SMS İle Kredi Alınabilecek Bankalar

SMS ile kredi yöntemi günümüzde Türkiye’de hizmet veren hemen hemen tüm bankalar tarafından aktif olarak kullanılan bir yöntemdir. Özellikle acil nakit ihtiyacı olan kişilerin bankaların anında kredi başvuru kanallarından herhangi birini kullanarak kredi başvuru yapması mümkündür. Aynı gün içinde hemen sonuçlandırılan kredi başvuruları, onay mesajının ardından hesabınıza aktarılmaktadır. SMS başvurusu ile anında kredi veren bankalar arasında:

Yer almaktadır. Bu bankaların yanı sıra diğer pek çok banka da SMS ve diğer hızlı başvuru yöntemleri ile kredi desteği sağlamaktadır. SMS ile kredi taleplerinizi iletirken genellikle T.C. kimlik numarası ve gelir durumu yazılması yeterlidir. Ayrıca kredi miktarını da belirterek anında onay mesajı alınır.

Bankaların hızlı başvuru yöntemlerini kullanarak alacağınız krediler sayesinde dilediğiniz zaman kredi taleplerinizi bankalara iletmeniz mümkündür. SMS ile kredi veren bankalar hayatınızı kolaylaştıran finansman çözümleri ile yanınızdadır.

Esnaf kefalet kredisi faiz oranlarını yazımız içerisinden inceleyebilirsiniz.

SMS İle Kredi Nasıl Alınır?

SMS ile anında kredi veren bankaların belirlemiş olduğu kredi şartlarına göre farklı bilgiler istenebilir. SMS ile kredi almak için günümüzde en çok tercih edilen bankalara başvuru yapmak için:

  • ING Bank SMS İle Kredi: TCKN, KREDİ yazarak – 2205’e SMS gönderilir.
  • Denizbank SMS İle Kredi: TCKN, KREDİ yazarak – 3280’e SMS gönderilir.
  • İş Bankası SMS İle Kredi: TCKN, Kredi miktarı yazarak – 4402’ye SMS Gönderilir.
  • Akbank SMS İle Kredi: Kredi, TCKN yazarak – 4425’e SMS gönderilir.

Hemen hemen tüm bankalar için benzer yöntemler kullanılmaktadır. Bazı bankalar tarafından farklı bilgiler başvuru sırasında talep edilebilir. Yapacağınız ilk başvuru değerlendirme aşamasında onaylanırsa, kredi süreci başlatılır.

SMS ile ön başvurunuzu yaptıktan sonra onaylanan kredi için resmi işlemler başlatılır. Bazı bankalar onay işleminin ardından doğrudan hesabınıza kredi tutarını aktardığı gibi bazı bankalar tarafından şubeye çağrılmanız mümkündür. SMS ile kredi kapsamında kredi miktarına ve türüne göre farklı uygulamalar yapılabilir.

SMS İle Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

SMS ile kredi alma şartları bankalar özelinde farklılık gösterebilir. Genellikle SMS ile kredi için bankaların maaş müşterisi olmanız beklenmektedir. Bunun yanı sıra kredi notunun yüksek olması ve gelir durumunun kredi için yeterli olması gerekir. SMS ile kredi başvurusu için aranan şartlar arasında:

  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Gelir durumu kredi taksitlerini ödemek için yeterli olması,
  • Bankanın maaş müşterisi olmak (bankaya göre değişir),
  • Kredi notunun yeterli olması vb.

Yer almaktadır. Söz konusu şartları taşıyan herkes SMS ile kredi veren bankalar üzerinden taleplerini iletebilir ve anında kredilerini hesaplarına aktarabilirler. Bankalar tarafından kredi başvurusu için ayrıca ilave belgeler de talep edilebilir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar listesine içeriğimizden bakabilirsiniz.

SMS İle Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

SMS ile kredi başvurusu genellikle aynı gün içinde sonuçlandırılmaktadır. Çoğu banka tarafından mesai saatleri içinde yapılan kredi başvurusu en geç 8 iş saati içinde cevaplandırılır. SMS ile kredi başvurusunun yanı sıra en hızlı kredi çekme yöntemlerinden olan online kredi başvurusu da sizin için avantajlı bir yöntem olabilir. Bankalar tarafından belirlenen kredi başvuru yöntemlerini kullanarak, SMS ile kredi veren bankalar ve hızlı kredi kanalları ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kredi taleplerinizin normalden çok daha kısa sürede sonuçlanması için maaş aldığınız bankanın kredi kampanyalarından yararlanmanız tavsiye edilmektedir. Genellikle bankaların maaş müşterilerine sunduğu ödeme kolaylıkları ve faiz oranları daha avantajlıdır. Bunun yanı sıra bankanın müşterisi olmanız kredi sürecini de kısaltır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir