Ücretsiz Sertifika Programları | Ücretsiz Online Eğitimler 2022

ücretsiz sertifika programları

Yeni bir işe girerken veya uluslararası programlara katılırken sertifika sahibi olmanın ne kadar önemli olduğu mutlaka karşımıza çıkmıştır.Belki sizin sertifika almak için farklı bir amacınız olabilir.Ama hepimizin ortak noktası olarak bu sertifikaların ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.Bazı bilgi paylaşmayı seven insanların oluşturmuş olduğu platformlardan ücretsiz sertifika programları eğitimlerine katılabilirsiniz.

Ücretsiz Sertifika Programları
Ücretsiz Sertifika Programları

Sizler için oluşturulmuş olan tüm ücretsiz sertifika programları kurslarını araştırdık.Bu kurslar arasında yüz yüze ya da online olarak eğitim veren kurslar vardır.Tabi bu kısımda tercih size kalmıştır.Bazı kurslar ise ilk aşamada size ücretsiz kurslar verirler eğitimin 2. kısmı için sizden para talep ederler.Tabi bu kısımda size kalmış.Yani faydalı olacağına inandığınız bir eğitim sertifika programı varsa mutlaka katılmalısınız.

 

Buraya kadar her şey güzel.Peki hangi sertifika programına katılmalıyım diye soruyorsanız, mutlaka ihtiyacınız olan kurslara başlamanızı tavsiye ederiz.Sizinle bir çok ücretsiz sertifika programları  düzenleyen kurs ve site adresleri paylaşacağız.Burada sırf hepsi ücretsiz diye hepsine katılayım diye bir mantık yürütmemelisiniz.Tek bir işte profesyonel olmak, her çiçekten bir bal almaktan iyidir.

 

Birde işin şu kısmı var.Online eğitim mi yoksa yüz yüze eğitim mi diye sorabilirsiniz.İyi öğrenci, öğretmen ne kadar kötü olsa da başarılı olmayı bilir.Burada kendinizi eğitimlere odaklamanız başarılı olma şansınızı arttıracaktır.Aşağıda yazılı olan kursları inceleyerek CFSA, CRMA, CISA, CISKO, SMMM, ACCA, CMA, ISACA, IIA, CPE, CDCS gibi sertifikalara sahip olabilirsiniz.Tabi bunların hepsi ücretsiz değildir ama size faydası çok olacaktır.

 

Ücretsiz Sertifika Programları

ücretsiz sertifika programları
ücretsiz sertifika programları

Aşağıda size vereceğimiz listede hem ücretli hem de ücretsiz kurslar yer almaktadır.Siz bu sitelere girerek ücretsiz olan programlara göz atabilirsiniz.Sizin için gerçekten faydalı olabilecek bir kurs için gerekiyorsa ödeme yapmayı göze alın.Eğitime verilen hiç bir ücret boşa verilmemiştir.Kariyeriniz ve bir çok konuda size faydası olacaktır.

 

1.Google Dijital Atölye

google dijital atölye

Google dijital Atölyesi ücretsiz sertifika programları arasında en iyisidir diyebiliriz size.Google gibi büyük bir firmaya da böyle bir proje yakışırdı zaten.Google Dijital Atölyenin amacı herkesin internet sektöründe yer almasını sağlamaktır.Bu nedenle öğrenciler, çalışanlar ve işletme sahipleri için ayrı ayrı eğitim modülleri hazırlamışlardır.

Şimdilik 23 tane eğitim paketi yer almaktadır.Videoları izleyip eğitiminiz bittikten sonra google ücretsiz eğitim sertifikasına sahip olabilirsiniz.Yapmanız gereken tek şey gmail adresinizle kayıt olmak.Dijital dünyada sizde yerinizi almak istiyorsanız site adresi için tıklayınız.

 

2.Udemy Online Kurs Sertifikaları

udemy sertifika almak

Udemy uzun yıllar yurt dışında faaliyet göstermiş ve başarıya ulaşmış bir şirkettir.Türkiye pazarına yeni girdi diyebiliriz ve şuan eğitmenlerle anlaşmalar yapmaktadır.Site üzerinde sayısız ücretsiz kurs bulabilirsiniz.Ancak bu kursların çoğunda devam eğitimleri yer almaktadır.Fiyat olarak ise ortalama 27-28 tl gibi çok cuzi bir fiyata hem sertifika hem de bilgi sahibi olabilirsiniz.Site linkine göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

3.ODTU Online Ücretsiz Kurslar 

odtü sertifika

ODTÜ, Avrupa Birliği projesi kapsamında isteyen herkese online olarak ücretsiz kurslar vermektedir.Proje kapsamında eğitim gören ve eğitim sonucu yapılacak kursta başarılı olan herkese uluslararası geçerliliği olan sertifika verilecektir.

Kurslar genel olarak dijital dünya ile ilgili kurslardır.Bunlar  arasında Web tasarımı, 2b ve 3b grafik çizimi, dijital pazarlama v.b tarzı eğitimler yer almaktadır.Bu tarz kar amacı gütmeyen kuruluşların verdikleri eğitimlere %100 güvenebilirsiniz.Eğitimleri incelemek ve derslere kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

4.Alison Online eğitim 

alison sertifika

Alison yurt dışında faaliyet gösteren İngilizce bir sitedir.Eğer ingilizceniz var ise bu site üzerindeki ücretsiz sertifika programları arasında tercih yapabilirsiniz.Alison’da gönüllü olarak ücretsiz eğitim veren yüzlerce katılımcı yer almaktadır.Site yurt dışında olduğu için sertifikanız e-mail üzerinden size gönderilmektedir.Tabi sizde sertifikanızı Linkdin üzerine ekleyebilirsiniz.Site üzerinde inceleme için tıklayınız.

 

5.Global Enstitü 

ücretsiz sertifika veren kurslar
ücretsiz sertifika veren kurslar

Golobal enstitü içerisinde yer alan kurs programlarının tamamı ücretsizdir.Bu kuruluş gönüllü eğitmen topluluklarından oluşmaktadır.Site içerisinde yaşam, sağlık, kişisel gelişim, sanat ve bilişim ile ilgili sayısız eğitim seçeneği yer almaktadır.Sertifika için ise sadece basım ve kargo ücreti ödemeniz gerekiyor.Diğer türlü size ücretsiz e-sertifika olarak mail atılmaktadır.Giriş linki için tıklayınız.

 

6.İstanbul İşletme Enstitüsü 

online ücretsiz sertifika programları
online ücretsiz sertifika programları

Kendisini işletme konusunda geliştirmek isteyenler için 2012 yılında kurulmuş bir kurumdur.Akademisyenler ve öğretim görevlileri tarafından gönüllü olarak online kurs verilmektedir.Bilginin parayla paylaşılamayacağını kanıtlamak için buradayız diye sloganları vardır.Bugüne kadar 100 binin üzerinde kişiye eğitim verilmiştir.Öğrenme arzusu olan herkesin ihtiyacını karşılayacağız denilmektedir.Kurslara göz atmak için tıklayınız.

 

7.İşkur İş Sertifikası

ücretsiz sertifika programları
ücretsiz sertifika programları

Yüzyüze eğitimi tercih ederim diyorsanız işkur eğitimleri tam size göre.Devlet tarafından işsizliği çözmek amaçlı oluşturulmuş olan işkur hem ücretsiz kurs veriyor hem de geldiğiniz her gün için size ödeme yapıyor.Evet yanlış duymadınız.75 tl ye kadar değişen rakamlarda size maaş ödemesi yapılmaktadır.Tabi bu rakam öğrenci olmanıza veya işsizlik maaşı almanıza göre değişmektedir.İşkur üzerindeki kursları görmek için tıklayınız.

 

8.KhanAcademy 

khanacademi sertifika

KhanAcademy ücretsiz eğitim veren bir platformdur.Bugüne kadar 10 binin üzerinde eğitim videosu ve 1 milyar izleme il en büyük ücretsiz sertifika programları arasına girmiştir.Site yabancı bir sitedir ancak Türkçe dil desteği de vermektedir.Site üzerinde daha çok öğrencilere yönelik dersler yer almaktadır.Tabi diğer konularda eğitim alabileceğiniz videolar da bulunmaktadır.Sloganı ise sloganı ise ”her şeyi öğrenebilirsin”. Site içerisinde yer alan eğitim içeriğine göz atmak için tıklayınız.

 

9.Edx Sertifika Programı

edx sertifika

Ücretsiz sertifika programları arasında bu sektörde ilk olanlardan birisi de Edx firmasıdar.Yine gönüllü akademisyenlerden ve bilgi paylaşımcıları tarafından oluşturulmuş bir topluluktur.Site üzerinden eğitim sonunda e-sertifika alabilirsiniz.Mail adresinize gelen e-sertifikanızı linkendin profilinize ekleyebilirsiniz.Alınması gereken sertifikalar arasında yer alacak bir çok konuda eğitim materyallerine ulaşabilirsiniz.Site üzerindeki eğitimler için tıklayınız.

 

10.Coursera Sertifika Programları

coursera sertifika
coursera sertifika programı

Coursera’da binlerce eğitim videosu bulabilirsiniz.Ücretsiz sertifika programları ‘na üye olmak için mutlaka ingilizce bilmeniz gerekmektedir.Burada sizinle paylaşma nedenimiz yakın bir zamanda Türkçe dil desteğinin eklenecek olmasıdır.Çoğu videosu ücretlidir.Dediğimiz gibi ücretsiz olanları kendiniz için seçmeniz gerekiyor.25 milyon kullanıcıya sahip ve 2012 de kurulmuş olan Coursera mobil olarak da destek sunmaktadır.Siteye girip incelemede bulunmak için tıklayınız.

 

11.Tedx Katılım Sertifikası

tedx sertifika
tedx sertifika

Tedx ücretsiz eğitim ve kariyer odaklı bir programdır.Youtube üzerinde tedx ait videoları mutlaka görmüşsünüzdür.Alanında tanınmış ve başarılı olmuş uzman kişilerce sempozyum yapılır.Tabi Tedx üzerinde sertifika diye bir şey olmaz.Yani özel bir sertifika programı düzenlemedikleri sürece normal sitesi üzerinde düzenli bir sertifika programı bulamazsınız.Ancak  tedx videolarını izlemenizi mutlaka tavsiye ederiz.

 

12.Harvard Sertifika Programı

e-sertifika programları
e-sertifika programları

Harvard üniversitesinin çoğu kurs sitesiyle bağlantısı bulunmaktadır.Ancak bir yandan da kendi sitesinde ücretli ve ücretsiz kursları yer almaktadır.Ücretsiz kursların yanında ise bu kurstan sertifika alabilirsiniz gibi  kutucuklar bulunmaktadır.Tabi mutlaka İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.İngilizcesi olanlar şimdiden çok şanslı diyebiliriz.Bazı kaynakları Türkçe arasanız bile gerçekten çok zor.Bu nedenle önceliğinizi İngilizce eğitimine vererek de başlayabilirsiniz.Harvard Üniversitesi eğitim içeriği için buradan ulaşabilirsiniz.

 

13.İsmek Sertifika Programları

Alınması gereken sertifikalar
Alınması gereken sertifikalar

İsmek tamamen hobi ve öğrenme amaçlı kurslar düzenleyen bir devlet kuruluşudur.İsmek üzerinde el sanatları, bilişim, tasarım v.b yüzlerce eğitim bulabilirsiniz.Tabi eğitimleri yüzyüze almanız gerekmektedir.Kursların hepsi tamamen ücretsizdir.Kursu bitirdikten sonra size sertifikanız teslim edilmektedir.

Yukarıda sizinle paylaştığımız e-sertifika programları arasında ücretli olanlar ile de karşılaşacaksınız.Çok ihtiyacınız olan bir program ücretli olabilir.Bu konuda tercih sizin.Ancak unutmayın ki iş verenler öncelikle katıldığınız eğitimleri ve sertifikaları dikkate almaktadır.

 

Rekabetin yüksek olduğu günümüzde mutlaka rakiplerinizle aranızda fark olması gerekir.Bunu da ancak kendinizi geliştirerek yapabilirsiniz.Tabi illa her şey de sertifika sahibi olmalısınız diye bir kural yok.Sertifika sadece iş verenler ve yurt dışı programları için kanıt niteliğindedir.Önemli olan kolunuzda ekstradan bir altın bileziğin olmasıdır.

 

İşkur hariç bütün programlara online katılabilirsiniz.Online ücretsiz sertifika programları arasında en güvenilir olanı ve bizim size tavsiye ettiğimiz Google dijital akademidir.Google’ın sertifikası hem meb hem de uluslarası arena da geçerliliğe sahiptir.İşkur ücretsiz sertifika veren kurslar arasında devlet desteği olması nedeniyle avantajlıdır.Eğer çalışmıyorsanız bu konuda işkurdan destek alabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz ve faydalı buluyorsanız paylaşmanız bizi mutlu edecektir.Yorumlar bölümünden sizin de faydalı bulduğunuz programlar var ise paylaşabilirsiniz.

 

Evde Para Kazandıran işler

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak

Gezerek Para Kazanmak 

Scroll to Top