Pastane Bayiliği Veren Firmalar

Bayilik veren pastaneler arasında çok sayıda kurumsal firma farklı şartlar ve yatırım maliyetleri aramaktadır. Günümüzde en yüksek kazanç alanlarından biri olan pastane bayilikleri, gıda üzerine kurulu olduğu için bayiliği alacak kişilerde oldukça farklı şartlar aramaktadırlar. Günümüzde pastane bayiliği veren firmalar arasında:

 • Oskar Pastaneleri,
 • Hacı Sayid,
 • Ayaz,
 • Emin Pastanesi,
 • Garip Usta vb.

Firmalar yer almaktadır. Kurumsal firmalardan bayilik almak için gerekli ilk şart sermaye koşullarını sağlamaktır. Pastane bayiliği için bu şartı taşımanız gerekmektedir.

Bebek giyim bayiliği veren firmaları da inceleyebilirsiniz.

Oskar 1975 Pastane Bayiliği Şartları

Oskar pastane bayiliği almak isteyen kişilerde aranan ilk şart isim hakkı bedelinin karşılanmasıdır. Personel desteği, eğitim, proje desteği, yer seçimi, reklam vb. birçok farklı destek sunana Oskar 1975, 50.000 dolar isim hakkı bedeli ile bayilik vermektedir. Sektörün en kurumsal firmalarından biri olan Oskar, 1975 yılından beri köklü geçmişi ile sunduğu hizmetleri ve bayilikleri firmanın kısa sürede bayiliğinin yüksek gelir elde etmesini sağlamaktadır.

Garip Usta Bayilik Şatları ve Maliyet Tablosu

Garip Usta pastane bayiliği başvurusu için gerekli maliyet şartlarının sağlanması gerekmektedir. Aksi takdirde bayilik almanız mümkün değildir. 1994 yılından beri hizmet veren garip Usta Pastanesi, 3 şube ile bayilik konusunda seçici firmalardan biridir. Pastane bayiliği için aranan şartlar ve maliyetler:

 • En az 25.000 TL teminat mektubu (m²’ye göre değişir),
 • 135.000 TL açılış maliyetini karşılayabilecek olmak,
 • %1 oranında gelirden kar vermeyi kabul etmek,
 • 10.000 TL isim hakkı bedelini karşılamak,
 • 100 m² alana sahip olmak vb.

Olarak belirlenmiştir. %30’luk bir kar marjına sahip olan Garip Usta, üstün lezzetleri ile bayilik almak isteyen kişiler için ayrıca eğitim ve proje desteği sağlamaktadır. Başvuru onayının ardından ortalama 60 gün içinde kurulum gerçekleştirilmektedir.

Emin Pastaneleri Bayilik Başvuru Şartları

Emin Pastanesi bayilik alma şartları arasında 15.000 USD isim hakkı bedelinin karşılanma şartı dikkat çekmektedir. Toplam 5 şube ile hizmet veren Emin Pastanesi, 1972 yılından beri faaliyet yürütmektedir. Türkiye’nin birçok farklı noktasında bayilik veren Emin Pastanesi bayiliği için ortalama olarak 200 – 250 bin dolar arası bir sermayeye sahip olmak gerekmektedir. Yüksek yatırım hedefleyen kişiler Emin Pastanesi firma güvencesi ile bayilik anlaşmalarına başlayabilirler. Pastane bayiliği almak için firma yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir.

Çiğköfte bayiliği ile ilgili bilgiler yazımızdadır.

Hacı Sayid Pastanesi Bayilik Şartları Nelerdir?

Hacı Sayid Pastanesi bayiliği günümüzde en yaygın tercih edilenlerden biridir. 40’dan fazla şubesi ile hizmet veren Hacı Sayid Pastanesi, sektörde hizmet vermek isteyen kişilerin tercih etmesi gereken ilk firmalar arasında yer almaktadır. Hacı Sayid markası ile bayilik almak isteyenlerde aranan şartlar arasında:

 • 150 m² kapalı ve en az 50 m² açık alana sahip olmak,
 • 100.000 TL isim hakkı bedelini karşılayabiliyor olmak,
 • 450 – 700 bin TL arasında ortalama sermayeye sahip olmak,
 • En az 8 m cephe mekana sahip olmak vb.

Detaylı birçok farklı şart aramamaktadır. Proje onayının ardından 1 – 2 ay içinde şube kurulumu gerçekleştirilmektedir.

Hikmet Usta Pastane ve Profiterol Bayiliği Şartları

Hikmet Usta Profiterol bayiliği için 50.000 TL toplam gerekli sermaye şartı ile birlikte mekan şartlarının sağlanması gerekmektedir. 4 şube ile hizmet veren Hikmet Usta, özellikle profiterol ve pastacılık alanında en kurumsal markalardan biri olmayı başarmıştır. 12 -24 ay arasında yatırım geri dönüşü sağlanmaktadır. Pastane bayiliği için en iyi alternatiflerden biri olan Hikmet Usta; profiterol, sütlü tatlı ve dondurma gibi ürünlerle hizmet vermektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir