Topraksız(sulu) Tarım Yaparak Para Kazanmak 2017

Günümüzde popüler olan toprasız tarım yani sulu tarım verimlilik yönünden Hollada başta olmak üzere tüm dünyada tercih edilmektedir.İlk olarak Nasa tarafından uzayda bitki yetiştirmek için geliştirilen bu sistem ile evinizde dahi tarım ürünleri üretmek mümkündür.Hatta topraksız(sulu) tarım yaparak para kazanmak dahi mümkün.Topraksız(sulu) Tarım Yaparak Para Kazanmak 2017

Normal topraklı tarıma göre sulu tarım ile 3-4 kat verim alma şansınız vardır.Yapıcağınız seralar ile minareller sayesinde yüksek rekoltelerde ürünler elde edebilirsiniz.Toraksız tarım yaparak para kazanmak istiyorsanız dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken bir takım durumlar vardır.

1-Topraksız(sulu) Tarım Destekleri Varmıdır?

Devlet kredi destekleri seracılık için düzenlenen faizsiz kredi kapsamında topraksız  tarım için devlet desteği alabilirsiniz.Seracılık zengini bir ülke olmamıza rağmen talebi karşılamakta zorlanmaktayız.Normal tarıma göre verimliliğin yüksek olduğu ve maliyetin düşük olduğu topraksız tarım için bulunduğunuz bölgelerin tarım ve hayvancılık müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

2-Topraksız Tarım avantajları Nelerdir?

Topraksız tarımın en büyük avantajı maliyetinin normla tarıma göre düşük olmasıdır.Aynı zamanda verimlilik ise 3 ila 4 kat artabilmektedir.Temizliği bakımından ve zahmetsiz oluşuyla tercih edilmektedir.Topraklı tarıma göre daha organik ürünler elde edebilirsiniz.

3-Topraksız Tarım Malzemeleri Nelerdir?

Topraksız tarım için gerekli olanlar şunlardır.Bitkinin tutunma yüzeyi, su için mineral destekleri ve su’dur.Tabi bu ortamı sağlarken dış ortamın sıcaklığınıda ayarlamamız gerekmektedir.Bunun içinde tente tarzı bir üretim sahası oluşturmanız gerekmektedir.

4-Topraksız Tarım Hibe Kredileri Nelerdir?

Devlet desteği topraklı tarıma göre daha fazladır.Günümüzde maliyeti düşürmek ve kuraklık soruna çözüm bulma amaçlı geliştirilen projelerle hibe destekleri verilmektedir.Topraksız  tarım aynı zamanda avrupa birliği projesidir.Dünya tarım örgütü FAO tarafından da desteklenmektedir.

5-Topraksız Tarım Maliyedi Ne kadar?

Topraksız tarım için en önemli maliyet ısı yani enerji maliyetidir.Bİtkilerin ışık ve ısı ihtiyaçlarını gidermek için led teknolojisi kullanılır.Kullanılan led teknolojisi kilo başına 0,20 kuruş gibi bir maliyet katmaktadır.Birde mineral maliyetleri vardır.Kilogramı 45 tl olan mineral tozları ile sağlıklı bir üretim gerçekleştirebilirsiniz.

6-Balkonda Evde Topraksız Tarım Yapmak Mümkün mü?

Evde balkonda topraksız tarım yapıcağınız tekniklerle mümkündür.Kimisi kola şişesi kimisi kova veya pimaş borular kullanmaktadır.Aslında iş uzmanından öğrenmelisiniz.Size evde topraksız tarım yapımını A-z ye alatan bu siteyi incelemenizi tavsiye ederim.

7-Topraksız(Sulu) Tarım Nasıl Yapılır?

İşin teknik kısmıyla pek ilgilenmediğimiz için bunun içinde sizi işin ehli olan bir tarım sitesine yönlendireceğiz.Profosyonel toprak tarımı için bu linke tıklayınız.

Tarım yaparak para kazanabileceğiniz diğer yöntemler için tıklayınız.

Topraksız(sulu) Tarım Yaparak Para Kazanmak 2017

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bayilik Veren Firmalar 2018