimini sağlamaktır. Üretimi gerçekleştirilen bu ürünler ise pek çok özel firmaya satılabilmektedir. Fuarlarda ya da açılışlarda kendi reklamını yapmak isteyen müşteriler de bu tarz ürünlere ilgi göstermektedir. Uzun vadede yüksek gelir imkanı olan bu iş, getirisi yüksek olan iş fikirleri arasındaki yerini de korumaktadır. Kişilerin ise yapması gereken tek şey ufak bir ofis açmak ve ürünlerin pazarlamasını sağlayabilmek için potansiyel müşteriler ile iletişime geçmektir.

 

Tahta Klavye Satışı

 

Yeni iş fikirleri arasında son derece ilginç olan bu iş fikri, firmalar tarafından hoş karşılanmaktadır. Plastik klavye kullanımı gerçekleştiren firmalar, ofislerinde değişikliğe gitmeyi de ilgi ile karşılamaktadır. Özellikle bilişim ya da teknoloji alanında faaliyet gösteren firmalar, tahta klavyeleri müşterilerine eşantiyon olarak da sunmaktadır. Belli boyutlarda üretimi gerçekleştirilen bu ürünler aynı zamanda hediyelik olarak da sunulabilmektedir. Bu tarz ürünler için kaliteli bir firma ile anlaşma sağlamak ve ürünlerin satışını gerçekleştirmek de yine geliri yükseltmenin yolları arasında yer almaktadır. Reklam alanının her geçen gün farklı fikirler ile canlanması, firmaları da heyecanlandırmaktadır. Henüz yaygınlaşmamış olan bu iş fikri ise pek çok girişimci tarafından denenebilmektedir.

Paylaşmayı Unutmayın!
  • 1
    Share

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bayilik Veren Firmalar 2018