Youtube Para Kazanma Şartları? Reklam Alma!

Youtube para kazanma konusunda kararlıysanız bir takım şartları yerine getirmeniz gerekiyor.Tabi bu şartlar gözünüzü korkutmasın.Tek yapmanız gereken işi kuralına göre yapmak.Youtube’dan para kazanmak konusunda kararlıysanız sizi zorlayacak pek bir şart yok aslında.Peki nedir bu youtube para kazanma şartları ?

 

Youtube, Google’a ait bir platformdur.Haliyle youtube videoları üzerinde google adsense reklam şirketinin videoları yayınlanır.Google adsense firmalardan reklamları alır ve videolara yerleştirerek hem sizin kazanmanızı hem de reklam verenin kazanmasını sağlar.Youtube para kazanma şartları açısından son yıllarda reklam verenleri ve orjinal içerik üreten yayıncıları korumak için bir takım kurallar koymuşur.Gelin hep beraber bu şartları inceleyelim.

 

Youtube Para Kazanma Şartları Listesi

Youtube para kazanma şartları

Youtube para kazanma şartları

2017 yılında reklam veren şirketlere bir takım ihbarlar gelmiştir.Bu reklam veren şirketler forbes dergisinin en zengin şirketler listesinde yer alan firmalardır.Bu şirketlerin reklamları alakasız ve terör gösterileri içeren videolarda kullanılmıştır.Haliyle bu şirketler youtube’u protesto ederek reklam vermeyi durdurmuşlardır.

 

Bunun sonucunda Google tarafından bir takım önlemler alınmıştır.Bunlardan en önemlisi şudur:

 

1)Bir kanalın reklam alabilmesi için en az 1000 aboneye ve son 1 yıllık 4000 saat video izlenme süresine sahip olması gerekir.

Youtube para kazanma şartları arasında en önemli olan budur.Bu kuralı yerine getirmediğiniz taktirde videolarınızı reklama açamıyorsunuz.Hiç bir şekilde gelir elde etmenizde mümkün değildir.Bize sorarsanız çok mantıklı bir kural.Bazı kanallar gün içinde  10 binlerce kopya içerik yükleyerek, kanal silininceye kadar para kazanmaktaydı.Bu sayede bu hilenin önüne geçilmiş oldu ve gerçek emek verenler kazanmış oldu.

 

2)Telif Hakkını İhlal ettiğiniz zaman kanalınız kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

Sadece bu tehlikeyle karşı karşıya kalmayacaksınız, kanalınız yakın zamanda kapatılacaktır.Telif hakları konusunda youtube çok hassas davranmaktadır.Böyle olması da normal.Emek hırsızlığına karşı önce uyarı sonra ise kanal kapatma cezası verilmektedir.Youtube para kazanma şartları açısından en önemli kural özgün içerik üretmektir.Bu kural olmazsa olmazdır.

 

3)Youtube Reklam Alma- Google Adsense Hesabınız Olması Gerekiyor

Youtube para kazanma şartları bu kadarla bitmiyor.Yukarıdaki şartları yerine getirdikten sonra bir de google adsense hesabınız olması gerekiyor.Bu hesapla videolarınıza reklam alabiliyorsunuz.Tabi şimdiden size söyleyelim ki bu süreç biraz sancılı geçebilir.Nedeni ise google’ın bu konuda detaycı olması.Adresinize google tarafından bir mektup gönderilir.Bu mektubun size gelmesi 2 hafta ile 6 ay arasında değişebiliyor.Youtube reklam alma kısmı bu kadar.Adsense onayını aldıysanız reklamlarınız videolarda gösterilecektir.

 

4)Youtube Para Kazanma Aktif Etme

Bu aşama işin kolay olan kısmı diyebiliriz.Tek yapmanız gereken kanal yönetim sayfasına girmek.Sol tarafta bulunan menüden kanalınızı para kazanmaya açabilirsiniz.Tabi bunu yapmanız için 1. maddede yer alan şartı yerine getirmeniz gerekiyor.

 

5-İçerikleriniz Reklam Verilebilecek İçerikler Olmalı

Siz bir şirket olsanız erotik bir videoya ya da şiddet içerikli bir videoya reklam verirmiydiniz.Youtube’un en çok dert yandığı konu bu olmuştur.Bu tarz yasal olmayan içeriklere hiç bir şekilde reklam alamazsınız.Bir kaç defa uyarı alırsınız.Sonrasında ise kanalınız kapatılır.

 

Bu 4 şartı yerine getirdiğiniz zaman kolaylıkla youtube üzerinden para kazanabilirsiniz.Bahsettiğimiz gibi youtube para kazanma şartları pek zor değil.Daha detaylı bilgi için youtube üzerinden para kazanmak başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Daha detaylı şartları okumak için google’ın youtube sayfasındaki makaleye göz atabilirsiniz.

ÜCRETSİZ E-KİTAP VE DÖKÜMANLAR İÇİN ABONE OLUN

E-mail aboneliği ile 2500 + abonemizin arasına katılıp, ücretsiz e-kitap, döküman ve bültenlerden faydalanabilirsiniz.

Aboneliğiniz Onaylandı, Teşekür Ederiz

Bir şeyler yanlış gitti

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir