Tarım Yaparak Para Kazandıracak Muazzam İş Fikirleri 2017

Bitmeyecek sektörlerden birisi olan tarım sektörü eski günlerdeki gibi düşük kazanç değil de yüksek kazanç vaat etmektedir.Her geçen gün ülkelerin teknolojileşmesi ile tarımsal üretim düşüş göstermektedir.Bu nedenle de tarımsal ürün fiyatları artış göstermektedir.Kısacası karlılık oranlarını da arttırmaktadır.Yapacağınız akıllı ve teknolojik yatırımlar ile sizde bu sektörde yerinizi alıp yüksek karlar elde edebilirsiniz.

 

Peki Tarım yaparak para kazandıracak muazzam iş fikirleri 2017 yılında nelerdir?Tarım Yaparak Para Kazandıracak Muazzam İş Fikirleri 2017

 

Öncelikle yapabileceğimiz tarım türlerini göz önüne almamız gerekmektedir.Bu tarım türleri topraklı tarım, topraksız tarım, susuz tarım, organik tarım  gibi sıralayabiliriz.Tabi bunların dışında da vardır ancak biz bunları modern tarımlar olarak sıralayabiliriz.

 

Topraklı Tarım Nasıl Yapılır?

 

Eski tarım yöntemleriyle geleneksel tarım yöntemleriyle yapılan bir tarım türüdür.Gübreleme, ilaçlama, sulama ve kaliteli ıslah edilmemiş  tohumlar olmadan bilinçsiz bir şekilde yapılır.Genellikle yetiştiren ürünler analiz yapılmadan geleneklerden devam eden ürünlerden seçilir.İklim koşullarına bağlı ve verimliliği düşüktür.Buna ilkel tarımda diyebiliriz.Uzak durmamız gereken tarım metodudur ve diğer yazmadıklarımızı da içermektedir.Tarım Yaparak Para Kazandıracak Muazzam İş Fikirleri 2017

 

Topraksız Tarım Nedir, Topraksız Tarım Nasıl Yapılır?

Nasa tarafından geliştirilmiş olan uzayda bitki yetiştirmek üzerine kurulmuş bir sistemdir.Artık günümüzde evlerde ve büyük sera alanlarında üretim gerçekleştirilebilmektedir.Diğer bir adı su da tarımdır.Sulama gibi bir derdiniz olmamaktadır.Topraksız tarım için ihtiyacınız olanlar bittikinin tutanabileceği bir yüzey platformu, su ve  minerallidir.Bu yöntem ile evinizde dahi topraksız tarım yapabilir ve yüksek verim elde edebilirsiniz.

 

Düşük maliyetle topraksız tarım sistemi kurmak ister misiniz.Evde, balkonda ve serada kendi sisteminizi kolaylıkla kurabilirsiniz.Topraksız tarım nasıl yapılır başlıklı yazımızda resimli ve detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Tarım Yaparak Para Kazandıracak Muazzam İş Fikirleri 2017

Susuz Tarım Nasıl Yapılır?

Küresel ısınmaya karşı bulunmuş olan bir yöntemdir.Susuz Tarım günümüzde popüler değildir ve yeni bulunmuş bir yöntemdir.Sebze yetiştiriciliğinde kullanılan bir tekniktir.Özellikle desti domatesi yetiştiriciliğinde verimli sonuçlar alınabilmektedir.Su kuyusu açma gibi bir derdiniz olmadan damıtma yöntemi ile yapabilirsiniz.

 

Organik Tarım Nasıl Yapılır?

Üretimi ve talebi en çok olan tarım çeşitlidir.İlkel tarım yöntemleri nedeni ile sebze ve meyveler ilaçlanmış ve genetiği bozulmuş bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.Bu nedenle fayda içermeyen bu gıdaların ıslahı için organik tarım ön plana çıkmaktadır.Yapılan organik tarım ise normal yapılan tarım yöntemlerine göre daha fazla gelir elde etmemizi sağlamaktadır.

 

Tarım Yaparak Para Kazandıracak Muazzam İş Fikirleri 2017 yılında En Çok Sorulan Sorular

 

1-Para Kazandıran Bitkiler Nelerdir?

 

2-Türkiye’de Yetişen Pahalı Bitkiler Hangileridir?

 

3-Para Kazandıran Tarım Ürünleri Nelerdir?

 

4-En Karlı Tarım Ürünleri Nelerdir?

 

5-En İyi Gelir Getiren Tarım Ürünleri Nelerdir?

 

Şimdi Bunların Cevaplarını Maddeler Halinde Verelim.Tarım yaparak size para kazandıracak en karlı ürünler aşağıda liste halinde yer almaktadır.Bu ürünler yetişticilerine yüksek kar marjı sağlamaktadır.

 

1-Makademia(Makademya) fındığı, cevizi, fıstığı Yetiştirmek

Omega 7 içeren tek besin kaynağı desek yeridir.Ayrıca omega 3 bakımındanda oldukça zengindir.Sıcak yerlerde yetişen bir fındık türüdür.Ağaç boyları 2-3 metre arasında değiştmektedir.Makademya fındığı kilogram fiyatı ise 180-250 tl arasında değişmektedir.Ülkemizde şanlıurfa, gazi antep, mersin gibi sıcak yerlerde yetişebilmektedir.Ayrıca saymadığımız bir sürü besin değerleri vardır.Üretim sonrası ise direkt ihracat yapabilirsiniz.

 

2-Kinoa Bitkisi Yetiştirmek Ve Kinoa kazancı

Kinoa bitkisi de nasa tarafından tüketilen bir bitki türüdür.Buğday prinç ve arpaya alternatif olarak geliştirilmiştir.Protein ve lif bakımından inanılmaz zengindir.Bir bakıma vefetaryan ve diet gıda diyebiliriz.Kilosu ise 10-15 tl arası değişmektedir.1 hektarlık alanda 5-6 ton civarı ürün alabilirsiniz.Aynı zamanda uluslararası tarım örgütü FAO tarafından da kinoa bitkisi yılın bitkisi olarak seçilmiştir.

 

3-Guava Yetiştirmek

Potasyun,Kalsiyum, demir ve C vitamini bakımında zengin olan Guava meyvesi aynı zamanda kansere iyi geldiği bilinmektedir.Özellikle Prostat kanserinde iyileştirici etkileri gözükmektedir.Ağaç boyları maksimum 7-8 metre civarıdır.Güney Amerika ve Hindistan anavatanıdır.Guava meyvesinin kilosu ise 60-70 tl arası alıcı bulmaktadır.Ülkemizde ise Mersin, Urfa gibi yerlerde yetiştirilebilmektedir.

 

 4-İstiridye Mantarı Yetiştirmek

Ülkemizde çok revaçta olmasa da yurt dışında çok tüketilmektedir.Antioksidan bakımından çok zengindir ve anemiye iyi gelmektedir.İstiridye Mantarı gerekli spor, yumurtalar, kompostlar sayesinde bir buçuk ay gibi kısa bir zamanda yetiştirilmektedir.Kilosu ise 50-60 tl arası alıcı bulmaktadır.İstiridye mantarını isteğinize bağlı olarak kurutulmuş bir şekilde yurt dışına da ihraç edebilirsiniz.

 

 5-Kuzu Göbeği Mantarı Yetiştiriciliği

Zihin açıcılık, protein zenginliği, kan yapıcılık ve vücut direncini arttırması yönünden tercih edilmektedir.İngiltere, Almanya ve İtalya da yüksek oranda talep edilmektedir.Ülkemizde ise Sarıkamış Ormanları ve Muğla Seydikemer ormanlarından toplanmaktadır.Kilosu ise yaş olarak 200 tl kuru olarakta 1500 tl ye varan rakamlar ihraç edilmektedir.Kuzu göbeği mantarı henüz ülkmizde keşfedilmemiştir diyebiliriz.

 

 6-Safran Yetiştiriciliği

İlaç, kimya ve boya sanayisinin hammaddesi olan safran bitkisi ile kısa zamanda zengin olabilirsiniz.Yaptığınız yatırım miktarı ile yılda %500 kar elde edebilirsiniz.Safranın gramı 40 tl olan safran bitkisinin kilosu 30-40 bin tl arasında değişmektedir.Ülkemizde safranboluda yetişen safran bitkisi için elverişli iklime sahipseniz güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

7-Yasal Haşhaş Yetiştiriciliği

Haşhaş dediğimizde uyuşturucu olan afyon sakızı aklımıza gelebilr.Ancak Haşhaş aynı zamanda tıp dünyasında uzun zamandır kullanılmaktadır.Özellikle haşhaş sütü morfin yapımında kullanılırken tohumları ise yağ elde etmek için kullanılmaktadır.

 

 8-Soya Fasülyesi Yetişticiliği

Hepimiz tarafından bilinen bir üründür soya fasülyesi.Ancak soya ile neler yapılabileceği pek bilinmez.Vejetaryan ürünler üretimi için birebir olan soya geleceği parlak olan bir üründür.Soya ile peynir, yoğurt, süt, et hatta petrol dahi üretmeniz mümkündür.

 

 9-Josta Üzümü Yetiştirmek

En dayanıklı bitkilerden birisidir.Melez bir bitki çeşitidir josta üzümmü.Eksi 30 dereceye kadar dayanabilmektedir.Özellikle C vitamini olmak üzere vitamin bakımından zengin bir üzüm çeşitidir.Josta üzümü yetiştiren para kazanıyor başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

 10-Beyaz Çay Üretimi Yapmak

Dünyada ilk Çin de yetişen beyaz çay yeni yeni gündeme gelmeye başlamıştır.20 gramı 80 tl olan beyaz çay ilaç sanayisinde, kozmetik sanayisinde ve normal içimlik çay olarak kullanılmaktadır.Üreteceğiniz beyaz çayları ülkemizde hali hazırda bulunan çaykura satmanız mümkündür.Beyaz çay üreten para kazanıyor başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

11-Altın Çilek Üretimi Yapmak

Dünyada orta Amerika, Orta Afrika ve İsrailde üretilmektedir.Faydaları yeni yeni gündeme gelmektedir.Özellikle Recep Tayyip Erdoğan tarafından kullanılmaktadır.Kan şekerini düzenlemesi, içerdiği B vitaminleri ve cilt kanserine karşı muazzam bir şifa göstermektedir.Kilosu ise 200-250 tl arası değişmektedir.Kurulmuş olanları ise 1500 tl ye kadar çıkmaktadır.Altın çilek yetiştirenler para kazanıyor başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

 12-Bombay Fasulyesi Yetiştirmek

Piyasada bilinmeyen bir fasulye çeşitidir.Genellikle Akdeniz mutfaklarında kullanılmaktadır.Ülkemizde ise yetiştirilmekte olup sadece ihraç edilmektedir.

 

 13-Yaban Mersini Yetiştiriciliği

İlaç sektörü ve gıda sektörü açısından aranılan bir bitki çeşitidir.Maki şeklinde bir bitkidir.Boyları maksimum 2 metredir.Yaban mersini şeker hastalığına iyi gelmekte ve kan şekerini dengeleyici özelliği bulmaktadır.Yetiştirilmesi pek zahmetli olmayan yaban mersinin kilosu 40 tl den alıcı bulmaktadır.Daha fazla bilgi için yaban mersini yetiştiriciliği ile ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

 

 14-Çuha Çiçeği Yetişticiliği

Çuha çiçeği ege bölgesinde çayırlık alanlarda kendiliğinden yetişmektedir.Aslında toplayıcılarına kilosu 40 kuruş gibi bir para kazandırmaktadır.Ancak yurtdışına ihraç edilen bu çiçek ilaç olarak ülkemize kilosu 60 bin dolardan dönmektedir.

 

 15-Stevia Yetiştirmek

Yeni bir şeker üretim bitkisidir.Dünyada yavaş yavaş revaçta olmaya başlamıştır.Normal şeker pancarına göre 300 kat daha fazla üretim yapılması mümkündür.Şimdilik sadece tatlandırıcı üretimi yapılmaktadır.Ayrıca normla şekere göre kalorisi düşük olup cilt kırışıklıklarını azaltmak gibi bir sürü faydası vardır.Stevia‘nın Kuru halinin kilosu 1500 tl den alıcı bulmaktadır.

 

 16-Pİkan Cevizi Yetiştirmek

Güney Amerikada Amazon bölgesinde yetişen pikan cevizi besin değerleri bakımından oldukça zengindir.Ülkemizde kuruyemiş sektöründe karşımıza çıkmaktadır.Kilosu ise 150 tl ye kadar alıcı bulmaktadır.

 

 17-Trüf Mantarı Yetiştirmek

Akdeniz iklim kuşağında yetiştiği bilinmektedir.Diğer bir adı kara elmas olan trüf mantarı zenginler tarafından tüketilmektedir.Ülkemizde ise ünlü otellerin menülerinde yer almaktadır.Kilo fiyatı ise 1000 euro ya kadar alıcı bulmaktadır.Daha fazla bilgi için Trüf Mantarı yetiştiren para kazanıyor başlıklı yazımıza bir göz atabilirsiniz.

 

 18-Tatlı Patates Üretmek

Altın patates desek yeridir.Vitamin değerleri bakımından oldukça yüksektir.Dünyada 200 milyon ton üretimi yapılmaktadır ve bunun yarısı Çin tarafından tüketilmektedir.Akdeniz ikliminde yetiştirilmekte ve kilosu 30 tl den alıcı bulmaktadır.İlaç, petrol, plastik ve gıda sanayisinde kullanılmaktadır.

 

19-Susam Üretim Yapmak

Bilindiği üzere ülkemiz susam ihtiyacını karşılayamamaktadır.Susam, yağ bakımından da değerli bir bitkidir.Anadoluda çok kolay yetişebilmektedir.Kilosu ise 40 tl den alıcı bulmaktadır.

 

Tarım Yaparak Para Kazandıracak Muazzam İş Fikirleri 2017

Tarım Yaparak Para Kazandıracak Muazzam İş Fikirleri 2017

Tarım Yaparak Para Kazandıracak Muazzam İş Fikirleri 2017

2 Yorumlar

  1. turgay
    • aliosman demir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir