Paypal Hesap Açma Yöntemi 2022 | Yurtdışı Hesap Açma Adımları

Paypal, Türkiye de hem alıcılar hem de satıcılar için tam bir kabus. Paypal Türkiye’ye hizmet vermediği için işini kapatmak zorunda kalan esnaflar dahi oldu. Yurtdışında ki insanların %80’i ödeme yöntemi olarak Paypal kullanıyor. Başka ödeme yöntemi sunduğunuz zaman güvenilir olmadığı için kabul etmiyorlar. Ya da Ebay sitesinden alışveriş yapmak istiyorsanız Paypal hesabınız olmak zorunda. Bunun gibi yüzlerce örnek var. Paypal hesap açma yöntemi için 72 saat harcadım. Toplamda 600’e yakın yabancı kaynak inceledim ve üye olmadığım ödeme kartı sistemi kalmadı. Bu araştırmanın sonucunda 4 adet Paypal hesap açma yöntemi keşfettim.

Paypal Hesap Açma
Paypal Hesap Açma

Bu yöntemler sizin ihtiyacınıza göre değişiyor. Yani sadece alışveriş yapacaksanız, en basit olan olan yöntemi kullanabilirsiniz. Eğer Paypal’ı satış yaparken kullanacaksanız tam doğrulanmış hesap kullanmanız gerekiyor.Aşağıda yazdığım bütün yöntemleri detaylı bir şekilde okumanız gerekiyor. Paypal hesap açma konusunda, yurtdışında akrabalarınızdan rica edin diye öneride bulunan yazılara denk gelmişsinizdir. Bu yazı özellikle yurtdışında akrabası olmayan veya yardım almak istemeyenler için oluşturulmuştur.

Okuyunuz: Etsy’de Satış Yapmak ve Dükkan Açmak

Paypal Hesap Açma Yöntemleri

VPN ile Paypal hesap açma konusunda sıkıntı yaşayan yok. Ancak hesap belli bir süre sonra ya kapanıyor ya da doğrulama isteniyor. Çok fazla karıştırılan yanlış bir bilgiden bahsedeyim size. Paypal ile açılan hesaplarda işlem limitleri var. Doğrulanmamış bir hesabın işlem limiti maksimum 100 Euro. Bu paranın üzerinde işlem hacmine sahipseniz hesabınızı doğrulamanız gerekiyor.AVS(Adress Vertification), VCC(Vertification Credit Card), Adres onayı, telefon onayı, banka hesap onayı, SSN onayı gibi çeşitli doğrulama yöntemleri var.Bir de hesap eskiyse Paypal ile işlem yapma limitiniz 25 bin Euro’ya kadar çıkabiliyor.Şimdi en basit hesaptan, en donanımlı hesaba kadar Yurtdışı paypal hesap açma yöntemlerinden size bahsedeyim.

 

1.Paypal Doğrulanmamış Hesap Açma

Vpn yani ip adresi değiştirici program sahibi olmasanız bile Paypal üzerinden hesap açabilirsiniz.Bunun için Paypal’ın Amerikan vatandaşları için sunmuş olduğu Link uzantısından giriş yapmanız gerekiyor.

 

### Paypal adresine girin ve sizden istenen bilgileri doldurun.Bu adreste paypal Türkiye’ye kapılarını kapattı gibi bir ekran çıkmayacak karşınıza.Kayıt ol seçeneğine tıklayın ve üyelik adımlarını gerçekleştirin.

 

### Kendi isim soy isim bilgileriniz ile üye olabilirsiniz.Ancak lokasyon bilgisi olarak Amerika üzerinde bir adres belirlemeniz gerekiyor.Bunun için bestrandom sitesinden istediğiniz şehirde hem adres hem de mobil telefon numarası bulabilirsiniz.Bunlar tamamen tesadüfi oluşturulmuş adres ve numaralar.

 

### İstenen bilgiler ile kayıt yaptığınızda Paypal hesabınız açılmış oluyor.Sizden ilk aşamada telefon veya adres onayı istemeyecekler.Şimdi sıra geldi para yükleme işlemine.

 

### Transferwise, Entropay gibi size banka hesap kartı veren siteleri duymuşsunuzdur.Zaten hemen her sitede bu iki site ile para yükleyebileceğiniz yazıyor.Tabi bu iki web sitesi de Türkiye de faaliyet göstermiyor.Yani Türk vatandaşları bu sitelerde hesap açamaz.Paypal da gerekmedi ama bu siteler VPN kullanmanız şart.Evet bu siteler ile Paypal hesabınıza para gönderebilir veya çekebilirsiniz.Ancak ben farklı iki yöntem ile bu işlemi gerçekleştirdim.Payoneer ve Barter.

 

Payoneer ile Paypal Hesap Doğrulama

Payoneer ile kendi adınıza hesap açabilirsiniz.Payoner’e üye olduğunuzda hesabınız 3 gün incelendikten sonra onay alır.Onay işleminden sonra Dolar, Euro ve Sterlin olmak üzere 3 adet banka hesabına sahip olursunuz.Bu hesaplardan birisini Paypal banka hesabı doğrulaması olarak kullanın.Paypal hesabı doğrulamak için 1 euro veya 1 Dolar gönderim ve çekim işlemi yapar.Bu işlem bir kaç gün sürebilir.

 

Önemli Not 1: Paypal hesabınıza Payoneer veya başka bir ödeme yöntemini bağlayabilirsiniz.Ancak size verilen kart numarasına ya da banka hesap numarasına para yüklemek için kullanabileceğiniz en ucuz yöntem Transferwise  Transferwise platformudur.Bu sayede paranızı TL’ye çevirmek için yüksek komisyonlar ödememiş olursunuz.Mutlaka üye olup adınıza hesap tanımlamasında bulunmanızı tavsiye ederim.Ücretsiz bir platformdur.

 

Önemli Not 2: Transferwise platformuna alternatif olarak Transfergo platformunu da kullanabilirsiniz.Yönlendirme linki ile üye olduğunuzda 10 Euro hesabınıza yüklenir.Bu sayede  yapacağınız ilk transfer için ücret ödemezsiniz.

 

Daha detaylı bilgi için Yurtdışı para gönderme yöntemleri başlıklı yazıda yer alan 11 yöntemi inceleyebilirsiniz.

 

Barter ile Paypal Hesap Doğrulama

Barter şuan beta testinde olduğu için ücretsiz olan bir ödeme programı.Barter ile kolaylıkla ön ödemeli sanal kart oluşturabilirsiniz.Bunun için en az 1 dolar veya 1 Euro’ya ihtiyacanız var.Skrill ve Entropay de onay için daha yüksek rakamlar ödemek zorundasınız.Hatta 50 dolar yükleyip çekemeyen bile var.Ama Barter da 1 dolar yüklemeniz yeterli.Barter ile deneyip Paypal banka hesap onayı aldım.Bunun için sadece 1 dolar ödedim.

Not: Yukarıda ki işlemleri yaparak paypal ile küçük miktarlarda ödemeler alabilirsiniz.Ancak hesabınız yine bir takım kısıtlamalar ile karşılaşacaktır.Eğer satıcı iseniz ya da büyük miktarlarda para gönderme ve alım yapıyorsanız, aşağıdaki Paypal hesap açma yöntemlerini deneyin.

 

2.Doğrulanmış Paypal Hesap Açma Yöntemi

Yukarıdaki paypal hesap açma yöntemi düşük limtli işlem yapan hesaplar için geçerli.Şimdi size asıl ihtiyacınız olan hesabı nasıl açabileceğinizi resimli olarak anlatacağım.Doğrulanmış Paypal hesabı açabilmek için biraz ücret ödemeniz gerekiyor.Ancak emin olun garantili yöntemlerden birisi.Ben hesabımı bu şekilde açtım.4 aydır hiç bir sorun yaşamadan kullanıyorum.

 

Öncelikle bu işlemleri yaparken kesinlikle bir ”VPN” servisi kullanın.Size en uygun fiyata sabit Amerikan ip adresi alabileceğiniz bir VPN firmasını yazı sonunda tavsiye edicem.Üstelik aylık 2.99 dolar sadece.Yazı sonunda bulabilirsiniz.

 

1. Adım: Paypal.com/us adresine giriş yapın.Sırasıyla sign up>personel account sekmelerine tıklayın.Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.İstenilen bilgileri doldurun ve bekleyin.

 

Yukarıda gerçek ve size ait olan bilgileri doldurun.Paypal Hesap Açma 1. Adım
Yukarıda gerçek ve size ait olan bilgileri doldurun.Paypal Hesap Açma 1. Adım

2.Adım: Yukarıdaki bilgileri doldurduktan sonra karşınıza adres ve telefon bilgilerinizi isteyen bir ekran gelecek.Buradaki ekranı rastgele doldurmuyoruz.İşi yasal kılıfına uydurmak için usa2me sitesinden kendimize 23 dolara tek seferlik bir posta adresi satın alıyoruz.Bu ücreti tek seferlik ödüyoruz.Eğer adımıza mektup gelirse 0,50 dolar karşılığında tarayıp gönderme işlemi yapıyorlar.Aynı şekilde büyük gönderileri de Türkiye’ye yönlendirme gibi hizmetleri var.Fiyatlar detaylı olarak yazıyor sitede.

 

### Adres hizmeti satın aldıktan sonra bir de Amerika üzerinden mesaj alabileceğiniz telefon hattı almalısınız.Bu telefon hattı tamamen size ait olacak.Ancak fiili bir hat değil.Amerika da bazı siteler  üzerinden aylık 4 dolar karşılığında bir hat alın.Ya da 9 dolar karşılığında 250 dakika arama hakkınızın olduğu bir hat da alabilirsiniz.Bu telefon numarası ile onay işleminizi yaptıktan sonra üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

 

3.Adım: Tamamen kendinize ait adres ve telefon numarasını aşağıdaki ekrana girin ve onaylayın.

Not: Ben daha önce bu işlemleri yaptığım için, tekrar fake adres girişi yaptım.Bilgiler doğru değil.
Not: Ben daha önce bu işlemleri yaptığım için, tekrar fake adres girişi yaptım.Bilgiler doğru değil.

4.Adım: Yukarıdaki ekranda kendinize ait bilgileri girip onay verdiyseniz, karşınıza telefon numaranızı onaylamak ister misiniz? başlıklı bir ekran çıkacak.Aldığınız numara ile hesabınızı onaylayın.Numara doğrulama işleminden ilk adımda sıyrılmış olursunuz.Yok daha sonra yapacağım diyorsanız ”not now” seçeneği ile daha sonra da doğrulama yapabilirsiniz.

Paypal Hesap Açma Mobil Doğrulama Adımı
Paypal Hesap Açma Mobil Doğrulama Adımı

5. Adım: Mail adresinizden hesabınızı onaylayın.Şimdi tam doğrulanmamış bir Paypal hesabına sahip olduk.

Paypal4 adım
E-mail üzerinden hesabınızı doğrulayın.

6. Adım : Şimdi adres doğrulaması ve Telefon doğrulaması yaptığınızı varsayıyorum.Adres doğrulaması için posta isteyebilirsiniz.Sonuçta resmi bir adresiniz var.Sıra geldi banka hesabı doğrulamasına.Payoneer sitesine girin ve üyelik alın.Payoneer’e üye olduğunuzda, receive>global payment service sekmelerine sırasıyla tıklayın.Karşınıza aşağıdaki gibi ekran gelecek.

Payoneer hesabınızın onaylanması 3 günü bulabilir.Ancak genelde 24 saati geçmiyor.
Payoneer hesabınızın onaylanması 3 günü bulabilir.Ancak genelde 24 saati geçmiyor.

 

7.Adım: Paypal hesap açma işlemini tam doğrulamak için banka hesabı kısmına geçiş yapalım.Bunun için wallet>Link a card or bank>link a bank account seçeneklerine sırasıyla tıklayın.Karşınıza Routing ve Account number numaralarını isteyen bir ekran çıkacak.Payoneer hesabınıza girip yukarıdaki gibi kendi numaralarınızı girin.(Banka ekranları karşınıza çıktığında diğer bankalar seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.Bütün bunları yaptıktan sonra banka hesabınız onaylanmış olacak.

Paypal banka kartı ekleme
Hesap onayı sonrası sağ alt köşede First Century Bank onayını görebilirsiniz.Paypalın onay vermesi 1 hafta kadar sürebilir.

 

8. Adım: Sıra geldi ”SSN Onayı” kısmına.Bu sosyal sigortalar numarası anlamına geliyor.Bunun içinde ayalar>account>SSN sekmesine tıklayarak sosyal güvenlik numarası girmeniz gerekiyor.SSN numarasını rastgele olarak SSN-Verify sitesinden alabilirsiniz.Bu numaranın rastgele olması hiç bir şey ifade etmiyor.Hatta bu numara ile Amerika’da ki bazı bankalardan hesap dahi açabilirsiniz.Denetimi yok.Çünkü vergi sistemi beyannameye dayalı.

Paypal ssn numarası
Adres bilgileriniz hangi eyaletteyse, vergi numarasını da o eyaletten almaya özen gösterin.

 

9. Adım: Kredi Kartı veya Banka kartı doğrulaması için bir karta ihtiyacınız var.Bunun için Payoneer sitesinden maser card talep edebilirsiniz.Kart fiili olarak 2 hafta içerisinde adresinize ulaşıyor.10 dolar gibi bir kargo ücreti talep ediyorlar diye hatırlıyorum.Kullanıcı ana sayfasında bulunan ön ödemeli kart siparişi vermek istiyorum butonuna tıklamanız yeterli.Tabi bunun için hesabınızda minimum 30 dolar olması şart.

payoner mastercard siparişi
Not: Payoner kartınızı Amerika’da ki adresinize sipariş edebilirsiniz.Güvenli bir şekilde taratılarak size gönderileceğine emin olabilirsiniz.

 

### Barter ise sizin için daha ucuz yollu bir seçenek.GetBarter sitesine girip, üye olduktan sonra 1 dolar karşılığında ön ödemeli sanal karta sahip olabilirsiniz.Aslında tamamen ücretsiz.1 dolar şirket tarafından sanal kartınızın içine aktarılıyor.Üstelik Türk olmanız bir sorun teşkil etmiyor.Üye olun ve ana sayfanın sağ alt köşesinde bulunan ”create new card” seçeneğine tıklayın.

 

Barter hesap oluşturma
Hem dolar , hem de Euro cinsinden hesap kartı oluşturabilirsiniz.

 

Paypal Kart Nereden Alınır?

### Son seçenek ise Paypal ön ödemeli kart almak.Bu kart daha önce Migros’larda dahi satılıyordu.Şimdi sadece yurtdışı siteler üzerinden ulaşabilirsiniz.Supervcc sitesinde bu kartın fiyatı 10 dolar.Kart ile ilgili bilgiler size e-mail üzerinden gönderilir.Kartın içinde ise 2 dolar bakiye bulunur.Daha önce alışveriş yapmış olduğum güvenilir bir sitedir.

paypal card alma
Site üzerinde 7/24 canlı destek sohbet hattı bulunmaktadır.

 

10. Adım : Bu ön ödemeli kart seçeneklerinden herhangi birini belirleyip, wallet sekmesinden debit card olarak ekleme yapın.Şimdi Paypal hesap açma ve doğrulama ile ilgili hangi adımları gerçekleştirdik kontrol edelim.

 

-Telefon Onayı  

-Adres Onayı  

-Banka Hesap Onayı 

-Banka Kart Onayı  

-SSN Onayı  

-E-mail Onayı  

Pasaport Onayı  X

 

Paypal'ı rahatlıkla kullanabilmek için tüm doğrulamaları yaptık.
Paypal’ı rahatlıkla kullanabilmek için tüm doğrulamaları yaptık.

Not: Pasaport  onayı bir nevi kimlik onayını ifade ediyor.Kimlik onayı olmadığı için çok yüksek işlem limitleri gerçekleştiremezsiniz.Bu şekilde 25 bin dolara kadar işlem yapabilirsiniz.Daha fazla limit için pasaport onayı olması şart.Ancak daha garanti olan son iki paypal hesap açma yöntemi sorununuzu tamamen ortadan kaldırabilir.

 

3.Hazır Paypal Hesabı Satın Alma

Paypalın yasak olduğu tek ülke Türkiye değil.Bunlar arasında en önemli iki ülke Pakistan ve Filipinler.Bana göre en önemli iki ülke olmalarının nedeni yazılım ve internet teknolojileri ile ilgili daha aktif olmalı.Örneğin; İngilizce blog sitelerinin büyük bir bölümü Pakistanlı, Filipinli ve Hintlilere ait.Bu ülkelerde internet üzerinden daha fazla ticaret yapıldığı için, Paypal’a bizden çok ihtiyaçları var.Bu nedenle buradaki girişimciler Amerika da gerçek kimlik ile oluşturulmuş hazır paypal hesap satışı yapıyorlar.Peki güvenilir mi?

 

Bu işi Amerikalılar arasında yapanlar da var.Güven konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir kaç site tavsiye edebilirim size.Bu kişiler arasında öyle biri var ki son 3 yılda 4 bin hesap satışı gerçekleştirmiş.Tek bir şikayet dahi almamış.Bu hesapların fiyatı 25 dolardan başlayıp, 250 dolara kadar çıkıyor.Fiyat farkı hesap özelliklerinden kaynaklanıyor.Yukarıdaki Paypal hesap açma yöntemini yapamam diyorsanız, hazır olarak gerçek kimlik onaylı paypal hesabı satın alabilirsiniz.Üstelik eski paypal hesap satışı bile var.Tercih sizin.

 

1. Aspkin : Bu site bir forum sitesi.”123” takma adı ile satış yapan satıcı bugüne kadar 4 binin üzerinde işlem yapmış.Zaten satış ilanının altındaki yorumları okuyabilirsiniz.Paypal hesap açma konusunda size her türlü yardımda bulunabilir.Ben hazır hesap almadım.Ancak alacak olsam kesinlikle bu satıcı ile ticaret yapardım.Tabi bir de aşağıdaki siteler ile şansımı denerdim.

2. Stealth Paypal

3. Dreamweavervcc

4. Buyaccountsonline

 

Hesap alımı yapmadan önce mutlaka satıcılar ile irtibata geçin.Hesaplar genelde rastgele isimler oluşturularak alınır.Satın almadan önce kendi adınızla hesap açılmasını isteyin.Bazı satıcılar işlem süresinin 3 gün sürdüğünü söyleyebilir.Tabi aralarında 12 saatte teslim eden de var.Satıcılar güvenilir bir sıkıntı yaşamazsınız.Zaten hesaplar ile ilgili sorumluluklarını belirtmişler.Sayfaları Türkçeye çevirip detaylıca okumanızı tavsiye ederim.

 

### Hazır hesap satın aldığınızda size telefon numarası, hesap numarası, sanal kart, gmail gibi bilgiler verilecek.Bu bilgiler tamamen size ait.Mail adresinize ait şifreyi değiştirmeyi unutmayın.

 

Not: Bu sitelerin güvenirliğini araştırmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bunun için mutlaka Trustpilot uygulaması ile kullanıcı yorumlarını inceleyin.

 

4.Amerikada Şirket ile Yasal Paypal Hesap Açma Yöntemi

En sorunsuz, sıkıntı yaşamadan istediğiniz gibi kullanabileceğiniz yöntemi sona sakladım.Eğer paypal sayesinde ortalamanın üzerinde para kazanma gibi bir şansınız varsa bu yöntemi deneyin.Hiç bir şekilde başınız ağrımasın.Forum sitelerinde Bulgaristan, Gürcistan, Kıbrıs gibi ülkeler de şirket kurup Paypal hesabı alın diyenler var.Bu 3. dünya ülkelerinde 250 dolar harcayıp şirket kurmaktansa, Amerika da 500 Dolara online şirket kurun.Üstelik her şey dahil ve bir çok avantaj da yanında.

 

En garanti paypal hesap açma yöntemi.İleride dolar bazında gelirim 4 haneli rakamlara ulaştığında ilk yapacağım iş diyebilirim size.Şirket kurulma süreci ise emin olun hesap doğrulama işlemi kadar kolay.Mutlaka ajanslar ile çalışmanız gerekiyor.Ajanslardan hizmet alma bedeli ise 45 ile 150 dolar arasında değişiyor.Size bahsettiğim 500 doların içinde.Emin olun Amerika’da şirket kurmak, Türkiye’de şirket kurmaktan daha kolay ve daha ucuz.

Amerika’da Şirket Kurmak başlıklı yazı üzerinden ihtiyacınız olan tüm bilgileri A’dan Z’ye öğrenebilirsiniz.

### Yurtdışında online şirket kurmak için genellikle Wyoming eyaleti tercih ediliyor.Yaptığım detaylı araştırma sonucu en uygun fiyatı incline ajansı verdi.Hizmet bedeli 49 dolar olarak belirlenmiş.102 dolar da ekonomi bakanlığına verilmesi gereken ücret.Size verdiğim bağlantı üzerinden kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.”SSN, EIN ve ITIN” numaralarını ek ücret karşılığında alabilirsiniz.Ekstralar ile birlikte şirket kuruluş maliyeti sizin için 500 doları buluyor.

 

Yukarıda yer alan sekmede diğer eyaletler için şirket kurulum ücretlerini öğrenebilirsiniz.
Yukarıda yer alan sekmede diğer eyaletler için şirket kurulum ücretlerini öğrenebilirsiniz.

 

Ancak Wyoming eyaletine her yıl iş yapmasanız bile 52 dolar vergi ödemesi yapmanız gerekiyor.Bu verilen sabit bir ücret.Bu ücretin daha uygun olduğu veya hiç alınmadığı eyaletler de var.Örneğin; Arizona da şirket kurulumu yaptığınızda yıllık sabit vergi ücreti ödemezsiz.Ama şirket kuruluşu Wyoming Eyaletin’de olduğu kadar kolay değildir.Resmi gazetelerde 3 defa ilan verilmesi, franchise ücreti ödenmesi gibi ek ücretler ile de karşılaşabilirsiniz.Bu teknik bilgileri daha detaylı bir makale ile açıklayacağım sizlere.

 

### ABD de şirket kurulumunu gerçekleştirdikten sonra, paypal hesap açma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.Üstelik her şey yasal.Hesabım kapatılır mı veya askıya alınır mı diye bir endişeniz olmayacak.En büyük avantajı da vize kolaylığı.İleride Amerika için yapacağınız vize başvurularında size öncelik tanınacağı bir gerçek.Hatta bunun yanında vatandaşlık için avantaj da yakalayabilirsiniz.

 

Paypal hesap açma işlemleri ile ilgili aklınıza takılan soruları yorumlar bölümünden yazabilirsiniz.Yukarıda yazılı olan 4 yöntem en garantili paypal hesap açma yöntemleridir.Şimdi en çok sorulan sorular bölümüne geçelim.

Paypal Türkiye Ne zaman Açılır?

Bu soruyu şahsi düşüncelerim cevaplayabilirim.Paypal’a Türkiye de lisans verilememesi bilinçli olarak yapılmış bir şey gibi.Yani ortada bir sorun olduğunu düşünmüyorum.Kasıtlı olarak vatandaşların yurtdışından para kazanmasının önü kesiliyor.Tabi bu küçük esnaf için geçerli.Filipinler, Pakistan, Irak, Suriye, İran gibi Paypal’ın yasak olduğu 3. dünya ülkeleri arasındayız.Tahminimce bu durum değişmeyecek.Wikipedia ve Booking de olduğu gibi.Paypal Türkiye de açılmayacak.

 

Paypal Neden Kapatıldı?

Paypal’a BDDK tarafından Lisans verilmedi.Yerli bir girişimin önünü açmak için Lisans verilmediği haberleri yayıldı önce.Ancak bu gerçeği yansıtmamaktadır.Daha sonra Paypal’a Türkiye de mevduat bulundurma şartı koşulduğu söylendi.Tabi bu da gerçek dışı.Gerçek olan bilinçli bir şekilde insanların para kazanmasını engellemek için yapılmış bir hamledir.Büyük balığın küçük balığı yediği ülkemizde, küçük balığın büyümesine izin vermemek adına yapılmış bir kapatma hamlesi.

 

Paypal Alternatifleri Nelerdir?

Paypal için Payoneer, Entropay, İyizico, Shopier, payu gibi sistemler alternatif olarak gösterilir.Yurtdışından ürün alacaksanız bir sorun yaşamazsanız.Bu paypal alternatiflerini kullanabilirsiniz.Ancak satıcıysanız problem yaşarsınız.Yurtdışındaki insanların %80’i paypal kullanıyor.Bir ürün sattığınızda, müşteriye İyizico veya Shopier den ödeme maili gidiyor.Aşırı rekabetin olduğu yurtdışı sitelerinde zaten satış kapatmak zor.Siz tam bu satışı kapatmışken müşterinin karşısına hiç duyulmamış bir yerden ödeme linki çıkıyor.Müşterinin bilinmeyen bir ödeme servisine kart bilgilerini teslim etmesi çok saçma.Bu nedenle satışların %50 si iptal oluyor malesef.Bunu bizzat yaşadım ve yaşayanları da biliyorum.Paypal hesap açma konusu mecburen çözülmesi gereken bir durum.

 

Paypal İçin En Uygun VPN Servisi?

Ucuz vpn servisi
En ucuz vpn servisi – Paypal Hesabı Açma

Aslında VPN servislerini sizde kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak çok uygun ve verimli kullandığım bir vpn sağlayıcıyı size tavsiye etmek istiyorum. Bu sayede Paypal hesap açma veya kullanma ile ilgili sıkıntı yaşamazsınız. NordVPN sitesini inceleyebilirsiniz. Ben sınırsız olan aylık 3,99’luk paketi kullanıyorum. Siz kendiniz için en uygun olan paketi seçebilirsiniz. Sınırlı ve sınırsız olmak gibi farkları var. Bir de aylık aboneliğe göre değişen fiyatlar var. Karar sizin.

 

Paypal Hesap Açma Yöntemleri ” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

kaynak: Paypal Community

Scroll to Top