Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır?

Titkoktan Nasıl Para Kazanılır

TikTok günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Farklı yaş gruplarına hitap eden bu uygulama ile videolar ve fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte TikTok’tan para kazanmak açısından da son derece popüler ortamlar arasında bulunuyor. Günümüzün birçok TikTok fenomeni son derece yüksek gelirler elde edebiliyor. Ancak bunun için hem TikTok kurallarına hakim olmak hem de hedef kitlenizin beğeneceği türden paylaşımlar yapmanız gerekiyor. Son derece eğlenceli bir ortam olması yanında kullanıcılarına para kazanma avantajı da sunması TikTok uygulamasının her geçen gün daha da ilgi çekici bir hale gelmesini sağlıyor.

Titkoktan Nasıl Para Kazanılır
Titkoktan Nasıl Para Kazanılır

Kullanıcı beklentisine en iyi şekilde yanıt veren TikTok her geçen gün üye sayısını artırmaya devam ediyor. Bu da TikTok pazarının her geçen gün genişlemesi anlamına geliyor. Bu ortamda para kazanmak için ise birçok farklı alternatif bulunuyor. Hem sıradan kullanıcılar hem de firmalar TikTok üzerinden yapılan paylaşımlarla daha geniş kitlelere ulaşabilme imkanı buluyor. Bunu yaparken de hem fazla reklam ve tanıtım çalışmalarına gerek duyulmuyor. TikTok’tan para kazanmak hem avantajlı hem de son derece eğlencelidir.

Ancak her ne kadar yüksek gelir elde etme imkanı sunsa da TikTok henüz istenilen paylaşım seviyesine gelmiş sayılmıyor. Üyelerinin sayısının sürekli artış göstermesine rağmen bu ortamda hala girişimci sayısının az olması da TikTok pazarının yakından değerlendirilmesinde önemli bir etken oluyor. Sizler de TikTok’tan para kazanmak isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

 

TikTok Para Kazanmak

TikTok para kazanmak konusunda en iyi platformlar arasında yerini alıyor. Hem geniş bir kitleye hitap etme avantajı sunuyor hem de para kazanma alternatifleri son derece geniş oluyor. Farklı para kazanma yöntemleri seçilerek bu ortamdan da kazanç elde etmeniz mümkün olabiliyor. Ancak TikTok’tan para kazanmak için şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor:

 • TikTok uygulamasında aranan kişilerden birisi olmanız gerekiyor.
 • İlgilendiğiniz bir konuyu seçmek bu süreçte son derece önemlidir.
 • Hesaplarınızı profesyonel olarak kullanın.
 • Profilinizi profesyonel bir seviyede ayarlayın.
 • Hedef kitlenizi belirlemeye özen gösterin.
 • İçeriklerinizde fark yaratmaya çalışın.
 • Paylaşımlarınızda daima tutarlı olun.
 • Sizinle aynı alanda bulunan kişileri izleyin ve neler yaptıklarını takip edin. Ancak taklit etmeyin.
 • Her zaman özgün olun.
 • Kitlenizle iletişim kurarken daima yapıcı olun.
 • Marka iş birlikleri ile ilgilendiğinizi belirtmeyi ihmal etmeyin.

Bu tarz detaylara dikkat etmek kısa süre içerisinde bu platformda büyümenize yardımcı olur. Fakat TikTok kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken konu hedef kitlenizdir. Eğer hedef kitlenizi doğru seçmezseniz büyük bir ihtimal ile yapılan paylaşımlar da hedefine ulaşmayacaktır. Hedef kitlenize uygun olarak yapılan paylaşımlar daha fazla yorum ve beğeni toplar. Bu da sizlere her geçen gün daha fazla kullanıcı kazandırır. Takipçi sayınız ne kadar artış gösterirse bu sektörde o kadar tanınmış kişi olabilirsiniz. Bununla da kalmaz aynı zamanda zamanla para kazanmaya da başlayabilirsiniz. TikTok günümüzün en fazla para kazanılan sosyal medya mecraları arasında yer almaya başladı denilebilir.

Okuyunuz: Para Kazandıran Uygulamalar

TikTok Para Kazanma Şartları

TikTok uygulaması günümüzde dünyanın en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Birçok kişinin eğlenceli vakit geçirdiği bu ortamı farklı kişiler para kazanmak için kullanabiliyor. TikTok’tan para kazanmak son yılların en popüler meslekleri arasında yer alıyor. Bu sosyal medya mecrasında takipçi sayısını sürekli olarak artıran fenomenler oldukça yüksek standartlarda para kazanma imkanı buluyor. Özellikle bu uygulamayı ilk keşfedenler para kazanma konusunda fazlasıyla yol aldı denilebilir.

TikTok para kazanma şartları da bu sektöre giren ve para kazanmak isteyen birçok kişi tarafından oldukça fazla merak ediliyor. Bu süreçte öncelikle TikTok üzerinden nasıl bir yöntem kullanarak para kazanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Çünkü diğer sosyal medya mecralarında olduğu gibi bu alanda da para kazanmak için farklı alternatifler bulunuyor. Para kazanma yönteminizi seçtikten sonra takipçi sayınızı artırmanız gerekiyor. Örnek vermek gerekirse para kazanma yollarından birisi canlı yayın açmaktır.

Ancak canlı yayın açabilmek için en az 1000 tane TikTok takipçiniz olması gerekiyor. Bunun altındaki sayıda takipçisi olanlar canlı yayın açamıyor. Kişiler eğer 100 bin ve üzerinde takipçiye sahip ise ortalama olarak 8 bin ile 40 TL kazanma şansı bulabiliyor. Ancak kazanç oranları kişilerin takip edilme oranlarına, çalıştıkları markalara ve paylaşımlarının beğeni almasına göre farklılık gösterebiliyor. Kolay gibi görünen TikTok para kazanma işi aslında hem sabır gerektiriyor hem de oldukça fazla çalışma istiyor.

 

TikTok Canlı Yayın ile Para Kazanma

Daha çok genç neslin ilgi odağı haline gelen TikTok son derece yüksek standartlarda bir platformdur. Burada paylaşılan videoların kalitesi ne kadar iyi ise o kadar fazla takipçi kazanmak mümkün olabiliyor. TikTok üzerinden para kazanmak istiyorsanız canlı yayın açmayı bilmeniz gerekiyor. Ancak canlı yayın açmanın kendine göre birtakım şartları bulunuyor. Günümüzde binlerce kullanıcı TikTok canlı yayın ile para kazanma olanaklarını en iyi şekilde değerlendiriyor. Canlı yayın üzerinden para kazanmak ise sanıldığından çok daha kolay. Eğer yeterli takipçi sayısına ulaşırsanız TikTok üzerinden canlı yayın açabilirsiniz. Bu canlı yayınlarda jeton karşılığında sizlere hediyeler gönderilmektedir. Bu jetonların fiyatları 2021 senesinde şu şekildedir:

 • 7000 Jeton 679,99 TL
 • 3500 Jeton 339,99 TL
 • 1400 Jeton134,99 TL
 • 350 Jeton 6,69 TL
 • 70 Jeton 6,69 TL

Şeklindedir. Bir tane Jeton fiyatı yaklaşık olarak 0,096 TL değerine karşılık gelmektedir. Bu süreçte sizler canlı yayın açtığınızda ve bu yayınlar sırasında sizlere birçok hediye gönderilir ise jetonlarınız birikmeye ulaşır. Biriken jetonlar ise 0,04 TL ile çarpılır ve ne kadar bakiyenizin biriktiği hesaplanır. Bu biriken bakiyeyi daha sonra kendi banka hesabınıza çekebilirsiniz. Canlı yayın ile para kazanma yalnızca tek bir TikTok para kazanma yöntemidir. Bu süreçte ne kadar jeton toplarsanız o kadar fazla yüksek gelir elde etme şansı bulabilirsiniz.

 

TikTok Para Kazanma Yöntemleri

TikTok üzerinden birçok farklı yöntem ile para kazanma avantajı elde edebilirsiniz. Farklı yöntemleri değerlendirmek hem takipçi sayınızın artmasına olanak tanır hem de TikTok’ta daha pratik şekilde para kazanabilirsiniz. TikTok para kazanma yöntemleri arasında şunları saymak mümkün olabilir:

 • Influencer Olun

TikTok’tan para kazanmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz yollardan birisi Influencer olmaktır. Binlerce takipçiniz varsa bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Fenomen olan birçok kişi bu yöntem ile yüksek gelirler elde etme imkanı buluyor. Takipçi sayınız arttıkça şirketlerin ürünlerini internet üzerinden takipçilerinize tanıtabilirsiniz.

Bu alanda para kazanan kişilerin hepsi aynı oranda kazanmıyor. Çalışılan marka, takipçi sayısı gibi durumlar kazandığınız paranın miktarını belirleyen en önemli detaylar arasında yer alıyor. Bu yöntemin en büyük avantajlarından birisi de takipçi sayısında çok yüksek sayıya sahip olmanız gerekmiyor. Firmalar genelde etkileşim durumunu daha fazla dikkate alıyor. Yani gönderileriniz ne kadar takip ediliyor, izleniyor ya da sizlere geri dönüş oluyor gibi konularla ilgileniliyor.

 • Canlı Yayın Bağışları

Her TikTok kullanıcısı canlı yayın açamıyor. Bu özellik yalnızca belli TikTok kullanıcılarına tanınan bir haktır. Bu nedenle eğer canlı yayın açmak istiyorsanız bu aşamada belli bir takipçi sayısına erişmiş olmanız gerekiyor. Bu süreçte yayına katılan ve 18 yaşından daha büyük olan kişiler canlı yayın hediyesi gönderebilirler.

 • Satış Ortaklığı Yapabilirsiniz

TikTok para kazanma yöntemlerinden birisi de satış ortaklığı yapmaktır. Başkalarının ürünlerini tanıtmak ve satılan her ürün üzerinden de komisyon kazanmak son derece iyi bir yöntem olabilir. Bu süreçte genelde giyim, ayakkabı, çanta, aksesuar gibi ürünler çok fazla satışı yapılan ürünlerdir. İnternet üzerindeki birçok satış ortaklığı programını ücretsiz olarak kullanarak ürünlerin tanıtımını yapmaya başlayabilirsiniz.

Aynı zamanda hem gerçek hem de sanal mağazalarla çalışabilirsiniz. Bu mağazaların ürün kodlarını tanıtımını yaptığınız ürünlerin altına yazmalısınız. Bu kodlar sizlere müşterileriniz tarafından gönderilir ve siz de istenilen ürünü satışını yaptığınız mağazaya iletirsiniz. Mağazalar da adreslere ürünleri gönderirler. Satış ortaklığı yönteminde herhangi bir detay ile uğraşmanız gerekmiyor. İşin yalnızca tanıtım kısmı sizin üzerinizde oluyor.

 • TikTok Hesabı Büyüterek Satmak

TikTok hesabı satmak da para kazanma yöntemleri arasında yer alıyor. Günümüzde birçok dijital girişimci web site kurarak ya da sosyal medya hesapları açarak bunların satışından para kazanabiliyor. Sizler de açtığınız bir TikTok hesabını geliştirdikten sonra satışını gerçekleştirebilirsiniz. Takipçi sayınız yükseldikten sonra da iyi bir fiyat teklif edildiğinde satışını gerçekleştirebilirsiniz.

 • TikTok Hesap Geliştirmede Danışmanlık Yapın

İyi bir TikTok kullanıcısıysanız ve bu alanda kendinizi çok iyi bir şekilde yetiştirdiğinize inanıyorsanız rahatlıkla danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Firmalara, ünlü isimlere ya da bu alanda yol almak isteyenlere bilgilerinizi satabilirsiniz. Sosyal medya danışmanlığı adı altında oldukça yüksek bir gelir elde edebilirsiniz.

 • İşletmenize Yeni Müşteriler Edinin

TikTok doğrudan para kazanılabilecek bir ortam olduğu gibi dolaylı yollardan da para kazanmanıza olanak tanıyor. Dolaylı olarak para kazanma yöntemlerinden birisi de işletmeniz için müşteri çekmektir. Bu süreçte eğlenceli işletme ve şirket videoları paylaşarak kendi şirketinizi tanıtabilirsiniz. Bunun yanında şirket adına açılacak bir TikTok hesabı üzerinden ürün ve hizmet kampanyalarınızı ortaya koyabilirsiniz.

 • Sponsorlu Gönderiler Yayımlayabilirsiniz

Sponsorlu gönderiler yayınlamak da TikTok’tan para kazanmak için iyi bir yöntemdir. Sponsorlu gönderiler ücret alarak yayınladığınız reklam içerikleri olan gönderilerdir. Bunun için bir Influencer olmanıza gerek bulunmuyor. En büyük avantajı da tek bir firmaya ya da markaya bağlı kalma zorunluluğunun olmamasıdır. Aynı zamanda çok takipçiniz olmasa da etkileşimi olan bir hesabınız varsa rahatlıkla bu yöntem üzerinden para kazanabilirsiniz.

 • Kendi Ürettiğiniz Ürünleri Satın

TikTok eğlence platformu da olsa bu ortamda yüzbinlerce kişi bulunuyor. Bu kişilerin her biri son derece iyi birer müşteri adayıdır. Kendi üretmiş olduğunuz ürünleri sosyal medya hesapları üzerinden çok kolay bir şekilde satabilirsiniz.

 

En Çok Para Kazanan Türk TikTok Fenomenleri

Günümüzde TikTok üzerinden para kazanan birçok fenomen bulunuyor. Bu fenomenlerin arasında Türk birçok isim yer alıyor. Her birinin farklı bir alanı olsa da yaptıkları paylaşımlarla her an yüzbinlerce kişiye ulaşabiliyorlar. Türkiye’den de birçok TikToker’in yer aldığı çok kazanan isimler arasında özellikle CZN Burak ilk sırada yer alıyor. Hatta kendisi yurt dışında en çok kazananlar listesine giren ilk Türk TikTok kullanıcısı olmayı da başardı.

Diğer isimler arasında ise Özgür Deniz ilk sıralarda geliyor. Ünlü TikTok kullanıcısı son derece yüksek bir takipçi sayısına sahip. Aynı zamanda bir gelir elde ettiği de söylenebilir. Bir diğer isim ise Zeynep Buse Korkmaz’dır. 3 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Ceren Yaldız ise 5 milyondan daha fazla takipçiye sahip ve yıllık olarak 600 bin TL üzerinde bir kazancı bulunuyor.

Oğuzcan Bayraktaroğlu, Yaren Alaca, Yeliz Korkmaz, Cemre Solmaz, Yiğit Can Çakmak, Didem Açar gibi ünlü isimler de yine en çok para kazanan Türk TikTok fenomenleri arasında yerlerini alıyorlar. Yüksek standartlarda videolar ve fotoğraflar paylaşmalarının yanında canlı yayınlardan da iyi gelir elde eden isimler oldukları söylenebilir. Bu kişiler yüksek bir takip edilme oranına sahip olmalarının yanında takipçileri tarafından da oldukça merak edilen isimlerdir.

 

TikTok Kaç Takipçiye Para Veriyor?

TikTok kaç takipçiye para veriyor sorusu bu platformun kullanıcıları tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Bu alanda para kazanabilmek için takipçi sayısı oldukça önemli. Ancak bu durum seçtiğiniz para kazanma yöntemine göre değişebiliyor. Eğer canlı yayın üzerinden para kazanmak istiyorsanız takipçi sayınızın en az 1000 kişi olması gerekiyor. Fakat bir markanın ürünlerini tanıtacaksanız takipçi sayısından çok paylaşımlarınızın etkileşim sayısı çok önemli oluyor.

TikTok kullanıcıları açısından takipçi sayısını artırmanın birçok farklı yolu bulunuyor. Ancak en iyi yöntem doğal yollarla gelen takipçilerdir. Genelde takipçi satın alma yoluna giden kişiler olsa da bu şekilde takipçi artırmak hesaplarınızın doğal görünmesinin önünde önemli bir engel olabilir.

 

TikTok Para Hesabı Nasıl Açılır?

TikTok’tan para kazanmak için para hesabınız olması gerekiyor. Bu hesabı açmak için öncelikle belirli sayıda bir takipçiye ulaşmanız gerekiyor. Takipçi sayınız çoğaldıktan sonra gelir elde etmeye başladıysanız bu geliri çekmek için bir hesabınız olması gerekiyor. Banka ya da kredi sahibi olmanız bu süreçte son derece önemlidir. Aksi halde kazancınızı tahsil edemeyebilirsiniz. Banka hesabınızı açtıktan sonra bu hesabın bilgilerini TikTok hesabınıza aktarmanız gerekiyor.

Uygulamaya girdikten sonra TikTok bilgilerim kısmına yazmanız gerekiyor. Ancak bu işlemde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta mutlaka banka hesabının ya da kredi kartının sizin adınıza açılmış olmasıdır. TikTok ödemelerini farklı bir hesaba almak mümkün değil. Bu işlemleri şu şekilde açmak mümkün olabilir:

 • İlk olarak ayarlar kısmına gelin.
 • Daha sonra para çekme yöntemi ekle kısmını seçin.
 • Bu seçeneğin alt kısmında banka hesabını bağla kutucuğunu işaretleyin.
 • Çıkan alana hesap bilgilerini ekleyin.
 • İşlem sonrasında telefona gelen 4 haneli onaylama kodunu girin.
 • Kodun girilmesi sonrasında banka hesabınız TikTok üzerinde aktif hale getirilir.

Para çekmek için ise gereken birtakım bilgiler bulunuyor. Bu bilgiler arasında ilk olarak aktif kullanılan bir e posta adresi olmalıdır. Uygulama ve hak sahibinin adı ve soyadı yazılmalıdır. Adres bilgileri, IBAN bilgisi gibi bilgilerin eksiksiz olarak yazılmasına dikkat edilmelidir.

 

TikTok İzleme Başına Para Veriyor Mu?

TikTok’tan para kazanmak isteyen kişilerin en çok ilgilendiği konu canlı yayındır. Canlı yayın açtığınızda izlenme sayıları da kişilere kazanç sağlıyor. Birçok fenomen de izlenme sayısını artırma konusunda oldukça detaylı çalışıyor.

Canlı yayınlarda ortalama olarak bir milyon izlenme sayısına ulaşabilirseniz 1000 dolar kazanabiliyorsunuz. Kısacası 7000 izlenme yaklaşık olarak sizlere 7 TL kazandırır. Bu nedenle kişiler TikTok üzerinden çektikleri videoları başka mecralarda da paylaşarak izlenme oranlarını yükseltmeye çalışıyorlar.

 

TikTok ile Para Kazanmak İsteyenlere Öneriler

TikTok ile para kazanmak isteyenlere öneriler kapsamında söylenebilecek birçok detay bulunuyor. Öncelikle kişilerin takipçilerini doğal yollardan artırmaya çalışması gerekiyor. Takipçi satın almak bu süreçte popülaritenizi artıracak bir durum değildir. Aksine hesaplarınızın doğal görünmemesine neden olur. Bu durum da ilerleyen süreçte gerçek kişiler tarafından takip edilmenize engel olur.

Her zaman özgün paylaşımlar yapmaya özen göstermeniz gerekiyor. Hesaplarınız dikkat çekici ve tamamen şeffaf olsun. Takipçileriniz ile sürekli olarak da etkileşim halinde olmaya özen gösterin. Paylaşımların arasını çok açık tutmayın. Ancak gün içerisinde anlamsız birçok paylaşım da yapmayın. TikTok’tan para kazanmak için öncelikle uygulamanın her detayına hakim olmaya özen gösterin.

Scroll to Top