Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor?

ÜNLÜ TÜRK BLOG SİTELERİ AYLIK NE KADAR KAZANIYOR?


Bugüne kadar blog siteleri ile ilgili bir çok yazı yazdık. Peki bu Türk blog siteleri aylık ne kadar kazanıyor? Tıklanma sayıları, ziyaretçi sayıları ne kadar? Yazımızda bir çok kaynaktan detaylıca araştırma yaptık ve sizler için Türkiye’nin en çok kazanan blog sitelerini sıraladık.

Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor
Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor

Bu yazımızda yaptığımız araştırmalarla hepimizin bildiği Blog sitelerinin ziyaretçi sayılarını ve aylık Google üzerinden tahmini kazançlarını hesapladık. T abi bu kazançlara sitelerin bireysel reklamları dahil değil. Biz sadece Google Adsense ortaklığı üzerinden aldıkları tahmini kazancı görebilmekteyiz. Ünlü Türk blog siteleri aylık ne kadar kazanıyor?  merak ediyorsanız maddeler halinde yazmaya devam edelim.

Not: Liste sitelerin içerik girmeleri ve yıllık olarak SEO çalışmalarına göre değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bakmanız için yazı sonunda kaynak bıraktık.

Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor?

Aşağıda yer alan sitelerin verileri ve sıralaması Alexa üzerinden alınmıştır. Bu sitelerin çoğu yayın hayatına normal blogger olarak başlamıştır. Zamanla ziyaretçi sayılarının artmaları ile şirketleşmiştir. Tabi size en çok kazanan blog sitelerinin listesini hazırladık. Normal blog sitelerinin tahmini olarak ne kadar kazandığını merak ediyorsanız, size yazının sonunda vereceğimiz linkten kendiniz bireysel olarak inceleyebilirsiniz.

Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor

Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor. Bloggerlar ne kadar kazanıyor sorusundan çok nasıl kazanıyor diye kendimize sormamız lazım. En çok kazanan bloggerlar listesinde yer alanların ortak özellikleri var. Bu ortak özellikleri maddeler halinde sıralayalım:

 

  • Düzenli içerik girmek,
  • Okunacak Kaliteli içerikler yayınlamak,
  • Yalan ve kopya içerikten kaçınmak,
  • Bloggerlık mesleğine profesyonel olarak yaklaşmak
  • Kendilerini sürekli güncellemek,
  • Eğitime önem vermek
  • Google ile uyumlu çalışmalar yapılması
  • Seo çalışmalarına dikkat edilmesi
  • Sosyal Medyanın etkili bir şekilde kullanılması

 

En çok kazanan bloggerlar yukarıda bahsettiğimiz maddeleri eksiksiz bir şekilde uygulamaktadırlar. Tabi bunun yanında sabırlı ve disiplinli olmayı da katabiliriz. Blog siteleri ile ilk 1 yıl kazanç sağlayamazsınız. Bu nedenle sabırlı olup düzenli bir şekilde içerik girmek burada devreye giriyor. İlk 1 yıldan sonra ise gerekli etkileşimi kurduğunuz zaman en çok kazanan bloggerlar dan birisi olmasınız daha muhtemeldir. Şimdi Türk Blog siteleri aylık ne kadar kazanıyor ona bakalım:

 

10- Teknoseyir.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 820,429

Aylık Adsense geliri:5042 $

Tr sıralaması: 643

 

9- Webtekno.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 5,254,666

Aylık Adsense geliri: 32 bin 289 $

Tr sıralaması:104

 

8- Bilgiustam.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 3,562,711

Aylık Adsense geliri: 21 bin 893 $

Tr sıralaması:163

 

7- Webrazzi.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 1,752,303

Aylık Adsense geliri: 10 bin 763 $

Tr sıralaması:319

 

6- Ofpof.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 5,861,933

Aylık Adsense geliri: 36 bin 22 $

Tr sıralaması: 75

 

5- shiftdelete.net

Aylık ziyaretçi sayısı: 8,575,666

Aylık Adsense geliri: 60 bin 505 $

Tr sıralaması: 51

 

4- Yemek.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 918,777

Aylık adsense geliri: 5 bin 646 $

Tr sıralaması: 560

 

3- Donanimhaber.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 20,857,698

Aylık Adsense geliri: 128 bin 167 $

Tr sıralaması: 28

 

2- kizlarsoruyor.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 22,637,785

Aylık Adsense geliri: 139 bin 103 $

Tr sıralaması: 26

 

1- Onedio.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 108,151,909

Aylık Adsense geliri: 664 bin 592 $

Tr sıralaması: 4

En Çok Kazanan Bloggerlar
En çok para kazanan bloggerlar
En çok para kazanan bloggerlar

En çok kazanan bloggerlar listesini yukarıda yayınladık sizler için. Ancak bu listenin sürekli değişebildiğini belirtmekte fayda var. Bunun nedeni internet trendlerinin sürekli değişmesi. Bazı siteler ilk başlarda çıktığı zaman bağımlılık derecesinde kullanıcı çekerken kendine, daha sonraları rakipler geldiğinde bu kullanıcı sayılarında azalma oluyor. Bunun en büyük örneği Onedio sitesi. Bloggerlık alanında içerik paylaşımı açısından çığır açmıştır. Tabi daha sonra rakip sayısı artmıştır. Bu da otomatik olarak kullanıcı sayısını düşürmektedir. En çok kazanan blogger listesinin kazanç tahminlerini Wanaliz adlı sitede yapılan hesaplamalardan aldık. Sizde merak ettiğiniz sitelerin kazançlarına Wanaliz üzerinden bakabilirsiniz.

Türk Blog Siteleri Aylık Ne Kadar Kazanıyor ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Beğendiyseniz paylaşıp, yorum yaparak destek olabilirsiniz.

Scroll to Top