Trendyol’dan Nasıl Para Kazanılır?

Trednyol'dan Nasıl Para Kazanılır

İnternetten para kazanmak son yılların en ilgi gören alanlarından biri haline geldi. Bu sürede hemen herkes kendi çapında bir iş alanı yaratarak iyi gelir elde etme imkanı buluyor. Son yılların en trend alanlarından birisi de Trendyol’dan para kazanmak oluyor. Çok geniş bir müşteri kitlesine sahip olan Trendyol ürün satışı konusunda kişilere çok iyi alışveriş kolaylığı sağlarken bir yandan da başkalarının para kazanmasına olanak tanıyor. Dijital dünyanın en büyük sanal mağazalarından birisi olan Trendyol’da A’dan Z’ye hemen her ürünü rahatlıkla bulabilme imkanı doğuyor. Bu ortamda birçok farklı firma ve marka yer alıyor. Uzun bir süredir internetten alışverişin geliştirilmeye çalışılması ile birlikte Trendyol’da oldukça önemli bir yol kat etti.

Trednyol'dan Nasıl Para Kazanılır
Trednyol’dan Nasıl Para Kazanılır

Trendyol son derece yüksek standartlarda alışveriş olanakları sunan bir platform olmasının yanı sıra aynı zamanda gelir elde etmek için de idealdir. Bu platformda kendinize bir sanal mağaza oluşturarak para kazanma imkanı bulabilirsiniz. Ancak bu süreçte mağazanızı hangi yöntemle açacağınız ya da hangi iş prensibine göre yöneteceğiniz başarınızı etkileyen önemli bir faktördür.

Trendyol’dan para kazanmak istiyorsanız dijital dünyaya hakim olmanız gerekiyor. Reklam ve tanıtım çalışmalarından satılacak ürünlere kadar her detaya önem vermeniz büyük bir önem taşıyor. Trendyol para kazanmak isteyenlere son derece geniş fırsatlar sunuyor. Bu ortamda yerini almak istiyorsanız yazımızın devamındaki detaylardan da yararlanabilirsiniz.

 

Trendyol’dan Para Kazanmak

İnternetin her geçen dönem daha da fazla insanların hayatına girmesi ile birlikte artık alışveriş alışkanlıkları da değişmeye başladı. Evden dışarıya çıkmadan ve kapıda ödeme yapılabilecek şekilde alışveriş fırsatlarının doğması insanların hayatında farklı bir dönemin açılmasını sağlamıştır. Trendyol gibi sanal mağazalar kişilere aradıkları birçok ürünü aynı anda sunan platformlardır. Dijital dev bir mağaza olarak görebileceğiniz bu ortamlarda alışveriş yapmak hem kolay hem de oldukça avantajlıdır. Kişilerin bu ortamlarda alışveriş yapmayı tercih etmesinde birçok önemli faktör bulunuyor.

Trendyol platformunun çok fazla kişi tarafından tercih edilmesinin en büyük nedeni hemen her alanda ürün satışı yapılabilmesidir. Giyim, spor, bahçe malzemeleri, ev tekstili, araba parçaları ve daha birçok alanda ürün bulabilme imkanı bulunuyor. Bu nedenle de her geçen gün daha fazla kitleye hizmet veriyor. Bu da Trendyol’un markalar ve firmalar tarafından daha fazla tercih edilmesini sağlıyor. İnternet üzerinden kendinize bir e ticaret platformu oluşturmayı düşünüyorsanız Trendyol avantajlarını da mutlaka incelemeniz gerekiyor.

Trendyol’dan para kazanmak günümüzde hem bireysel girişimcilerin hem de firmaların değerlendirdiği bir iş fikridir. Bu süreçte dijital bir mağaza oluşturmak kolay olduğu gibi iyi bir tanıtım süreci sonrasında yüksek gelir elde etme imkanı olarak da sizlere dönmektedir. Beklentilerinize en iyi şekilde yanıt veren Trendyol ailesine sizler de katılabilir ve mağazanızı dilediğiniz anda açabilirsiniz.

Okuyunuz: İnternette En Çok Satılan ürünler

Trendyol ile Nasıl Para Kazanılır?

Trendyol internetten para kazanmak isteyen kişilerin ilk değerlendiği platformlar arasında yer alıyor. Bu platformdan para kazanmak için birden fazla yöntem bulunuyor. Ancak Trendyol’dan nasıl para kazanılır sorusunun yanıtını merak ediyorsanız ilk olarak kendinize iyi bir iş planı hazırlamanız gerekiyor. Hazırlayacağınız iş planında şu detaylara mutlaka yer vermeye özen göstermelisiniz:

 • Trendyol’da satış yapacağınız alan
 • Tercih ettiğiniz para kazanma yöntemi
 • Trendyol’da hitap edeceğiniz hedef kitleniz
 • İşe ayıracağınız sermaye miktarı
 • Ürünleri kimden temin edeceğiniz
 • Reklam ve tanıtım çalışması bütçesi

Gibi birçok farklı detay bulunuyor. Bu detayları göz önünde bulundurmak Trendyol’dan para kazanma konusunda sizlere yardımcı olabilir. İş planlamasına uygun bir şekilde hareket ettiğinizde sanal mağazanız üzerinden yüksek standartlarda gelir elde edebilirsiniz. Ancak bu platform yalnızca ürün satışından para kazandırmıyor. Aynı zamanda farklı alanlarda da para kazanma imkanları sunuyor. Trendyol komisyon oranları gibi konuları da mutlaka işe başlamadan öğrenmiş olmanız gerekiyor. Böylece ilerleyen süreçte ne kadar para kazanabileceğinizi daha iyi planlayabilirsiniz.

Trendyol ayrıcalıkları fazla olan bir platform ve bu platform ile satış gelirlerinizi en iyi şekilde artırma imkanı elde edebilirsiniz. Kendi ürettiğiniz ürünler için mağaza açabileceğiniz gibi başka markaların ürünlerinin satışını yapabileceğiniz türden bir mağaza da kurabilirsiniz.

 

Trendyol’da Satılabilecek Ürünler

Tredyol’da satılabilecek ürünler sizin iş planlarınızı en çok etkileyen konudur. Trendyol oldukça büyük dijital bir mağaza olarak hizmet veriyor. Bu platformda akla gelebilecek her ürünün satışı yapılabiliyor. Ancak Trendyol’dan para kazanmak istiyorsanız trend ürünlere yönelmeniz gerekiyor. Türkiye’nin en büyük e ticaret platformu olması hemen her çeşit müşterinin Trendyol’u ziyaret etmesine olanak tanıyor. Sıradan ve her yerde bulunabilecek ürünleri satmak yerine daha spesifik ürünlere yönelmek karlılık durumunuzu biraz daha artırabilir. Bununla birlikte yılın her döneminde ilgi gören ürünlerin de satışını gerçekleştirebilirsiniz. Online bir mağaza kurmaya karar verdiğinizde Trendyol’da çok satan ürün kategorileri içerisinden bir alan tercih edebilirsiniz. En çok satan ürünler kategorileri arasında şunlar yer alıyor:

 • Erkek ve kadın giyim
 • Çocuk giyim
 • Mutfak ürünleri
 • Küçük el aletleri
 • Saat ve aksesuarları
 • Telefon ve aksesuarları
 • Bilgisayar
 • Halı ve yolluk çeşitleri
 • Perde çeşitleri
 • Ev tekstili ürünleri
 • Kişisel bakım ürünleri
 • Araç parçaları ve lastik
 • Ayakkabı
 • Temizlik ürünleri

Gibi birçok farklı ürün kategorisi bulunuyor. Bebek ürünleri ile giyim sektörü son derece dinamiktir. Temel ihtiyaçlara yönelmek satışın sürekli olmasını sağlar. Bununla birlikte bu ürünlerin satışını yaparken marka seçimi de önemli bir konudur. Eğer üretici değilseniz ve farklı markaların ürünlerini satacaksanız sevilen markalara yönelmelisiniz. Bu markaların kişilerin bütçesine hitap etmesi ve kaliteli ürün çıkarmasına da ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor.

Trendyol üzerinden en çok satılan markalar arasında Suppo, Hummel, Apple, Evony, Taç, Brillant, Philips, Oysho gibi markalar ilk sıralarda geliyor. Hemen her kategoride öne çıkan birden fazla marka bulunuyor. Tek bir markanın satışını yapabileceğiniz gibi birden fazla markayla da çalışabilirsiniz. Ancak bu durumda mutlaka markaların sizlere satış izni verebilmesi için çeşitli şartları da yerine getirmeniz gerekiyor.

 

Trendyol’dan Para Kazanma Yöntemleri

Trendyol’dan para kazanma yöntemleri konusunda mutlaka detaylı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Çok büyük bir satış platformu olan Trendyol birçok önemli fırsat sunuyor. İnternetten para kazanmak isteyen kişilerin ilk tercihleri genelde e-ticaret sektörüne girmek oluyor. Ancak bu süreçte site kurmak, reklam çalışmaları yapmak, SEO uyumlu içerikler hazırlamak ve kişilerde güven oluşturmak son derece zor olabiliyor. Fakat Trendyol gibi güvenilirliği kanıtlanmış bir platformun parçası olmak kazançlarınızın daha yüksek olmasını sağlar. Trendyol’dan para kazanmak istiyorsanız şu yöntemlerden yararlanabilirsiniz:

 • Trendyol Link Vererek Para Kazanma

Trendyol son yılların en fazla tercih edilen e-ticaret siteleri arasında yer alıyor. Birçok farklı kesimden kişinin alışveriş yaptığı bu platformda para kazanma düşünceniz bulunuyorsa link verme işini değerlendirebilirsiniz. Günümüzde birçok kişi sosyal medya üzerinden Trendyol link vererek para kazanma fırsatlarını değerlendiriyor. İnstagram’ın oldukça geniş bir kitleye hitap etmesi e-ticaret sitelerinin de ilgi odağı haline gelmesini sağladı. Bu platformda kişiler eğer çok fazla takipçi sayısına sahiplerse Trendyol’da ki ürünlerin linklerini paylaşarak para kazanma imkanı elde ediyor.

Bu iş için Trendyol’da satış yapan bir satıcı hesabından satış ortaklığı başvurusu yapmanız gerekiyor. Kabul edildiğinde bağlantınıza yapılan her tıklama ya da satın alma işlemi sayesinde sizlere belirli miktarda para ödeniyor. Eğer paylaştığınız link ile satış yapıyorsanız her satış başına %10 ya da 20 komisyon kazanabilirsiniz. Linklerle 10 bin liralık ürün satışı sizlere 2 bin TL kazandırır. Özellikle sosyal medyada son derece geniş takipçi listesine sahip olan kişiler bu işlerden rahatlıkla para kazanabilir.

 • Trendyol’da Yorum Yaparak Para Kazanmak

Trendyol’dan para kazanmak isteyenler için bir diğer alternatif de yorum yapmaktır. Çok yaygın olarak tercih edilen bu para kazanma yönteminde kişiler yorum başına ortalama 5 TL kazanabiliyor. Yapılan her yorum Trendyol’da bulunan hesabınıza aktarılıyor. Böylelikle bu parayı daha sonra dilerseniz alışverişlerinizde de kullanabilme imkanı buluyorsunuz.

 • Trendyol Koleksiyonu ile Para Kazanma

Trendyol’dan para kazanmak istiyorsanız birçok alternatifiniz olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunlardan birisi de koleksiyonlardır. Telefonlarınıza belirli tarihler aralığında mobil uygulamayı indirmeniz ve sonrasından da favoriler arasından en az 10 tane ürün seçmeniz gerekiyor. Bu koleksiyonları da arkadaşlarınız ile paylaşmalısınız. Arkadaşlarınız tarafından her 10 kaydedilme karşısında 5 TL hesabınıza aktarılır. Bunun yanında en çok kaydedilmeyi başaran koleksiyon da çeşitli ödüller kazanma fırsatı bulabiliyor.

 • Trendyol Cüzdan ile Para Kazanmak

Trendyol her geçen gün farklı fırsatlarla kullanıcılarına hizmet veriyor. Para kazanmak isteyenlere de türlü avantajlar sunan Trendyol her daim popülaritesini korumayı başarıyor. Trendyol ödemeler konusunda üyelerine kolaylık olması açısından farklı yöntemler sunuyor. Bunlardan birisi de cüzdan yöntemidir. Bu yöntem ile güvenli para yatırılabildiği gibi üyeler hediye para da kazanma fırsatı bulabiliyor.

Trendyol vermiş olduğu bonusları bu cüzdana yansıtıyor. Son derece pratik bir kullanımının olması ve on dakika içerisinde bonusların bu cüzdana yansıtılması kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Bu cüzdan hesabını ilk açtığınızda 10 TL kazanabiliyorsunuz. İlk defa cüzdana para yüklediğinizde de sizlere ekstra bir 10 TL veriyor. Bununla birlikte alışverişlerinizin belirli tutarlarını da yine sizlere geri iade eden bir sistemdir.

 • Trendyol Mağaza Açarak Para Kazanmak

Trendyol’dan para kazanmak için en çok tercih edilen yöntem mağaza açmaktır. Mağaza açarak para kazanmak için ise satışlarınızı yükseltecek çalışmalar yapmanız gerekiyor. Bu süreçte iki farklı alternatifiniz bulunuyor. Bunlardan birincisi kendi ürünlerinizi satmak bir diğeri ise başka marka ya da mağazaların ürünlerini satmaktır. Başka markaların ürünlerini satarken komisyon usulü ile çalışabilirsiniz. Her satılan üründen belli oranda kazanırsınız. Kazanç az gibi görünse de kargo, siparişlerin ödemelerini almak gibi sorunlarınız olmaz. Yalnızca müşterinize satışı gerçekleştirirsiniz.

Ancak kendi ürünlerinizi satarsanız ürünlerin pazarlamasından satış sonrası desteklere kadar her detay ile siz ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bunun yanında tanınmış bir markanın yanında yer almak da daha kolay müşteri kazanmanıza olanak tanır.

 

Trendyol’da Satış Yapma Şartları

Trendyol’da satış yapma şartları kişilerin mağaza açmadan önce bilmesi gereken detayları içeriyor. Bu süreçte birtakım evraklar hazırlamanız gerekiyor. Bu belgelerin doğru ve eksiksiz olmasına oldukça dikkat etmelisiniz. Trendyol mağaza açmak için başvuru yapacağınız zaman mutlaka belirtmeniz gereken bilgiler arasında şunlar yer alıyor:

 • Şirket ticaret unvanınız
 • Vergi kimlik numaranız
 • Ticari sicil numaranız
 • Şirketinizin türü
 • Adınız ve soyadınız
 • E posta adresiniz ve telefon numaranız
 • Satışını yapacağınız kategori
 • Başka pazaryerinde olan bilgileriniz ya da e ticaret sitenizin linki

Gibi bilgileri Trendyol satış başvurusu sırasında vermeniz gerekiyor. Bununla birlikte eğer başvurunuz onaylanırsa yine sizlerden birtakım belgeler isteniyor. Faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi bu belgeler arasında yer alıyor. Her belgeyi eksiksiz ve güncel bir şekilde teslim etmeniz gerekiyor. Trendyol her bakımdan sizlere satış için kolaylıkla sunan bir platformdur. Gerekli tüm prosedürleri eksiksiz olarak yerine getirmek kendi işinizi kurmanızı oldukça kolaylaştırıyor.

 

Trendyol’da Mağaza Açma Komisyon Oranları

Trendyol’da mağaza açma komisyon oranları yıldan yıla değişebiliyor. Mağaza açmadan önce hangi kategoriden ne kadar komisyon alındığı hakkında mutlaka bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Her sene komisyonlarda değişimler olsa da bu oranlar üzerinde aşırıya kaçan oynamalar da yapılmıyor. Örnek vermek gerekir ise 2021 senesine ait olan oranlar şu şekildedir:

 • Ev yaşam ve eğlence ürünlerinde %17
 • Kırtasiye ve ofis malzemelerinde %20
 • Elektronik ve cep telefonlarında %6
 • Elektronik ve beyaz eşyalarda %10
 • Çocuk ve bebek bakım ürünlerinde %12
 • Çocuk anne bakım ürünlerinde %18
 • Ayakkabı çeşitlerinde %20
 • Spor malzemelerinde %15
 • Mücevher ürünlerinde %30
 • Altın gümüş aksesuarlarda %5

Gibi bir komisyon bedeli bulunuyor. Sattığınız ürünler üzerinden Trendyol’a komisyon ödemeniz oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle kendinize bir satış kategorisi seçerken mutlaka gerekli araştırmaları en iyi şekilde yapmanız gerekiyor.

 

Trendyol Paylaş Kazan Nedir?

Trendyol paylaş kazan nedir sorusu bu alanda iş yapacak kişilerin çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Beğenilen bir Trendyol ürününü uygulama üzerinden bir arkadaşınız ya da sevdikleriniz ile paylaştığınız bir yöntemdir. Eğer paylaşılan ürün kişiler tarafından satın alınır ise bu ürünler üzerinden %5 kadar cüzdan kuponu kazanıyorsunuz. Ancak bu oran ürün fiyatı üzerinden belirlenmiş oluyor.

Tüm kampanya boyunca kişiler en fazla 75 TL’ye kadar bu olanaklardan yararlanabilme imkanı buluyor. Trendyol paylaş kazan uygulamasını kullanabilmek için ilk olarak favoriler kısmına girmeniz gerekiyor. Buradan koleksiyonlarım bölümüne girin ve yeni bir koleksiyon oluşturun. Hazırlanan koleksiyonu tek tek arkadaşlarınızla paylaşmaya başlayın.

Her paylaşılan koleksiyon 25 kaydedilme seviyesinde ulaşıldığında sizler de 25 TL değerinde bir cüzdan koduna sahip olabiliyorsunuz. Bununla birlikte bu kampanya belirli tarihler arasında düzenleniyor. Kampanya tarihleri dışında kayda alınan koleksiyonlar sizlere bir kazanç getirmiyor. Bu uygulama üzerinden ödül de kazanma şansı elde edebilirsiniz. Ancak bu işlemlerden yararlanabilmek için mutlaka Trendyol cüzdan hesabının aktif hale getirildiğinden de emin olmanız gerekiyor.

 

Trendyol’dan Para Kazanmak İsteyenlere Öneriler

E-ticaret alanındaki rekabet her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Bu süreçte en iyi mağazalardan biri haline gelebilmek için Trendyol gibi büyük pazarlara da girmeniz gerekiyor. Ancak bu pazarlarda da yalnız olduğunuzu düşünmemelisiniz. Çünkü sizin gibi satış yapmak isteyen birçok kişi bu ortamlarda en iyi şekilde yer edinmeye çalışıyor. Trendyol’dan para kazanmak isteyenlere öneriler kapsamında birçok önemli noktadan bahsetmek mümkündür. Öncelikle bu alanda başarı elde edebilmek için trend ürünlere yönelmeniz gerekiyor.

Dönemsel olarak ilgi gören ürünler belirli zamanlarda satışlarınızın zayıflamasına neden olabiliyor. Bu nedenle yılın her mevsiminde tercih edilebilecek ürünler satış devamlılığı açısından büyük bir önem taşır. Rekabetin çok yoğun olmadığı sektörler ilk zamanlarda daha rahat ilerlemenizi sağlayabilir. Anne bebek, çocuk kıyafetleri ve ayakkabıları gibi alanlar her zaman son derece dinamiktir.

Bunların yanında müşterilerinize çeşitli zamanlarda kampanyalar düzenlemeyi de ihmal etmemeniz gerekiyor. Zaman zaman fiyat indirimleri yaparak daha fazla kişinin sizlerden alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kategori tanıtımları ve ürün içerikleri gibi konulara da ayrıca önem vermelisiniz.

Scroll to Top