Yurtdışında İngilizce Öğrenmenin En Ucuz Yolu 2022

yurtdışı ingilizce öğrenmenin en ucuz yolu

İnternette yurtdışında İngilizce öğrenmenin en ucuz yolu diye araştırma yaptığınızda karşınıza alakasız sonuçlar çıkacak. Belki bir iki web sitesi size insaflı davranıp Malta gibi daha ucuz seçenekleri size sunabilir. Ancak emin olun bu tarz ülkeler de aradığınız sorunun cevabını size vermez. Uzun zamandan beri ucuz yollu İngilizce kursu konusunda araştırma yapıyorum. Bu dili tam anlamıyla öğrenmek istiyorsanız, en mantıklı seçenek yurtdışında eğitim almak olacak. Tabi baktığınız zaman fiyatlar 12 bin dolara kadar çıkıyor. Bunun yanında kalacak yer, barınma, beslenme gibi ekstra masraflarda var.

ingilizce dil okulları
İngilizce dil okulları

Bu masraflarından altından kalkmak oldukça zor. İngilizce öğrenmek için  5 bin veya 10 bin dolar bütçe ayırmak hiç mantıklı gelmedi. Yaptığım araştırmaları detaylandırdım ve daha iyi seçenekler buldum. Üstelik yurtdışı dil okulları ile ilgili yorumlara baktığımda bu okulların memnuniyet oranı daha yüksek .Gideceğiniz ülkelerin resmi dili İngilizce olmayabilir. Ancak İngilizce dil kursu almak için gidenler ile sürekli pratik yapma fırsatınız olacak. Aşağıda hazırladığım listede ucuzdan pahalıya doğru yurtdışı İngilizce dil kursu fiyatlarını sıraladım.

Not: Aşağıda yer alan fiyatlar 12 haftalık dil kursu için verilmiştir. Yazı sonunda size vereceğim link üzerinden kurs süresini uzatıp 52 haftaya kadar olan fiyatlara bakabilirsiniz.

En Ucuz Yurtdışı İngilizce Kursları

Yurtdışında bir çok ülkede İngilizce kursu bulabilirsiniz. Ancak maddi açısında birbirleri arasında farklılıklar mevcut. Bu nedenle sizler için sıraladığımız en ucuz İngilizce kurslarını inceleyebilirsiniz.

1) Hindistan Dil Eğitimi  200 $ – 800 $

Hindistan dil kursu
Hindistan dil kursu

Yurtdışında İngilizce eğitimi almanın en ucuz yolu Hindistan’dan geçiyor. Hindistan ile ilgili araştırma yapmadıysanız ön yargılı düşünmeyin. Hindistan da İngilizce bilenlerin oranı oldukça yüksek. İngilizce blog sitelerinin büyük bir çoğunluğu Hintlilere ait. Yazılım konusunda ne kadar başarılı olduklarından bahsetmeye gerek yok. Yeni Delhi ve Bengaluru dil eğitimi için seçebileceğiniz en iyi iki şehir. Bu fiyatlara ortalama 5 kişilik sınıflarda eğitim görebilirsiniz. Eğitim mekezlerinde  TOEFL, IELTS, TESOL ve Cambridge sınavları için özel eğitim seçenekleri bulabilirsiniz.

Hindistan’da aynı zamanda yaşam masrafları oldukça ucuz. Aylık 100 dolara çok iyi şartlarda kalabilirsiniz. En mantıklı seçenek ise aile yanında ya da bir hostel de kalmak. Hostel de kaldığınız zaman sizin gibi yurtdışından gelmiş olan gezginler ile İngilizce konuşup sosyalleşme fırsatı yakalayabilirsiniz. Aile yanında oda kiraladığınız da ise bulunduğunuz bölgenin kültürünü öğrenme şansını yakalarsınız.

Okuyunuz: Yurtdışında Çalışma İmkanı Olan Meslekler

2) Malezya Dil Kursu  250$ – 900 $

Malezya dil okulu
Malezya dil okulu

Malezya da maksimum 15 kişilik sınıflarda, yukarıda yazılan fiyat aralığından İngilizce eğitim almanız mümkün. Asya ülkeleri arasında dil eğitimi konusunda isim yapmış bir ülke. Dil kursunun kalacak yer için 130 dolardan başlayan paketleri var. İsterseniz tek kişilik odalarda bu fiyatlara kalabilirsiniz. Eğitim alacağınız şehir ise Kuala Lumpur. Dünyanın en çok turist çeken 12. şehri.

Dil okulunun hava limanı transferi, vize, seyahat sigortası ve öğrencinin ihtiyacı olabilecek her konuda desteği var. Kurs başvuruları alındıktan sonra, sizler için özel sınıflar oluşturulur. Amaç farklı kültürlerden oluşmuş renkli bir eğitim programı hazırlamak. Detaylı bilgi için yazı sonunda bıraktığım linki kullanabilirsiniz.

3) Cezayir Dil Kursu 300$ – 950

cezayir dil okulu
Cezayir Dil Eğitimi

ABI School Cezayir de açmış olduğu kurslar ile size en uygun fiyatlara İngilizce eğitimi veriyor. Şirket uluslararası ve bir çok ülkede şubesi var. Bu nedenle eğitim konusunda deneyimli ve standartlara uygun hareket ediyorlar. İngilizce eğitimi veren öğretmenlerin çoğu sizler gibi yabancı. Bu sayede size farklı bir kültür çeşitliliği sunuluyor.

Eğitim fiyatlarının yanında yaşam masrafları da oldukça uygun. Turistik açıdan gelişmiş bir şehir. Konaklama masrafı aylık 150 dolardan başlıyor. Fransız sömürgesinde olan bir ülke olduğu için Fransızca bilenlerin sayısı oldukça yüksek. Tabi Fransızca bilenlerin büyük bir kısmı İngilizce de biliyor. Bu sayede sürekli pratik yapmanız mümkün.

Okuyunuz: En Çok Kazandıran Meslekler Listesi

4) Güney Afrika Dil Okulu 450 $ – 1300 $

güney afrika dil okulu
Güney Afrika dil okulu

Afrika dil okulu denilince aklınıza gelişmemiş bir ülke gelmesin. Güney Afrika diğer ülkelerden oldukça farklı ve gelişmiş bir ülkedir. Hatta dünya da Türkiye ile benzerliğinden bahsedilir. İngilizce bilenlerin oranı ise Türkiye’ye göre yüksek. Yurtdışı firmaların yatırım merkezi olduğundan, geçmiş yıllarda bu şirketler tarafından halka ücretsiz İngilizce kursları verilmiş. Yani İngilizce pratik yapma ve konuşma açısından sıkıntı yaşamayacağınız bir ülke.

Alpha International English School en uygun eğitim veren firma. Yurtdışında İngilizce eğitim almanın en ucuz yolu diye araştırma yaptığınızda Güney Afrika seçeneği karşınıza çıkacaktır. Pretoria ve Cape Town şehrinde yer alan bu kurslar için danışmanlık firmalarından yardım talep edebilirsiniz. Ancak kendiniz başvurduğunuz zaman yüksek danışmanlık ücretlerinden muaf olmuş olursunuz.

5) İrlanda Dublin Dil Kursu 480 $ –  1300$

irlanda dil okulu
yurtdışında ingilizce öğrenmenin en ucuz yolu

Castleforbes College tarafından 2012 yılında açılmış olan kurs oldukça uygun seçenekler sunuyor. Brezilya, Meksika, İspanya ve İtalya’dan katılan öğrencilerin sayısı oldukça fazla. Dil kursunun Avrupa’da olması size bir çok avantaj sağlıyor. Tatil günlerinizde diğer ülkelere kolaylıkla gidebilmeniz en büyük avantaj. Anadilin İngilizce olması ile diğer ülkelerde yaşayacağınız ufak çaplı sorunları bu ülkede yaşamazsınız.

İrlanda dil okulları konusunda yaşayacağınız tek sorun danışmanlık ücretleri. Danışmanlık firmalarını incelediğiniz zaman, İrlanda için en düşük 2500 dolar gibi bir fiyat göreceksiniz. Yanında ise haftalık 250 dolar konaklama ücreti olarak belirtilmiş. Bu ücretler oldukça yüksek. Hostelde bile kalsanız haftalık ödeyeceğiniz rakam ortalama 100 dolar. Bireysel olarak dil kursu ile anlaşıp, yardımcı olmalarını talep etmeniz en uygun seçenek.

Okuyunuz: Yurtdışında Yaşamak İçin Gerekli Şartlar

6)Malta İngilizce Kursu 800$ – 2000$

Malta İngilizce Dil Kursu
Malta İngilizce Dil Kursu

Ülkemizde yurtdışında İngilizce öğrenmenin en ucuz yolu olarak gösterilen ülkedir. Uçak bileti + kalacak yer ve aylık yapacağınız harcamaların uygun olması bu programı ucuz hale getiriyor. Aslında Malta’dan daha uygun dil eğitimi alabileceğiniz ülkeler var. Ancak bu ülkelerin çoğunda uçak bileti için en az 2 bin dolar ödemeniz gerekiyor. Haliyle Malta diğer kurslara göre daha mantıklı. Küçük bir ülke olduğundan ulaşım masraflarınız olmayacak diyebilirim. Ülkenin resmi dilinin İngilizce olması size sürekli pratik yapma şansı tanıyor.

Malta da en ucuz dil kursu ST Julian’s ACE Language School tarafından veriliyor.17 yıldır hizmet veren ACE Englih Malta dil okulunda kütüphane, kültürel geziler, bedava internet, sosyal aktiviteler, spor organizasyonları gibi çeşitli etkinlikler mevcut. Brezilya, İtalya, Rusya ve Türkiye’den gelen kursiyerlerin sayısı oldukça fazla. İsteğe bağlı olarak tek kişilik odada aylık 365 dolardan başlayan fiyatlar ile kalmanız mümkün. Tabi daha uygun seçeneklerde bulabilirsiniz.

7) Pakistan Dil Okulu 400$ – 1800$

Pakistan İngilizce Kursu
yurtdışında ingilizce öğrenmenin en ucuz yolu

İnternette bu konuda arama yaptığınızda hizmet veren bir site bulmakta zorlanacaksınız. Pakistan’da ki dil okullarından arkadaşım sayesinde haberim oldu.6 aylık İngilizce kursu için 1500 dolar ödeme yaptı. Pakistan ile ilgili akla olumlu şeyler gelmese de arkadaşım memnun olarak dönüş yaptı. Üstelik sıfır bilgiyle gittiği Pakistan’dan B1 seviyesinde İngilizce ile dönüş yaptı. Bunun üzerine biraz araştırma yaptım.

Pakistan üzerinden yurt dışına internet ile iş yapanların sayısı çok fazla. Ülkede iş sorunu olduğundan gençlerin çoğu online işler ile ilgileniyor. Bu nedenle İngilizce pratik yapma şansınız çok yüksek. Yaşam masrafları ise çok uygun.6 aylık bir dil okulunun konaklama, yeme içme ve ekstra masrafları size maksimum 2 bin dolar civarı tutacaktır.

Okuyunuz: Parasız Vatandaşlık Veren Ülkeler

8)Filipinler İngilizce Dil Okulu 200$ – 900$

Filipinler Manila
Filipinler Manila

Aslında listenin başında yer alması gereken bir ülke. Ancak uçak bileti fiyatlarının yüksek olması nedeniyle 8. sırada yer alıyor. Ülkede İngilizce bilenlerin sayısı yüksek. Turizm ve yurt dışı ülkelerde çalışanlar ile gelir elde eden ülkede para kazanmak için İngilizce olmazsa olmaz. Bu nedenle İngilizce pratik yapma konusunda sorun yaşamayacağınız bir ülke. Doğal ve kültürel güzellikleri sizin için ekstra avantaj sağlayacak. Günlük 10 dolar harcama ile lüks bir yaşam sürmeniz mümkün. Japonya, Tayvan ve Güney Kore ağırlıklı öğrenci sayısına sahiptir.

9)İngiltere Dil Okulları 1200$  – 2500$

İngiltere
İngiltere

Ülke olarak yaşam masrafları pahalı olmasına rağmen, uygun fiyatlara İngiltere de dil kursu bulmanız mümkün. Ülkemizdeki danışmanlık firmalarının listesini incelediğinizde okul konusunda çeşitlilik görebilirsiniz. En ucuz dil okulu ise Southbourne School of English.12 haftalık bir eğitim için fiyatlar 1400 dolardan başlıyor. Kalacak yer için ise haftalık minimum 150 dolar ödemelisiniz. Bu fiyatlar size yüksek gelebilir. Ancak işin mutfağında olacağınızdan sizin için oldukça avantajlı olacaktır.

yurtdışı ingilizce öğrenmenin en ucuz yolu
yurtdışında İngilizce öğrenmenin en ucuz yolu

Yurtdışında İngilizce öğrenmenin en ucuz yolu başlıklı yazının sonuna geldik. Bu listeyi çeşitlendirmek mümkün. Bunun için Language international sitesine girip size uygun seçenekleri işaretleyin. Seçeceğiniz dil kurslarına kolaylıkla bireysel başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede ekstra danışmanlık ücreti ödememiş olursunuz.

Scroll to Top