Vigo Kurye Maaşları, Yorumları ve Çalışma Şartları

   14.08.2022
   A+
   A-

   Online alışverişin giderek arttığı bu dönemde, insanlar güvenebilecekleri ve sorunsuz bir şekilde siparişlerini teslim alabilecekleri firmaları aramaktadır. Bu isimlerden biri olmuş ve teslimat deyince akla gelen ilk isimlerden biri haline gelmiş olan Vigo, “Anında. Her yerde.” sloganıyla bu alandaki iddiasını ortaya koymuş başarılı bir platformdur. İnsanların siparişlerine uzun bekleyişler olmadan ulaşabilmeleri için kurulmuştur. Toplumsal bir sorun haline gelen uzun süreli bekleyişler Vigo sayesinde tarihe karışmış ve hemen teslim seçeneği ile müşterilerin yüzünü güldürmüştür.

   Vigo Kurye Maaşları

   Vigo Kurye Maaşları

   Vigo, Getir veya Trendyol gibi markaların ürünlerini sipariş veren kişiye ulaştıran hızlı teslimat firmasıdır. “ Yılın en hızlı teslimat markası” ödülünü alan Vigo, müşterilerin istedikleri yerde istedikleri kadar kurye ihtiyacını sağlamaktadır. Güler yüzlü çalışma prensibi ve Türkiye’de 60 ilde 5000’den fazla kuryesi ile hizmetlerine devam etmektedir.

   Vigo’nun bu kadar çok tercih ediliyor olması birçok kişi için vazgeçilmez bir iş imkanı olarak görülmektedir. Bu durumda araştırılan ilk konular; Vigo Çalışma Şartları, Vigo Kurye Maaşları, Vigo Kurye Yorumları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu makalede Vigo hakkında detaylı bilgiler bulunmakta olup Vigo Çalışma Şartları, Vigo Kurye Maaşları, Vigo Kurye Yorumları ve bunun gibi birçok alt başlıkta değinildiği üzere Vigo hakkında merak edilen sorulara yanıt niteliğinde bilgilendirmeler yer almaktadır.

    

   Vigo, Trendyol GO ve Getir Nedir?

   1- Trendyol

   Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu unvanını taşıyan Trendyol, 2010 yılında Demet Mutlu tarafından kurulmuştur. Trendyol Hızlı Market, Trendyol Yemek ve Dolap uygulamalarını bünyesinde barındırmaktadır. Kıyafetten elektronik ürünlere, yemek hizmetinden market hizmetine kadar Türkiye’nin en ileri gelen mobil uygulamalarından biri haline gelmiştir. Kampanyaları ile kadın erkek fark etmeksizin her yaş grubuna hitap etmektedir. Geniş çalışan kitlesi ile Trendyol, müşterilerine hizmetlerini sunmaya devam etmektedir .

   2- Getir

   Getir,  online alışveriş ile gıda ve içecek ürünlerinizi tedarik edebileceğiniz en popüler mobil uygulamalardan biridir. Getir Bi Mutluluk sloganıyla aklımıza kazınan Getir; Getir Market, Getir Yemek, Getir Su, Getir Çarşı, Getir Büyük, Getir Bi Taksi, Getir İş ve N11 uygulamalarını bünyesinde barındırmaktadır. 10.000’ den fazla çalışanı ile Getir, hizmetlerini sunmaya devam etmektedir.

   3- Vigo

   Vigo ise Trendyol ve Getir gibi online alışveriş platformu değildir. Vigo, insanların siparişlerine daha kısa sürede ulaşabilmeleri için var olan bir kurye servisidir. Hızlı teslimatları ile her an her yerde işleri başında olan Vigo kuryeler, ülke genelince tercih edilmektedir. 5.000’den fazla çalışanı ile Vigo, müşterilerine hizmetlerini sunmaya devam etmektedir.

   Vigo, Trendyol ve Getir; online alışveriş platformlarının en seçkin isimlerindendir. Trendyol ve Getir mobil uygulamalar aracılığı ile müşterilerine market, yemek, çarşı ve daha fazlası ile hizmet vermektedir. Vigo ise Trendyol ve Getir gibi online alışveriş platformlarının ürünlerini müşterilerine ulaştırmak için kurulmuş hızlı teslimat yapan kurye servisidir. Trendyol ve Getir’in kendi kuryeleri bulunmaktadır. Ancak kıyafet veya taşıması zor olan ürünlerin günler süren taşımacılığını hızlı bir şekilde teslim etmek üzere Vigo kurye servisine başvurulmaktadır.

    

   Vigo Çalışma Şartları

   Vigo, diğer firmalar gibi çalışanlarına bazı şartlar belirlemiş ve bu şartlara uygunluk gösterenlere çalışma imkanı sunmuştur. Vigo çalışma şartları, motorlu kurye ve araçlı kuryeye göre değişiklik gösterebilmektedir. İşte Vigo’ çalışanları için belirlemiş olduğu Vigo Çalışma Şartları:

   – En az 2012 model araca sahip olması gerekmektedir. (Araç sahibi değilseniz Vigo kendi araçlarından kullanmanız için tahsis edecektir.)

   – Ehliyet sahibi olması ve sürüş tecrübesi olması gerekmektedir.

   – 18 yaşına gelmiş olması ve herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması gerekmektedir.

   – Herhangi bir sabıka kaydının bulunmaması gerekmektedir. Sicil temizliği Vigo için önem arz etmektedir.

   – Çalışma saatlerini geciktirmeme veya aksatmama konusunda son derece dikkatli olunması gerekmektedir.

   – Vigo tarafından tedarik edilmiş materyallerin özenli kullanımına dikkat edilmelidir.

   Tüm bu şartları uygun şekilde yerine getiren her birey başvurusunu yaptıktan sonra mülakata çağırılır. Mülakat sonrası olumlu sonuç alındığında Vigo kuryesi olmaya hak kazanılmış olacaktır.

    

   Vigo Kurye Maaşları

   Vigo Kurye Maaşları, taşınan paket adedi ve paket içeriğine göre şekillenmektedir.  Ayrıca Vigo’nun uygulaması üzerinden olumlu yorum alan kuryeler prim kazanabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak Vigo çatısı altında 3 yıl çalışma süresine ulaşmış her çalışan ek ücret alma hakkına sahiptir. Ortalama Vigo Kurye Maaşları 4.000 TL – 12.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu ücretin belirlenmesinde kendi motorunu kullanan kuryeler ve şirketin motorunu kullanan kuryeler farklı değerlendirilmektedir.

    

   Vigo Kurye Çalışma Saatleri

   Vigo Kurye Çalışma Saatleri 12 – 13 saati bulmaktadır.  Vigo kurye çalışma saatleri, sabah 8 ile gece 24 arasında istenilen bir saatten itibaren çalışılmaya başlanacak şekilde ayarlanmaktadır. Vigo kuryelerinin mola saatleri, çalışma saatlerine dahildir. Teslim edilen her paketten sonra en az 40 dakika olmak üzere mola verilir. Vigo kuryelerinin haftada 1 gün izin yapma hakları bulunmaktadır.

    

   Vigo Kuryelik İçin Hangi Ehliyet Gerekli

   Vigo motorlu kurye ve Vigo araçlı kurye olmak üzere iki çeşit kuryelik mevcuttur. Vigo Motorlu  Kuryeler, A1- A2 sınıf ehliyete sahip olmalıdır. Vigo Araçlı Kurye için ise araba ehliyeti gerekmektedir. Bu şartları sağlayan bireyler Vigo Motorlu Kurye veya Vigo Araçlı Kurye olabilmektedir.

    

   Vigo Kurye Başvuru Formu

   Vigo’nun uygulamasından “Bizimle Çalışın” bölümüne tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Ekranda başta kişisel bilgileriniz olmak üzere doldurmanız istenen bazı bölümler yer almaktadır. Ancak başvurunuzu tamamladıktan ve onaylandıktan sonra sizden istenen birtakım belgeler olacaktır. Vigo Kurye Başvurusu İçin Gerekli Belgeler:

   – Nüfus Cüzdanı

   – Nüfus Kayıt Örneği

   – Sürücü Belgesi

   – Sürücü Ceza Puanı Sorgusu

   – Ruhsat (Kendinize ait motoru kullanacaksanız)

   – Adli Sicil Kaydı

   – Vergi Levhası

   – İkametgah

    

   Vigo’ da Çalışmak İsteyenlere Tavsiyeler

   Vigo Çalışanlarından biri olabilmek için öncelikle Vigo Çalışma Şartlarını eksiksiz olarak yerine getirmiş ve tutumunuzun devamlılığını sağlayabilmiş olmanız gerekmektedir. Güler yüzlü davranmanız ve müşteri ile iletişiminize dikkat etmeniz gerekmektedir. Vigo çalışma saatleri içerisinde işinizi layıkıyla yerine getirmeli, dakiklik konusunda titizlik göstermelisiniz. Müşterilerin sadece kuryeler ile iletişime geçtiğini düşünürsek, Vigo Kurye servisini temsil ettiğinizi unutmayarak hareket etmeniz yaptığınız iş açısından önem taşımaktadır. Ayrıca çalışma arkadaşlarınızla ekip ruhunu yakalayarak uyum içerisinde çalışmanız gerekmektedir.

   Okuyunuz: Getir Bayilik Şartları

   Vigo Kurye Yorumları

   Vigo kurye yorumlarına Vigo’nun kendi uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinde bazı platformlarda da Vigo kurye hakkında şikayet ve olumlu yorumlara erişmeniz mümkündür.

    

   Vigo İletişim Bilgileri

   Adres: Kozyatağı Mah. Değirmen Sok. Nidakule No:16 Kadıköy/ İstanbul

   Telefon: 0850 822 67 05

   Kozyatağı Ofis: Şehit Mehmet Akif Ongün Sok. Eskiyapan Plaza 1\1 D:B 34742 Kadıköy/ İstanbul

   Beşiktaş Ofis : Türkali, Nüzhetiye Cd. No: 28A 34357 Beşiktaş/ İstanbul

   Ankara Ofis: Oğuzlar Mahallesi, Çetin Emeç Bulvarı, Gürsel İş Merkezi, No:62 Çankaya/ Ankara

   İzmir Ofis: Erzene Mahallesi, 85 Sokak, No:10/B Bornova/ İzmir

   Vigo ile yukarıdaki adreslerden veya uygulama üzerinden; adı, soyadı, telefon numarası, e-mail adresi ve iletmek istediğiniz mesajı girerek iletişime geçebilirsiniz.

   Bir Yorum Yazın

   Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

   Henüz yorum yapılmamış.