in

Udemy ile Para Kazanmak | Udemy Satış Taktikleri 2021

Belli alanlardan gelir elde eden kişiler, gelirlerin giderleri karşılamaması nedeniyle farklı alanlara yönelmektedir. Gerek maddi gerekse sektörel şartlar ise bu durumu her geçen gün daha da etkilemektedir. Kişilerin yeterli gelir elde edememesi ve farklı alanlara yönelmesi durumunda ise pek çok farklı iş alanı ile karşılaşabilmek de mümkün olmaktadır. Udemy ile para kazanmak ise yine çok yaygın olarak bilinen para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır.

 

Teknolojinin her geçen gün daha da gelişmesi ile birlikte kişiler internet üzerinden para kazanmanın yollarını aramaktadır. Son dönemlerin en çok konuşulan platformları arasında yer alan Udemy ise ciddi anlamda para kazandıran platformlar arasında yer almaktadır.

Udemy ile Gelir Elde Etmek
Udemy ile Gelir Elde Etmek

Udemy, kişilerin kendi uzman oldukları alanlar üzerinden kurslar ya da seminerler yayınlamalarına olanak sağlayan bir sistemdir. Bu sistem aracılığı ile geniş kitlelere ulaşılabilmekte ve bu kişilere sunulan kurslar sayesinde de yüksek gelirler elde edilebilmektedir.

Okuyunuz: En Yeni 75+ İş Fikri

Udemy ile Para Kazanmak

udemy ile para kazanmak
udemy ile para kazanmak

Udemy ile para kazanmak herkes için mümkün olabilmektedir. Kişiler bu sistemde kendi uzmanlık alanlarını sergilemekte ve kişilerin kendilerini geliştirmelerine de olanak sağlamaktadır. Yayınlanan kurslar ve seminerler ise uzman kişiler tarafından yayınlanmaktadır. Kişiler sağlayacakları kurslar için belli bir tutar belirlemekte, kullanıcılar ise bu kurslardan beğendiklerini satın alarak diledikleri süre boyunca eğitim alabilmektedir. Kurs konusunda ise herhangi bir alan sınırlaması bulunmamaktadır.

 

Kurs yayınlamak isteyen kişilerin önce uzmanlıklarını belirtmeleri ve diledikleri alanlarda kurs yayınlamaları da mümkün olmaktadır. Süre konusunda bir sınırlama olmaması da kişilerin sisteme yoğun ilgi göstermesine neden olmaktadır. Dünyanın pek çok ülkesine de hitap eden ve belli bir kullanıcı sayısına sahip olan sistem, Türkiye’de yakın zamanda üst sıralarda yer almaya başlamıştır. Bu sayede de kişiler kendilerine internet üzerinden yeni bir kazanç kapısı sağlamayı başarmıştır.

 

Udemy ile kazanmak isteyen kişiler; yazılım, web tasarım, programcılık ya da buna benzer pek çok alan için kurs belirleyebilmektedir. Hatta sistem kapsamında kullanıcılar için kursun verimliliğini ölçebilen küçük testler de yayınlanabilmektedir.

 

Kurslar yayınladıktan sonra kullanıcılar katılım sağlamakta, belli miktarlar ödemekte, bu miktarlar ise kursu yayınlayan uzmanların hesaplarına transfer edilmektedir. Komisyon sistemi ile çalışan sistem, belli bir miktarı tahsil etmekte, kalan kısmı ise kullanıcıların hesabına yatırmaktadır.
Ne kadar çok kurs yayınlandığından ziyade, kullanıcıların bu kurslardan ne kadar verim aldıkları Udemy ile para kazanmak açısından oldukça önemlidir. Kısa bir süre içinde belli sayıda takipçiye ulaşan uzmanlar düzenli olarak kursları aracılığı ile kişileri faydalandırmakta ve bu sayede de belli gelirler elde etmektedir.

 

Udemy aracılığı ile para kazanmak isteyen kişilerin öncelikli olarak mail adresleri ve doğru bilgileri ile sisteme kayıt olmaları gerekmektedir. Sisteme kaydını gerçekleştiren kişilerin seminer ya da kurs yayınlayabilmesi için ise Payoneer sisteminden hesap doğrulaması gerçekleştirmesi ve kaydını yaptırması gerekmektedir. Türkiye’den katılım sağlayan kişiler PayPal kısıtlı olduğundan dolayı bu ödeme yöntemi aracılığı ile ödemelerini talep etmekte ve banka hesaplarına transfer edebilmektedir.

 

Udemy ile kazanmak isteyen kişilerin kurs ya da seminer yayınlayabilmesi için bu ödeme yöntemine kaydını gerçekleştirmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde sistemden para kazanabilmek mümkün değildir. Yurt dışından katılım sağlayan kişilerin PayPal hesabına erişim sağlamaları ise mümkün olabilmektedir. Çünkü dünya genelinde PayPal sisteminin kısıtlı olduğu ülkeler nadirdir. Her iki sistem sayesinde de kazanç elde edebilmek mümkün olmaktadır.

 

Kullanıcılar satın almış oldukları kursları beğenmedikleri ya da kurslardan verim alamadıkları takdirde 30 gün içinde kesintisiz para iadesi talep edebilmektedir. Bu da sistemin ayrıcalığını ortaya koymaktadır.

Okuyunuz: En Karlı İş Fikirleri

Udemy ile Para Kazanma Taktikleri

Udemy ile para kazanmak için kişilerin belli taktikleri uygulaması gerekmektedir. Kullanıcı sayısı çok olan bu platformda rakiplerden sıyrılmak ve yayınlanan kurslar ile ön plana çıkmak gerekmektedir. Bu durum ise uygulanacak belli unsurlar ile mümkün olmaktadır. Udemy ile para kazanmak isteyen kişilerin uygulayabilecekleri taktikler ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

 

Udemy ile para kazanmak aslında Youtube ya da buna benzer platformlar ile aynı şekilde işlemektedir. Belli bir takipçi sayısı ile işleyen platformda, öncelikli olarak belli bir takipçi sayısına ulaşmak gerekmektedir. Nedeni ise sisteme yeni dahil olan kişilerin adının bilinmemesi ve doğal olarak da videolar konusunda kişilerin çekimser davranmasıdır. Peki nasıl takipçi kazanacağım? Sorusu ise en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kullanıcıların bu noktada yapması gereken şey ise belli bir takipçi sayısı kazanana kadar ücretsiz bir şekilde video yayını gerçekleştirmektir. Ücretsiz videolar sayesinde kullanıcılar videoların kalitesini ölçebilmekte ve bu sayede uzman olan kişi hakkında iyi ya da kötü yorum yapabilmektedir.

 

Ücretsiz video yayınları ile belli bir takipçi sayısına ulaşan kişiler Udemy ile para kazanmak konusunda en büyük hatayı ilk aşamada yapmaktadır. Takipçi sayısı arttıktan sonra yüksek rakamlar ile kurs yayınlamak, kullanıcıların takibi bırakmasına da neden olacaktır. Yani bu noktada önemli olan faktör ilk etapta sürümden kazanmaktır.

 

Sürümden kazanabilmek için ise yeterli takipçi sayısına ulaşıldıktan sonra videoların cüzi rakamlar ile yayınlanmasıdır. Bu sayede takipçiler kaliteli videolar izleyebilmek için düşük rakamları ödemeyi kabul edecektir. Zaman içinde ise tutarlar ufak ufak yükseltildiğinde hem daha fazla gelir elde edilmekte hem de yeni takipçi potansiyeline de kavuşulmaktadır.

 

Udemy ile para kazanmak konusunda yapılması gereken bir diğer taktik ise kişilerin içerik açısından gerçekten eğitici ve kaliteli videolar yayınlanmasıdır. Çünkü sisteme kayıt olan kişiler kendilerini geliştirecek videoları aramakta ve bu nedenden dolayı sisteme kayıtlarını gerçekleştirmektedir. Kısa süre içinde hiçbir platformda para kazanmak kolay olmadığı gibi, Udemy platformunda da bu durum mümkün değildir.

 

Udemy sistemi aslında yeni kurulmuş olan bir firma ile eş değerdir. Her nasıl ki kişiler yeni bir işletme kurduklarında önce reklam yapıyor ve kendilerini tanıtmaya çalışıyor ise ücretsiz videolar da bu noktada reklam olarak düşünülmelidir. Kişiler bir dükkana ayakları alıştıktan sonra fiyat ne olursa olsun girmeye devam etmektedir. Kişilerin de Udemy ile para kazanmak için uygulaması gereken taktik bu yöndedir.

 

Sistemde, alanında son derece uzman olan kişilere de rastlamak mümkündür. Elbette bu kişiler zaman içerisinde kendilerini kanıtlamış, uzman olan kişilerdir. Bu kişiler ile rekabet edebilmek için ise belli farkların da ortaya koyulması gerekmektedir. Bu durum ise farklı bir uzmanlık alanı edinmek şeklinde gerçekleştirilebilmektedir.

 

Teknoloji ve bilişim alanının hat safhada olduğu bu platformda kişiler, farklı kursları da aramakta; ancak bulamamaktadır. Eğitim sınırının olmadığı Udemy platformunda kişiler çok daha farklı dallardan da hizmet sunabilmektedir. Udemy ile para kazanmak konusunda ise kişilerin kendilerine özgü taktikler geliştirmeleri de mümkün olmaktadır.

Okuyunuz: Para Kazanma Yöntemleri

Udemy En Çok Kazananlar

Udemy Kazanç Yöntemleri
Udemy Kazanç Yöntemleri

Udemy sistemi ile çok yüksek rakamlar kazanabilen kişileri görmek elbette mümkündür. Hatta Nick Walter adı ile bilinen ve bilişim alanında uzman olan bir kişi ilk ayından 66 bin dolar gibi bir rakam kazanmayı başarmıştır. Elbette bu durumda bu kişinin ne kadar kaliteli içerikler ürettiğinin de tartışması uzun süreler boyunca yapılmıştır.

 

Udemy ile para kazanmak isteyen kişiler en çok para kazananlar arasında olmayı talep etmektedir. Bu durum ise sadece doğru taktiklerin gerçekleştirilmesi ile mümkün olmaktadır. Kişiler doğru içerikler yükleyerek kişilerin en doğru şekilde yönlendirilmesini sağladıkları takdirde kısa zaman içinde yüksek gelirler elde edebilmektedir.

 

Udemy ile para kazanmak konusunda yine önemli faktörlerden biri kişilerin bu kurslar aracılığı ile kendisini gerçekten geliştirebiliyor ve verim alabiliyor olmasıdır. Kişilerin kursları satın alması ile iş bitmemekte ve aslında tüm gerçekler tam da bu noktada başlamaktadır. Bu hususta yapılması gereken ise iyi bir gözlemci olmaktır.

 

Yayınlanan kurslar, 30 gün boyunca gözetim altında tutulmalı ve kişilerin ödemiş oldukları ücretleri talep edip etmedikleri de takip edilmelidir. Çünkü içerikten memnun olmayan kişiler 30 gün içinde paralarının iadesini talep edebilmektedir. Yani kişiler tam kursum satın alındı diye sevinirken ödenen ücretin geri alındığı ile karşılaşmaktadır. Bu durum ise kişiler açısından hem hayal kırıklığı hem de risk anlamına gelmektedir.

 

Udemy ile para kazanmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise takipçilerin takibidir. Yani kişilerin başarı sağlayabilmesi için takipçilerinde doğru orantılı bir artış olması gerekmektedir. Herhangi bir artış olmaması durumunda ise bir şeylerin yanlış gidiyor olduğundan bahsetmek mümkün olabilmektedir.

 

Udemy ile yüksek kazanç elde etmek ve en çok kazananlar kategorisinde yer almak için kişilerin belli yatırımlar da sağlaması gerekmektedir. Öncelikli olarak en çok kazanan kişilerin videolarına göz atmakta büyük avantaj yer almaktadır. Kişiler bu kursları satın alarak, başarılı olan kişilerin ne tür içerikler yükledikleri hakkında bilgi edinmeleri de mümkün olmaktadır.

 

İyi Bir Udemy Eğitmeni Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Udemy ile para kazanmak isteyen kişilerin öncelikli olarak iyi bir eğitmen olmaları ve kişilere de yeterli derecede katkı sağlamaları gerekmektedir. İyi bir eğitmen olabilmek için yapılması gerekenler ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

 

  • Öncelikle kişilerin belli videoları incelemeleri ve hangi noktalara değinildiğine dikkat etmeleri gerekmektedir.
  • Videoların içerikleri ve görüntüleri son derece kaliteli olmalıdır.
  • Videoları seyredecek olan kişilerin eğitimlerden verim alabilmesi oldukça önemlidir.
  • Videoların sadece görsellik ile sunulmaması, aynı zamanda kaliteli bir anlatıma da yer verilmesi gerekmektedir.
  • Udemy ile para kazanmak ve bu alanda iyi bir eğitmen olabilmek için kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer faktör, video programlarına da yer verilmesidir.
  • Videolara yakınlaşma ve uzaklaşmaların sağlanabildiği bu sistemler sayesinde çok daha kaliteli içerikler ortaya koyulabilmektedir.
  • Tüm videolar anlaşılır olmalı ve kullanıcılara her detayın sunulması da gerekmektedir.

 

Udemy ile para kazanmak isteyen kişiler tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak çalışma sağladıkları takdirde para kazanamamalarına imkan yoktur. Sadece belli taktiklerin gözetilmesi ve bu taktiklerin de en iyi şekilde uygulanması gerekmektedir. “İyi orta gol getirir” sözünden yola çıkılacak olursa, kişilerin gerçekten alt yapılarını son derece sağlam bir şekilde hazırlamaları ve buna uygun olarak hareket etmeleri de gerekmektedir.

 

Udemy ile para kazanmak isteyen kişilerin yapması gereken bir diğer şey ise içeriklerin çeşitli olmasıdır. Birbirinden kopuk olan videoların yanı sıra, eğitim seti şeklinde olan videolar her zaman daha fazla takipçi kazanmaya da olanak sağlayacaktır. Kişilerin bu sayede çok daha yüksek gelirler elde etmesi ve bilinirliklerini de artırmaları mümkün olmaktadır.

 

FOTOĞRAF ÇEKEREK PARA KAZANMAK

İŞ KURMAK İSTEYENLERE ALTIN FİKİRLER

EN ÇOK KAZANDIRAN İŞ SEKTÖRLERİ

 

udemy ile para kazanmak
udemy ile para kazanmak

kaynak: https://startupbros.com/making-money-on-udemy/

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın
  1. udemy ve istanbul boğaziçi enstitüsünde eğitmenlik yaptım. ancak boğaziçinin avantajları bi hayli fazlaydı.tavsıye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram para kazanma yollari

İnstagram’dan Para Kazanmak | İnstagram’dan Nasıl Kazanabilirim

çok ilginç iş fikirleri

İlginç iş Fikirleri | Çok Kazandıran Yaratıcı Fikirler 2021