Pizzacı Açmak l Pizzacı Açma Maliyeti ve Kazancı

   23.04.2021
   A+
   A-

   Son zamanlarda birçok kişi hazır gıda tüketimine yönelmektedir. Bu nedenle de pizzacı açmak son yılların en trend işletme fikirleri arasında yer almaktadır. Pizzacı dükkânı açarak para kazanmak hem kolaydır hem de bu süreçte kolaylıkla kendi işinizi kurma avantajı elde edebilirsiniz. İşletmenizi açmadan önce mutlaka pizzacı açma maliyeti hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir. Maliyet konusunda bilgi sahibi olmak ne kadar büyük bir işletme kuracağınıza karar vermenizde son derece önemlidir. Aynı zamanda pizzacı açmak için gerekli belgeleri hazırlayarak işletmenizi kolaylıkla açabilme imkânı elde edebilirsiniz.

   Pizzacı Açmak

   Pizzacı Açmak

   Girişimcilerin son dönemde dikkatini çeken pizzacı dükkânları birçok farklı nedenden dolayı fırsat olarak görülmektedir. Ancak bir pizzacı açabilmek için mutlaka bu alanda gerekli bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Pizzacı açmak konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz öncelikle bir işletme konusunda araştırma yapabilirsiniz. Kar marjı nede kadardır, ne kadar maliyet gerekir, nasıl bir yer kiralanmalı gereklidir gibi sorulara yanıt vermeniz gerekir.

   Pizzacı yeri açmak için herhangi bir eğitim almanıza ya da sertifikanız olmasına gerek duyulmuyor. Ancak yine de bir işletmenin nasıl açılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak zorundasınız. Aynı zamanda menüde ne tür pizzalara yer vereceğize, eve servis hizmeti verip vermeyeceğinize de detaylı olarak karar vermeniz gerekmektedir. Bu süreçte maliyetten hazırlanacak evraklara kadar her aşama işletmenin açılışında önem taşımaktadır.

    

   Pizzacı Açmak

   Pizzacı açmak günümüzün en çok kazandıran işleri arasında yer almaktadır. Karlı bir iş olması ve iş yerini açma sırasında kişileri yormayacak bir dekorunun olması pizzacı olmak fikrine daha da sıcak bakılmasını sağlamıştır. Pizzacı açmak isteyen kişilerin hem yeterli sermayeye sahip olması gerekiyor hem de uygun bir yerde dükkân yeriniz olması gerekiyor.

   Bu işi yapacaksanız herhangi bir sertifikaya ihtiyacınız bulunmuyor. Ancak bir pizza ya da aşçılık kursuna gitmek işlerinizi daha kolay yapabilmek adına önemli bir detaydır. Menüye farklı pizza çeşitleri eklemek de iyi iş yapabilmek adına önem taşımaktadır. Hatta iş yeri açmadan önce diğer pizza işletmelerinde de bir süre çalışabilir ve işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenebilirsiniz. İyi bir pizza nasıl yapılır ya da bir pizzacıda işleyiş nasıldır rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Her şeyden önemlisi bir pizza işletmesi nasıl yönetilir gibi konulara dikkat etmek gereklidir. Bunların yanında diğer pizza işletmelerinden ayrı olarak nasıl daha farklı pizza yapabileceğinizi de öğrenebilirsiniz. Farkınızı ortaya koymak pizzacı açmak adına son derece önemlidir.

   Pizzacı açmadan önce çok iyi bir yer seçmeniz gerekmektedir. Eğer yer konusunda iyi bir seçim yapmazsanız işletmenizin çok uzun ömürlü olmayacağı söylenebilir. Pizza işletmenizi açmadan önce pazarın durumunu, sermaye durumunuzu ve daha birçok konuyu dikkate alacak nitelikte bir işletme planı hazırlamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Plansız olarak başladığınız iş konusunda ciddi anlamda sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle iyi bir işletme kurma planı sizi daha kestirme yoldan başarıya ulaştıracaktır.

    

   Pizzacı Açma Maliyeti

   Pizzacı açmak isteyen kişilerin mutlaka bilgi sahibi olması gereken alanlar bulunmaktadır. Eğer çok geniş bir alana hizmet vermek isterseniz öncelikle pizza konusunda geniş bir menü sunabilmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte işletmenizi açmadan önce mutlaka vergi giderlerini ve başlangıç masraflarını detaylı olarak araştırmanız gerekmektedir. Eğer çok fazla nakdiniz yoksa bankaların kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bir bankadan ya da sponsordan sermaye konusunda destek alabilirsiniz.

   Pizzacı dükkânı açarken mutlaka ulaşılabilir bir yerde olmaya özen göstermelisiniz. Aksi halde insanların sizi fark etmesi de bir hayli zor olacaktır. Pizzacı açma maliyeti konusunda ise mutlaka detaylı bir araştırma yapmanız gereklidir. Pizzacı açmak için biraz geniş bir iş yeri alanına ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunun yanında elemana da gereksinim vardır. Çünkü tek kişi ile açılabilecek bir işletme değildir. Kuryeniz olmalı, pişirme elemanı servis ve kasa elemanı gibi bir kadro kurmanız bu süreçte dikkat edilen konular arasında yer almaktadır.

   Hayalinizde kurduğunuz işletmeyi açmak istiyorsanız mutlaka en az 100 ile 150 bin TL arasında sermayeniz olması gerekmektedir. Bunun yanında eğer ünlü bir pizzacıdan isim hakkı almak isterseniz 300 ile 500 bin TL arasında bir sermayeniz bulunması gerekiyor. Çok ünlü bir markanın bayisi olmak isteyenlerin mutlaka 500 bin TL’yi gözden çıkarması gerektiği söylenebilir. Eğer bir yıl boyunca iyi satış yapabilirseniz yaptığınız yatırımın geri dönüşünü sağlayabilirsiniz.

    

   Pizzacı Açmak İçin Gereken Belgeler

   Pizzacı açmak her ne kadar hayaliniz olsa da bu süreçte bu dükkânı açabilmek için mutlaka iş yeri açma belgelerine de sahip olmanız gerekmektedir. Yüksek kar getirisine sahip olan pizzacı açmak için gereken belgeler ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

   • 2 tane vesikalık fotoğraf (son aylarda çekilmiş olması gereklidir.)
   • Hijyen Belgesi
   • İtfaiye uygunluk raporu
   • Kimlik belgesi fotokopisi
   • Yapı kullanma izin belgesi
   • Başvuru formu
   • Adli sicil kaydının fotokopisi
   • Kiralama sözleşmesi
   • Esnaf ve sanatkârlar odasına kayıt belgesi

   Tüm belgeleri hazırladığınızda başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer belgeleriniz eksiksiz ve güncel ise işletmenizi açabilmek için gerekli ruhsatı kolaylıkla alabilirsiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise mutlaka her belgenin güncel olmasıdır. Eksik bir evrakla başvurmak işletmenizi açmanız için zamanın uzamasına neden olmaktadır. Pizzacı açmak sanıldığı kadar zor bir durum olmasa da mutlaka iyi bir araştırma gerektirdiği söylenebilir. Hatta biraz işletme pratiğinizin olması ve insanların damak zevkine hitap etmeyi bilmek başarıya giden yolda önemli destekçilerinizdir.

   Pizzacı Açacak Olanlara Öneriler

   Pizzacı açacak olanlara öneriler oldukça fazladır. Bu süreçte mutlaka kişilerin dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle pizzacı işletmenizi açtığınızda reklam ve tanıtım faaliyetlerinden uzak kalmayın. Çünkü yeterli reklam yaptırmazsanız çevreden tanınmanız zor olacaktır. İlk açılış fiyatlarınızı ise çok yüksek tutmamaya özen göstermelisiniz. Ancak çok düşük fiyatlar da sunmanın kaliteniz hakkında şüphe uyandıracaktır. Reklam çalışmaları sırasında el ilanları en etkili tanıtım çalışmasıdır. Bina girişlerine dükkanlara bu el ilanlarını bırakarak etrafta ki insanların sizi görmesini sağlamak mümkündür.

   Bunların yanında pizzacı ustası seçerken titiz davranmanız gereklidir. Son derece profesyonel bir usta ile çalışmak her müşterinin işletmenizi tekrar tekrar tercih etmesini sağlayacaktır. Bayilik yolu ile bir pizzacı açmak istiyorsanız tüm paranızı isim hakkına harcamamaya özen göstermelisiniz. İşletme dekoru ve çalışan maaşlarını bir süre karşılayacak nakdiniz olması da önemlidir. Aynı zamanda mutlaka öğrenci dostu fiyat politikasına da sahip olmanız gerekmektedir. Böylece çevrede okul varsa oradan çok fazla müşteri çekeceksiniz demektir. Dükkan tasarımına çok fazla önem vermeniz gerekmektedir. Pizzacı açmak konusunda dekorasyon en önemli detaylar arasında yer almaktadır.

   Kurye hizmeti de işletmenizin vazgeçilmezlerinden biridir. Birçok kişi evinden ya da iş yerinden sizlere sipariş verirse mutlaka bu siparişlerin soğumadan tam zamanında yetiştirilmesi gerekmektedir. İlk açılışta tek bir kurye yeterli olabilir. Özellikle motor kurye hizmeti bu süreçte oldukça işlevseldir. Bununla birlikte internet üzerinde ki yemek satışlarının fazla yapıldığı platformlarda da kaydınız bulunması son derece önemlidir. En önemli konulardan birisi de iş yeri hijyenidir. İş yerinizin mutlaka çok fazla hijyene sahip olması gerekmektedir.

   Pizzacı nasıl açılır” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Dükkanı açmak ve farklı fikirler edinmek istiyorsanız, mutlaka dükkan açma fikirleri başlıklı makalemizi inceleyiniz.

   Bir Yorum Yazın

   Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

   Henüz yorum yapılmamış.