ZENGİNLERİN 13 ORTAK ÖZELLİĞİ

Dünyadaki insanların %2 sinin serveti geriyle kalan %98 inin servetinden daha fazladır.Peki bu %2 lik dilime giren insanlar diğerlerinden farklı olarka ne yapıyor.Zenginlerin 13 ortak özelliğini merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyunz.

1-Zenginler Kararlı İnsanlardır 

Zengin insanlar karar vermeden önce sıkı bir araştırma yaparlar, iyi düşünürler ve ondan sonra kararını verirler.Karar verdikten sonra ise arkasında durup yolundan dönmezler.Hepsi vizyon ve misyon sahibidir.Hedefledikleri noktaya ulaşana kadar sıkı sıkıya çalışırlar.

2-Zenginler Ailelerine Düşkündürler 

Zengin insanlar başarının iyi bir aile hayatında geçtiğini bilirler.Aile bir insan için düzenin simgesidir.Zengin insanlarda ailelerine sıkı sıkıya sarılır ve birlikten güç doğar ilkesini gerçekleştirirler.

3-Sürekli Kendilerini Geliştirirler 

Var olan bilgileriyle yetinmezler.Sürekli kendilerini güncellemeleri gerektiğini bilirler ve sürekli kitap okurlar.Zamanın gerisinde kalmazlar.

4-Yaptıkları İşlerde En iyi Olmak İsterler 

Zengin insanlar rekabetçi insanlardır.Faydalı olan hırsları onları bulundukları sektörde en iyi olmaları için dürtüler.İşlerini en iyi yapan olmak için sürekli çalışırlar.Onlar için amaç zirvede olmaktır.

5-Para Kazanmak Değil, Başarılı Olmak İçin Çalışırlar 

Zenginliğin en büyük formülüdür.Zenginler para kazanılarak mutlu olunmayacağını iyi bilirler.Sürekli parayı hedefliyerek amaçlarına ulaşmazlar.Onlar için başarılı olmak zengin olmaktan daha önemlidir.Zaten başarılı olunduğu zaman zenginliğinde arkadan geliceğini bilirler.

6-Sağlıklı  Yaşamaya Özen Gösterirler 

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözü tam biçilmiş bir kaftandır.Paranın tek satın alamayacağı şeyin sağlık olduklarını bilirler.Bu nedenle sağlıklı yaşamak onlar için ön prensiptir.

7-Asla Tembellik Yapmazlar 

Tembellik başarının önündeki en büyük engeldir.Zenginler bunu iyi bilir.Tembellik alışkanlık yaptığı zaman bırakması gerçekten zor olur.Başarınında en büyük düşmanıdır.

8-Tutumlu ve Tasarruflu Bir Yaşantıya Sahiptirler 

Tutumluk zenginlerin bir felsefesidir.İhtiyaçlarından fazlasını alarak kendilerine yük etmezler.Kısacası eşyaların kölesi olmazlar.

9-Zamanın Değerini İyi Bilirler 

Zaman zenginler için para ifade eder.Zaman planlamasını çok iyi yaparlar.Sabah 7 de uyanmak onlar için bir alışkanlıktır.Televizyon izleyerek zamanlarını boşa harcamazlar.

10-Kötü Alışkanlıkları Yoktur

İçki, sigara, uyuşturucu ve kumar gibi bağımlılıkları yoktur zenginlerin.Hayatlarını bu maddeleri kullanarak heba etmezler.Beyinlerinin onlar için çok önemli olduğunu bilirler ve sürekli ayık, zinde kalmaya çalışırlar.

11-Kazanmayı Prensip Haline Getirirler 

Zenginler için kazanmak öncelikli presiptir.Onlar kazandıkça mutlu olmaktadırlar.Tabi kazanmak demek onlar için ektiklerinin meyvesini toplamak demektir.

12-İmkanlarının Altında Yaşarlar

Zenginler paranın insanları mutlu etmekte amaç olmadığını bilirler.Hayatlarını paraya odaklı yaşamazlar ve kendileri aylık bir bütçeye sahiptirler.

13-Her Zaman Planlı Hareket Ederler

Olmazsa olmaz plandır.Bir işe girişmeden önce tüm araştırmalarını detaylı olarak inceleyip hesap ederler.Çünkü onların kaybetmek gibi bir lüksleri  yoktur.

ZENGİNLERİN 13 ORTAK ÖZELLİĞİ

Anasayfa

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir