Turkcell Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

Turkcell çalışma şartları

Türkiye’nin iletişim sektöründe öncü firmalarından olan Turkcell bünyesinde çok sayıda personel çalıştırmaktadır. Değişik pozisyonlarda çalışan bu personeller kurumsal şirket içinde, sahada ya da müşteri hizmetleri merkezlerinde yer almaktadır. Çalışılan yere göre Turkcell çalışma şartları değişmektedir. Bu yazımızda Turkcell çalışanları hakkında merak edilenler, personellerin maaşları ve daha fazla bilgiyi bulabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan firmanın çalışma şartları ile ilgili detaylara geçmek istiyoruz.

Turkcell çalışma şartları
Turkcell çalışma şartları

Turkcell Çalışma Şartları

Turkcell firmasının bünyesinde çalışmak pek çok firmaya göre daha fazla avantaj sağlamaktadır. Alanının liderlerinden olan firma farklı pozisyonlarda işler vermektedir. Bu pozisyonlara göre Turkcell çalışma şartları değişmektedir. Genel olarak firmada görev almak için aşağıdaki şartlara uyum sağlamak gerekir.

 • Turkcell satış bayilerinde çalışma saatleri 8 saattir.
 • Sekiz saatlik çalışma süresinde yarım saatlik yemek molası bulunmaktadır. Yemek molası sadece bir kere verilmektedir.
 • Müşteri yoğunluğu ve iş zorluğuna göre mağaza sorumlusu denetiminde ek olarak molalar verilebilir.
 • Personeller haftanın bir gününde izinli olmaktadır. İzin günleri mağazanın açık olduğu günlere göre değişiklik göstermektedir.
 • Turkcell satış merkezlerinde vardiyalı çalışma sistemi bulunmaktadır. Sabah vardiyasında yer alan elemanlar açılışı yapıp akşam vardiyası kapanışa kalmaktadır.
 • Çalışma hayatında 1 seneyi doldurduktan sonra personellerin 14+2 günlük senelik izinleri bulunmaktadır. Bu izni istediği zaman çalışan tek seferde ya da bir kaç seferde kullanabilir.
 • Turkcell firması çalışanlarının gelişimleri ve mesleklerini verimli olarak yapmaları için düzenli eğitim vermektedir. Personeller kendi pozisyonları ile ilgili olan eğitimlere belirli sürelerde katılmak zorundadırlar.
 • Satış işi yapan Turkcell çalışanları maaşlarına ek olarak prim de almaktadır. Benzer şekilde tatil günlerinde çalışma ve fazla mesai saatleri de otomatik olarak maaşa yansımaktadır.

Pozisyonlara göre Turkcell çalışma şartları işe başvurma ya da işe başlama aşamasında detaylı olarak konuşulmaktadır.

Turkcell Çalışan Yorumları

Hizmetleri ya da ürünleri ne kadar kaliteli olursa olsun bir firmada görev almak için çalışanların deneyimlerini incelemek gerekir. Genel olarak Turkcell çalışan yorumları olumlu değerlendirmelerden oluşmaktadır.

 • Turkcell çalışanlarının %60 gibi büyük bir kısmı çalışma ortamlarından memnun. Rahat ve huzurlu bir ortamda kaliteli iş yaptıkları için işlerini severek yapmışlar.
 • Çalışanların yine büyük bir kısmı iş deneyimlerinin kendilerini geliştirmelerinde önemli rol oynadığını belirtiyor. Hem iş alanında hem kişisel olarak gelişimlerini destekleyen eğitimlerden memnunlar.
 • Kariyer odaklı çalışanlar pozisyonlarından yükselme imkanı olduğu için olumlu değerlendirmede bulunmaktadır.
 • Genel olarak iş ortamındaki arkadaşlıklar ve yöneticilerden çoğu eski çalışan memnun. Ancak bu durum şubelere göre değişiklik göstermektedir.
 • Turkcell çalışanları, firmalarının kendilerine sundukları hakları olumlu olarak değerlendirmektedir.

Firmanın çalışan yorumlarına kısaca göz attıktan sonra şimdi de bir diğer önemli konuya geçmek istiyoruz.

Turcell Personel Maaşları

Turkcell, bünyesinde farklı pozisyonlarda çok sayıda personel hizmet vermektedir. Bu personellerin maaşları hizmet verdikleri pozisyon ve deneyim senelerine göre değişmektedir. 2022 yılı güncel Turkcell personel maaşları şu şekildedir.

 • Turkcell kurumsal satış elemanı maaşı: 5.500- 6.750 TL
 • Turkcell saha satış elemanı maaşı: 5.500- 6.750 TL
 • Turkcell çağrı merkezi çalışanı maaşı: 5.500- 6.750 TL
 • Turkcell yönetici pozisyonu maaşı: 7.000-9.000 TL
 • Turkcell mühendisleri maaşı: 8.500- 12.500 TL

Yukarıda verilen maaşlar tam zamanlı çalışan personellerin net maaşlarıdır. Satış görevlisi olan elemanlar net maaşa ek olarak yaptıkları satışlardan da prim almaktadır. Bunun dışında fazla mesai yapan bütün personeller fazla çalıştıkları saatin ücreti kadar ek ödeme almaktadır.

Turkcell çalışma şartları uygun olup işe başlayanlar ilk olarak o zamanki güncel asgari ücret olarak belirlenmektedir. Maaşlar deneyim kazandıkça artmaktadır. Yani aynı pozisyonda olan eski ve yeni çalışan aynı ücreti almamaktadır.

Turkcell İş Başvurusu Şartları

Şirkete ait her hangi bir pozisyonda çalışmak için bazı şartlara uygun olmak gerekir. Turkcell iş başvurusu şartları pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Ancak bazı şartlar hangi pozisyon için başvuru yapılacak olursa olsun geçerlidir. Her pozisyon için geçerli olan genel şartlar şunlardır…

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Lise, ön lisans ya da lisans mezunu olmak
 • İnsan ilişkileri ve iletişim becerisinin yüksek olması
 • Erkeklerde askerlik görevini tamamlamış olma şartı aranmaktadır
 • Tablet, bilgisayar gibi teknolojik aletleri kullanmayı bilmek önemlidir.
 • Bazı pozisyonlar için iş deneyimi gereklidir.
 • Yine bazı pozisyonlar için sertifika ya da diploma gereklidir.

Başvuru yapacağınız pozisyona göre gerekli olan şartları firmanın sitesinden ya da bizzat Turkcell şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Turkcell İş Başvurusu

Turkcell bünyesinde görev almak için kendinizi yeterli buluyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Firmaya ilk olarak yapacağınız başvurunun değerlendirmesinden sonra mülakat ile işe alım yapılmaktadır. Turkcell iş başvurusu için firmanın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra ana sayfanın en alt kısmında yer alan ‘İnsan Kaynakları’ bölümüne tıklayın. Ardından gelen ekranda ‘Kariyer Fırsatları’ alanına giriş yaparak firmanın iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Bu bölümde filtreleme ve arama kriterlerini girerek bulunduğunuz bölgedeki açık iş ilanlarını görebilirsiniz.

Turkcell’de görev almak için ayrıca iş arama-bulma sitelerinden de destek alabilirsiniz. Bazı iş arama ve bulma siteleri üzerinden de açık Turkcell iş ilanları bulabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

İş ilanlarına başvuru yaparken seçim yaptığınız pozisyon ile ilgili aldığınız eğitimler ve deneyimleri mutlaka belirtin. Oturduğunuz bölge ve iletişim bilgilerini de eksiksiz olarak girmeye özen gösterin. Turkcell çalışma şartları uygun olan elemanları belirleyip ihtiyaç halinde iletişime geçerek eleman almaktadır.

Okuyunuz: Cep Telefoncu Açmak

Turkcell Genel Merkez İletişimi

Firma genel merkezi İstanbul’da bulunmaktadır. Türkiye’nin tüm bölgelerinde sayısız şubesi olan şirket daha çok müşteri hizmetleri üzerinden destek vermektedir. Turkcell genel merkez iletişimi numarası 0 212 313 10 00 olarak geçmektedir. Adres olarak ise Turkcell Küçükyalı Plaza, Aydınevler Mahallesi İnönü Caddesi No:20 Küçükyalı Ofispark B Blok – Maltepe / İSTANBUL, adresi bulunmaktadır.

Turkcell hizmetleri hakkında öneri, şikayet ve destek almak için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bunun için 532 ya da  532 532 00 00 numarası bulunmaktadır.

Turkcell’de Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Şirketin çalışma prensipleri, elemanlarına verdikleri maaş tutarları ve çalışma saatleri gibi genel bilgiler ardından öneriler ile yazımızı bitirmek istiyoruz. Turkcell’de çalışmak isteyenlere öneriler bu alanda ilk defa çalışacaklar için rehber olarak değerlendirilebilir.

 • Turkcell kurumsal ve büyük bir firmadır. Bu sebeple çalışma pozisyonları da çok geniştir. Şirkette işe başladığınızda kendi pozisyonunuz dışında yeteneğiniz olan başka pozisyonlarda da deneyim kazanabilirsiniz. Böylece eleman eksiğinde o pozisyona da geçip kendinizi geliştirebilirsiniz.
 • Kariyer imkanı fazla olan bir iş alanıdır. İşinizi güzel yaptığınızda şirketin gelişmesi ve müşteri kazanması için katkı sağladığınızda pozisyonunuzda yükselme imkanınız artar.
 • Turkcell personellerine çalıştıkları pozisyonlarla ilgili ücretsiz eğitim vermektedir. Bu eğitimlerde başarılı olup hem kişisel olarak hem kariyer olarak kendinizi geliştirebilirsiniz.
 • Deneyim kazandıkça ve satış yaptıkça maaşınız artar. Uzun süreli ve istekli çalışma ile kazancınızı arttırma imkanınız bulunmaktadır.
 • Turkcell firmasında hangi pozisyonda olursanız olun insanlar ile iletişiminizin yüksek olması gerekir. Sonuçta kendisi de iletişim sektöründe bir firma olduğundan çalışanlarının da iletişim becerisinin yüksek olması önemlidir.

Turkcell çalışma şartları ve iş hakkında merak edilenleri kısaca ele aldık. Sizler de eğitim ve deneyimlerinize uygun pozisyonlarda bu firmada çalışmak isterseniz yukarıdaki başvuru seçeneklerinden birisi ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Scroll to Top