Yazın Sahilde Denizde Para Kazandıracak 20 yazlık İş Fırsatı

Yaz sezonu geldiği zaman hepimizi bir heycan kaplar.Herkes kışın yorucu temposunu atmak için yazın tatil için planlar yapmaya başlar.Dolayısıyla tatil bölgeleride İnanılmaz bir yoğunlukla karşı karşıya kalır.Yerli ve yabancı turist kazançlarının %38 ini tatil dönemlerinde harcarlar.Tatil bölgelerindeki esnaflar için ise süper bir fırsattır.Peki tatil bölgelerinde para nasıl kazanılır?Yazın Sahilde Denizde Para Kazandıracak 20 yazlık İş Fırsatı nelerdir?Yazın Sahilde Denizde Para Kazandıracak 20 yazlık İş Fırsatı

1-Pony At Kiralama Çiftliği

Yurtdışında oldukça popüler olan bu iş ülkemizde fazla gelişme göstermemiştir.Hatta hayatında pony at görmemiş bir sürü insan vardır.Sizde bunu fırsata çevirip pony at çiftliği kurabilirsiniz.Hem fotoğraf çekiminden hemde çocuklar için yapacağınız turlar ile güzel paralar kazanabilirsiniz.Pony at çiftliği kurmak ve para kazanmak başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

2-Atv Kiralama Sahası

Yerli ve yabancı turist için bir heycan kaynağıdır atv.Bulundukları turistik alanlar gezmek için böyle bir araç tercih etmektedirler ve yurtdışında inanılmaz popülerdir.Ülkemizde ise sağlam bir şekilde profosyonel olarak az sayıda organize edilmiştir.Sizde bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.Sizde bu işten para kazanmak istiyorsanız atv kiralama işi yapmak ve para kazanmak başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

3-Rodeo Smilatörü

Genellikle tv izerindeki realty showlarda izleme şansımız olmuştur.Bazen ise rodeolara panayırlarda veya avm lerde denk gelmişizdir.Sahillerde ve plajlarda yapılacak böyle bir iş günlük güzel bir gelir kaynağı yaratmanızı sağlayacaktır.

4-Stand Açmak 

İlçe ve belde belediyeleri turizmi hareketlendirmek için standlara da ağırlık vermektedir.Sizde iş yapmak istediğiniz belde belediyelerine başvurarak bir stand yeri kiralayabilirsiniz.Kiraladığınız standta ise satıcağınız ürünleri satmak size bağlı.

5-Oda kiralama

Tatil bölgesinde oda sayısı çok olan bir  eviniz var ise bu odaları tatilcilere kiralayarak ek gelir elde edebilirsiniz.Airbnb.com bu tarz hizmetler için oluşturulmuş bir sitedir.Booking.com kadar ziyaretçi sayısına sahiptir.Çok rahat kendinize müşteri bulabilirsiniz.

6-Plaj Kıyafetleri Ve Eşyaları Satmak

En çok yapılan işlerden birisidir.Tatilcilerin mutlaka unuttuğu veya hesap edemediği ürünler vardır.Sizde bunları plajlarda satarak gelir elde edebilirisiniz.Bunlar plaj kıyafetleri, çanta, telefon şarjı, su geçirmez kılıf v.s

7-Sahil Fotoğrafçılığı

Profosyonel Kameralar ile telefon kameraları arasında çekim farkını hepimiz biliyoruz.Eğer  2-3 bin tl gibi bir sermayeniz var ise fotoğraf çekerek sizde gelir elde edebilirsiniz.İnsanların profosyonel fotoğraflarını çekmeniz onların aradığı bir hizmet dalıdır.

8-Aksesuar ve Bijuteri Satışı

Sadece tatil bölgeleri değil normal herhangi bir bölgede dahi yapsanız iş potansiyelinizin çok olduğu bir iştir.Tabi karlılık anlamında da önemli bir marja sahiptir.Burda niş ürünler satıcak olursanız diğer rakiplerinizden avantajlı olarak güzel paralar kazanabilirsiniz.Bijuteri dükkanı açmak ve para kazanmak başlıklı yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

9-Polaroid Fotoğrafçılığı

Eski polaroid şip şak fotoğrafları iyi biliriz.Zamanında çok meşhurdu.Şimdi ise polaroid firması tarafından çıkarılmış olan portatif şip şak foto makinaları bizi eskiye götürmektedir.Sizde tatilcilerin fotoğrafını çekip onlara anlık olarak satış fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

10-Yöresel Ürünler Satışı

Tatilcilerin en çok  sevdiği olay gittikleri yerlere ait sevdiklerine hediyelik eşyalar almaktır.Eğer sizde böyle bir fikre sahip iseniz sublimasyon baskı makinası ile tatilcilere bu tarz ürünler sunabilirsiniz.

11-Deniz Araçları Kiralama Hizmeti

Deniz bisikleti, muz, jetski, şişme bot tarzı ürünleri yatırım yaparak bunları kiralama işinden güzel paralar kazanabilirisiniz.Tatilciler tatil anlarını ölümsüzleştirmek için bu tarz organizasyonlara katılmak isterler.Sizde bu işten para kazanmak istiyorsanız jet ski kiralama işi nasıl yapılır başlıklı yazımızı okumaızı tavsiye ederiz.

12-Portatif Tuvalet

Yaz zamanları en çok yaşanılan problemelerden bir tanesidir.Tatilciler bu ihtiyaçlarını karşılamak için otellerine gitmek için üşenirler.Sizde var olan problemi çözmek için portatif tuvalet hizmeti verebilirsiniz.

13-Dondurma Satışı

Yaz aylarının olmazsa olmazlarındandır.Aşırı sıcaklardan bunalan tatilciler serinlemek için hemen bir dondurma tezgahının önüne koşacaklardır.Sizde bu tezgahlardan birisinin sahibi olabilirsiniz.

14-Çicek Satışı

Yaz tatilleri gibi yaz aşklarıda olmazsa olmazlardandır.Yazın birbirlerine kur yapmak isteyen çiftler bunu güzel bir çiçekler taçlandırmak isteyeceklerdir.Sizde bunun için bir çözüm sağlayıp para kazanabilirsiniz.

15-Masaj Hizmeti Vermek

Yaz tatillerinin amaçları turistlerini rahatlatmaktır.Otellerin spa salonlarında genelde bir kuyruk oluşmaktadır.Sizde plajlarda müşterilerinize özel masaj hizmeti sunabilirsiniz.Masaj salonu nasıl açılır ve yapılması gerekenler nelerdir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

16-Bitkisel Güneş Kremi Ürünleri Satışı

Bilindik markaların aksine daha çok bitkisel ve doğal ürün satışı yapıyorsanız inanın yüksek bir talep göreceksiniz.Kiyasal içerikli bilindik markalardan ziyede doğal markalar daha fazla tercih edilmektedir.

17-Şarj İstasyonu Kurmak

Şarj otomat makinalarını hepimiz biliriz.Plajda şarşı bitenler veya telefonunu denize girdiğinde emanet etmek isteyen insanlar bu makinaları kullanmak isteyeceklerdir.Siz başında durmasanız bile size düzenli bir gelir sağlayacaktır.

18-Emanetçi Dükkanı Oluşturmak

Plajlar ne kadar yoğunsa bir o kadarda hırsızlık olaylarında yoğunluk yaşamaktadır.Çoğu işletmeler emanet alma olaylarını kabul etmemektedirler.Siz ise bunu bir fırsata dönüştürüp bölye bir dükkan, mobo veya mobil araç oluşturarak burda bir çözüm üretebilirsiniz.

19-Su Geçirmeyen Telefon Kılıfı Satışı

Su geçirmeyen telefon kılıflarının satışını bırakın çoğu telefon sahibi bile böyle bir ürünün varlığından habersizdir.Siz ise böyle bir ürünün onlarla buluşturacak olursanız kısa zamanda büyük satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

20-Buzlu İçecek Kokteyli Satmak

Plajlarda şezlonguna uzanmış olan turistlerimizin yanına yaklaşarak bu ürünü onlara sunmanız bulunmaz bir nimet olucaktır.Onlar ise böyle bir hizmet sunduğununuz için size teşekür edecektir.Yapmanız gereken bir meyve sıkacağı almak ve buzla karışık meyve ürünleri satışı sunmaktır.

Yazın Sahilde Denizde Para Kazandıracak 20 yazlık İş Fırsatı

 

Tek bir yanıt

  1. Şaban aydın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir