Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor 2022 Güncel Liste!!!

   A+
   A-


   Bugüne kadar blog siteleri ile ilgili bir çok yazı yazdık.Peki bu Türk blog siteleri aylık ne kadar kazanıyor?Tıklanma sayıları, ziyaretçi sayıları ne kadar? Yazımızda bir çok kaynaktan detaylıca araştırma yaptık ve sizler için Türkiye’nin en çok kazanan blog sitelerini sıraladık.

   En Çok Kazanan Blog Siteleri

   En Çok Kazanan Blog Siteleri

   Bu yazımızda yaptığımız araştırmalarla hepimizin bildiği blog sitelerinin ziyaretçi sayılarını ve aylık google üzerinden tahmini kazançlarını hesapladık.Tabi bu kazançlara sitelerin bireysel reklamları dahil değil.Biz sadece google adsense ortaklığı üzerinden aldıkları tahmini kazancı görebilmekteyiz.Ünlü Türk blog siteleri aylık ne kadar kazanıyor?  merak ediyorsanız maddeler halinde yazmaya devam edelim.

   Not: Liste sitelerin içerik girmeleri ve yıllık olarak seo çalışmalarına göre değişiklik gösterebilir.Daha detaylı bakmanız için yazı sonunda kaynak bıraktık.

   Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor?

   Aşağıda yer alan sitelerin verileri ve sıralaması Alexa üzerinden alınmıştır.Bu sitelerin çoğu yayın hayatına normal blogger olarak başlamıştır.Zamanla ziyaretçi sayılarının artmaları ile şirketleşmiştir.Tabi size en çok kazanan blog sitelerinin listesini hazırladık.Normal blog sitelerinin tahmini olarak ne kadar kazandığını merak ediyorsanız, size yazının sonunda vereceğimiz linkten kendiniz bireysel olarak inceleyebilirsiniz.

   Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor

   Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar KazanıyorBloggerlar ne kadar kazanıyor sorusundan çok nasıl kazanıyor diye kendimize sormamız lazım.En çok kazanan bloggerlar listesinde yer alanların ortak özellikleri var.Bu ortak özellikleri maddeler halinde sıralayalım:

    

   • Düzenli içerik girmek,
   • Okunacak Kaliteli içerikler yayınlamak,
   • Yalan ve kopya içerikten kaçınmak,
   • Bloggerlık mesleğine profesyonel olarak yaklaşmak
   • Kendilerini sürekli güncellemek,
   • Eğitime önem vermek
   • Google ile uyumlu çalışmalar yapılması
   • Seo çalışmalarına dikkat edilmesi
   • Sosyal Medyanın etkili bir şekilde kullanılması

    

   En çok kazanan bloggerlar yukarıda bahsettiğimiz maddeleri eksiksiz bir şekilde uygulamaktadırlar.Tabi bunun yanında sabırlı ve disiplinli olmayı da katabiliriz.Blog siteleri ile ilk 1 yıl kazanç sağlayamazsınız.Bu nedenle sabırlı olup düzenli bir şekilde içerik girmek burada devreye giriyor.İlk 1 yıldan sonra ise gerekli etkileşimi kurduğunuz zaman en çok kazanan bloggerlar dan birisi olmasınız daha muhtemeldir.Şimdi Türk Blog siteleri aylık ne kadar kazanıyor ona bakalım:

    

   10-Teknoseyir.com

   Aylık ziyaretçi sayısı: 820,429

   Aylık adsense geliri:5042 $

   Tr sıralaması: 643

    

   9-Webtekno.com

   Aylık ziyaretçi sayısı: 5,254,666

   Aylık adsense geliri: 32 bin 289 $

   Tr sıralaması:104

    

   8-Bilgiustam.com

   Aylık ziyaretçi sayısı: 3,562,711

   Aylık adsense geliri: 21 bin 893 $

   Tr sıralaması:163

    

   7-Webrazzi.com

   Aylık ziyaretçi sayısı: 1,752,303

   Aylık adsense geliri: 10 bin 763 $

   Tr sıralaması:319

    

   6-Ofpof.com

   Aylık ziyaretçi sayısı: 5,861,933

   Aylık adsense geliri: 36 bin 22 $

   Tr sıralaması: 75

    

   5-shiftdelete.net

   Aylık ziyaretçi sayısı: 8,575,666

   Aylık adsense geliri: 60 bin 505 $

   Tr sıralaması: 51

    

   4-Yemek.com

   Aylık ziyaretçi sayısı: 918,777

   Aylık adsense geliri: 5 bin 646 $

   Tr sıralaması: 560

    

   3-Donanimhaber.com

   Aylık ziyaretçi sayısı: 20,857,698

   Aylık adsense geliri: 128 bin 167 $

   Tr sıralaması: 28

    

   2-kizlarsoruyor.com

   Aylık ziyaretçi sayısı: 22,637,785

   Aylık adsense geliri: 139 bin 103 $

   Tr sıralaması: 26

    

   1-Onedio.com

   Aylık ziyaretçi sayısı: 108,151,909

   Aylık adsense geliri: 664 bin 592 $

   Tr sıralaması: 4

    

   En Çok Kazanan Bloggerlar
   En çok para kazanan bloggerlar

   En çok para kazanan bloggerlar

   En çok kazanan bloggerlar listesini yukarıda yayınladık sizler için.Ancak bu listenin sürekli değişebildiğini belirtmekte fayda var.Bunun nedeni internet trendlerinin sürekli değişmesi.Bazı siteler ilk başlarda çıktığı zaman bağımlılık derecesinde kullanıcı çekerken kendine, daha sonraları rakipler geldiğinde bu kullanıcı sayılarında azalma oluyor.Bunun en büyük örneği Onedio sitesi.Bloggerlık alanında içerik paylaşımı açısından çığır açmıştır.Tabi daha sonra rakip sayısı artmıştır.Bu da otomatik olarak kullanıcı sayısını düşürmektedir.En çok kazanan blogger listesinin kazanç tahminlerini Wanaliz adlı sitede yapılan hesaplamalardan aldık.Sizde merak ettiğiniz sitelerin kazançlarına wanaliz üzerinden bakabilirsiniz.

    

   Para Kazandıran İş Fikirleri

   Duyulmamış Para Kazanma Yöntemleri

   Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor ” başıklı yazımızın sonuna geldik.Beğendiyseniz paylaşıp, yorum yaparak destek olabilrsiniz.

   Bir Yorum Yazın

   Ziyaretçi Yorumları - 15 Yorum
   1. Toptan Çorap dedi ki:

    Bende blog’umda adsense’yi denedim. 3 ayda 20 TL. kazandım. Oldukça düşük. Yararlı bir bilgi oldu. Teşekkür ederim.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Blog yazarken dikkat etmeniz gerekenler var.Süreklilik çok önemli.Sitenizi güncel tutmalısınız ve kullanıcılar ile etkileşime geçmelisiniz.

   2. ekrem dedi ki:

    bı ısletme acmak ıcın dukkan kırası ıscısı dekorasyonuna harcadıgın parayıınternet alemınde harcasan cok daha fazlasını kazanırsın gıbıme gelıyor kı arkadaslarında masallahı war :))))

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Buradaki siteler sektörün en iyi siteleri.Normal bir site yani Türkiye de ilk 1000’e girmiş olan bir web sitesi rahatlıkla 10 bin TL kazanır.

   3. yunus dedi ki:

    Merhabalar,

    Güzel bir yazı, ancak bu bilgilerin kaynağını paylaşabilir misiniz? Evet bu sitelerin çok para kazandıklarına eminim. Fakat burada dolar üzerinden belirtmişsiniz. Bu kadar kazandıklarını düşünmüyorum. Yazdığınız rakamların yarısını kazanmaları olasıdır.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Wanaliz sitesini kaynak olarak bıraktım yazının sonunda.O site üzerinde kazançlar mevcut.Doğruluğunu da gelirini bildiğim 10 site üzerinde denedim.Emin olun yukarıdaki sitelerin geliri yazılanlardan daha fazla.

   4. Seslihay dedi ki:

    Artık teknolojinin gelişmesi ile chat programları da başka bir boyut kazandı. Kişilerin tercihlerine göre ister yazılı ister sesli ister

   5. Ankara Parke dedi ki:

    iyi bir site faydalı bilgiler için teşekkürler.

   6. abbas celenk dedi ki:

    Hocam vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkür ederim. Peki ben nerden bakabilirim istediğim bir web sitenin aylık kazancı ne kadar diye?

    Youtuberların aylık kazancını gösteren bir web site gibi, başka sitelerin aylık kazancını gösteren bir web site olmalı ki sizde bu şekilde bize aylık kazanç rakamlarını sundunuz öyle değil mi? geri dönüş yaparsanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler…

   7. Gunduz dedi ki:

    Selam kardesh bizimde ayliq 2milyon ziyaretcisi olan sitemiz var , o zaman bizde aya 15000 bin tl kazanak . ne zamandan adsense gunluk 70 bin ziyaretcisi olan siteye 30 dolardan cok para verdi (onuda verirse)?

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Sektör çok önemli hocam. Haber sitesi, yemek sitesi vb. sitelerin ziyaretçi başına geliri az olur ama ayda 2 milyon ziyaretçili bir finans siteniz varsa ayda minimum 50.000 tl kazanırsınız.

   8. Burak GÖRE dedi ki:

    En fazla para kazandıran blog adresi hangisi biliyor musunuz ben hali hazırda wordpress’te yazıyorum premium’a geçeceğim eğer orasıysa değilse sizin önereceğiniz bir blog base’i var mı wix vs gibi?

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Merhaba Burak Bey, yazılım olarak wordpress bence en iyisi ancak hosting paketleri gereksiz pahalı. Ben wordpress tabanlı tüm sitelerimi guzel.net.tr üzerinde barındırıyorum, tavsiye ederim.

   9. sahin dedi ki:

    Bu arada 1000 izlenme Kac tl ?? Benim babimn bir sitede calisiyor azeribaycana 98 yerde yeni acilan bir site Ins sizde onedio gibi kazanirsinz cevaplandirirsaniz sevinirim
    <3

   10. Nisa dedi ki:

    Listedeki rakamların sonundaki dolar işaretı ne anlama geliyor ben anlamadım bu rakamlar dolar olarak mı hesaplanıyor yoksa sadece para rakamları TL olarak mı hesaplanıyor bilen var mı acaba