Evlere İş Veren Firmalar 2022 | En Güvenilir Firmalar

Evlere iş veren güvenilir firmalar

Biliyorum ki hepiniz evde para kazanmak ve gelir elde etmek istiyorsunuz. Arama hacimlerine baktığım zaman aylık 7200 kişi tarafından evlere  iş veren firmalar ile ilgili arama yapılmış. Bundan en az 10 yıl önce evlere iplik temizleme, paketleme, kalem montajı vs. gibi işler verilirdi. Peki şimdi? Bu tarz evlere iş veren  firmalar var mı hala? Bu yazıyı hem değerli zamanınızı boşa harcamamanız hem de para kazanmanızı istediğim için hazırladım. Eğer anlattıklarımı harfiyen uygularsanız ek iş veren firmalar ile ilgili daha bilinçli yaklaşmış olacaksınız.

Okuyunuz: Evde Para Kazandıracak İş Fırsatları

Evlere İş Veren Firmalar 

evden para kazanmayı öğrenin
Evlere iş veren firmalar

Yıl olmuş 2021 ve siz hala evlere  iş veren firmalar ile ilgili araştırma yapıyorsunuz. Öncelikle bu düşünceden uzaklaşmanızı rica ediyorum. Eskisi gibi bu tarz firmaları bulmanız zor, internetten bulmanız ise çok zor. Evet şuan olumsuz konuşuyorum. Ancak yazı sonunda olumlu olarak yapmanız gerekenleri de anlatacağım. Tek istediğim zamanın koşullarını ayak uydurmanız. Evlere iş veren firmalar ile ilgili neden olumsuz konuştuğumu sizlere sıralayayım:

 

  • Eskiden firmalar ve fabrikalar şehir içindeydi ya da sokak aralarında olabiliyordu. Şimdi büyük bir kısmı ya sanayi bölgelerinde ya da şehir dışında.

 

  • Eski üretim tekniklerinin yerini yenisi aldı. Eskiden yapılan iplik temizleme işini veya kalem montajını şimdi robotlar yapıyor. Hem daha ucuz hem de daha güvenli.

 

  • Üretim maliyetleri ve işçilik maliyetleri eskiye göre çok farklı.Dışarıya iş vermektense eleman alıp bir makinenin başına oturtmak daha mantıklı.

 

  • Siz ne kadar güvenlik firmalar arıyorsanız, onlarda güvenilir iş verecek ev hanımları arıyor. Ancak bu güven ortamı iki türlüde yıkılmış durumda.

 

  • Yine evlere iş veren firmalar bulabilirsiniz. Ancak bu çevrenizde olabilir, tanıdık firmalar olabilir. İnternetten bulmanız çok zor veya imkansız. Bulduklarınızın büyük bir kısmı dolandırıcı çıkacaktır.

 

Not: Bu tarz firmalar yok değil, elbet vardır. Elektrik direklerine veya duvarlara afişle asılan ilanlar görebilirsiniz. Ancak bir çoğu dolandırıcıdır. Güvenilir olanlar ise ya az ödeme yapıyordur, ya da başkalarından size fırsat gelmez.

 

Evde Ne İş Yapabilirim?

Evlere iş veren güvenilir firmalar
Evlere iş veren  firmalar

Sizlere olumsuz olan durumu anlattım. Bu söylediklerimi teyit etmek için bütün siteleri inceleyebilirsiniz. Bir tane firma dahi bulamayacağınıza eminim. Şimdi size evde para kazanmanız için yapmanız gerekenleri anlatacağım. Burada sizin elinizi taşın altına koymanız gerekiyor. Öncelikle para kazanmanın eskisi gibi kolay olmadığınız bilin. İstanbul, İzmir, Adana, Ankara veya Türkiye’nin herhangi bir ilinde yaşıyor olmanız fark etmiyor.

 

Evde para kazanmak için iki seçeneğiniz var. Ya internet üzerinden bir şeyler yapacaksınız ya da internet olmadan diğer para kazanma yöntemlerini deneyeceksiniz. Bu yazıda internet olmadan yapabileceğiniz işleri sıralayacağım. İnternetten para kazanmak istiyorsanız  para kazanma yolları başlıklı yazımı okuyabilirsiniz. Şimdi konumuza dönelim.

 

Evlere İş Veren Yerler ve Telefon Numaraları

Evlere hangi firmalar iş verir? Bunları size tek tek sıralayacağım. Siz aşağıda yazılı olan sektörlerden bir tanesini seçip, kendinize uygun olan firmaları araştırın. Örneğin; yemek sektörü ile ilgili bir iş yapıyorsanız, firma rehberlerinden bunların telefon numaralarını bulabilirsiniz. Bu firmaları aramaktan çekinmeyin. Emin olun aradığınız 10 firmadan en kötü 2’si olumlu dönüş yapacaktır. Hangi ürünü satarsanız satın bu kural evrenseldir. Daha önce çağrı merkezi yöneticiliği yaptığım için bu kuralı bir çok defa teyit etme fırsatım oldu. Şimdi bu sektörleri sıralayayım.

Vasat futbolcular topun ayağına gelmesini bekler, başarılı olanlar ise topun olduğu yere kendisi koşar. Sizin de yapmanız gereken sadece koşmak.

1.Yemek Firmaları

Evlere iş veren firmalar arasında en beğendiğim ve para kazanacağınıza inandığım firmaların olduğu bir sektör. Evden para kazanmak istiyorsanız emin olun yemek firmaları herkese kazandırabilecek potansiyele sahip. Peki nasıl? Çevrenizdeki lokantaları, restoranları veya fastfood işletmelerini inceleyin. Bir çoğu yaptığı ürünleri dışardan temin ediyor. Üstelik lezzet olayına pek bakma fırsatları olmuyor diyebilirim. Çünkü gerçekten alternatifleri yok.

 

Sizden istediğim ise bu firmalara alternatif sunmanız. Örneğin; içli köfte veya mantıdan bahsedeyim size. Bir çok işletmenin menüsünde yer alan bu ürünler o işletmelerin çalışanları tarafından değil, dışarıdan satın alınarak temin edilir. Neden bu işletmenin çalışanları yapmaz ki? Ya yapmayı bilmiyorlar, ya da lezzetli yapamıyorlar. Bunu restoranlarda verilen çiğ köftenin lezzetini düşünerek anlayabilirsiniz. Ben çiğ köftesi güzel olan bir tane restoran dahi hatırlamıyor veya denk gelmedim.

 

Ben size sadece iki örnek verdim. Bu örnekler çeşitlendirilebilir. İçli köfte yapıp, dolabınızda bu şekilde stoklayabilirsiniz. Ya da sipariş geldikçe yapmanız mümkün. Peki siparişi nasıl alacaksınız. Bunun için ya tek tek firmaları ziyaret etmelisiniz, ya da firma rehberleri üzerinden bu işletmeleri arayarak ” böyle bir iş yapıyorum, sizinle çalışmak isterim” diye pazarlama faaliyeti yürütmelisiniz. Denediğiniz taktirde emin olun başarısız olma şansınız yok. Denemezsiniz başaramazsınız.

 

2.Tütün Sarma Firmaları

Bu işin yasal olup olmadığıyla ilgili pek bir bilgim yok. Ancak sarılan tütülün yasal bandrollü ürünler olduğunu biliyorum. Son zamanlarda ise çevremizde açılmaya başlayan tütün satış dükkanları, bu işi evde yapacak kişiler aramaktadır. Sohbet ettiğim bir çok işletme sahibi bu şekilde arayış içerisinde. Eğer sohbet etme fırsatınız varsa, bu işletmeler ile tek tek konuşun.Sizde teklifinizi sunun.Çok fazla bir para kazanmayı beklemeyin.Ancak sizin için güzel bir ek gelir yaratma fırsatı olmuş olur.

 

3.Aktar Firmaları İle Çalışın

Evde para kazanmak için bir firmanın işini yapmak zorunda değilsiniz.Evde sabun üretmek kadar kolay olan bir şey yok.Aktarlarda yer alan doğal sabunları görmüşsünüzdür.Bu tarz sabunları firmalardan daha ucuza hem de daha kaliteli bir şekilde üretebilirsiniz.Yağ + Su + Kostik karışımı ile evde kendi sabununuzu üretmek sadece 2 saati alacak.Evde sabun üretimi başlıklı yazımı okuyarak sizde üretime başlayabilirsiniz.Firma rehberlerine baktığınızda sadece İstanbul da 250’nin üzerinde aktar göreceksiniz.Bunları tek tek arayıp ya da ziyaret ederek ürünlerinizi satmanız mümkün.

 

4.Nikah Şekeri Üretin

Evlere iş veren firmalar en çok bu konuda dışarıdan yardım alıyor.Nikah şekeri üreten bir çok firma küçük orta ölçekli işletmelerden oluşuyor.Bu firmalarda üretimlerini yetiştirmek için dışarıdan destek alıyor.Ancak internette bu şekilde ilan verecek firmaları beklemeyin.Yakınınızda yer alan bu tarz matbaa veya nikah şekeri satan firma var ise onlarla iletişime geçin.Diğer türlü ise sadece kendiniz üretim yapıp, düğün salonlarına satmayı deneyin.Ya da internet üzerinden en basiti facebook üzerinden satmaya çalışabilirsiniz.

 

5.Yapay Çiçek Yaparak Para Kazanın

Şuan güncel olarak evlere yapay çiçek yapımı konusunda iş verildiğini biliyorum.Bana göre biraz yetenek ve bilgi isteyen bir iş.Tabi bu konuda Youtube zengin bir kaynak.Kolaylıkla evde yapay çiçek yapımını öğrenebilirsiniz.Firmalar ise size bu konuda hazır üretim taslağı sunmaktadır.Tabi bu tarz firmaları bulmak biraz zor olabilir.Bunun için sizin bizzat kendiniz üretim yapıp firmalara sunmanız gerekiyor.Örneğin; 5 adet farklı çiçek modeli hazırlayıp bunu firmalara önerin.Emin olun aralarında kabul edenler çıkacaktır.

 

Daha detaylı bilgi için evde nasıl para kazanılır başlıklı yazımı mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 

Fabrikalardan Evlere İş Veren Firmalar

evlere iş veren firmalar
evlere iş veren firmalar

Fabrikalara yakın olan bir yerde oturuyorsanız mümkün olan bir durum. Kocaeli sanayi, Esenyurt sanayi ve İkitelli sanayi bölgelerinde bu tarz asılmış afişlere denk geldim. Bahsettiğim gibi evinizin bu bölgelere yakın olması gerekiyor. Diğer türlü firmalar da kargo maliyeti yaşamadan, daha uygun fiyata evlere iş vermek istiyor. Eğer eviniz bu bölgelere yakınsa kendinizi şanslı hissedebilirsiniz.

 

Bu tarz işlerde genelde fabrikanın iş dağıtan bir elemanı olur. Bu kişiye ulaşmanız gerekiyor. Ara sokaklarda gezdiğiniz zaman dışarı da bu tarz işlerle uğraşan bayanlar ile karşılaşabilirsiniz. Onlarla iletişime geçmekten çekinmeyin. Emin olun bir çoğu size yardımcı olacaktır.

Okuyunuz: Etsy’de Satış Yapmak ve Dükkan Açmak

Evlere İş Veren Firmalar” başlıklı yazımızın sonuna geldik.Dilek ve isteklerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

Scroll to Top