Seç Market Bayilik Şartları ve Bayi Yorumları

Seç Market Bayilik Şartları

“Mahallenizin Marketi” sloganıyla Seç Market, çoğu kişinin ilk tercihi olan seçkin bir market zinciridir. 2014 yılında kurulmuştur. Yıldız Holding ve Bizim Toptan’ın ortak şirketleridir. Merkezi İstanbul’da bulunmakta olup, genel müdürü “Altan Sekmen” dir. Seç Market, 2020 yılının Ağustos ayından itibaren anonim şirket haline gelmiştir. Günümüzde 2000’den fazla mağazasıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Seç Market Bayilik Şartları
Seç Market Bayilik Şartları

Rekabet etmeyi kendisine prensip olarak edinmiştir ve bayiliklerinde de aynı anlayışı gözetmektedir. Seç Market’ in bu denli tercih edilir olması ve piyasada önemli bir konumda yer alması, bayilik talebinde bulunmak isteyenlerin kafasında “Seç Market Bayilik Şartları Nelerdir? Seç Market Bayilik Ücreti Nedir?” gibi sorular oluşturmakta ve dolayısıyla Seç Market Bayilik Yorumlarını araştırmaktadır.

Bu parça; Seç Market Bayilik Şartları, Seç Market Bayilik Ücreti, Seç Market Bayi Yorumları ve daha fazlasını içermektedir. Başlıklar altında verilen her bir bilgi özenle araştırılmış ve kaynakça kısmında yer alan bağlantılarla desteklenmiştir.

 

Seç Market Bayilik Şartları

Seç Market, bayiliklerine çoğu yönden avantaj sağlarken, bayiliklerinden de belirlemiş oldukları şartları yerine getirmelerini şart koşar. Bu şartlara uygunluk oldukça önemlidir. Çalışma prensibine uygun olmayan profillerin bayilik talepleri reddedilecektir. İşte Seç Market temsilcilerinin oluşturmuş olduğu Seç Market Bayilik Şartları:

– Benimsemiş oldukları bayilik çalışma sistemine uygunluk,

– Gerektiğinde değişimler yapabilmek ve yeniliklere daima açık olmak,

– Rekabetin yoğun olduğu bu ortama uyum sağlayabilmek,

– Bayilik sistemine uygunluk göstermek,

– Çalışma yöntemine esnaf bakış açısını kazandırabilmek, (Öncelikli Tercih)

– Ticari ve adli bakımdan sicilin temiz olması,

– İletişimsel becerilerin iyi olması,

Seç Market bayilik ücretinin karşılanmış olması,

– Bayilik için kullanılacak olan mekanın 150 metre kare veya daha fazla alanı kaplıyor olması,

– Mağazanın konumu ve büyüklüğü önem arz etmektedir.

– Tabela ve marketin dış görünümü Seç Market görünümüne uygunluk göstermelidir.

– Altyapı ve dijital sistem yeterli düzeyde olmalıdır.

– Kullanım için uygun materyaller tedarik edilmelidir.

Tüm bu şartların yerine getirilmesi ile Seç Market Bayilik Şartlarına uygunluk sağlanılmış olur. Ayrıca, diğer şartların sağlanması ancak uygun mağaza şartının yerine getirilememesi durumunda Seç Market, bayiliklerine uygun mağaza yeri imkanı sunmaktadır.

Seç Market Bayilik Ücreti

Seç Market bayilik şartları içerisinde bulunan Seç Market bayilik ücret ödemesi, bayilik (franchise) sisteminin bir parçasıdır. Bayilik isteyen kişinin, marka ismini kullanabilmesi için ödediği miktara verilen genel addır. Bu sisteme göre belirlenen ücret karşılığı popüler kurumların ismi kullanılır ve çalışma prensipleri benimsenir. Seç Market Bayilik Şartlarına göre, Seç Market bayilik ücreti en düşük 300 bin ve en yüksek 1 milyon Türk Lirası arasında değişmektedir. Alınan bayilik için sözleşme imzalanır ve bu sözleşme kapsamında verilen süre içerisinde bayilik kullanımı gerçekleştirilebilir. İsteğe bağlı olarak, yine belli bir bayilik ücreti karşılığında, bayilik süreci uzatılabilir.

 

Seç Market Kimin?

Bayilikleriyle ve perakende şirketler arasındaki konumu ile göze çarpan Seç Market, sıkça sorulan ve cevabı merak edilen “Seç Market Kimin” sorusunu akıllara getiriyor. Seç Market daha önce belirtildiği üzere Bizim Toptan ve Yıldız Holding’in ortak şirketleridir. Yıldız Holding kurucusu, ülke genelince çok bilinen “Ülker” markasının da sahibi olan Sabri Ülker’dir. Yıldız Holding yardımlarıyla toptan alışverişin kilit ismi haline gelmiş Bizim Toptan’ın genel müdürlüğünü ise 2017 yılından bu yana Mustafa Balcı yapmaktadır. Seç Market, bu iki güçlü isim sayesinde piyasadaki sağlam yerini korumaktadır. Seç Market Kimin sorusu kapsamında, bulunan bayilik almış insan sayısı kafa karıştırıcı olabilmektedir, ancak Seç Marketin asıl sahipleri bilindiği üzere, Bizim Toptan ve Yıldız Holding’dir.

 

Seç Market Bayilik Kar Marjı

Kar marjı; toplam gelirden toplam maliyetin çıkarılması ve çıkan sonucun yine toplam gelire bölünmesi ve ardından 100 ile çarpılmasıyla hesaplanmaktadır. Seç Market kar marjı, ürünler ve bayiliklerin bulunduğu konumlar bakımından değişiklik göstermektedir. Örneğin, et ve et ürünleri %’lere kadar çıkabiliyorken, sigara ve alkol gibi ürünlerin çok daha düşük seviyelerde kar marjına sahip olduğu görülmektedir. Seç Market kar marjı, ortalama cironun – %’i kadardır.

 

Seç Market Bayilik Başvurusu ve İletişim Bilgileri

Seç Market Bayilik Başvurusu, direkt olarak secmarket.com.tr adresinde herkesçe ulaşılabilir durumdadır. Seç Market bayilik başvurusu için doldurmanız gereken bir form bulunmaktadır. Bu formda; adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, yapmakta olduğunuz iş, bayilik açmak için bulunduğunuz veya düşündüğünüz şehir, seçtiğiniz şehirde bayilik açmak istediğiniz ilçe, bayilik için tercihiniz (elinizde bulunan mağazanın dönüştürülmesi veya yeni bayilik), yatırım için ayırmış olduğunuz tutar, iş yönetiminde bulunmak istediğiniz konum ( aile ile birlikte yönetim, ortak ile yönetim, bir başkası tarafından yönetim) ve neden bayilik için Seç Marketi seçtiğinize dair yazmanız istenilen bir paragraf mevcuttur.

Seç Market İletişim Bilgileri: Seç Market Genel Merkezi: Kuşbaşı Caddesi, No:19, Altunizade/ Üsküdar/ İstanbul  – Posta Kodu: 34662

Seç Market Müşteri Hizmetleri: 444 82 40/ secmarket.com.tr

Yukarıda verilen numarayı arayarak veya secmarket.com.tr adresinden adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, il/ ilçe bilgileriniz, adres bilginiz ve iletmek istediğiniz mesajı forma yazarak Seç Market ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Seç Market Bayilik Yorumları

Seç Market bayilik yorumları belli bir platform üzerinde şu şekildedir:

(Güncel yorumlar dikkate alınmıştır.)

13.07.2021

Multinet kartımı burada kullanıyorum. Diğer marketlere göre daha uygun.

06.01.2022

Franchise modelidir. Yani işletmeci mahallenizin bakkalı ama organize market çatısı altında. Tedariki ağırlıklı olarak Bizim Toptan tarafından yapılır. Model fikri başarılı ama Türkiye’de ne kadar çalışır bilinmez.

17.05.2022

Gördüğüm kadarıyla en akıllı hamleyi yapan market. Yeni marketler açmak yerine, halihazırdaki bakkal ve marketleri, hatta mümkünse yıllardır orada olan marketleri ağına dahil ediyor. Gözlemlerime göre, yaşadığım yerde Seç Markete geçen marketler öyle yeni açılmış birkaç yıllık marketler değil. Yıllardır sabit yerinde olan ve varlığını koruyan marketler. Yani “bir bakkal onca zincir markete rağmen batmıyorsa, batmayacaktır” düsturuyla, sistemi sağlam şubelerle oluşturuyor. Mümkünse dükkanı tamamen Seç Market tabelasıyla döşemiyor, bakkalın bilinen ismini de tabela olarak bulunduruyor.

Okuyunuz: Market Bayiliği Veren Firmalar

 

Seç Market Bayiliği Almak İsteyenler İçin Tavsiyeler

Bayiliklerinden “esnaf bakış açısı” (Seç Market Bayilik Şartlarında da bulunmaktadır.)  isteyen Seç Market, “mahallenizin marketi” sloganıyla da gayet içten bir tavır sergilenmesi konusunda ısrarcıdır. Seç Market bayiliği almak isteyen her kişinin dikkat etmesi gereken birincil unsur samimiyettir. Bir diğer temel unsur ise tahmin edilebileceği üzere “rekabet” kavramıdır. Yenilikçi ve değişimlere uyum sağlayabilen profiller Seç Market bayiliği için öncelikli tercihtir. Seç Market bayilik şartlarını bire bir yerine getirmiş ticari ve adli sicili temiz kişiler, Seç Market bayilik ücretini de karşıladıklarında kolayca bayilik alabilmektedirler. Ayrıca, Seç Market bayiliği alındıktan sonra  sergilenen tutumun sürekliliği önem arz etmektedir.

Scroll to Top