MNG Kargo Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

Mng Kargo

Türkiye genelinde çok sayıda şubesi bulunan MNG Kargo, 2003 yılında kurulmuştur. Faaliyete geçtiği yıllardan itibaren hizmet kalitesini geliştirerek devam eden firma çalışanlarına da değer veren bir politika izlemektedir. MNG Kargo çalışma şartları çoğu işyerine göre çalışanlara daha fazla hak sağlamaktadır. Şirket bünyesinde görev almak için pek çok pozisyon bulunmaktadır. Bu çalışma pozisyonları, personel maaşları ve iş başvurusu hakkında detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mng Kargo
Mng Kargo

MNG Kargo Çalışma Şartları

10 binden fazla personeli bulunan kargo firmasında değişik pozisyonda çalışanlar bulunmaktadır. MNG Kargo çalışma şartları personellerin pozisyonlarına göre değişmektedir. Genel olarak kargo şubelerinde çalışma şartları şu şekildedir…

 • MNG Kargo şubeleri hafta içi 5 gün sabah 08:00 akşam 18:00 olarak çalışmaktadır. Hafta sonu ise sadece Cumartesi günleri sabah saat 08:00 ile 14:00 arasında şubelerde hizmet verilmektedir.
 • Personeller haftanın bir gününde tam gün izin kullanmaktadır. Bu izin günü şirketin izinli olduğu pazar günleridir.
 • Bayram tatilleri ya da özel günler gibi resmi tatillerde de kargo şubeleri hizmet vermemektedir.
 • Full time çalışan personeller günde 10 saat çalışmaktadır.
 • Çalışanların gün içinde 1 saat yemek molası bulunmaktadır. Ayrıca belirli aralıklar ile çay ve kahve molası da verilmektedir.
 • MNG Kargo firmasında 1 sene çalışma süresini dolduranlar senelik izin kullanma hakkına sahiptirler. Senelik izin 14 gün olarak verilmektedir. Çalışanlar bu izinlerini tek seferde ya da parça parça kullanabilmektedir.
 • Çalışma saatleri uzadığında ek olarak çalışılan saatler maaşa fazla mesai olarak yansımaktadır. Fazla mesai gibi yol ve yemek paraları da çalışanlara maaş ile birlikte verilmektedir.

Genel olarak MNG Kargo çalışma şartları bu şekildedir. Çalışılacak pozisyona göre şartlarda değişiklik olabilir. Pozisyona göre değişen şartlar iş başvurusu ya da işe alınma aşamasında yetkililer tarafından belirtilmektedir.

MNG Kargo Çalışan Yorumları

Hem ulusal hem de uluslararası bir firmada görev almaya karar vermeden önce çalışanların seslerine kulak vermek gerekir. Genel olarak MNG Kargo çalışan yorumları şu şekildedir…

 • Kargo çalışanlarının %80 gibi yüksek oranı çalışma ortamlarını olumlu şekilde değerlendiriyor.
 • Personellerin büyük kısmı çalışma ortamı gibi çalışma arkadaşlarından da memnuniyetini yorumlarında belirtmektedir.
 • MNG Kargo kurumsal bir şirket olmasından dolayı maaşları eksiksiz ve günü gününe yatırmaktadır. Bu özelliğinden dolayı çalışanların büyük kısmı memnundur.
 • Net maaşa ek olarak verilen yemek ve yol ücreti de personellerin memnun kaldıkları bir diğer noktadır.

Yukarıda belirttiğimiz yorumlar MNG Kargo’nun genel çalışma şartlarına göre değerlendirmelerdir. Bazı kargo şubelerinde daha yoğun çalışma ya da iş koşullarından dolayı eski çalışanlar olumsuz yorumlarda bulunmaktadır. Bu yorumlar tamamen şubeye göre değişmektedir.

MNG Kargo Personel Maaşları

Firma bünyesinde değişik pozisyonlarda çalışanlar bulunmaktadır. Bu çalışanların maaşları da pozisyonlarına göre belirlenmektedir. MNG Kargo personel maaşları asgari ücrete göre belirlenmektedir. İşyerinde alınan göreve maaş ücretlerinde değişiklik olmaktadır. Personellerin net maaşlarına yemek, yol, fazla mesai saatleri ve primleri de eklenmektedir.

MNG Kargo çalışanları yeni asgari ücrete göre 5.500 TL ile 12.000 TL arasında değişen maaşlara sahiptir. Yönetimde görev alan elemanlar ise daha fazla ücret almaktadır. Bu maaşlar tam zamanlı çalışanlar için geçerlidir. İş yoğunluğuna göre zaman zaman işe alınan part time çalışanlar çalışma saatlerine göre belirlenen 3.000 TL ile 4.000 TL arasında değişen maaşlara sahiptir.

MNG Kargo çalışma şartları ve saatlerine uygun kendi araçları ile çalışan personeller de bulunmaktadır. Bu personellerin maaşları kendi çalışmalarına bağlı olarak belirlenmektedir.

Okuyunuz: File Market Çalışan Yorumları

MNG Kargo İş Başvurusu Şartları

Kargo firması değişik pozisyonlarda personellere görev vermektedir. Bu görevlerde yer almak için MNG Kargo iş başvurusu şartları sağlanmalıdır. Genel olarak adaylarda aranan şartlar şu şekildedir…

 • Başvuruda bulunacak olan adayların 18 ile 30 yaşları arasında olması gerekir.
 • En az lise ve dengi okullardan mezun olma şartı aranmaktadır. Bazı pozisyonlar için üniversite eğitimi şartı aranmaktadır.
 • Erkeklerin askerliklerini yapma şartı aranmaktadır.
 • Bilgisayar, tablet gibi teknolojik aletleri kullanma becerisine sahip olmak gereklidir.
 • Bazı pozisyonlar için adayların ehliyetinin olması gerekir.

Genel olarak aranan şartlara pozisyonlara göre maddeler eklenmektedir. Bu maddeler işe başvurma ya da alınma aşamasında adaylara açık bir şekilde belirtilmektedir.

MNG Kargo Kendi Aracı ile Çalışmak için Gerekli Şartlar

Şirketin bünyesinde kendi aracı ile görev almak isteyenlerin bazı özellikleri taşıması gerekmektedir. 2022 yılı itibari ile MNG Kargo kendi aracı ile çalışmak için gerekli şartlar şu şekildedir…

 • İlk şart kargo taşımaya elverişli araç sahibi olmaktır.
 • Kendi aracı ile kargo taşımak için kişilerin 22 yaşından büyük 55 yaşından küçük olması gereklidir.
 • Başvuruda bulunacak olan kişilerin en az lise ve dengi okullardan mezun olması gereklidir.
 • Bir diğer özel şart adayların psikoteknik belgesine sahip olmasıdır.
 • Çalışma sistemine uyum sağlayabilecek, insanlarla iletişimi kuvvetli bireyler olmaları gereklidir.

Yukarıda saydığımız maddelere uygun iseniz siz de kendi aracınız ile kargo taşıyarak hizmet verebilirsiniz.

MNG Kargo İş Başvurusu

Firmada görev almak için açık iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Bunun için firmanın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. MNG Kargo iş başvurusu için sitedeki kariyer ve iş ilanları bölümünü ziyaret etmeniz gerekir. Burada işe alım süreci ile ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Bilgilerin en altında kargo firmasının ilanlarının bulunduğu diğer web sitelerinin linkleri yer almaktadır. Bu linkleri ziyaret ederek bölgenizde size uygun iş ilanlarını araştırabilirsiniz.

MNG çalışma şartları uygun olan personellerin CV’lerini özenle incelemektedir. Bu sebeple iş başvurusu için CV’nizi özenle doldurmanız gerekir. Kişisel bilgilerin yanında eğitimleriniz, hobileriniz ve deneyimleriniz ile başvuru formunuzu zenginleştirebilirsiniz. Bunlara ek olarak eğer iş ile ilgili aldığınız sertifikalar var ise onları da ek bilgi olarak eklemenizi öneririz.

MNG Kargo Genel Merkez İletişimi

Kaliteli ve güvenli hizmet veren kargo firması genel merkezi İstanbul’da yer almaktadır. MNG Kargo genel merkez iletişimi numarası 0212 366 55 55 olarak belirtilmektedir. İstek, öneri ve şikayetleriniz için müşteri hizmetleri numarası 444 06 06 olarak verilmektedir. Bunlara ek olarak çağrı merkezi numarası ise 0850 222 06 06 olarak verilmiştir. Firmaya mail üzerinden ulaşıp isteklerinizi bildirmek için info@mngkargo.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

Firmanın merkez adresi ise Genel Müdürlük Adresi: Ayazağa Mahallesi Azerbaycan Caddesi 1B, Bulvar Ofis Numara:109/B 3.Kat Sarıyer/İstanbul olarak geçmektedir. Yukarıdaki iletişim adreslerinden birini kullanarak firmanın genel müdürlüğüne ulaşabilirsiniz.

MNG Kargo’da Çalışmak İsteyenlere Öneriler

MNG Kargo çalışma şartları ve ücretleri uygun bulup çalışmak isteyenlerin bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Özellikle ilk defa kargo sektöründe çalışacak olanların mutlaka bu noktalara bilmeleri gerekir. MNG Kargo’da çalışmak isteyenlere öneriler şu şekildedir…

 • Türkiye ve dünya genelinde çok sayıda bölgede hizmet veren MNG Kargo, çalışanlarına da önem vermektedir. Hem maddi hem manevi olarak bu şirkette çalışmak personellere artı kazandırmaktadır.
 • Çalışanların kendilerini geliştirme ve kariyer yapma imkanı vardır. İşine yükselmek isteyenler için son derece uygun bir firmadır.
 • Kaliteli hizmetleri ile bilinen bir firmada görev almak çalışanlar için kaliteli bir deneyim olacaktır.
 • İşyerinde hangi pozisyonda olursanız olun güler yüzlü hizmet vermek çevreniz tarafından sizin de olumlu değerlendirilmenizi sağlayacaktır.

MNG Kargo çalışma şartları ve maaşları uygun ise yukarıda belirttiğimiz şekilde sizde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Scroll to Top