Youtube Abone Arttırma Taktikleri | Abone Kasma

youtube abone arttırma taktikleri

Youtube’da abone sayınız ne kadar fazla olursa videonuzun trend videolar arasına girme şansı o kadar yüksektir. Sizler için Youtube abone arttırma taktikleri hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Yazımızı okuduktan sonra herhangi bir hile yapmadan abone sayınızı nasıl arttırabilirsiniz detaylı bir bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca yazı içerisinde abone kasma, beğeni arttırma ve yorum yazdırma gibi konularda sizlere çok önemli bilgiler vereceğiz.

youtube abone arttırma taktikleri
Youtube abone arttırma taktikleri

Google da abone arttırma hileleri başlıklı reklamlarla veya yazılarla mutlaka karşılaşmışsınızdır. Eğer kanalınızla ilgili uzun vadeli düşünüyorsanız ve profesyonelce bu işi yapacağım diyorsanız bu tarz hilelere başvurmanızı tavsiye etmeyiz. Çünkü yapılan bu hilelerin faydadan çok zararı dokunacaktır. Youtube algoritması emin olun basit bir kurallardan ibaret değildir. Karşınızda üstün bir yapay zeka yazılımı var. Yapacağınız her hile size eksi puan olarak yazılacaktır. Bunu bir örnekle açıklayalım.

Abone hilesi denilen olay, fake olarak abone sayısının arttırılmasından ibarettir. Evet doğru abone sayınız artıyor ancak video izlenme sayınız hala sabit .Peki Youtube algoritması demeyecek mi, neden bu aboneler video izlemiyor. Burada direkt Youtube tarafından eksi puanlar hanenize yazılacaktır. Size vereceğimiz Youtube abone arttırma taktikleri ile abone sayınızı doğal yollardan büyütebilirsiniz. Hatta bu Youtube abone arttırma taktikleri büyük fenomen Youtuberların  uyguladıkları ortak taktikler. Siz de bu taktikleri uygulayarak doğal ve organik yöntemlerle kalıcı bir şekilde abone sayınızı arttırabilirsiniz. Yani abone kasabilirsiniz.

Okuyunuz: Youtube Para Kazanma Şartları

Youtube Abone Arttırma Taktikleri

Youtube Abone Arttırma Taktikleri
Youtube Abone Arttırma Taktikleri

Sizler için bu taktikleri maddeler halinde yazalım dedik. Bütün bu Youtube abone arttırma taktiklerini yerine getirirseniz uzun vadede kazanan siz olacaksınız. Bu taktikleri uyguladığınızda Youtube algoritmaları tarafından trendler de ve önerilen videolarda gösterilme ihtimaliniz fazlasıyla artacaktır.

 

1)Haftada En Az Bir Video Yüklemelisiniz.

Video sayınız ne kadar abone sayınız da o derece artacaktır. Tabi kaliteli videolar için bunu söylüyoruz. Kendinize bu konuda mutlaka bir hedef belirlemelisiniz. Hafta da en az bir video yayınlamak en büyük hedefiniz olmalı. Aksi taktirde normal var olan abonelerinizi de kaybedebilirsiniz. Çoğu Youtube kullanıcısı aşırı abone olduğu kanalları inceler ve işine yaramayanları güncel videolar bulamadıklarını silme yoluna giderler. Sizin kanalınız da bunlardan birisi olmasın istiyorsanız bu altın kuralı unutmayınız. Mutlaka güncel kaliteli videolar yükleyin.

 

2)Plan, Program Yapın ve Ona Sadık Kalın

Yapacağınız planlar sadece video yüklemeyle ilgili değil, yaptığınız her şeyle ilgili geçerlidir. Kanalınızla ilgili yaptıklarınızı bir plana sokarsanız başarıya ulaşma şansınız artacaktır. Bunu video ile ilgili açıklayalım. Bazı Youtuberlar sürekli videolarında her cuma yeni yayınlanan videolarımıza mutlaka göz atın derler. Yani izleyiciye her cuma yeni video yayınladıklarını, eğer kanalı takip etmezlerse kaçıracaklarını ima ederler. Bu yüzden izleyici merak ve kaçırma korkusuyla direkt abone olmayı tercih eder.

 

3)Videolarınızı En Doğru Şekilde Etiketleyin

Videolarınızı etiketlerken tamamen videolarınızla ilgili etiketler kullanmaya özen gösteriniz. Videoların içeriğiyle ilgili olmayan etiketlerden dolayı izleyiciler videolarınızı en fazla 5-10 saniye izleyip ondan sonra kapatacaklardır. Bu da izlenme süresi düşük olduğu için Youtube algoritmaları tarafından eksi puan almanıza neden olacaktır. Videolarınızı etiketlerken maksimum 12 etiket kullanmaya özen gösteriniz. Abartılı etiketlerin faydadan çok size zararı dokunacaktır.

 

4)Videolarınızın Başlığınızı Yazarken Daha Çok Zaman Ayırın

Videolarınızın en çok izlenmesini sağlayan faktörlerden biriside başlıktır. Videonuz ne kadar kaliteli olursa olsun, video başlığı izleyiciyi çekmiyorsa kaliteli videonuza yazık olacaktır. Video başlığını yazmadan önce aynı tarzda videolar var mı yok mu kontrol edin. Mümkünse onlardan farklı başlıklar yazmaya özen gösterin. Tabi bunu yaparken video konunuzun dışına çıkmayın. En ideal başlık 5 kelime den oluşmaktadır.5 kelimelik başlık izleyicinin tek seferde okuyabileceği başlıklardır.

 

5)Son Derece İlgi Çekici İçerikler Yükleyin

Videolarınızın sürekli özgün olması gerektiğinden bahsetmiştik. Ancak belirli bir noktadan sonra özgünlükte kanalı tek başına kurtarmaya yetmiyor. Videolarınızda ilginç ve ilgi çekici içerikler olması lazım. Bunu da sizinle emsal olan kanalları inceleyerek yapabilirsiniz. Örneğin gezi videoları çeken bir sürü vlogger var. Siz de gezi videoları çekiyorsanız bu videolara izleyici çekmek için farklı yöntemler kullanmanız gerekir. Drone ile çekim ya da gezi esnasında insanlara yardım etme gibi farklı konular katmanız lazım. İnsanlar sizden bahsederken mutlaka diğer gezginlerden ne farkınız var  ondan bahsetmeli. Bunu da siz sağlarsınız ancak.

Okuyunuz: Youtube Para Hesaplama

6)Kanal İntronuz İçin Gerekli Önemi Gösterin

İnsanlar beğendikleri bir videonuzdan sonra mutlaka kanalınıza girip bir göz atacaktır. Peki siz onları nasıl karşılayacaksınız. Kanalınızda yer alan intro videosu Youtube abone arttırma taktikleri açısından çok önemlidir. İntro hazırlama konusunda gerekiyorsa profesyonel olarak destek de alabilirsiniz. Çünkü insanlar kanalınıza bir kere girecek ve onları tek seferde ikna etmeniz gerekecek.

 

7)Video Altında Yer Alan Ek Açıklamaları Doldurun

Video altlarında yer alan açıklamalar sizin buradaki en büyük şansınızdır. Bazı şeyleri video yoluyla insanlara aktaramazsınız. Burada yazı devreye giriyor. Bütün videolarınız için alt yazılarda kendinizden kanalınızdan bahsederek abone toplayabilirsiniz. Tabi sosyal medya hesaplarınız için takipçi de kasabilirsiniz. Tabi bunu yaparken her videonuz için sabit alt yazı kullanmayın. Ayrı ayrı özenerek video ile ilgili yazılara da yer vermelisiniz.

 

8)Videolarınızın Küçük Resmini Kendiniz Oluşturun

Profesyonel Youtuberlar videolarına daha fazla izleyici çekmek için videolarının küçük resimlerini rastgele seçmektense kendileri yapmayı tercih ederler.Çektiğiniz videonun kalitesi düşük olabilir. Kalitesi düşük küçük bir resim kullanmaktansa,  profesyonelce dizayn edilmiş kaliteli resimler kullanmak izleyici sayısını arttıracaktır. Tabi izleyici sayınızın artması sonucu  abone sayınız da artacaktır. Bu en büyük Youtube abone arttırma taktiklerinden birisidir.

 

9)Video Sonlarında Seyircilerden Abone Olmalarını İsteyin

Her video sonunda izleyicilerden abone olmalarını istemekte çekinmeyin. Onlara neden abone olmaları gerektiğini, abone olduklarında ne gibi avantajları olacaklarını belirtin. Projenizden ufakta olsa bahsedin. Tabi bunları yaparken maksimum 7 saniye harcayın. Sizin bu talebinizi en fazla 7 saniye dinleyeceklerdi. İzleyici ikna ederseniz bu 7 saniye içerisinde abone olacaktır.

 

10)En az  5 Dakikalık Videolar Yükleyin

İzleyici kısa 1-2 dakikalık videoları sever aslında. Ancak bunu sevmeyen youtube algoritmalarıdır. Çünkü videonuz ne kadar kısa olursa anlattıklarınız o derece az tatmin edicidir gözüyle bakılıyor. Bu nedenle uzun olan içerikler daha bilgi vericidir denilerek önerilen ve trend videolar içerisine girmektedir. Tabi bu 5 dakika minumum olan süredir. Siz bunu kendiniz için 10 dakika yapabilirsiniz.

 

11)Abone Olan Kullanıcılara Değer Kazanacaklarını Vaadedin

Youtube abone arttırma taktikleri arasında en önemli olanı budur. Videolarınız izleyiciye mutlaka bir şeyler katmalıdır. Komedi videosu ise  güldürmeli, gezi videosu ise öğretmeli, müzik yapıyorsanız duygulandırmalı, yani ihtiyaçlara cevap verecek videolar çekmelisiniz. Sonrasında ise ihtiyaçlarını karşılayan kanallara abone olan kullanıcılar sizin kanala da abone olacaktır.

Okuyunuz: Youtube Ekipmanları Listesi

12)Sosyal Medyayı Aktif Olarak Kullanmak Zorundasınız

Abone arttırmanın en kolay yolu sosyal medyadır. Hedefinize giden kestirme yani kısa yoldur. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyorsanız, Youtube kanalınız için çok faydalı olacaktır. Fenomen Youtuberlara bakmanızı tavsiye ederiz. Hepsinin abone sayısı ile sosyal medya takipçi sayısı neredeyse aynıdır. Yani etkileşim çok iyi kurulmuştur. Çekilen videolar önce sosyal medyada paylaşılır. Sonra ise Youtube trenler listesinde yer alır. Bu da hem izlenme sayısını hem de abone sayısını arttırır.

 

13)Videolarınızın Sonuna Mutlaka Yönlendirme Linki Ekleyiniz

İzleyici videonuza tesadüfen girmiş ve videonuzu beğenmiş olabilir. Video sonlarına yönlendirici linkler koyarak kullanıcının kanalınızda daha fazla vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Bu hem görüntülenme sayınızı arttıracak, hem de abone olma ihtimalini iki katına çıkaracaktır. Tabi linkleme çalışmasını yaparken ilgili videolar için bunu yapmayı unutmayınız. Alakasız olan video linklerine kimse tıklamayacaktır.

 

14)Diğer Youtuberlar ile Ortak Çalışmalar Yaparak Abone Sayınızı Arttırabilirsiniz.

Youtube abone arttırma taktikleri arasında fenomenler tarafından en çok uygulanılan taktiktir. Diğer youtuberlar ile toplantı ve organizasyonlarda ya e-mail üzerinden bağlantılar kurarak ortak çalışmalar yapabilirsiniz. Bu sayede başka bir kanal takipçilerinden ekstra abone kazanabilirsiniz. Referanslı abonelikte diyebiliriz buna. Oldukça işe yarayan bir yöntemdir.

 

15)Proje Bazlı Videolar Çekiyorsanız Numaralar Koyabilirsiniz

Bunu genelde gezgin youtuberlar yapmaktadır. Tek bir videolarını izlediğiniz zaman kaç adet bu tarzda beğenebileceğiniz videosu olduğuyla ilgili bilgi sahibi olursunuz. Eğer videolar kaliteliyse ve izlerken eğlendiriyorsa kolayca abone sayısı arttırılabilir.

 

16)Sizinle Aynı Tarzda Olan Videolara Yorum Yapın

Kullanıcıların çoğu yorumlar kısmını okuyarak insanların ne dediğini merak etmektedir. Sizde sizinle aynı tarzda olan videolara ilk ve son yorumu yapmaya çalışın.Yaptığınız yorumlarla açıkça destek isteyebilirsiniz. Mutlaka kullanıcılar kanala göz atıp, beğenirse abone olacaktır.

17)Küçük Yarışmalar Düzenleyip Hayranlarınızla Etkileşime Geçebilirsiniz

Bu taktiği uygularken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Özellikle ödül konusunda. Kesinlikle para ödülü falan koymayın. Emin olun sizi izleyen çok daha zengin insanlar var. Sizin koyacağınız para ödülü onlar için bir şey ifade etmeyecektir. Ancak manevi değeri olacak hediyeler çok işe yarayacaktır. Bu sayede hem kanalınız büyüyecek hem de sadık bir abone kitlesi yaratacaksınız.

 

18)Başlangıç Aşamasında Facebook Reklamlarını Kullanabilirsiniz

Youtube kariyerine yeni başladıysanız ve sosyal medya kitleniz fazla değilse Facebook paralı reklamları kullanabilirsiniz.4 bin etkileşim için sadece 40 TL’ye anlaşabiliyorsunuz. İlk başlarda böyle uygun fiyatlı reklamları kaliteli videolarınız için yaparsanız abone sayınızı kolaylıkla arttırabilirsiniz. Tabi ilerleyen zamanlarda Facebook reklamı yapmanız durumunda kalite kaybı yaşarsınız.

 

19)Yararsız Gördüğünüz Kalitesiz İçeriklerinizi Silin

Her videonuz mükemmel olacak diye bir kaide yok. Mutlaka işlerin yolunda gitmediği videolarınız vardır. Kanalınızda bu videoları tutarak video başına izlenme oranını düşürmeyiniz. Yani 50 videonuz bir milyon izleme almış diyelim. Bu ortalama video başına 20 bin izleme yapar. Ancak bir videonuz 100 defa izlenmiş ise, bunu orada tutmanın bir anlamı yoktur.

 

20)İlk Videoları Siz Çekmeye Çalışın

Mutlaka video çektiğiniz konularda rakipleriniz vardır. Güncel olaylara göz atıp sizin konunuzla ilgili ilk videoyu çekmeye çalışın. Bunu özellikle teknoloji kanallarında görebilirsiniz. İphone x videosunu ilk çeken kanal aynı gün 1 buçuk milyon izlenme sayısına ulaşmıştır. Siz de kendi alanınızla ilgili ilkleri gerçekleştirebilirsiniz.

 

Youtube Abone Kasma

youtube abone sayısı nasıl yükseltilir
youtube abone sayısı nasıl yükseltilir

Youtube abone kasma sözü biraz jargon olsa da hile ile ilgisi yoktur. Sadece yukarıda yazılan Youtube abone arttırma taktiklerini içermektedir. Sadece kullanıcılar tarafından oluşturulmuş bir sözcüktür.

Tekrar bahsetmekte fayda var, bu işte profesyonel olmak istiyorsanız hileye başvurmayınız. Hileye başvuran kanallar kısa sürede Youtube tarafından fark edilip kapatılmaktadır. Her şeyin doğalı makbuldür diyoruz.

Youtube abone arttırma taktikleri başlıklı yazımızı faydalı bulduysanız paylaşmanız ve yorum yapmanız bizi memnun edecektir.

kaynak: https://www.wordstream.com/blog/ws/how-to-get-subscribers-on-youtube

Scroll to Top