Paypal Hesap Açma Yöntemi 2022 | Yurtdışı Hesap Açma Adımları

   353
   A+
   A-

   Paypal, Türkiye de hem alıcılar hem de satıcılar için tam bir kabus. Paypal Türkiye’ye hizmet vermediği için işini kapatmak zorunda kalan esnaflar dahi oldu. Yurtdışında ki insanların %80’i ödeme yöntemi olarak Paypal kullanıyor. Başka ödeme yöntemi sunduğunuz zaman güvenilir olmadığı için kabul etmiyorlar. Ya da Ebay sitesinden alışveriş yapmak istiyorsanız Paypal hesabınız olmak zorunda. Bunun gibi yüzlerce örnek var. Paypal hesap açma yöntemi için 72 saat harcadım. Toplamda 600’e yakın yabancı kaynak inceledim ve üye olmadığım ödeme kartı sistemi kalmadı. Bu araştırmanın sonucunda 4 adet Paypal hesap açma yöntemi keşfettim.

   Paypal Hesap Açma

   Paypal Hesap Açma

   Bu yöntemler sizin ihtiyacınıza göre değişiyor. Yani sadece alışveriş yapacaksanız, en basit olan olan yöntemi kullanabilirsiniz. Eğer Paypal’ı satış yaparken kullanacaksanız tam doğrulanmış hesap kullanmanız gerekiyor.Aşağıda yazdığım bütün yöntemleri detaylı bir şekilde okumanız gerekiyor. Paypal hesap açma konusunda, yurtdışında akrabalarınızdan rica edin diye öneride bulunan yazılara denk gelmişsinizdir. Bu yazı özellikle yurtdışında akrabası olmayan veya yardım almak istemeyenler için oluşturulmuştur.

   Okuyunuz: Etsy’de Satış Yapmak ve Dükkan Açmak

   Paypal Hesap Açma Yöntemleri

   VPN ile Paypal hesap açma konusunda sıkıntı yaşayan yok. Ancak hesap belli bir süre sonra ya kapanıyor ya da doğrulama isteniyor. Çok fazla karıştırılan yanlış bir bilgiden bahsedeyim size. Paypal ile açılan hesaplarda işlem limitleri var. Doğrulanmamış bir hesabın işlem limiti maksimum 100 Euro. Bu paranın üzerinde işlem hacmine sahipseniz hesabınızı doğrulamanız gerekiyor.AVS(Adress Vertification), VCC(Vertification Credit Card), Adres onayı, telefon onayı, banka hesap onayı, SSN onayı gibi çeşitli doğrulama yöntemleri var.Bir de hesap eskiyse Paypal ile işlem yapma limitiniz 25 bin Euro’ya kadar çıkabiliyor.Şimdi en basit hesaptan, en donanımlı hesaba kadar Yurtdışı paypal hesap açma yöntemlerinden size bahsedeyim.

    

   1.Paypal Doğrulanmamış Hesap Açma

   Vpn yani ip adresi değiştirici program sahibi olmasanız bile Paypal üzerinden hesap açabilirsiniz.Bunun için Paypal’ın Amerikan vatandaşları için sunmuş olduğu Link uzantısından giriş yapmanız gerekiyor.

    

   ### Paypal adresine girin ve sizden istenen bilgileri doldurun.Bu adreste paypal Türkiye’ye kapılarını kapattı gibi bir ekran çıkmayacak karşınıza.Kayıt ol seçeneğine tıklayın ve üyelik adımlarını gerçekleştirin.

    

   ### Kendi isim soy isim bilgileriniz ile üye olabilirsiniz.Ancak lokasyon bilgisi olarak Amerika üzerinde bir adres belirlemeniz gerekiyor.Bunun için bestrandom sitesinden istediğiniz şehirde hem adres hem de mobil telefon numarası bulabilirsiniz.Bunlar tamamen tesadüfi oluşturulmuş adres ve numaralar.

    

   ### İstenen bilgiler ile kayıt yaptığınızda Paypal hesabınız açılmış oluyor.Sizden ilk aşamada telefon veya adres onayı istemeyecekler.Şimdi sıra geldi para yükleme işlemine.

    

   ### Transferwise, Entropay gibi size banka hesap kartı veren siteleri duymuşsunuzdur.Zaten hemen her sitede bu iki site ile para yükleyebileceğiniz yazıyor.Tabi bu iki web sitesi de Türkiye de faaliyet göstermiyor.Yani Türk vatandaşları bu sitelerde hesap açamaz.Paypal da gerekmedi ama bu siteler VPN kullanmanız şart.Evet bu siteler ile Paypal hesabınıza para gönderebilir veya çekebilirsiniz.Ancak ben farklı iki yöntem ile bu işlemi gerçekleştirdim.Payoneer ve Barter.

    

   Payoneer ile Paypal Hesap Doğrulama

   Payoneer ile kendi adınıza hesap açabilirsiniz.Payoner’e üye olduğunuzda hesabınız 3 gün incelendikten sonra onay alır.Onay işleminden sonra Dolar, Euro ve Sterlin olmak üzere 3 adet banka hesabına sahip olursunuz.Bu hesaplardan birisini Paypal banka hesabı doğrulaması olarak kullanın.Paypal hesabı doğrulamak için 1 euro veya 1 Dolar gönderim ve çekim işlemi yapar.Bu işlem bir kaç gün sürebilir.

    

   Önemli Not 1: Paypal hesabınıza Payoneer veya başka bir ödeme yöntemini bağlayabilirsiniz.Ancak size verilen kart numarasına ya da banka hesap numarasına para yüklemek için kullanabileceğiniz en ucuz yöntem Transferwise  Transferwise platformudur.Bu sayede paranızı TL’ye çevirmek için yüksek komisyonlar ödememiş olursunuz.Mutlaka üye olup adınıza hesap tanımlamasında bulunmanızı tavsiye ederim.Ücretsiz bir platformdur.

    

   Önemli Not 2: Transferwise platformuna alternatif olarak Transfergo platformunu da kullanabilirsiniz.Yönlendirme linki ile üye olduğunuzda 10 Euro hesabınıza yüklenir.Bu sayede  yapacağınız ilk transfer için ücret ödemezsiniz.

    

   Daha detaylı bilgi için Yurtdışı para gönderme yöntemleri başlıklı yazıda yer alan 11 yöntemi inceleyebilirsiniz.

    

   Barter ile Paypal Hesap Doğrulama

   Barter şuan beta testinde olduğu için ücretsiz olan bir ödeme programı.Barter ile kolaylıkla ön ödemeli sanal kart oluşturabilirsiniz.Bunun için en az 1 dolar veya 1 Euro’ya ihtiyacanız var.Skrill ve Entropay de onay için daha yüksek rakamlar ödemek zorundasınız.Hatta 50 dolar yükleyip çekemeyen bile var.Ama Barter da 1 dolar yüklemeniz yeterli.Barter ile deneyip Paypal banka hesap onayı aldım.Bunun için sadece 1 dolar ödedim.

   Not: Yukarıda ki işlemleri yaparak paypal ile küçük miktarlarda ödemeler alabilirsiniz.Ancak hesabınız yine bir takım kısıtlamalar ile karşılaşacaktır.Eğer satıcı iseniz ya da büyük miktarlarda para gönderme ve alım yapıyorsanız, aşağıdaki Paypal hesap açma yöntemlerini deneyin.

    

   2.Doğrulanmış Paypal Hesap Açma Yöntemi

   Yukarıdaki paypal hesap açma yöntemi düşük limtli işlem yapan hesaplar için geçerli.Şimdi size asıl ihtiyacınız olan hesabı nasıl açabileceğinizi resimli olarak anlatacağım.Doğrulanmış Paypal hesabı açabilmek için biraz ücret ödemeniz gerekiyor.Ancak emin olun garantili yöntemlerden birisi.Ben hesabımı bu şekilde açtım.4 aydır hiç bir sorun yaşamadan kullanıyorum.

    

   Öncelikle bu işlemleri yaparken kesinlikle bir ”VPN” servisi kullanın.Size en uygun fiyata sabit Amerikan ip adresi alabileceğiniz bir VPN firmasını yazı sonunda tavsiye edicem.Üstelik aylık 2.99 dolar sadece.Yazı sonunda bulabilirsiniz.

    

   1. Adım: Paypal.com/us adresine giriş yapın.Sırasıyla sign up>personel account sekmelerine tıklayın.Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.İstenilen bilgileri doldurun ve bekleyin.

    

   Yukarıda gerçek ve size ait olan bilgileri doldurun.Paypal Hesap Açma 1. Adım

   Yukarıda gerçek ve size ait olan bilgileri doldurun.Paypal Hesap Açma 1. Adım

   2.Adım: Yukarıdaki bilgileri doldurduktan sonra karşınıza adres ve telefon bilgilerinizi isteyen bir ekran gelecek.Buradaki ekranı rastgele doldurmuyoruz.İşi yasal kılıfına uydurmak için usa2me sitesinden kendimize 23 dolara tek seferlik bir posta adresi satın alıyoruz.Bu ücreti tek seferlik ödüyoruz.Eğer adımıza mektup gelirse 0,50 dolar karşılığında tarayıp gönderme işlemi yapıyorlar.Aynı şekilde büyük gönderileri de Türkiye’ye yönlendirme gibi hizmetleri var.Fiyatlar detaylı olarak yazıyor sitede.

    

   ### Adres hizmeti satın aldıktan sonra bir de Amerika üzerinden mesaj alabileceğiniz telefon hattı almalısınız.Bu telefon hattı tamamen size ait olacak.Ancak fiili bir hat değil.Amerika da bazı siteler  üzerinden aylık 4 dolar karşılığında bir hat alın.Ya da 9 dolar karşılığında 250 dakika arama hakkınızın olduğu bir hat da alabilirsiniz.Bu telefon numarası ile onay işleminizi yaptıktan sonra üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

    

   3.Adım: Tamamen kendinize ait adres ve telefon numarasını aşağıdaki ekrana girin ve onaylayın.

   Not: Ben daha önce bu işlemleri yaptığım için, tekrar fake adres girişi yaptım.Bilgiler doğru değil.

   Not: Ben daha önce bu işlemleri yaptığım için, tekrar fake adres girişi yaptım.Bilgiler doğru değil.

   4.Adım: Yukarıdaki ekranda kendinize ait bilgileri girip onay verdiyseniz, karşınıza telefon numaranızı onaylamak ister misiniz? başlıklı bir ekran çıkacak.Aldığınız numara ile hesabınızı onaylayın.Numara doğrulama işleminden ilk adımda sıyrılmış olursunuz.Yok daha sonra yapacağım diyorsanız ”not now” seçeneği ile daha sonra da doğrulama yapabilirsiniz.

   Paypal Hesap Açma Mobil Doğrulama Adımı

   Paypal Hesap Açma Mobil Doğrulama Adımı

   5. Adım: Mail adresinizden hesabınızı onaylayın.Şimdi tam doğrulanmamış bir Paypal hesabına sahip olduk.

   E-mail üzerinden hesabınızı doğrulayın.

   6. Adım : Şimdi adres doğrulaması ve Telefon doğrulaması yaptığınızı varsayıyorum.Adres doğrulaması için posta isteyebilirsiniz.Sonuçta resmi bir adresiniz var.Sıra geldi banka hesabı doğrulamasına.Payoneer sitesine girin ve üyelik alın.Payoneer’e üye olduğunuzda, receive>global payment service sekmelerine sırasıyla tıklayın.Karşınıza aşağıdaki gibi ekran gelecek.

   Payoneer hesabınızın onaylanması 3 günü bulabilir.Ancak genelde 24 saati geçmiyor.

   Payoneer hesabınızın onaylanması 3 günü bulabilir.Ancak genelde 24 saati geçmiyor.

    

   7.Adım: Paypal hesap açma işlemini tam doğrulamak için banka hesabı kısmına geçiş yapalım.Bunun için wallet>Link a card or bank>link a bank account seçeneklerine sırasıyla tıklayın.Karşınıza Routing ve Account number numaralarını isteyen bir ekran çıkacak.Payoneer hesabınıza girip yukarıdaki gibi kendi numaralarınızı girin.(Banka ekranları karşınıza çıktığında diğer bankalar seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.Bütün bunları yaptıktan sonra banka hesabınız onaylanmış olacak.

   Paypal banka kartı ekleme

   Hesap onayı sonrası sağ alt köşede First Century Bank onayını görebilirsiniz.Paypalın onay vermesi 1 hafta kadar sürebilir.

    

   8. Adım: Sıra geldi ”SSN Onayı” kısmına.Bu sosyal sigortalar numarası anlamına geliyor.Bunun içinde ayalar>account>SSN sekmesine tıklayarak sosyal güvenlik numarası girmeniz gerekiyor.SSN numarasını rastgele olarak SSN-Verify sitesinden alabilirsiniz.Bu numaranın rastgele olması hiç bir şey ifade etmiyor.Hatta bu numara ile Amerika’da ki bazı bankalardan hesap dahi açabilirsiniz.Denetimi yok.Çünkü vergi sistemi beyannameye dayalı.

   Paypal ssn numarası

   Adres bilgileriniz hangi eyaletteyse, vergi numarasını da o eyaletten almaya özen gösterin.

    

   9. Adım: Kredi Kartı veya Banka kartı doğrulaması için bir karta ihtiyacınız var.Bunun için Payoneer sitesinden maser card talep edebilirsiniz.Kart fiili olarak 2 hafta içerisinde adresinize ulaşıyor.10 dolar gibi bir kargo ücreti talep ediyorlar diye hatırlıyorum.Kullanıcı ana sayfasında bulunan ön ödemeli kart siparişi vermek istiyorum butonuna tıklamanız yeterli.Tabi bunun için hesabınızda minimum 30 dolar olması şart.

   payoner mastercard siparişi

   Not: Payoner kartınızı Amerika’da ki adresinize sipariş edebilirsiniz.Güvenli bir şekilde taratılarak size gönderileceğine emin olabilirsiniz.

    

   ### Barter ise sizin için daha ucuz yollu bir seçenek.GetBarter sitesine girip, üye olduktan sonra 1 dolar karşılığında ön ödemeli sanal karta sahip olabilirsiniz.Aslında tamamen ücretsiz.1 dolar şirket tarafından sanal kartınızın içine aktarılıyor.Üstelik Türk olmanız bir sorun teşkil etmiyor.Üye olun ve ana sayfanın sağ alt köşesinde bulunan ”create new card” seçeneğine tıklayın.

    

   Barter hesap oluşturma

   Hem dolar , hem de Euro cinsinden hesap kartı oluşturabilirsiniz.

    

   Paypal Kart Nereden Alınır?

   ### Son seçenek ise Paypal ön ödemeli kart almak.Bu kart daha önce Migros’larda dahi satılıyordu.Şimdi sadece yurtdışı siteler üzerinden ulaşabilirsiniz.Supervcc sitesinde bu kartın fiyatı 10 dolar.Kart ile ilgili bilgiler size e-mail üzerinden gönderilir.Kartın içinde ise 2 dolar bakiye bulunur.Daha önce alışveriş yapmış olduğum güvenilir bir sitedir.

   paypal card alma

   Site üzerinde 7/24 canlı destek sohbet hattı bulunmaktadır.

    

   10. Adım : Bu ön ödemeli kart seçeneklerinden herhangi birini belirleyip, wallet sekmesinden debit card olarak ekleme yapın.Şimdi Paypal hesap açma ve doğrulama ile ilgili hangi adımları gerçekleştirdik kontrol edelim.

    

   -Telefon Onayı  

   -Adres Onayı  

   -Banka Hesap Onayı 

   -Banka Kart Onayı  

   -SSN Onayı  

   -E-mail Onayı  

   Pasaport Onayı  X

    

   Paypal'ı rahatlıkla kullanabilmek için tüm doğrulamaları yaptık.

   Paypal’ı rahatlıkla kullanabilmek için tüm doğrulamaları yaptık.

   Not: Pasaport  onayı bir nevi kimlik onayını ifade ediyor.Kimlik onayı olmadığı için çok yüksek işlem limitleri gerçekleştiremezsiniz.Bu şekilde 25 bin dolara kadar işlem yapabilirsiniz.Daha fazla limit için pasaport onayı olması şart.Ancak daha garanti olan son iki paypal hesap açma yöntemi sorununuzu tamamen ortadan kaldırabilir.

    

   3.Hazır Paypal Hesabı Satın Alma

   Paypalın yasak olduğu tek ülke Türkiye değil.Bunlar arasında en önemli iki ülke Pakistan ve Filipinler.Bana göre en önemli iki ülke olmalarının nedeni yazılım ve internet teknolojileri ile ilgili daha aktif olmalı.Örneğin; İngilizce blog sitelerinin büyük bir bölümü Pakistanlı, Filipinli ve Hintlilere ait.Bu ülkelerde internet üzerinden daha fazla ticaret yapıldığı için, Paypal’a bizden çok ihtiyaçları var.Bu nedenle buradaki girişimciler Amerika da gerçek kimlik ile oluşturulmuş hazır paypal hesap satışı yapıyorlar.Peki güvenilir mi?

    

   Bu işi Amerikalılar arasında yapanlar da var.Güven konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir kaç site tavsiye edebilirim size.Bu kişiler arasında öyle biri var ki son 3 yılda 4 bin hesap satışı gerçekleştirmiş.Tek bir şikayet dahi almamış.Bu hesapların fiyatı 25 dolardan başlayıp, 250 dolara kadar çıkıyor.Fiyat farkı hesap özelliklerinden kaynaklanıyor.Yukarıdaki Paypal hesap açma yöntemini yapamam diyorsanız, hazır olarak gerçek kimlik onaylı paypal hesabı satın alabilirsiniz.Üstelik eski paypal hesap satışı bile var.Tercih sizin.

    

   1. Aspkin : Bu site bir forum sitesi.”123” takma adı ile satış yapan satıcı bugüne kadar 4 binin üzerinde işlem yapmış.Zaten satış ilanının altındaki yorumları okuyabilirsiniz.Paypal hesap açma konusunda size her türlü yardımda bulunabilir.Ben hazır hesap almadım.Ancak alacak olsam kesinlikle bu satıcı ile ticaret yapardım.Tabi bir de aşağıdaki siteler ile şansımı denerdim.

   2. Stealth Paypal

   3. Dreamweavervcc

   4. Buyaccountsonline

    

   Hesap alımı yapmadan önce mutlaka satıcılar ile irtibata geçin.Hesaplar genelde rastgele isimler oluşturularak alınır.Satın almadan önce kendi adınızla hesap açılmasını isteyin.Bazı satıcılar işlem süresinin 3 gün sürdüğünü söyleyebilir.Tabi aralarında 12 saatte teslim eden de var.Satıcılar güvenilir bir sıkıntı yaşamazsınız.Zaten hesaplar ile ilgili sorumluluklarını belirtmişler.Sayfaları Türkçeye çevirip detaylıca okumanızı tavsiye ederim.

    

   ### Hazır hesap satın aldığınızda size telefon numarası, hesap numarası, sanal kart, gmail gibi bilgiler verilecek.Bu bilgiler tamamen size ait.Mail adresinize ait şifreyi değiştirmeyi unutmayın.

    

   Not: Bu sitelerin güvenirliğini araştırmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bunun için mutlaka Trustpilot uygulaması ile kullanıcı yorumlarını inceleyin.

    

   4.Amerikada Şirket ile Yasal Paypal Hesap Açma Yöntemi

   En sorunsuz, sıkıntı yaşamadan istediğiniz gibi kullanabileceğiniz yöntemi sona sakladım.Eğer paypal sayesinde ortalamanın üzerinde para kazanma gibi bir şansınız varsa bu yöntemi deneyin.Hiç bir şekilde başınız ağrımasın.Forum sitelerinde Bulgaristan, Gürcistan, Kıbrıs gibi ülkeler de şirket kurup Paypal hesabı alın diyenler var.Bu 3. dünya ülkelerinde 250 dolar harcayıp şirket kurmaktansa, Amerika da 500 Dolara online şirket kurun.Üstelik her şey dahil ve bir çok avantaj da yanında.

    

   En garanti paypal hesap açma yöntemi.İleride dolar bazında gelirim 4 haneli rakamlara ulaştığında ilk yapacağım iş diyebilirim size.Şirket kurulma süreci ise emin olun hesap doğrulama işlemi kadar kolay.Mutlaka ajanslar ile çalışmanız gerekiyor.Ajanslardan hizmet alma bedeli ise 45 ile 150 dolar arasında değişiyor.Size bahsettiğim 500 doların içinde.Emin olun Amerika’da şirket kurmak, Türkiye’de şirket kurmaktan daha kolay ve daha ucuz.

   Amerika’da Şirket Kurmak başlıklı yazı üzerinden ihtiyacınız olan tüm bilgileri A’dan Z’ye öğrenebilirsiniz.

   ### Yurtdışında online şirket kurmak için genellikle Wyoming eyaleti tercih ediliyor.Yaptığım detaylı araştırma sonucu en uygun fiyatı incline ajansı verdi.Hizmet bedeli 49 dolar olarak belirlenmiş.102 dolar da ekonomi bakanlığına verilmesi gereken ücret.Size verdiğim bağlantı üzerinden kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.”SSN, EIN ve ITIN” numaralarını ek ücret karşılığında alabilirsiniz.Ekstralar ile birlikte şirket kuruluş maliyeti sizin için 500 doları buluyor.

    

   Yukarıda yer alan sekmede diğer eyaletler için şirket kurulum ücretlerini öğrenebilirsiniz.

   Yukarıda yer alan sekmede diğer eyaletler için şirket kurulum ücretlerini öğrenebilirsiniz.

    

   Ancak Wyoming eyaletine her yıl iş yapmasanız bile 52 dolar vergi ödemesi yapmanız gerekiyor.Bu verilen sabit bir ücret.Bu ücretin daha uygun olduğu veya hiç alınmadığı eyaletler de var.Örneğin; Arizona da şirket kurulumu yaptığınızda yıllık sabit vergi ücreti ödemezsiz.Ama şirket kuruluşu Wyoming Eyaletin’de olduğu kadar kolay değildir.Resmi gazetelerde 3 defa ilan verilmesi, franchise ücreti ödenmesi gibi ek ücretler ile de karşılaşabilirsiniz.Bu teknik bilgileri daha detaylı bir makale ile açıklayacağım sizlere.

    

   ### ABD de şirket kurulumunu gerçekleştirdikten sonra, paypal hesap açma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.Üstelik her şey yasal.Hesabım kapatılır mı veya askıya alınır mı diye bir endişeniz olmayacak.En büyük avantajı da vize kolaylığı.İleride Amerika için yapacağınız vize başvurularında size öncelik tanınacağı bir gerçek.Hatta bunun yanında vatandaşlık için avantaj da yakalayabilirsiniz.

    

   Paypal hesap açma işlemleri ile ilgili aklınıza takılan soruları yorumlar bölümünden yazabilirsiniz.Yukarıda yazılı olan 4 yöntem en garantili paypal hesap açma yöntemleridir.Şimdi en çok sorulan sorular bölümüne geçelim.

   Paypal Türkiye Ne zaman Açılır?

   Bu soruyu şahsi düşüncelerim cevaplayabilirim.Paypal’a Türkiye de lisans verilememesi bilinçli olarak yapılmış bir şey gibi.Yani ortada bir sorun olduğunu düşünmüyorum.Kasıtlı olarak vatandaşların yurtdışından para kazanmasının önü kesiliyor.Tabi bu küçük esnaf için geçerli.Filipinler, Pakistan, Irak, Suriye, İran gibi Paypal’ın yasak olduğu 3. dünya ülkeleri arasındayız.Tahminimce bu durum değişmeyecek.Wikipedia ve Booking de olduğu gibi.Paypal Türkiye de açılmayacak.

    

   Paypal Neden Kapatıldı?

   Paypal’a BDDK tarafından Lisans verilmedi.Yerli bir girişimin önünü açmak için Lisans verilmediği haberleri yayıldı önce.Ancak bu gerçeği yansıtmamaktadır.Daha sonra Paypal’a Türkiye de mevduat bulundurma şartı koşulduğu söylendi.Tabi bu da gerçek dışı.Gerçek olan bilinçli bir şekilde insanların para kazanmasını engellemek için yapılmış bir hamledir.Büyük balığın küçük balığı yediği ülkemizde, küçük balığın büyümesine izin vermemek adına yapılmış bir kapatma hamlesi.

    

   Paypal Alternatifleri Nelerdir?

   Paypal için Payoneer, Entropay, İyizico, Shopier, payu gibi sistemler alternatif olarak gösterilir.Yurtdışından ürün alacaksanız bir sorun yaşamazsanız.Bu paypal alternatiflerini kullanabilirsiniz.Ancak satıcıysanız problem yaşarsınız.Yurtdışındaki insanların %80’i paypal kullanıyor.Bir ürün sattığınızda, müşteriye İyizico veya Shopier den ödeme maili gidiyor.Aşırı rekabetin olduğu yurtdışı sitelerinde zaten satış kapatmak zor.Siz tam bu satışı kapatmışken müşterinin karşısına hiç duyulmamış bir yerden ödeme linki çıkıyor.Müşterinin bilinmeyen bir ödeme servisine kart bilgilerini teslim etmesi çok saçma.Bu nedenle satışların %50 si iptal oluyor malesef.Bunu bizzat yaşadım ve yaşayanları da biliyorum.Paypal hesap açma konusu mecburen çözülmesi gereken bir durum.

    

   Paypal İçin En Uygun VPN Servisi?

   En ucuz vpn servisi – Paypal Hesabı Açma

   Aslında VPN servislerini sizde kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak çok uygun ve verimli kullandığım bir vpn sağlayıcıyı size tavsiye etmek istiyorum. Bu sayede Paypal hesap açma veya kullanma ile ilgili sıkıntı yaşamazsınız. NordVPN sitesini inceleyebilirsiniz. Ben sınırsız olan aylık 3,99’luk paketi kullanıyorum. Siz kendiniz için en uygun olan paketi seçebilirsiniz. Sınırlı ve sınırsız olmak gibi farkları var. Bir de aylık aboneliğe göre değişen fiyatlar var. Karar sizin.

    

   Paypal Hesap Açma Yöntemleri ” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   kaynak: Paypal Community

   Bir Yorum Yazın

   Ziyaretçi Yorumları - 192 Yorum
   1. reyhan dedi ki:

    Merhaba
    Ben Stripe’ın Atlas ile Amerika Delaware’de şirket kurdum ve Silicon Valley bank’ta bir hesabım mevcut. Fakat PayPal merchant hesabı açmak için Amerika vatandaşlığı kimlik numarası gerekiyor. bu nedenle açamıyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Nasıl bir yol izlemem gerekir. ya da birşeyleri mi es geçiyorum bilmiyorum ama bir türlü PayPal hesabı açamadım.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Normalde şirket üzerinden Paypal Merchant hesabı açabiliyor olmanız gerekiyor.Tabi büyük ihtimalle ITIN numarasını almadığınızı tahmin ediyorum.2 alternatif yönteminiz var.Ya danışmanlık şirketi aracılığı ile ITIN numarası alıp hesabınızı açabilirsiniz.Yada yukarıda vermiş olduğum Askpin forumundaki satıcıya ulaşın.Daha önce kendisi ile ticaret yaptım.Bu konuda size kesin yardımcı olacaktır.

    2. erdal dedi ki:

     Reyhan hanım şirket kurmak için ne kadar para harcadınız acaba?

    3. Serhat dedi ki:

     Reyhan hanım merhabalar,
     Silicon Valley Bank te hesabı online olarak mı açtınız? yoksa bankada fiziksel olarak bulundunuz mu?
     Teşekkürler

    4. Veli dedi ki:

     Harika anlatmışsın çok teşekkürler. Paypal Amerika’ da hesap açtım. Paypal hesabına Türkiye’deki USD hesabını kaydedebilir miyim? Yoksa orayada Amerikan banka hesabı gerekli mi?

   2. ahmet dedi ki:

    urettiğimiz ürünleri yurtdışuna satmat istiyoruz.paypal hesabı hakkında bize daha detaylı bir şekilde yardımda bulunurmusunuz

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Paypal hesabı ile ilgili detaylı bilgileri yukarıda yazdım.Eğer üretici iseniz Amerika da şirket kurarak Paypal hesabı açabilirsiniz.Eğer satış hacminiz küçük ise diğer yöntemleri deneyin.

   3. Aaa dedi ki:

    Merhaba benim arkadaş abd paypalini açmiş ve parası içerde var ve hesabı kısıtlanmış kimlik gönderiyuz kabul etmiyorlar ne yapmamız lazım

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Bana bu konuda daha detaylı bilgi verirseniz size yardımcı olabilirim.Hesap hangi yöntem ile açılmış, kısıtlama içeriği ne daha detaylı bilgi verin.

   4. Osman dedi ki:

    Merhabalar,

    Yazmış olduğunuz yazı için teşekkürler , gerçekten emek vermişsiniz.

    Benim farklı bir sorum olacak , kardeşim japonyada ve onun üzerinde bir tane paypal hesabı var.(kendisi kullanmakta)

    Bende etsy de satış yapmak için onun üzerinden 2. bir paypal hesabı almayı düşünüyorum.Bildiğim kadarıyla 3 hesap açma hakkımız var paypalda(şahsi , business , premium).Kardeşim premiumu kullandığı için business üzerinden açılabilir diyor paypal ama bunun içinde orada şirket kurması gerekmekte.

    Alternatif bir yolu varmıdır veya daha önce bu tarz bir konuda tecrübeniz oldumu?

    Teşekkürler tekrardan

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Tek alternatif yol şansi hesap kullanması.İleride vergi konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

   5. Ergun soysal dedi ki:

    Selamlar oncelikler insanlafa yardim ettigim icim cok tesekkur ederim. Gurcistan da sieker kurdum. Gurcistan adresim ve iki adet banka kartim ve vergi numaram var. Paypal businessacmaya calisiyorum. Ama ssn numaai kisminde takiliyorum. Ssn number a gurcistam da aldihim vergi numarasinimi girecem nasil yapacam bi cozemedim yardimci ol lutfen

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     ssn numarası sosyal sigorta numarasıdır.Vergi ile bir ilgisi yok.Ayrıca ssn numarasını yanlış bile girseniz paypal size bu konuda bir sıkıntı çıkarmaz.Sadece tedbir amaçlı bu numarayı yazdırır size.

   6. Zafer Yıldırım dedi ki:

    Bu kadar kapsamlı bir paypal izahatı başka bir yerde yok, çok teşekkür ederiz.
    önerdiğiniz vpn i sadece bir bilgisayarda mı kullanabiliriz?

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Bu vpn hizmetini aldığınız yere göre değişir.Size yukarıda link verdiğim şirketin farklı paketleri var.Detaylı olarak incelerseniz en son da yer alıyor.

   7. emrah dedi ki:

    Öncelikle teşekkürler. Tüm bu adımlarla hesabı açtık diyelim, ip işini nasıl çözdünüz? Yani bildiğim kadarıyla başka bir ülke ipsinden bağlanıldığını tespit edince paypal hesabı donduruyor güvenlik nedeniyle.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Vpn kullanmanız gerekiyor.Bunun için aylık en 5 dolar veya 10 dolar gibi bir rakamı gözden çıkarmalısınız.

     1. Aytac dedi ki:

      Teşekkürler bilgiler için gerçekten çok yardımcı oldu,
      Ancak benim sorum şu : birkez paypal hesabı açtıktan sonra, direk paypal ile igili işlemler yapmarmamıza gerek var mı? yani ben Etsy hesabımdaki normal ürün işlemleri yaparken vpn kullanmama gerek yok diye düşünüyorum, yanıluyormuyum hocam?
      ikinci olarak, Chrome’da kullanılabilen ücretsiz ve pratik Browsec extension var aktif edilebilen.. Bunu da vpn için kullanabiliriz diye düşünüyorum??
      Saygılar

   8. Adem dedi ki:

    Payoneer hesabı açarken Amerika adresi olması şartmı ? Direk Türkiye adresi ile üye olunması sıkıntı yaratır mı? Teşekkürler detaylı bilgi için.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Normalde sıkıntı yaratmaz.Ancak ileride ne olacağını bilemezsiniz.Payoner Türkiye için de yasaklanabilir.Böyle bir durumda sıkıntı yaşarsınız.Yok onu o zaman düşünürüm diyorsanız Türkiye adresi ile açabilirsiniz.

   9. Emre Can dedi ki:

    Payoneer hesabını dediğiniz gibi ekledim. Paypal onaylama için 1$ altında bir ücret yatırıp çektiğini söyledi ve onaylama için bu ücretin ne kadar olduğunu soruyor buna nerden ulaşabilirim ?

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Payoner de görebilirsiniz.Global Payments sekmesinin altında yer alıyor.

     1. han dedi ki:

      lutfen bır yardımıcı olun ben paypal busisens hesabı almak ısyorum sızden makale okudum sızın gıbı bır bılgı veren yok eli öpulecek adamsunuz şu türkiyede abuk subuk sacma sapan bılgıler cok var ben supercc paypal hesabı satın almak ıstoyrum shopify sıteme ödeme yontemu olarak baglucam ama bu adamlar guvenılırmı hesap alsam nasıl olucak guvnılır mı lütfen bana yardım edın emgeinizin karşılıgını verırım hannagelshops@gmail.com mesaj atın lutfen

   10. Enes dedi ki:

    Merhabalar hocam. Birçok şey denedim ama bir türlü verimli ve sıkıntısız paypal hesabı açamadım. anlattığınız son seçenek ile garanti bir paypal hesabı açabilirmiyim acaba? Referans var mı bu işi dediğiniz gibi yapıp da sıkıntı yaşamayan? Mail adresimden bana ulaşabilirseniz sevinirim.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Referans yukarıda yazdığım forum adresinde yer alıyor.Toplamda 4 bin kişi tarafından satın alınmış.Eğer herhangi bir sorun olsaydı bütün yorumlar olumlu olmazdı.Ayrıca sadece bu işi yapan siteler var.Onlarla da iletişime geçebilirsiniz.

     1. dogan dedi ki:

      nasıl kuruluyor
      hesap

   11. Yalcin Sen dedi ki:

    merhaba

    payoneer hesabımda param var ve paypal hesabımı kullanarak bu para ile ürün satın almak istiyorum. Nasıl yapabilirim ?

    not:payoneer kartım yok.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Payoner hesabınızdaki parayı, Paypal’a gönderin, ya da Payoneer hesabından transfervisa hesabına aktarım yapabilirsiniz.

   12. Ergun dedi ki:

    Merhaba,

    Tollfreeforwarding sitesinden alınan telefon numarasına sms atıldığında bize iletiliyor mu? Sitede sms iletilir gibi bir ibare görmedim.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Evet, zaten bu hizmeti vermek için kurulmuş bir site.Bunun gibi bir çok site var.Tollfreeforwarding sitesine bağlı kalmanıza gerek yok.USA Phone Number diye aratın google da, karşınıza bu hizmeti veren 10’larca site çıkacak.

   13. erdal dedi ki:

    amerikada şirket açmak ne kadar maliyetli acaba?

   14. eren dedi ki:

    merhabalar..ben us üzerinden paypal hesabı açtım rastgele yurtdışı adresi girdim halkbank kredi kartını tanımladım onaylandı..şimdi ben tlf numarasını onaylatmadan ebayda satış yaparsam sorun olur mu?teşekkür ederim

    1. kenan dedi ki:

     Tavsiye etmem hem ebay hemde paypal kısa süre sonra hesaplarınızı kısıtlayıp adres ve telefon onayı ister.Sıkıntı yaşarsınız.

   15. Ahmet dedi ki:

    Öncelikle elinize sağlık ,dediğiniz bütün adımları yaptım fakat Tollfreeforwarding sitesini kullanarak code alamadım. Telefonla bizzat aradım.Böyle bir servislerinin olmadığını söylediler.

    Onay kodunu alabileceğimiz bildiğiniz başka bir servis var mıdır? Teşekkürler.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     virtual phone sitesini kullanabilirsiniz.Teşekür ederim güzel yorumunuz için.

    2. Aytac dedi ki:

     talkU uygulaması var.. Ben bu uygulamayı kullanmayı düşünüyorum virtual telefon adresi için, hem çok da ucuz. Saygılar

   16. osman dedi ki:

    Merhaba, us paypal hesabımdaki parayı türkiye ye nasıl aktarabilirim ? teşekkürler.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Payoneer veya transfervise üzerinden aktarabilirsiniz.

     1. Esra dedi ki:

      Merhaba,
      Paypal hesabi actim fakat bu sefer de Etsy ulkende paypal yok diyerek kabul etmiyor.
      Bu durumu nasil cozebilirim?
      Cok tesekkurler

      1. Ersin dedi ki:

       Etsy de sifirdan bir hesap açsanız. Bu hesabı da vpn ile baska bir ülkede gosterseniz sorununuza cozum olabilir. Etsy ile direkt iletişime gectiniz mi?

   17. mustafa dedi ki:

    Merhabalar,

    Diyelim ki LLC kurduk USA de, bu durumda PayPal açabiliyoruz fakat bu parayı TR ye nasıl getireceğiz burada bir sorun olur mu acaba ?

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     https://vizyonpara.com/yurtdisina-para-gonderme-yontemleri/ bu yazımda ihtiyacınız olan bilgileri bulabilirsiniz.

   18. özcan dedi ki:

    merhaba
    göndermemiz gereken adres belgesini almak için ne dememiz gerekiyor bu siteye yani usa2me sitesine ya da bize adımızın yazılı olduğu bir belge sağlıyor mu?
    teşekkür ederim.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Evet site bunun için kurulmuş zaten.Size ait bir posta adresi kiralamış oluyorsunuz.Bu hizmeti veren Türkçe sitelerde var.

   19. özgür dedi ki:

    emeğinize sağlık süper bilgiler

   20. Mithat dedi ki:

    Merhaba, çok bilgilendirici bir çalışma ve emek dolu, çok teşekkürler. Ancak bazı konuların güncellenmesi gereken detayları var, zaman içinde değişiklikler olmuş sanırım.

    Ben 2. yöntemle hesap açtım, çok fazla sorun yaşamadım. Ancak 1 hafta kadar sonra paypal hesabımı kısıtladı, neden olarak da payoneer’den şüpheli aktivite uyarısı almışlar ki aynı gün bana payoneer hesabım onaylandı diye mail attı !? yani ilginç bir durum. Herneyse, bunlar 1. banka hesabı tekrar onay (gönderilen parayı giriyorsun, ok) 2. şifreni değiştir diyor (o da ok) 3. adres veya kimlik onayı, sıkıntı burada: usa2me adresim var ama nasıl bir belge gönderebilirim yani telefon, elektrik, su faturası gibi bir belge yüklememizi bekliyor sanırım, bunu nasıl yapacağım onu bulamadım ve takıldım, yukarıda özcan da benzer şeyi sormuş. bu durumda resimli bir kimlik de yükleyemiyoruz malesef. Semih bey veya bilgili bir arkadaş bir çözüm paylaşırsa sevinirim.
    kıytırık bir ticaret için şu cehennemi yaratanları da anmadan geçemiyorum!!!

    1. Kerim TAŞ dedi ki:

     Mithat bey merhaba,
     Önce Semih bey’e teşekkür etmek isterim. Gerçekten tüm ihtiyaçlara cevap veren bir çalışma yapılmış, çok faydalanıyorum.

     Mithat bey, sizin takip ettiğiniz yöntemle PayPal hesabı açmayı anlatırken Semih bey adres teyidi konusunda şunu yazmış:
     “2-Doğrulanmış Paypal Hesap Açma Yöntemi başlığ altında,
     6. Adım : Şimdi adres doğrulaması ve Telefon doğrulaması yaptığınızı varsayıyorum.Adres doğrulaması için posta isteyebilirsiniz.Sonuçta resmi bir adresiniz var.”
     Buradan anladığım kadarıyla PayPal’dan posta göndermesi istenerek doğrulama yapılabiliyor, öyle anladım. Yanlış anlamış olabilir miyim?
     Fakat, adres teyidini bu şekilde yapsanız bile kimlik teyidi için göndereceğiniz Türk Kimlik Kartı sorun çıkartır mı acaba? Yani, adres ve telefon ABD menşeli ama kimlik Türk Kimliği, bu durumda oturum izni filan sorar mı acaba? Bunu ben de merak ediyorum.
     Ben de 2. yolu oluşturabilirim. Ama 3. ve 4. şıklar daha mı sağlıklı olur acaba diye düşünüyorum. O konularla ilgili aşağıda müstakil soru açacağım. Semih beyi yoruyoruz ama yanıtlarsa mutlu oluruz. Selamlar…

     1. Mithat dedi ki:

      PayPal’de posta adresimi doğrula (veya adresime bir pin gönder gibi) bir seçenek yok, sonradan çıkarsa bilemiyorum.

      Yerli bir kimlik gönderme işi de pek akıllıca gelmiyor bana, ben göndermedim.

      Ben kendi sorunumu tekrar telefon kodu isteyerek çözdüm şuan

      3 ve 4 yöntemleri ben kullanmadım şuan ama 3. yöntemdeki listedeki satıcılarla yazıştım ve alışveriş yaptım, araştırdım. Herhangi bir sorun göremedim, gayet ilgililer ve yardımcı oluyorlar.

      1. Kerim dedi ki:

       Yaklaşık 1 senedir, Moldova’dan bir arkadaşın PayPal’ını kullanıyorum. Belli bir limite gelindiğinde PayPal hem adres teyidi hem kimlik teyidi istiyor. Bunları yaşadık. Adres teyidinde, elektrik, su vs. faturası istiyor. Faturada hem hesap sahibinin adı hem adres olmalı.
       Yani hesap açılırken girilen bilgilere kısıtlama getirmeden hesabı açması nihai çözüm değil. İleri zamanlarda bu bilgilerin teyidini istiyor.

    2. Dilek dedi ki:

     Merhaba Mithat bey
     Bana da aynı işlemle teyit istemişlerdi. Ben patladı diye düşünürken o anda alttaki küçük linki farkettim diğer seçenekle doğrula diye ve seçeneğini girdim orda yine adres ve kimlik vardı hemen altta diğer ya da telefon ile doğrula gibi bi seçenek vardı onu seçtim tollfree den aldığım sabit telefonu seçtim ve kod yollamasını istedim sonrasında arama geldi ve kodu girdim. Bu işlemden sonra ne kimlik ne adres tespiti hiç bir şey girmeden hesabım doğrulandı ama ben de IRS ye verilen SSN aşamasında takılmış durumdayım. Allah yardımcımız olsun

   21. Kerim TAŞ dedi ki:

    Semih bey,
    Bu paylaşımınız için hatta “Karadağ’da şirket kurmayla ilgili” yazınızı da okudum, hepsi için çok teşekkürler, çok faydalanıyorum.
    Neticede profesyonel iş yapmıyorsunuz ve sizi sorularla sıkmak istemem ama iş buraya kadar geldikten sonra birkaç soru sormadan geçemeyeceğim.
    Malum, anlaşıldığı gibi PayPal hesabı arayanlardanım. Şu anda bir tanıdığımın Moldova PayPal’ını kullanıyorum ve kısa sürede iade etmem gerekecek…
    Şu anda aylık 2000$ civarında satış yapıyorum. (Motosiklet aksesuar/ekipmanı) 4.yol sanıyorum bu kapasite için en uygunu. Müsadenizle şu konularda bilginiz varsa paylaşmanızı rica edeceğim.
    2.yolu, sorunsuz halledebiliyorum. Amazon’da da satış yaptığım için PayOneer hesap ve kartım var. Ama yukarıda Mithat bey örneğinde olduğu gibi ileri zamanlarda teyit isterse, adres ve telefon ABD menşeli kimlik Türk olunca sıkıntı çıkarır mı, bilemedim !!!
    3. Yol, en kolayı gibi görünüyor. Belirttiğiniz gibi kendi adıma yapılmasını ve PayOneer’a tanımlı ABD Firt Bank’ın PayPala da tanımlanmasını isteyebilirim, site yönetiminden.
    4.Yol: Sizin de belirttiğiniz gibi en sağlam olan yol bu. Bunda tek sorun, PayPal’a giren para ticari olduğu için bunun muhasebeleştirilmesi. Fatura kesilmesi, beyanlar vs…
    4.Yolun, yani ABD’de şirket kurmak şeklindeki seçeneğin muhasebe kısmı ile ilgili varsa bilgi paylaşırsanız sevinirim.
    Son olarak üzerinde durduğum konu Karadağ’a giderek şirket kurmak. Bilgi toplama aşamasındayım. Bu ayın sonuna doğru orada iş yapan biri gelecek, onunla görüşeceğim. Ayrıca şu sıralar Karadağ’a şirket kurmak için gitmiş biri var, dönüşünü bekliyorum. Dönüşünde onunla görüşeceğim. Muhasebesini oradan bir mali muşavir aksatmadan yürütebilecekse bu yol da gayet iyi görünüyor.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler…

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Kerim Bey Merhaba,
     Paypal için en garanti yöntem, yurt dışında şirket kurmak.Diğer anlattığım yöntemlerin hiç bir zaman garantisi yok.Şuan Payooner ile doğruladığım Paypal hesabı aktif durumda.Tabi business değil.Karadağ da şirket kurmak ta başka bir seçenek.Sizin sorduğunuz soruları buradan anlatamam.Amerika da şirket kurmak ile ilgili bir yazım var onu okuyabilirsiniz.Ayrıca yakın bir zamanda Amerika da ki vergi durumu ile ilgili 2000 kelimelik bir yazı paylaşıcam.Takip ederseniz detaylı bilgi bulabilirsiniz.

   22. Aytac dedi ki:

    Benim bir sorum olacak: 2012 yılında adıma tanımlanmış ve login olabildiğim paypal accountum var. hala girebiliyorum. tabi burada adres ve tel TR’deki bilgilerim.. sanırım bu hesabı artık kullanmam sıkıntı yaratır değil mi daha sonrasında?
    Dolayısıyla sıfırdan hesap ve sizin izlediğiniz yöntem daha doğru olur diye düşünüyorum..
    Saygılar
    Aytac

    1. Elnur dedi ki:

     Selam. Siz iki kez sual sormuşsunuz amma hiç birini cavaplamamışlar neden ki

    2. vizyonpara.com dedi ki:

     Evet bu hesap Türkiye hesabı diye tanımlandığı için sıkıntı yaratır.Zaten giriş yaptığınızda Paypal size uyarı veriyor.Yeni bir hesap açmanız daha mantıklı.Tabi farklı bir mail adresi ile.

   23. Uğur dedi ki:

    Paypalla satış yapmıyorum ama bhw formunda iş yaptırıyordum makale yazımı,seo işleri felan satıcıların hepsi paypal kullanıyor, diğer yöntemleri kullanan yok gibi.
    Çok mağdur oldum, yaptırdığım işler ufak meblalar 20 dolar 30 dolar 10 dolar vs gibi. Bu miktarlar için swift mi yapayım yani.
    Payoneer bari yaygın olsa işimi görsem o da yok, paypal sen nelere kadirmişsin, mendil diyince akla selpak gelmesi gibi

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Yukarıda yazılan yöntemler arasından malesef en garanti olanı Amerika’da şirket açmak.Paypal yüzünden ülkede mağdur olan binlerce kişi var.Eğer Paypal tekrar açılırsa yıllık ihracata en az 20 milyar dolar katkı sağlayacağını düşünüyorum.

   24. üngel dedi ki:

    merhabalar, daha önce hiç PayPal kullanmadım o yüzden pek bilgim yok. şu sıralar etsy den satış yapıyorum. iyzico bağlantılı ödeme alıyorum ama bir çok müşterimi PayPal kullanmadığım için kaybettim. güven sorunu yaşıyorlar. benim sorum; almanya da yaşayan bir tanıdığım üzerinden PayPal hesabı açsam, ödeme bana nasıl geçecek? arkadaşım ban aparayı nasıl gönderebilir?

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Öncelikle arkadaşınızı Etsy dükkanınızda ortak olarak gösterin.Arkadaşınız ödeme aldığında size para gönderebileceği 10’larca seçenek var.Payooner, Barter, Transfervisa, Bitcoin gibi.Emin olun en kolay aşama bu.

     1. Adnan dedi ki:

      semih bey peki abd yaşayan kuzenim benim üzerime hesap açabilirmi yada üst kısımda hazır paypal hesap almadan bahsediyorsunuz o açacağı hesabı bana nasıl devreder ve en önemli spru biz bu hesaptan paramızı nasıl çekeriz.

     2. Yakup dedi ki:

      Merhaba
      Abd’de Paypal hesabı olan arkadaş onun hesabını kullanırsak ABD’de bir vergi ödemesi gerekecek mi?

      1. vizyonpara.com dedi ki:

       Amerika’da vergi kişilerin beyannamesine dayalıdır.Yani devlet takip etmek zorunda değil.Ne kazanıyorsanız bunu bildirmeniz gerekir.Eğer bildirilmezse hapis veya para cezası verilir.Kısacası vergi ödemesi gerekir.

     3. fatos dedi ki:

      merhaba,
      Etsy vb yerlerden türkiyeden satış yapacağım.Benim de Kanada da yasayan kardesim var .Paypal için etsy de ortak edicem.
      Sorum şu Ortak olması ıcın bizim türkiye de yada kandada firma mı kurmamız lazım yani resmi bir ortaklık mı ister,Paypal hesabına giren para kanadada yasayan kardesime bir sıkıntı yasatır mı?
      Ben ürünleri türkiye den göndereceğim,müşterilerin ödemeleri kanada da kardesımın hesabına yatacak paypall/siteler bu konuda sıkıntı cıkarırlar mı?resmi bir şirket kurmadan ortaklık varsa yeterli olur mu?

   25. Volkan dedi ki:

    Merhaba, size para göndersem yerime bir ödeme yaparmısınız? karşılığında bir dosya göndericekler yazılım eklentisi.
    volkanytm@gmail.com

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Böyle bir konuda aracılık yapmıyorum malesef.

    2. Ebiy dedi ki:

     Ben yapabilirim hala ihtiyaciniz varsa

   26. Kubilay dedi ki:

    Merhaba, öncelikle verdiğiniz bilgiler çok faydalı bunun için çok teşekkürler.Benim birkaç sorum olacak.Ben etsy de satış yapıyorum fakat paypal hesabım yok bunun için Amerika da şirket kurmak istiyorum.Öncelikle online şirket kurmak güvenli mi?Şirket kurduktan sonra banka hesabım olacak mı?Şirket evraklarım bana ulaşacak mı?Paypal hesabımdaki ödemeleri burdaki hesabıma nasıl aktaracağım?Etsy de şu anda aktif olan mağazama Paypal hesabını nasıl ekleyeceğim?Beni bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar..

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Amerika da şirket açmak için aracı olan şirketler var.İhtiyacınız olan her şey aracı şirketler tarafından size gönderiliyor.Güven konusunda bir sorun yaşamazsınız.İlerleyen aşamalarda bu konuda bir yazı yayınlayacağım.

   27. ilker dedi ki:

    Merhaba gercekten cok faydali yorumlar.Benim Delaware’de sirketim var ayrica Amerika’da sirket banka hesabimda var. Ebay’de-Bonanza’da-Shopify’da satis yapiyorum. Odemelerimi Paypal business hesabim uzerinden aliyordum ki ,paypal hesabimi kapatti. Nedenini sordugumda guvenlik nedeni ile oldugunu soylediler. Turkiye’de ki IP uzerinden baglandigim icin paypal hesabima kapatmislar. Turkiye’de paypal kapali oldugu icin kullanamazsiniz dediler. Bir ara VPN uzerinden de kullandim paypal’i ama bir kere yaptigim telefon gorusmesinde lutfen VPN kullanmayin dediler.Islerim suanda cok aksiyor ne yapmami onerirsiniz?

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Şuan bütün sorun Paypal’da gibi gözüküyor.Türkiye’de bile olsanız Amerika da ki şirketiniz üzerinden Paypal hesabını kullanabilirsiniz.Sonuçta Amerika da vergisini veriyorsunuz.Paypal ile iletişime geçerek bu sorunu çözmeye çalışın.Olmadı başka bir hesap açmayı deneyeceksiniz.Başka çözümü yok gibi.

     1. ilker dedi ki:

      Tesekkurler peki Amerika’da ki ayni sirketim uzerinden baska Amerika Banka hesabi ile acmaya calissam acilir mi peki sizce?
      Ikinci danismak istedigim ise e-residence oldugum icin Estonya’da sirket kurdum.Estonya business paypal account acacagim ama paypal sizce Holvi veya Transferwise’i bank account olarak kabul eder mi?

    2. yucel dedi ki:

     forumlarda -ingilizce- VPN sakın kullanmayaın diye bas bas bağrıyorlar!
     VPS kullan. PAyPAl ın çaliştiği ülkelrin her hangi birisinde server ı olan bir firmadan VPS al.
     Daha iyisi ise, yurt dışı gsm kartından roaming yaparak paypal a bağlan. IP hep yurtdışı görünür. asla türkiye görünmez.

   28. Erdem dedi ki:

    Merhabalar; Yazınızı büyük bir keyifle okudum, emeğinize sağlık. Ben sadece amazon veya ebay gibi yerlerden sadece alışveriş yapmak amaçlı bir Paypal hesabı açmak istiyorum. Supervcc sitesi bana uygun gibi gözüktü fakat bazı sorularım olacak. Sadece satın alım yapmak amacı ile benim komple bir hesap mı açtırmam gerekiyor? Yoksa içerisine önceden yüklenmiş 2 dolarlık limiti bulunan kart mı? Eğer kart işimi görecekse bu karta Türk bankalarından kredi kartı eklemesi ve adres değişikliği gibi işlemler yapılabiliyor mu?

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Sadece kart işinizi görecektir.Ancak Türkiye de ki kredi kartınızı ekleyemezsiniz.Bireysel bir hesap açmanız sizin için en mantıklı olan seçenek.Yani limitli hesap ile 100 dolara kadar para yüklemeniz ve alışveriş yapmanız mümkün.

   29. ibrahim dedi ki:

    Merhabalar,
    Amerika adresli ve telefonlu açtığım paypal hesabına Türkiye’deki kredi kartımı ekleyebilir miyim?
    Teşekkürler,

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Ekleyemezsiniz, zaten Paypal bu kartı otomatik olarak reddediyor.

   30. cenk dedi ki:

    Merhaba;
    Öncelikle yazınız için teşekkürler. Sadece bir sorum olacak. Paypalı abd üzerinden şirket kurup acabilirsinz diyorsunuz ya. Paypalın aktif oldugu x bir ülkeden şirket kurup açmamız mümkün değil mi? Ör: Karadağ gibi?
    Teşekkürler

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Mümkün tabi ki.Ancak online olarak ABD üzerinden şirket açmak kolay olduğu için talep ediliyor.Bir de farklı türler de yani Amazon üzerinden iş yapıyorsanız size avantajı olur.Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkelerde şirket açıp Paypal hesabı kullananlar var.

    2. alp dedi ki:

     Hocam Karadağda paypal yokki, nasıl açacaksın. Orası da türkiye gibi.

   31. Adnan dedi ki:

    Merhaba,
    Etsy ve ebay için PayPal business hesabı açmak istiyorum. Detaylı yazınızı iki üç kere okudum. Bununla ilgili olarak; Amerika’da şirketi kurduk, banka hesabını actirdik, PayPal’a bağladık ve satışlara başladık diyelim. Örneğin,
    *Daleware için ödenen 300usd flat tax dışında belli bir limiti aşınca satışlardan kaynaklı esktra vergiler çıkar mi? Eğer böyleyse limit nedir?
    *Ekstra vergilendirme oluyorsa, bunu nasıl yönetiyoruz? Bir muhasebeci gerekiyor mu, yada bunu yapan şirketler var mı?
    *Amerika’daki banka hesabimizdaki parayı Türkiye hesabımiza aktarmanin maliyeti nedir? Limiti var mıdır? Transferler Türkiye’de de vergilendirilir mi?

    Sizde yurtdışı satış yaptiginizdan bahsetmişsiniz. Bu konularda danışmanlık veriyorsanız görüşmek isterim.

    Iyi çalışmalar,
    Adnan

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Öncelikle herhangi bir danışmanlık hizmeti vermiyorum.Bahsettiğiniz konu tamamen Amerika da şirket açmakla ilgili.Vergi konusunda belirli prosedürler var.Bunun için ilerleyen günlerde bir yazı oluşturacağım.Takipte kalırsanız tüm sorularınızı cevaplandırmış olurum.

   32. Elnur dedi ki:

    Öncelikle elinize sağlık çok çok teşekkürler. Sualım olacakdı size. Benim yurtdışında yani Amerkada arkadaşım var. Benim için arkadaşım orada PayPal”a üye olursa ve sonra hesapı bana verirse ben burada kullana bilirmiyim? Yada kullanmak için ne yapmam lazım (detaylı anlatırsanız sevinirim) ve nasıl arkadaşım orada üye olsunki bende sorun yaşanmasın (detaylı anlatırsanız sevinirim)
    Şimdiden çok çok teşekkürler

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Evet kullanabilirsiniz, hiç bir sorunda yaşamazsınız.Etsy üzerinden satış yapanlar genelde sizin düşündüğünüz yöntem ile paypal hesabı alıyor.Yalnız Amerika için vergi limiti var.Belirli bir rakamın üzerinde vergi ödemesi gerekiyor arkadaşınızın.

   33. Engin dedi ki:

    Merhaba. Hazır hesap satın aldıktan sonra TR sınırları içinde yine de sürekli olarak VPN kullanmalı mıyız acaba? Bir de, 123 nolu üyenin sattığı minimum rakamlı hesap $75 olarak görünüyor ya da ben göremedim… Teşekkürler.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Merhaba satın alma işleminde sorumluluk tamamen size ait.Ancak mutlaka VPN kullanmanızı tavsiye ederim.Bazı satıcılar 2 ay içerisinde kapanmaya karşı garanti veriyor.Onlar ile ticaret yaparsanız daha avantajlı olur sizin için.

   34. Rozi dedi ki:

    Merhaba , yazınızı keyifle okudum, ellerinize saglık emekleriniz icin. BEn iki soru sormak istiyordum. Portekiz vatandası olan biri su anda Turkiyede yasıyorsa burdayken paypal hesabı acamıyor mu? kimlik bilgilerini vererek bir sekilde paypal hesabı acmak mumkun degil mi acaba? ikinci sorum da soyle, dediginiz gibi Amerika uzerinde bir hesap actık paypaldan, peki etsy’de satıs yaparken urunleri Turkiye’den yolluyo olmamız sorun yaratmıyor mu. Etsy bu konuda sorun cıkartmaz mı?
    Simdiden cok tesekkurler, Kolay gelsin iyi calısmalar.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Paypal hesabının sahibi, ETSY dükkanına ortak ise herhangi bir sorun çıkmaz.Hesap sahibini kolaylıkla ortak olarak gösterebilirsiniz.Portekiz vatandaşı Türkiye üzerinden hesap açabilir ve kullanabilir.Zaten önemli olan Portekiz de bir banka hesabının olmasıdır.Doğrulama yaptıktan sonra hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.

     1. Rozi dedi ki:

      Merhaba, tekrar bir sorum olacaktı. Azerbaycan’da yasayan bir arkadasla ortak etsy dukkanı kuruyoruz kendisi ordan paypal hesabı actı, birlikte kullanacagız. Ben burdan etsy’ye yada paypal’a girerken yine vpn kullanmalı mıyım yoksa normal girebilir miyim acaba onu soracaktım.
      Cok tesekkurler, iyi calısmalar…

   35. Hakan dedi ki:

    Merhabalar,

    Ben sadece ebay’den alışveriş yapmak istiyorum. Sizin önerdiğiniz yöntemlerden Barter mantıklı geldi fakat üyelik açamıyorum site üzerinden. Yanlış yaptığım bir şey mi var acaba?

    Teşekkürler

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Merhabalar, Barter şuan Beta testinde.Yakında platform tekrar açılacak.

   36. MUSTAFA dedi ki:

    Merhaba. Gerçekten emeğiniz için teşekkür ederiz. Şimdiye kadar okumadığım yazı, izlemediğim video kalmadı. Ama sizinki en kapsamlı yazı olmuş. Tekrar teşekkürler.

    Benim de bir iki sorum olacak.
    Benim şu anda bir TR Paypal hesabım var. Yukarıdaki adreslerden birinden yurtdışı bir Paypal hesabı açtırmak yada satın almak istiyorum. Bu yeni hesabı şu andaki mevcut TR hesabımı kapatmadan yine kendi adıma açabilir miyim? (Tabi farklı bir e-posta adresi ile) Yoksa başka bir isim ile mi açılması gerekir?

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Evet açabilirsiniz.Hatta aynı duruma bende sahipken, yeni bir hesap açtım.Sonuçta adres ve telefon bilgileriniz farklı olacak.Herhangi bir sorun yaşamazsınız.

   37. Umut Bilir dedi ki:

    Merhaba,

    Payoneer kullanarak Paypal hesabı açtım. USA2me’den de adres aldım, o adresi Paypal’e de girdim. Tollfreeforwarding’den de numara aldım ama SMS dışında bir onay seçeneği olmadığı için kullanamadım. ABD VPN’iyle bağlanıyorum. Şimdi sorum şu: bu hesaba kendime para gönderttim. Ama Paypal parayı claim edebilmek için hesapla ilgili kimlik, adres ve SSN dokümanı istedi. Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı? Türkiye’deki kimlik bilgilerimi mi yollamalıyım? Yanında fake fatura falan mı yollamak lazım? Ama SSN ile ilgili yapacak bir şey yok. SSN-Verify’dan bir SSN numarası girdim, artık SSN numaram yok da diyemem. Valla bir yol gösterim hocam.

    1. Ali dedi ki:

     TR kimlik belgesini geçerli saymıyorlar hocam. Fake belge üreten siteler var ama geçip geçmeyeceği belirsiz.

    2. Ali dedi ki:

     Fake belgelerle bu aşamaları atlatmaktan başka çare yok. VPN ve bu sayfada anlatılan yöntemlerle 3 ay kadar e-bay üzerinden satış yapabildim. Fakat gene kontrol için evrak istediler. Kimlik, pasapor vb.

     1. Erdem dedi ki:

      TR kimliğinin kabul etmemelari çok saçma..yurtdışındaki türkler nasıl satış yapıyor ebayda peki? hemde türkiyede?

      1. vizyonpara.com dedi ki:

       Yurtdışında yaşayan Türkler’in kendilerine ait banka hesabı ve adres bilgileri var.Ayrıca bir çoğu o ülkenin vatandaşı.Yani TC kimlik no kullanmıyorlar.

      2. Ebiy dedi ki:

       Tr kimlik kesinliklee kabul ediliyor, 10 yildir Ebay saticisiyim ve eski nufus cuzdani bile onay aliyor

   38. Erdem dedi ki:

    Merhabalar

    UMUT BEYİN SORUSUNUN CEVABINI BİZDE ÇOK MERAK EDİYORUZ..UMARIM VİZYONPARA BU SORU İÇİN YARDIMCI OLURLAR

    TEŞEKKÜRLER

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Paypal’a Kimlik, adres veya telefon kanıtlarından birisini dahi gönderseniz yeterli.Ancak Business hesap açmamak kaydı ile.Business hesapta bu 3 belgeyide kanıtlamak zorundasınız.Normal kişisel hesap açarsanız belirli bir süre Paypal sizden evrak kanıtı istemez.(limitli hesap)Ali Bey bunun örneğinden bahsetmiş hatta.

     1. Erdem dedi ki:

      çok teşekkür ederim açıklamanız için..

   39. Said (16) dedi ki:

    Merhabalar ben bir ürün sipariş edeceğim paypalla ilgili ticari bir amacım yok.Ürün ebayda satılıyor ben doğrulanmamış bir hesap kurdum ancak ürünü sipariş ettiğimde ebaydaki satıcı paypal üerindeki sahta abd adresinimi yok sa ebay uerindeki gercek adresimemi yollar?teşekkürler gerçekten uğraşmıssını

    1. Ali dedi ki:

     Satıcıya mesaj atıp bu adrese gönderebilirse ürünü alabileceğinizi belirtirseniz ona göre olumlu yada olumsuz cevap alırsınız. Bazı satıcılar paypal adresine gönderiyor bazıları ise ebay adresine.

   40. hasan dedi ki:

    payoneer ile paypal hesabı aynı isim ile olması şart mı?

   41. Rauf dedi ki:

    Merhaba
    Çok güzel bir yazı olmuş, ellerinize sağlık.
    Bilmek istediğim şu: hangisini daha iyidir açmak, “Personal Account” mu yoksa “Business Account”?

    1. Ali dedi ki:

     Herhangi bir şey satmayacaksanız, kişisel hesap. Ama şirket hesabı açma imkanınız varsa şirket hesabı.

   42. murat dedi ki:

    merhabalar
    ebayda satış için paypal açarsam ve paypalı direk türk baksındaki iban no ile bağlarsam (payoneer olmadan)sorun olur mu?

    1. Ali dedi ki:

     Keşke dediğiniz gibi olsa ama olmuyor. Zaten dediğiniz gibi olsa yukarıda anlatılan hiçbir şeye gerek kalmaz.

   43. nihat dedi ki:

    öncelikle açıklamalarınız için teşekkür ederim..yani kısacası diyorsunuz ki..bu yukarıda anlattıklarımız satış için değil doğru mu?teşekkürler

    1. Ali dedi ki:

     Genel olarak evet. Alıcı ile anlaşmazlığa düştüğünüzde para iadesi yapmak zorunda kaldığınız da Paypal doğrulama adımları karşınıza çıkar. kimlik vs. Sadece alışveriş için bile kullansanız gene karşınıza doğrulama adımları çıkacaktır. Ama ne kadar süre geçer orası muamma. 2 yıldır kullanıp kapanan da var, açar açmaz kapatılan da var.

   44. eren dedi ki:

    selamlar 2006 da açmış olduğum bir PayPal hesabım var tabi şuan kullanamıyorum malum nedenlerden dolayı.Amerika da açmış olduğum şahsi banka hesabım ve atm kartım var fakat adres değişikliği yapmadığım için kartı ekleyemiyorum .Bulunduğum ülkeyi ayarlardan değiştirme imkanım var mıdır ? ya da farklı bi hesap açık amerikan atm kartımı ve ya hesabımı öyle mi eklemeliyim ?amerika da şirketim de var ama onu kullanmak istemiyorum ,şahsi hesabımda iş görürü değil mi ?

    Teşekkür ederim.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Merhaba Eren Bey farklı bir mail adresi ile hesabı açılışı yapmanız daha mantıklı.

   45. Ecem dedi ki:

    Merhaba öncelikle emeğinize sağlık çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Bende Etsy de 3 gün önceye kadar sorunsuz satış yapıp ödemelerimi türkiyeden açtığım paypala alıyordum. Hesabım onaysız business account ve acikcasi deneysel olarak actigim bir hesapti. Tamamen cahil cesaretiyle acilmis bu hesapta transactionlar artinca paypal gecici olarak kisitladi. Amerikada yasayan bir arkadasimin hesabina gonderebilirim fakat bu da kisitli ve suan kara kara call center i arayip ne desemde en azindan para yollamama izin verirler diye dusunuyorum. Her turlu fikre ve tavsiyeye acigim. Tesekkurler.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Call Centerı arayın veya mail üzerinden iletişime geçin.Siz parayı çekemediğiniz sürece hesabınızda kalacaktır.

   46. Samet dedi ki:

    Merhaba, yurtdışında açılmış ve aktif olarak etsy üzerinde satış için kullanılan bir paypal hesabımız var. Merak ettiğim paypal sahibini etsy üzerinde ortak olarak gösterip başka bir etsy dükkanı açıp onada aynı paypalı bağlayabilirmiyiz?

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Bu konuda net bir bilgim yok.Ancak aynı anda 2 dükkana ortak olabiliyor diye biliyorum.Bunun için Etsy ile iletişime geçmeniz daha iyi olur.

   47. Gökhan dedi ki:

    Kardeşim helal olsun hayatımda ilk kez bu şekil kapsamlı bir yardımcı makale okudum.

    Bir sorum olacak bu şekil limitler kalkıyor mu. Yada bu şekil para kazanma / çekme limitleri ne oluyor.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Limitler malesef kalkmıyor.Tam onaylı hesaba ihtiyacınız var.Ya da Business hesap kullanmanız lazım.

   48. Dilek dedi ki:

    Merhaba
    Yazınız için teşekkür ederim.
    Ben yazınızı geç okudum. Ama gerekli işlemlerin çoğunu tecrübe ile yapmıştım. Sizin yazınızı Paypal 2500 doları geçtiğim için Benden IRS ye bildirilmek üzere SSN istediğinde araştırdığım sırada gördüm. Verdiğiniz linkten kendi Doğum tarihimle uyumlu ssn aldım ama istenilen bölüme girdiğimde uyuşmama uyarısı aldım bende profilimdeki ssn bölümüne girerek işlemi tamamladım yılbaşından sonra uyarının kalktığını farkettim ve çok sevindim ama yaklaşık 1 ay sonra tekrar mail geldi ssn ninizi girdiyseniz ve bu maili alıyorsanız ssn inizle uyuşmadığınızdan dolayı almışsınızdır. Bilgileri girmemi aksi takdirde kısıtlama olacağını yazmışlar. Ne yapmamı önerirsiniz.

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Yeni bir hesap açmanızı ya da Amerika da şirket kurmanızı tavsiye ediyorum.Hesap limitini geçtiğiniz için böyle bir uyarı aldınız.Aylık 1000 doların altında olunca kısıtlama olmuyor.Ancak tranfer rakamı artınca sizden ekstra bilgiler istiyorlar.

   49. Seda dedi ki:

    Merhaba,
    Yazınızı çok beğendim. Detaylı ve açıklayıcı.
    Benim sorum şöyle; Paypal hizmeti veren bir kuruluş ile çalışıyorum. Ortalama %25 paypal kesintisi(%5) dahil komisyon alıyorlar. Ve bu bence çok fazla. Türkiye’de şahıs şirketim var. Amerika’da şirket açtım diyelim. Ülkeler arası ticaret kanununa göre, uluslararası ticarette iki ülkede şirketi olanlar sadece birinde vergi öder. Türkiye ‘de vergi ödüyorum zaten. Sadece paypal için Amerika da şirket kurulumu yapsam vergi muafiyeti nasıl olur? Ve açtığım şirkete bağlı paypal hesabına Türkiye IP si ile giriş yapabilir miyim? VPN’siz olmaz derseniz, VPN kullanmakta çözüm değil. onuda keşfettiklerinde hesabı kısıtlıyorlar. Kafamda deli sorular. Yani ticaret yapmak için girdiğimiz şekilleri gördükçe imdat diye bağırmak istiyorum 🙈

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     Seda Hanım sonuna kadar haklısınız malesef.Amerika da şirket kurma başlıklı bir yazı oluşturdum.Sorularınız için detaylı cevabı yazıda bulabilirsiniz.VPN mutlaka kullanmanız gerekiyor.Ancak Amerika da şirketiniz olup business hesap kullandığınız sürece kimse hesabınızı kısıtlayamaz.Olur da böyle bir sorunla karşılaşırsanız Paypal ile iletişime geçip hesabınıız açtırabilirsiniz.

     1. Seda dedi ki:

      Cevap için teşekkür ederim 😊 bilgilendirici bir sayfa yapmışsınız. Devamının gelmesi dileğiyle, iyi çalışmalar

    2. Recai dedi ki:

     hizmet aldığınız kuruluşu paylaşır mısınız

   50. Selim dedi ki:

    Merhaba,
    Yazıda ve okuduğum diğer kaynaklarda Paypaldan ödemeleri Payoneer hesabı ile alabileceğimiz belirtiliyor ama Ali bey Paypal ın Payoneer i kabul etmediğini ve hesabı bloke edeceğini söylüyor. Bu noktada çok kararsız kaldım. Paypal’a kayıt olmak ve ödeme almak için bir amerikan banka hesabı gerekiyor ve bu Payoneer aracılığıyla güvenli şekilde yapılabiliyor diye biliyordum, değilse nasıl yapacağız? Ali beyin bahsettiği sadece business account için mi geçerli ya da Paypal’ın Payoneer hesaplarını kabul etmemesi ve bu sebepten hesapları kısıtlaması yeni bir gelişme mi? Yani ben Paypal hesabımı limitli hesap olarak açıp limitler (anladığım kadarıyla yıllık 2000 usd) dahilinde, yazıda bahsedildiği gibi sanal telefon ve sanal adres bilgileri ile açarak ve sürekli ücretli statik amerikan IP’li bir VPN ile kullansam bile Paypal hesabım Payoneer hesabından dolayı kısıtlanır mı ilerde?

    1. vizyonpara.com dedi ki:

     İşlerimin yoğunluğundan dolayı tüm yorumlara geç cevap verdim.Ben Paypal hesabımı Payoonere bağladım.Herhangi bir sorunda yaşamadım.Hala aktif bir şekilde kullanıyorum.Yüksek limitli transferlerde sorun yaşayabilirsiniz belki.

     1. Ali dedi ki:

      aktif bir şekilde satın alma için mi kullanıyorsunuz yoksa aktif bir şekilde fiziksel bir ürün satışı için mi kullanıyorsunuz? belirtirseniz sevinirim.

    2. Ali dedi ki:

     Hocam deneyin. Ben denedim gördüm. Yazıdaki gerçek adres bilgisi kısmını usa2me sitesinden alınan bölümü atlayın. gerek yok. Ben static vpn ile kullandım.

    3. Merve dedi ki:

     Merhaba Karadağ’da evimiz var fakat ikametgahımız istanbulda , elektrik faturaları falan yine eşimin üstüne . Karadağda banka hesap açıp paypal kullabiliyor muyuz?

   51. murat dedi ki:

    Merhabalar, Ebaydan yurt dışına ürün satmaya çalışıyorum. Polanya’da yaşayan kuzenim kendi adına paypal hesabı açtı. Ben bu hesabı ebay üzerinde kullanabilir miyim? Hesaba yatan paraları daha sonra bana başka yollarla gönderecek. Birde ben bu paypal hesabına Türkiye’den geriş yapsam sıkıntı çıkar mı? Cevaplarsanız çok sevinirim. İyi günler dilerim.

    1. Ali dedi ki:

     Kullanırsınız. Türkiye’den giriş yapılırsa sıkıntı olur ama kuzeniniz bu sıkıntıyı gerçek belgelerle halledebilir.

   52. Fatoş Özdemir dedi ki:

    Merhaba,Etsy üzerinden yakın zamanda satışa başlayacagım,güvenilir oldugu için Paypall kullanıcam sorum şu ki
    ***Kanada da yaşayan kardesim var , ben Türkiye den Etsy üzerinden satış yaparak paypall kardeşim adına hesap açtırmak istiyorum
    ***kardesim orada sirket mi açmalı yada sahıs hesabı yeter li olur mu ?
    ***Tam olarak sistem nasıl işler? Maliyeti ne olur? benim yapacağım satışların ödemeleri onun açtırdıgı hesaba aynı gün gecer mi?Komisyon alır mı paypall?

    Bu konuda ayrıntılı olarak beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

    Dediğiniz gibi en güveniliri yurtdısında şirket kurmak ve hesap açmak ama
    maliyet açısından
    Kardesim adına kanadadan hesap açtırıp Etsy satıcagım ürünleri türkiyeden göndermek mi ?Yoksa kendi adıma sirket kurup yurtdısında paypall almak mı?

    Görüşleriniz bizim için önemli
    Teşekkürler

   53. Hasan dedi ki:

    Hocam merhaba çok güzel makale hazırlamışsın öncelikle bunu belirtmek isterim. Eline sağlık. Ben hala daha tam onaylı bir paypal hesabı oluşturamadım hala uğraşıyorum. tollfreeforwarding sitesi üzerinden sms desteği vermiyorlarmış. Bu neden ile paypal text code doğrulaması yapamıyorsunuz bilginiz olsun. Bana sms desteğide sunabilen başka bir USA telefonu bulabileceğim bir site adresi verebilirmisiniz?
    Teşekkürler.

   54. Gökhan dedi ki:

    İyi günler. Daha önce etsy de satış hacmi yüksek bi dükkanım vardı. Malesef paypal dan sonra kızdım ve kapattım. Şimdi yeni bir hesap açacağım. Bunun içinde amerikada şirket kuracağım. Sormak istediğim amerikada şirket kurduktan sonra paypal hesabını nasıl açacağım.ne gibi bir yol izleyeceğim. Şimdiden teşekkürler.

   55. Emrah dedi ki:

    Merhabalar Ben Sadece Satın Alımlar için Bir Paypal Hesabı Arıyorum Aylık 200 Dolar gibi Bir Satın Alma İşlemi yapmam gerekiyor. Bana bu konuda yardımcı olurmusunuz. dediğiniz her işlemi yaptım ama iş ödeme sayfasına gelince ödeme yapamıyorum. parasını nakite çevirmek isteyenler bana ulaşsın. nakit parasını vereyim istedigim siteden bana lisans satın alsın.

   56. Suleyman dedi ki:

    Çok güzel ve kapsamlı bir yazı elinize,emeğinize sağlık.Bir de Payooner kart ile onaylanmadığını söyleyenler oldu.Boşuna para verip kartı beklemektense ön ödemeli kar çıkartmak daha mantıklı.

   57. Muhammet Aktan dedi ki:

    Kolay gelsin yurt dışında bi tanıdığım benim için PayPal kart getirecek yurt dışından ve eBay da kullanacağız sizce yurt dışında arkadasım neler yapması lazım hesabın sağlam olmasın için teşekkürler

   58. Akif dedi ki:

    Uzun uzun anlatımlarınız için teşekkür ederim.
    Toparlayarak net cevaplar almak adına sormak istiyorum:
    Ebay gibi sitelerde düşük miktarlarda alış-satış yapmak istiyorum.
    Oğlum Hollanda’da oturma iznine sahip ve orada çalışıyor.
    Orada benim kullanınım için benim eposta hesabımla yeni bir paypal hesabı açabilirmi? Bu hesaba kendi bankasını tanımlayacak, ancak posta gönderi ve alımları için Türkiye adresini değiştirip kullanabilirmiyiz?
    Benim posta hesabıma paypal dan gelen postaları Türkiye’de okumamın bir engeli olurmu? Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

   59. Ziya dedi ki:

    Merhaba. Verdiğiniz bilgiler icin teşekkür ederiz. Bir şey sormak istiyorum tanıdık vasıtası ile Fransa’da arkadaş yardımı ile hesap açtırması düşünüyorum. Hesap icin daha çok ücret alımı yapacağım yurt dişi kargo gönderisi sağlıyorum. PayPal gerekli şirket yurt dişi şirket kurmak icin alt yapıya henüz sahil değilim. Şimdi arkadasım benim adıma kendi adres telefon bilgilerini kullanıp. Bende hesabımı payooner sayesinde sorunsuz şekilde doğrulmaya yapabilirmiyim. Dikkat etmem ve yerine getirme gereken başka birsey varmıdir. Şimdiden çok teşekkür ederim

   60. han dedi ki:

    iyi günler ben shopfiy icin paypal acmam gerek dogrulanmış paypal hesabından bahsetmşiniz nasıl yapabılırım guvenılırmı bana yardımcı olsun lütfen

   61. IBRAHİM KIROĞLU dedi ki:

    Merhaba. 40gunde kapanan 2paypal hesabı ve blokeli kalan 10000€param 180 gün beklemem gerekiyor çok sinir bozucu .girişimci ruhum kayboldu hayata küstüm resmen. (Plan 2 )
    Almayada yaşayan paypal hesabı olan (tamamen doğrulanmış eski paypal) komşunun oğlu %5 gelen paradan komisyon teklifi ! Ben sadece ebay ilânlarıma onun adresini verip satışlara devam edeceğim. Her ay hesap göreceğiz ve bana parayı western union ile gönderecek. Ben paypalı kesinlikle Tr kullanmayacağım o Almanyadan parayı bana havale edecek! Aylık ortalama ciro 6/7bin€. Bu sistemde bir sorun olurmu cevap için şimdiden teşekkürler.

    1. hepsi burada dedi ki:

     vaybe 7000 euro aylık

   62. İrem dedi ki:

    Merhaba öncelikle her şeyi bu kadar detaylı açıkladığınız için teşekkür ederim! Ben bir Barter hesabı açmak istiyorum ama hesabımı doğrulamak için pasaport, ehliyet veya kimlik kartımı baya detaylı bir şekilde resimlemek istiyor. Bu konuda güvenlik açısından emin olamadım, internette de araştırdım ama bu konuyla ilgili bir şey bulamadım. Kimliğimi uygulamaya taratmam güvenli midir?

   63. sema dedi ki:

    burdaki yazanlar ile aynı durumları yaşayarak,yeni gelişmeler hakkında yorumlarınızı bekliyoruz herkezin emegine sağlık

   64. hurol dedi ki:

    merhaba,
    telefon ve mesaj kısmını nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz?

   65. Melih dedi ki:

    Şuan benden id dokümanları istiyor. bu hesabımın incelemeye alındığını mı gösterir? ne yapmam gerek. belli bir süre içinde yüklenmezse hesabın kapatıldığını okudum! ne yapmalıyım?

    1. erim dedi ki:

     amerikan vatandaşı olun 🙂 şaka bir yana yapılacak bir şey pek yok o kısma geçtiyseniz

   66. Hakan Demir dedi ki:

    Adres doğrulama konusunu net olarak anlatabilir misiniz acaba? Usa2me den aldığımız adresi nasıl dogruluyoruz paypal üzerinden? Oraya adimiza bir fatura gondermemiz gerekmiyor mu? Bunu nasıl yapcaz?

   67. Mehmet dedi ki:

    merhabalar,
    Hindistan, Endonezya, Arabistan, ürdün gibi ülkelerden hesap açmayı deniyen var mı?

   68. enes dedi ki:

    merhaba,
    Hesap açmada sorun yok vpn ile açılıyor, telefon doğrulaması da tamam. Hollanda üzerinden açtık. ama payoner hesabını ekledim hemen kısıtladı kimlik istedi. buna çözüm bulamadım. ,bilen varsa yardımcı olsun.
    teşekkürler.

   69. Safak Sari dedi ki:

    Merhabalar,
    Öncelikle bilgilendirmeleriniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Ben etsy’de satış yapıyorum ve doğal olarak paypal mağduruyum. Ticaret hacmim çok yüksek değil o yüzden ilk etapta riske girerek 2. seçenekte vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda paypal hesabı açacağım. 3 sorum olacak.
    1) Payoneer’e üye olurken Amerika’da satın aldığım sanal adresle mi üye olmalıyım? Yorumlardan okuduğum kadarıyla payoneer’de paypal’a şüpheli işlem bildirimlerinde bulunuyor. Yani bu kişi bana bu adresle register oldu şeklinde bir bildirimde bulunur mu ?
    2) Payoneer hesabına Türkiye’de kullandığım banka bilgilerini tanımlamamda bir sakınca var mı? Amerika veya başka bir ülkede banka hesabım yok.
    3) Payooner’den kart talebinizi kiraladığınız sanal ofise göndertebilirsiniz yazmışsınız. Kartı Türkiye’de ki kendi adresime göndertsem veya hiç fiziki kart kullanmadan para transferlerini online yapsam bir dezavantajı olur mu?
    Şimdiden çok teşekkür ediyorum. İyi günler diliyorum.

   70. Necdet Demir dedi ki:

    Şimdiye kadar Paypal sorunu ile ilgili okuduğum en etkili yazı buydu.
    Elinize sağlık

   71. Alper dedi ki:

    Merhaba. Payoneer üzerinden Amerika’da yaşayan arkadaşımın adresi ve telefonunu kullanarak hesap açtım. SSN için de verdiğiniz uydurma ssn sitesini kullandım. Şimdi Payoneer onay için SSN kartımın fotoğrafını istiyor. Bunu nasıl aşabiliriz?

   72. Yasin dedi ki:

    Allah razı olsun hocam… Deneyelim bakalım olursa ne ala

   73. Bir dost dedi ki:

    Paypal mı? payoneer mi?

   74. yucel dedi ki:

    Yanlış bilgilendirme!
    VPN ile PayPal kullanılamaz! Kapanır! PayPal guvenlik sistemi VPN algılıyor!
    !!! Kapanır! !!!!!

   75. yucel dedi ki:

    Hesapları kısıtlananlar!!
    VPN kullandığınız için kısıtlandı!!
    2 çözüm var:
    1. Orta guvenilir :
    Çözüm VPS dir! Virtual Private server – sanal uzak bilgisayar Static IP li —
    Bu bilgisayar sizin IP nizi perdeler ve PayPal ın güvenlik sistemi için tehlike arzetmez.
    Alacağınız bu serverları PayPa lın kabul ettiği her hangi bir ülkede olabilir. Serverların nerede olduguna almadna bakarsınız seçersiniz..

    Neden orta güvenlikli: PayPal Remote bilgisayar ın arkasındaki IP yi de görebiliyor.
    VPN e göre daha az refleks gösteriyor buna karşı. Baya kullanana var. ama yine de 6 ay lık blokaj yiyebilirsiniz.

   76. yucel dedi ki:

    2. çöüzüm : Yüksek güvenilirlikli

    Avrupadan yahut amerikadan bir gsm hattı bulun ve o kartı turkiye de roaming yaparak kullanın. yani paypala gireceğiniz vakit, o gsm kart üzerinden bağlanın. IP niz, gsm operatörünün IP si, yani Turkiye cıkmayacaktır.

   77. yucel dedi ki:

    adress doğrulama :
    PayPal her ülke için adress doğrulama istemez. istemeyen ülkeyi bulun onda açın.

   78. umut dedi ki:

    Gürcistan’da Tiflis’de ben de şirket açıp yaptım 4 aydır, normal giriş yaptığım halde bir sorun olmadı. Türkiye Gürcistan çok yakın olduğu için mi acaba sorun olmuyor bilmiyorum, Gürcistan’da şirket açan arkadaşlar Türkiye’den bağlandığınızda kısıtlanan oldu mu hiç ?

   79. Yasim dedi ki:

    Ayrıca kimlik ve kredi kart doğrulaması istiyor sanal kart kullandik bakalim napicaz

   80. Deniz dedi ki:

    Merhaba,
    El işi ürünler üretiyorum.Ben örgü ve yastık ürünler, oğlum doğal taşlarla takılar kişiye özel yapıyor.Oğlum ve ben çifte vatandaşız hem Türk hem Alman.Oğlum Almanya da öğrenci olarak ikamet ediyor.İlk sorum Paypall’u oğlum Almanya’da açabilir
    ve ben Türkiye’de üretip burdan gönderip satış yapabilirim değil mi?
    Oğlumda bazı ürünleri Almanya’ dan gönderecek nasıl yönetmeliyiz.?
    Ben her geliş gidişinde malı Almanya’ya gönderip Shop country Almanya mı göstermem mantıklı yada iki ayrı isimde iki ayrı ülkede iki ayrı dükkan açıp Paypall’u bu iki dükkana bağlamak mı öneriniz nedir?

    Yardımlarınız için teşekkürler

   81. ergr dedi ki:

    merhaba,bu makeleden sonra aspkinde bir kullanıcıdan hesap aldım
    bana gönderdiği klavuzda banka hesabının bağlı olmadığını anlıyorum.isim ve soy isim farklı olan bu hesap için benim ekstra ne yapmam gerekiyor?
    aklıma takılanlar:
    -isim soy isim farklı bir kişiye ait.banka hesabını nasıl tanımlayacağım?
    -banka hesabını tanımlamam şart mı? paypalıma satıştan gelen parayla ebayde gift kart alıp çevirmem mümkün mü?
    -aspkinde kullanıcılar başlangıç için $90 alıyor.oldukça yüksek bir rakam.ama non-us kullanıcılara banka hesabı kullanamazsınız diye hiçbir uyarı geçilmemiş.tüm para boşa gitmiş hissediyorum.

   82. Derya dedi ki:

    Merhaba
    2. Yöntem önerilerinizi yapmaktayım. Supervccs kart alımında takıldım. Burada vallet ve debitsekmesi göremiyorum. Direk kartı seçip sizi fatura bilgilerine yönlendiriyor. Bir de fatura bilgilerini doldururken ülke seçimini türkiye mi usa mı diyeceğiz. Teşekkürler

   83. Evren dedi ki:

    Hocam selamlar,

    Onaylanmis hesap adimlarini uyguladim fakat hesabim limitlendi. Refund disinda herseye kisit gelmis. banka hesabi ve kart ekleyemeden olustu bu durum. Telefon, adres ve ssn girili. Ne yapmak lazim?

    tesekkurler,

   84. Ebiy dedi ki:

    Arkadaslari, ben yurtdisinda yasiyorum ve10 yildirir hayatim Paypal & eBay la geciyor …
    Sizlere Paypal acabilir tel karti Alabilir ve Adres kiralayabiliriimmm ,Fakat tr den ip kisminiii anlamio diilim tr ip ile kullanmaaa riskinii kabul ediyorsanizz sizlere ebay ve Paypal hakkindaaa her sekilde yardimci olurum ( Tabiki biraz arap saci oldugu icin 1 hesabi acmamm Tüm aktivileri yapmam 3 gün sürer )

    Halkimizin önünün kapanmis olmasinaaa tepkiiliyim
    Veee pes etmicezzzz ✌️

    1. Fatih dedi ki:

     bu konuda avrupada yaşayan birisinden nasıl faydalanabiliriz ? bizim için neler yapabilirler? tüm hesapları işlemleri kendi adlarına yapıp bizim kullanımımıza mı bırakıcaklar yoksa herşeyiyle bizim adımıza bir sistem kurabilirler mi? Bilgi sahibiyseniz cevabınızı bekliyorum… pes etmemek adına 🙂

   85. Fatih dedi ki:

    Merhaba, avrupada yaşayan ahbabımızın hesabı üzerinden paypal entegre edilse ve satışlarımızın ödemeleri bu hesapta birikse(yapılan satışların ödemeleri paypal hesabında birikip talimatımızla mı banka hesabına aktarılıyor yoksa doğrudan paypal ödemesi üzerinden banka hesabına geçiyor mu?) bu ödeneklerimizi tr bankasına nasıl gönderim yaparız? yani bu tr ye çekim işlemleri için de yine paypaldan gizlenmek için vpn değiştiricilere ihtiyaç olur mu?

   86. Fatih dedi ki:

    bu konuda avrupada yaşayan birisinden nasıl faydalanabiliriz ? bizim için neler yapabilirler? tüm hesapları işlemleri kendi adlarına yapıp bizim kullanımımıza mı bırakıcaklar yoksa herşeyiyle bizim adımıza bir sistem kurabilirler mi? Bilgi sahibiyseniz cevabınızı bekliyorum… pes etmemek adına 🙂

    1. Halil dedi ki:

     Hocam usa2me den posta adresi aldım e- mail olarak da ameri üzerindenmi e-mail adresi almam lazım yoksa VPN ile Türkiye’de ki mailler yeterli olur mu?

   87. cem dedi ki:

    Merhabalar..Öncelikle elinize kolunuza sağlık bi emek verip insanları bilgilendirmişsiniz
    ben amerikada şirket açtım fakat türk bankası kredi kartını tanıtmıştım business paypala ve yetmemiş gibi bir de ilk ay vpn ücretini ödedikten sonra daha sonraki aylarda ödeme yapmayı unutmuşum o şekilde giriş yapmışım 🙁 payoneeri paypala bağlarken doğrulama bilgisi istendi..benim ITIN numaram da yok ayrıca..anlamadığım konu ITIN alıp bu hesabı doğrulayabilir miyim türk kredi kartını tanıtmışsam bile?yoksa ayrı bir business hesabı mı açmam gerekecek?

    teşekkür ederim

   88. Yakup dedi ki:

    merhaba
    benim bir kanada paypalım var ve bunun içinde usd var. banka veya kredi kartı ekli değil. bu parayı türkiyeye nasıl getirebilirim acaba

   89. Özge dedi ki:

    Merhaba,
    Ben her şeyi eksiksiz yaptığım ve onayladığım halde açtıktan iki gün sonra adres bile onayı istemeden kimlik onayı talep etti. Ben de denemiş olmak için pasaport numaramı girdim ve bana hesabınızın kısıtlanması kalktı kullanmaya devam edebilirsiniz diye mail geldi. Kimliğim de onaylanmış anladığım kadarıyla. Amerika’da açtım vpn kullanarak. Sizce şu an olay çözülmüş müdür yoksa gelecek günlerde sürpriz yapabilirler mi?

   90. Gerçekleri Söyleyen Birisi dedi ki:

    En iyi paypal kullanma yöntemi Türkiye’yi terk etmektir. Gerekli şartlar olsa bir dakika durmam. Güzelim ülkemi ne hale getirdiler. Aliexpress’den ürün almak istiyorsun. 1 TL’lik ürüne 8-9 TL vergi ödüyorsun. Amerika’daki adam 800 Dolara kadar vergi ödemiyor. E-İthalat’ın önünü kapatmışlar. E-İhracat desen, yurtdışına ürün satmak istiyenlerin önüne paypal engelini koymuşlar. Türkiye Devleti’nin dünyaca kabul gören Google pay, stripe, Apple pay gibi ödeme sistemlerini ülkesine getirmeye çalışması gerekirken ülkesinde olanları da ülkeden çıkarıyor. Alibaba e-ticaret grup senelik 56 Milyar dolar kazanç sağlarken , biz rusyaya domates gönderelim. ( Domatesi de beğenmeyip geri yolluyorlar zaten onu da biz yiyoruz.) ekonomimizin kötü olduğu bu dönemlerde Dışa kapalı bir ülke olduk. Diyecek çok söz var ama neyse…

   91. serdar dedi ki:

    merhaba payooner banka hesabımı ekledim fakat paypal o hesaba 2 adet küçük mebla göndermiş onların tutarlarını girdikten sonra onaylama yapacak? onları nasıl göreceğiz?

   92. Ferda dedi ki:

    merhaba bu yaziniz cok faydali. cok tesekkur ederim. yil 2020. siz bu yaziyi 2018 de yazmissiniz. bu yontem ile hala hesap acabilir miyiz? yoksa degisen bir seyler mi var? cevap yazarsaniz cok sevinirim.

   93. Recep Sezer dedi ki:

    Selamün Aleyküm ben Transferwise da GBP hesabı açtım ve PayPalım da İngiltere ama ben USA da satış yapmak istiyorum yani işim dolarla Transferwise da dolar hesabım açık değil bakiye açıyorum ama olmuyor para da gönderdim bana yine de sort kod ve hesap numarası vermedi.Yardımcı olursanız sevinirim Sadece GBP türünden para alabilirsiniz diyor Transferwise bana yoksa para gönderen kişiye geri iade edilecekmiş.

   94. İkra dedi ki:

    Merhaba paypal in kendi kartını aldığımızda kart Türkiye de çalışacak mı? ya da burda herhangi bir markadan para çekebilecek miyiz?

   95. Tolga dedi ki:

    Amerika’da online şirket kurunca PayPal hesap doğrulamak için isme kayıtlı fatura vb isterse onu nasıl halledebiliriz?

    1. Erhan dedi ki:

     Şirket kurulumu sonrası muhasebeciniz olacağı için, onlar size yardımcı olacaktır bu konuda. Ayrıca yazışma adresinizde mevcut. Şirket adresi olarak göstermiş olduğunuz adrese, doğrulama evrakı talep edebilirsiniz.

   96. murat dedi ki:

    çok teşekkürler aşırı emek harcanmış detaylı bir paylasım. saolasın

   97. Hüseyin dedi ki:

    Pay pal Hesap Açma Yöntemi 2021 | Yurt dışı Hesap Açma Adımları ile ilgili yazınızı ilgi ile okudum elinize sağlık açıklayıcı bilgiler sunmuşsunuz teşekkürler. Oğlum yurtdışı bağlantılı küçük çaplı çizim yapmayı düşünüyor onun için paypal almak gerktiğini söyledi Almanya da çalışan bir akrabam kanalı ile Paypal almayı düşünüyorum fakat onun da paypalı var kendi paypalının belki iptal edilebilir düşüncesiyle tereddütde kaldı. bu konuda bir kaç sorum hakkında bilgi verebilirseniz memnun olurum.
    -Başka bir banka hesabı ve yeni bir telefon hattı ile ikinci bir pay pal alma hakkı olabilir mi.
    -İki farklı paypal arasında banka hesabı kullanılmadan para transferi yapılabilir mi.
    -İkinci bir paypal açılma olasılığı olduğunda Türkiyeden paypal a giriş yapabilmek için ( internet ortamında Türkiyeden giriş yapıldığı tespit edildiğinde paypal ın iptal edildiği bilgileri dolaştığı ) yazınızda belirttiğiniz VPN veya başka bir sistemle giriş yapılması gerekir mi.
    Oğlum paypalı herhangi bir alış yapmak için değil yurtdışı yapacağı çizim siteleri paypal hesabı istediğinden kullanacak.
    Bu konuda bana yardımcı olursanız memnun olurum. İyi günler dileğiyle Teşekkür ederim.