Çok Para Kazandıran iş Fikirleri 2022

Para kazandıran iş fikirleri

Ticaret yapmak veya part time olarak çalışmak isteyenler için  para kazandıran iş fikirleri hakkında araştırma yaptık. Para kazanmak  ve rahat yaşamak istiyorsanız ve çok niş bir mesleğiniz yok ise mutlaka ticaret ile uğraşmanız gerekiyor. Ülkemiz de alım gücü git gide düştüğü için bu konuda araştırma yapan kişi sayısı da oldukça fazla. Ancak bu konuda rahat olun. Para kazandıran iş fikirleri listemizde size uygun ve kolaylıkla icraa edebileceğiniz karlı iş fikirlerini hazırladık. Bu fikirleri uygulamak için cesaretle bir adım atmanız yeterlidir. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

Para kazandıran iş fikirleri
Para kazandıran iş fikirleri

Yazımıza başlamadan önce bir kaç konuda tavsiye vermek istiyoruz. Para kazandıran iş fikirleri listesi listesini hazırlarken, kesin para kazandıracak riski az olan iş fikirlerini paylaştık sizlerle. İlk başta büyük bir sermayeniz yok ise kesin para kazandıracak işlerden başlamanızı tavsiye ederiz. Sermayenizi arttırdıktan sonra gerekli riskleri kolaylıkla alabilirsiniz.

Not: Para kazandıran iş fikirleri listesindeki fikirlerden farklı olarak En Karlı İş Fikirleri başlıklı makalemizi inceleyip farklı fikirler edinebilirsiniz.

Para Kazandıran iş Fikirleri Listesi

Para kazandıran iş fikirleri listesi
Para kazandıran iş fikirleri listesi

Para kazandıran iş fikirleri listemiz A’dan Z’ye bildiğimiz işlerden oluşmaktadır. Bu işleri yaparak para kazanan 100’lerce, 1000’lerce işletmeci var ülkemizde. Sizde küçük riskler alarak bu işlerden güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bazı iş fikirlerinizde bulunduğunuz lokasyon çok önemli. Bu nedenle iş kuracağınız lokasyonu iyi araştırmalısınız. Son olarakta yapacağınız iş mutlaka size uygun bir iş olsun. Aklınızda büyük soru işaretleri var ise o iş fikrini eleyip, diğer fikirlere kafa yormanızı tavsiye ederiz.

 

1.Market  Açmak

Para Kazandıran iş Fikirleri
Para Kazandıran iş Fikirleri

Size çok basit gelebilir. Ancak batma riskinizin en az olduğu iştir. Çevrenizde bir sürü market veya bakkal var biliyoruz. Bunun nedeni her market sahibinin az da olsa kazanıyor olmasıdır. Üstelik başlangıç maliyeti de çok uygun bir iş fikri. Vergi levhanızı alır almaz toptancıları çağırın. Hepsi size açık hesap malzeme vermek için kapınızda bekliyor olacak. Sizin yapmanız gereken sadece  bu işe uygun lokasyonu bulmak. Bizim size tavsiyemiz sitelerin veya rezidansların çok olduğu bölgeleri seçmek. Çünkü bu tarz yerlerde evlere servis olayı olduğu için, kazancınızı arttırma olanağınız çok fazla.

 

Okuyunuz: Birbirinden Farklı 30 Dükkan Açma Fikri

 

2.Dönerci Dükkanı Açmak

Dönerci Dükkanı Açmak
Dönerci Dükkanı Açmak

Para kazandıran iş fikirleri arasında en garanti gördüğümüz fikirlerden birisi. Biliyoruz döner yapmaktan büyük ihtimalle anlamıyorsunuz. Size bu noktada tavsiyemiz bayilik alarak işe başlamanız. Bayilik fiyatları 10 bin TL den başlayıp 100 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Bayiliği aldığınız zaman firma size hazır olarak işletmeyi kuracak ve her sabah istediğiniz kilo da hazır takılmış döneri ayağınıza kadar getirecektir. Sizin yapmanız gereken ise eleman yönetimini yapmak ve işin başında durmak. Peki neden Dönerci Dükkanı Açmak kesin kazandırır diyorsanız size anlatalım.

 

İnsanlar artık çok çalıştığından ve sürekli bir şeylerle uğraştığından dolayı zaman sıkıntısı yaşıyor. Bu nedenle yemek yerken fazla zaman harcamak istemiyor kimse. Hemen yemeğini yiyip çıkmak istiyor çoğu kişi. Döner ise insanların 1 dakika da alabileceği, en fazla 5 dakika da tüketebileceği bir ürün. Bu nedenle Fast Food sektörüne inanılmaz derece rağbet var. Bu olay yıllardır Amerika da popüler. Sıra bizim ülkemize geldi tabi.

 

3.Cep Telefonu Bayisi Açmak

cep telefonu bayi açmak
Cep Telefoncu Açmak

Para kazandıran iş fikirleri arasında herkesin farkında olmadığı bir iş fikri. Dikkat edin çevrenize, her yerde en az bakkallar kadar çok cep telefonu dükkanı var. Bunun nedeni bu dükkanların  aylık en az 30 bin TL gibi bir para kazanması. Bizim size tavsiyemiz işi bilmediğiniz için bir bayilik almanız olacaktır. Bayilik aldığınız zaman firmalar bu iş için size gerekli eğitimleri verecek. Ondan sonra işletmenizi açtığınızda hem aksesuar satışı hem de Teknik servis(teknik servisle anlaşma yapacaksınız) hizmeti vereceksiniz.

Bu size bahsettiğim iki işin kar marjı çok yüksek. Diğer iş kolunuz ise bayi ürünleri satmak. Kontör satışı, Hat geçişi, Taahhütlü Telefon satışı, Fatura Ödeme vs. Bunları yaptığınızda hem komisyon alarak para kazanıyorsunuz hem de bayi ödülleri kazanıyorsunuz.

 

4.Çay Cafe Açmak

çay kafe açmak
Çay kafe açmak

Para kazandıran iş fikirleri arasında kar marjı en yüksek olan sektörlerden birisidir. Ülkemizde çayın ne kadar sevildiğini biliyoruz. Ancak çay üzerine müşterisine hitap eden işletme sayısı çok az. Cafelerin çoğu farklı kahve çeşitlerine odaklanmış durumda. Kahve fiyatları ise emin olun bizin ekonomimize göre çok yüksek.

Sadece çay ve atıştırmalık ürünlerin satıldığı bir işletme açarsanız ve fiyatları ideal yaptığınızda  çok rahatlıkla para kazanabilirsiniz. İnsanlar dışarıda oturup sohbet edebileceği yer bakıyor. Ama tamamen bu isteğe hitap eden işletme sayısı çok az. Çay çeşitlerinizi aromalı yaparak bu konuda marka dahi olabilirsiniz. Denemeyen varsa Alaçatı’da damla sakızlı çay içilmesini tavsiye ederiz.

 

5.Tostçu Dükkanı Açmak

Para Kazandıran iş Fikirleri
Para Kazandıran iş Fikirleri

Sadece tost ürünlerinin satıldığı işletme yok denecek kadar az. Sabah kahvaltısı için börekçi, pidece veya simitçi bulabilirken, bu konuda uzmanlaşmış olan tostçu bulma konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Yaptığımız hesaplarla bir tostun içine 27 çeşit ürün koyabiliyorsunuz. Sos konusunda ise bahsetmeye gerek bile yok.100’lerce sos yapabilirsiniz. Siz burada ekmeğinizi dahi özel seçerek, yanında çay ve taze portakal suyunun olduğu kaliteli bir işletme oluşturabilirsiniz.

Yurt dışında bu işi yapan ve bayilik veren firmalar var. Bu konuda ülkemizde sizde öncü olabilirsiniz. Tabi işe gidiş güzergahlarının olduğu yerleri seçerseniz sizin avantajınıza olacaktır.

 

6.Hostel Açmak

hostel açmak
Hostel açmak

Biraz işletme maliyeti yüksek ancak ülkemizde kesin kazandıracağına inandığımız iş fikirlerinden bir tanesi. Nedeni ise hostel kültürü fazla yok bizde. Ancak yurt dışında adım başı her yerde hostel bulabilirsiniz. İnsanlar artık kalacak yere fazla para vermek istemiyor. Ortamından dolayı parası olan dahi hostelde kalmak istiyor.

Koskoca Fethiye de iki tane hostel var sadece. İstanbul’da ki hosteller de genelde dolu. Günlüğü minimum 8 euro olan hosteller garanti kazanç kapısı. Para kazandıran iş fikirleri arasında en yenilikçi iş fikri olarak görüyoruz. Emin olun hem zevk alacaksınız hem de garanti para kazanacaksınız bu işten.

 

7.Çerez Dükkanı Açmak

kuruyemiş dükkanı açmak
çerez dükkanı açmak

Para kazandıran iş fikirleri arasında kar marjı yüksek olan bir iş fikri. Tutar mı diye sorarsanız emin olun, tutma ihtimali çok fazla. Çünkü ülkemizde atıştırmalık sektörü de git gide büyümekte. Açık kuruyemiş sektörü piyasa da bilerek küçültülmeye çalışmakta ancak fiyatsal rekabetten dolayı insanlar daha çok tercih ediyor. Sizin yapmanız gereken bayilik almak bu konuda. Ben size Mumcu kuruyemişi  tavsiye ederiz. Sunumları, sıcak ve taze ürünler satmaları konusunda tam puan veriyoruz. Tabi sizde araştırmanızı yapın.

Ek İş Yapmak İstiyorum Diyenlere Fikirleri

8.Tatlıcı Dükkanı Açmak

tatlıcı dükkanı açmak
Tatlıcı Açmak

Bir diğer bayilik iş fikirlerinden birisidir. Tatlıcılık konusunda pek tecrübeniz yoktur diye tahmin ediyoruz. Bu sektörde de bayilik almanızı tavsiye ederiz. Bu işi hem perakendeden hem de toptan olarak yürütebilirsiniz. Farkettiyseniz son zamanlarda bu şekilde açılan bayilik iş yerleri oldukça fazla. Çünkü insanlar stresli olduğu zaman atıştırmalık tüketmek ister. Bu genelde çikolata veya tatlı olur. Tabi bizim ülkemizde tatlı tercih edilir. Kar marjı yüksek olan bu sektörde rahatlıkla kazanabilirsiniz.

 

9.Tarım Sektörüne Giriş Yapın

tarımsal işler yapmak
Tarım para kazandıran işler arasında yer alır

Ülkemizde tarımla ilgili enflasyon oldukça yüksek. Bunun nedeni köyden kente göç ve tarımsal politikalar diyelim. Bu nedenle tarım işi yapanların sayısı azalırken, tarımda elde edilen kar da git gide yükselmekte. Devlet tarafından ise tarımsal destekler adı altında herkese hibe kredileri verilmektedir. Bu konuda yapabilirim diyorsanız ilk yapmanız gereken kırsal alana göç etmek ve hibe başvurusunda bulunmak. Soğanın kilosunun 6 TL olduğu ülkemizde, modern yollar ile yapacağınız tarım faaliyetleri size çok kazandıracaktır. Yeter ki bu konuda kararlı olun. Getirisi Yüksek Olan Tarım Ürünleri başlıklı yazımızı okuyarak bir takım fikir sahibi olabilirsiniz.

Okuyunuz: Topraksız Tarım Nasıl Yapılır

10.Çamaşırhane Açmak

çamaşırhane açmak
Çamaşırhane açmak

Dikkat edin, kuru temizleme değil çamaşırhane. Artık hemen hemen her yerde bekar olarak yaşayıp, çalışan insanları görebilirsiniz. Bu insanların çoğu çamaşır makinesine sahip değil veya çamaşır yıkamak onlara eziyet gibi geliyor. Bu tarz bekar insanların yaşadığı, göçmenlerinde olduğu bir lokasyonda çamaşırhane açarsanız 1 ay sonra emin olun darphane gibi para kazanırsınız. Üstüne üstlük işin kontrolü de çok kolay. Ben yapamam derseniz, bir eleman tutun, o çalışsın siz sadece denetleyin ve hesap yapın.

 

11-Mantı Evi Açmak

mantı evi açmak
mantı evi açmak

Mantı üzerine markalaşmış işletme sayısı çok az. Üstüne üstlük yapımı ise çok kolay. Tabi mantıyı açıp, içine kıymaları koymaktan bahsetmiyoruz. Siz sadece tarifini ayarlayıp, sizin için mantı yapacak birileriyle anlaşma yapacaksınız. Sonrasında ise sunumu ve soslarıyla ilgili biraz kafa yormanız gerekiyor. İşletmenizi açtığınızda tek yapmanız gereken hazır yaptırdığınız mantıları su da haşlayıp, sos ile sunum yapmak. Eğer bu işi başarabilirseniz kısa zamanda çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

12.Kombi ve Petek Temizleme İşi

petek kombi temizleme işi
petek temizleme

Bu iş sizi hiç korkutmasın, aslında çok basit ve çok para kazandıran iş fikirleri arasında yer almaktadır. Bu konuda yapmanız gereken tek şey iyi reklam. Peki nasıl bu iş size anlatalım biraz. Petek temizliği için piyasada 2000 TL ye satılan petek için su değiştirme ve ilaçlama makinesi almanız gerekiyor. Bu makineyi petek su haznesi çıkış yerine bağlamanız yeterli. Kombi temizliği ise, kombi bacası, pervanesi ve bir kaç tesisat aksamının ilaçla temizlenmesinden ibaret. Youtube da bu konuda anlatım yapan ders veren sayısız video var. İnternette araştırma yaptık ve toplam 200 TL’nin altında hizmet veren bulamadık.

Okuyunuz: Kombi Petek Temizleme İşi Yapmak

13.Playstation Cafe Açmak

playstation cafe açmak
playstation cafe açmak

Playstation cafe açıpta battım diyen insan göremezsiniz. Çünkü işletme malzemelerini aldıktan sonra yaptığınız cironun %90’ı elinize kar olarak geçmektedir. Yeter ki lokasyonu iyi belirleyin. İlk başta 10 makine ile açacağınız işletmenin size maliyeti en fazla 140 Bin TL olacaktır. Üstelik kolaylıkla taksit yaptırabiliyorsunuz. Sonrası ise oturup işinizin başında beklemeniz gerekiyor. Yeni işletme olduğunuz için tanınmanız biraz zaman alacaktır. Ancak insanlar sizin işletmenizi bildikten sonra sırf makineleriniz ve oyun kollarınız yeni olduğu için sizi tercih edecektir.

 

14.Hacemat Merkezi Açmak

hacemat merkezi
Hacamat merkezi açmak

Maliyeti çok az olup en çok yeni iş fikirleri arasında yer almaktadır. Alternatif tıp ile tedavi yöntemleri devlet tarafından da desteklenmektedir. Ancak  sağlıklı koşullarda hacamat yaptırabileceğiniz, profesyonel şekilde hizmet veren merkez sayısı bir elin parmağını geçmez. Hacamat konusunda ülkemizde oldukça talep var. Hacamat yaptıranların %90’ı yaptırmayanlara tavsiye ediyor.

 

Hacamatın fiyatı ise tek seans 100 TL. Yani bir yaptıran memnun kalırsa 3 ay sonra tekrar geliyor. Bunun için eğitimini almış bir sağlık uzmanı işe almanız gerekiyor. Sizin bu esnada yapacağınız en önemli iş reklam faaliyetleri. Eğer başarırsanız paraya para demeyeceğiniz bir iş olur. Yanına sülükle tedavi, PRP ve iyon tedavisi gibi ek hizmetler koyabilirsiniz.

 

15.Fotokopi Merkezi Açmak

fotokopi dükkanı açmak
copy center işletmek

Öğrencilerin yoğun olduğu bir yerde fotokopi merkezi açmanız size çok kazandıracaktır. Makinelerinizi aldıktan sonra her yaptığınız işten %1000’lere varan kar marjınız olacaktır. Hem öğrencilere hem de çevrenizde bulunan insanlara bu hizmeti verdiğinizde , toplu olarak siparişlerde alabilirsiniz. Örneğin 400 sayfalık bir kitabı, rahatlıkla 5 TL’ye maal edebilirsiniz. Bu konuda fotokopi makinesi satanlardan destek alabilirsiniz. Yeterli sermayem yok diyorsanız fotokopi makinesini kiralama yöntemi ile de alabilirsiniz.

 

16.Tobaco Shop, Tütüncü Dükkanı Açmak

tütüncü dükkanı açmak
tobacco shop açmak

Ülkemizde tütün ürünlerinin fiyatı, gelir durumuna göre oldukça yüksek. Bununla birlikte tütün dükkanlarına olan rağbet oldukça artmış durumda. Üstelik kar marjı ise çok yüksek. Güzel bir lokasyonda bu işi rahatlıkla tutturabilirsiniz. Nargile malzemeleri, tabaka, sigara kağıdı, nargile tütünü ve açık tütünler başlıca satacağınız ürünler olacaktır. Ruhsat konusunda ise pek sıkıntı yaşamazsınız. Genelde tütüncüler hediyelik eşya dükkanı olarak ruhsat almaktadırlar.

 

17.Açık Parfümeri Dükkanı Açmak

açık parfüm işi yapmak
Parfümeri dükkanı açmak

Ülkemizde açık parfüm sektörü oldukça gelişmektedir. Hemen hemen her yerde açık parfüm işi yapan dükkanları görmüşsünüzdür. Bunun en büyük nedeni kar marjının çok yüksek olmasıdır. Size bu konuda bayilik almanızı tavsiye ederiz. Tabi bir de güzel bir lokasyon bulmanız gerekiyor kendinize. Parfüm işinde bayilik ücretleri ise çok uygun. Siz parfüm satarken %100 kar edersiniz. Size parfümü satan firma ise bu işten %500 kar eder. Bu nedenle bazı firmalar ücretsiz bayilik bile vermektedir. Kar marjı en yüksek olan para kazandıran iş fikirleri arasında yer almaktadır.

 

18.İkinci El Ürünler Mağazası Açmak

ikinci el dükkanı açmak
2. el ürün dükkanı açmak

Aklınıza çok lüks bir mağazadan ziyade kermesleri getirin. Son zamanlar da gerçekten bu sektöre ihtiyaç duyulmaktadır. Sizin yapmanız gereken hem alış hem de satış. İnsanlar artık fazla kullanmayacağı ürünlere para vermek istemiyor. Çünkü tüketim çılgınlığının, sonunun olmadığının herkes farkında. İlk başta bir mağaza dolduracak kadar ürün toplayın piyasadan. Bunun içi Letgo tarzı siteleri kullanabilirsiniz. Sonrasında ise insanlar size gelecektir. Eski eşyasını getirenle takas yoluna dahi gidebilirsiniz. Ya da bunun yanında raf kiralama hizmeti de verebilirsiniz.

 

19.Bijuteri Dükkanı Açmak

Bijuteri dükkanı açma
Bijuteri dükkanı açma

Artık sadece bayanlar değil erkekler aksesuara ilgi göstermektedir. Ancak bu konuda hem erkeklere hem de bayanlara hitap eden pek bir mağaza yok. Olsa bile erkeklere ayrılmış reyonlar çok küçük. Bu konuda piyasanın sorununu çözebilirim diyorsanız bir mağaza açmanızı tavsiye ederiz. Açtığınız mağazada hem perakende hem de internet üzerinden satış yaparak para kazanabilirsiniz. Kar oranı ise ürüne göre değişmektedir.

Yüzük tarzı ürünlerin kar marjı %1000’lere kadar çıkmaktadır. Lokasyon olarak insan sirkülasyonunun olduğu bir yeri seçmeniz sizin avantajınıza olacaktır. Bijuteri dükkanı açmak isteyenlere tavsiyeler başlıklı yazımızı okuyarak bu konuda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

20.Bayanlara Özel Spor Salonu Açmak

bayanlara özel spor salonu
spor salonu açmak

Ülkemizde cinsiyetler arasında büyük eşitsizlik var. Bunu söyleyemeye bile gerek yok aslında. Daha önce genelde vücut geliştirmek isteyen erkekler giderdi spor salonuna. Ancak obezite ile ilgili yaşanan sorunlardan dolayı spor yapmak herkesin ihtiyacı olmuştur. Bir konuda para kazanabilmeniz için önce var olan sorunu çözmeniz gerekir. Bu konuda en büyük sorun ise sadece bayanların çalışabileceği bir spor salonunu seçeneğinin fazla olmaması. Bu tarz bir işletme açıp, üniversitelerin spor akademisi bölümlerinde eğitim gören öğrencilerle anlaşarak, güzel paralar kazanabilirsiniz. Maliyetiniz ise en fazla 70 bin TL tutacaktır. Bunun yanında solaryum hizmeti de vererek kazancınızı arttırabilirsiniz.

Okuyunuz: Spor Salonu Açmak

21.Self  Oto Yıkama Hizmeti Vermek

self oto yıkama
Oto yıkama açmak

En güvendiğimiz çok para kazandıran iş fikirleri arasında yer almaktadır. Yurt dışında bu tarz iş yapan çok işletme var. Ancak ülkemizde nerden baksanız bu konuda hizmet veren sadece benzin istasyonları var. Peki diyeceksiniz ki benzin istasyonu varken, ben nasıl iş yapacağım? Hemen cevaplayalım. Benzin istasyonlarına giden insanlar genelde benzini bitmiş acelesi olan insanlar. Yani pek yıkama ile vakit ayıramayacak kişiler. Bu nedenle sadece bu işi yapan bir işletme benzin istasyonlarına göre daha fazla uğrak noktası olacaktır. Yeter ki bilinmeye başlasın.

 

Genelde köpük 5 TL, su  5 TL, süpürge 5 TL, oto parfüm 3 TL, lastik parlatıcı 3 TL, paspas ve cam silme bezleri 5 TL gibi otomatlar yer almaktadır. Bir araçtan 10 dakika içerisinde ortalama 25 TL emek harcamadan kazanacaksınız. Bir gün içerisinde ne kadar araç gelebileceğini siz hesaplayın deriz. Tek yapmanız gereken boş bir arsa veya otoparktan bir yer kiralamak. Belediyeden de oto yıkama ruhsatı aldığınız zaman tamamdır. Oto yıkama açmak başlıklı makalemizi okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

22.Temizlik Şirketi Kurun

temizlik şirketi kurmak
Para kazandıran iş fikirleri

Bekar sayısının fazla olması ve insanların yoğun olmasından dolayı temizlik şirketlerine olan talep artmış durumda. Ancak insanlar hizmeti internetten almak yerine daha çok yüz yüze iletişim kurabileceği yerlerden bu hizmeti almak istiyor. Çünkü herkes evini güvenebileceği bir yere emanet etmek ister. Bu konuda belirli bir semtte tanınarak bu işi yapabilirsiniz. Tabi emlakçılarla da anlaşmanız size ekstra bir gelir getirecektir. Genelde temizlik işini yapan şirketler yabancı uyruklu kişileri asgari ücretle çalıştırıp, onlar üzerinden kar ederler.

Okuyunuz: Ticaret Nasıl Yapılır

 

23.Halı Yıkama Fabrikası Açmak

halı yıkama fabrikası açmak
halı yıkama işi yapmak

İsminin fabrika olduğuna bakmayın. Herhangi bir üretim yapılmaz bu yerlerde. Ancak herkes eskisi gibi halısını evde veya sokakta yıkamıyor. Düşük gelirli insanların olduğu semtlerde bile artık herkes halısını bu tarz fabrikalarda yıkatıyor. Çok iyi derece de reklamını yaptığınız zaman ve gerekli müşteri memnuniyetini sağladığınız da çok güzel para kazanabileceğiniz bir iş. Metrekaresi büyük bir dükkan bulduğunuz zaman size maksimum makine maliyeti 20 bin TL olacaktır. Tabi halıları almak içinde ufak bir araç lazım. Ondan sonrasında reklam faaliyetleri. Her gün broşür ve magnet dağıtın. Zamanlar işleriniz yoğunlaşmaya başlayacaktır. Para kazandıran iş fikirleri arasında en zahmetli gördüğümüz iş modelidir. Ancak kesin kazandıracak işler arasındadır.

 

24.Lojistik ve Nakliye Firması Açmak

nakliyecilik yapmak
nakliye işi yapmak

Para kazandıran iş fikirleri arasında freelance olarak yapabileceğiniz bir iş fikri. İster şirket açın isterseniz bağımsız olarak kartvizit ile çalışın. Kiracı sayısı ev sahibini geçmiş durumda .Büyük şehirlerde kimse sorsanız %90 kiracı. İnsanlar artık pek sabit durmuyorlar oturdukları yerde. Bunun nedeni iş fırsatlarının coğrafi olarak dağılmış olması. Yani başka bir yerde daha iyi bir iş fırsatı gören evini değiştirmekten çekinmez.

 

Bu noktada nakliye firmaları  talep görmektedir. Siz ise tanındığınız bilindiğiniz bir yerde bir şoför ile birlikte bu işi yapabilirsiniz. Genelde lojistik firmaları en kısa mesafe olarak 200 TL ye hizmet vermektedirler. Kar marjını siz düşünün. Aynı zamanda hızlı para kazandıran iş fikirleri arasında yer almaktadır. Bir anda ikinci nakliye aracınızı almanız mümkündür.

 

25.Gayrimenkul Sektörü

emlakçılık yapmak
gayrimenkul sektörüne – para kazanma fikirleri

Para kazandıran iş fikirleri listemizi gayrimenkul sektörü ile sonlandıralım istedik. Bakkal ve marketler kadar her yerde görebilirsiniz emlakçı dükkanlarını. Size az önce kiracı oranının fazlalığından bahsettik. Yani bu demek oluyor ki bir kişi aynı zaman da 3-5 eve bir den sahip. Bu nedenle bu insanlar 3-5 evin kiralanması, kirasının alınması ile uğraşmaktansa bu işi gayrimenkul danışmanlarına vermeyi tercih ediyorlar. İnanıyoruz ki sürekli büyüyecek bir sektör. Size tavsiyemiz bu işe başladığınız da evini size sattıracak veya kiraya verdirecek mal sahiplerine kampanya yapmanız. Yani onlara ufak hediyeler vermeniz. Sonra bir bakmışsınız işletmeniz ilanlarla dolmuş taşmış.

 

Para Kazandıran Fikirler Tavsiye

Son söz olarak size bir kaç konudan bahsetmek istiyoruz. Dikkat ettiyseniz yukarıda ki iş fikirlerinin tutmama şansı yok. Bu konuda hem fikir olduğumuzu düşünüyoruz. Ancak önemli olan uygulama kısmı. Bir işi ne kadar çok kafanız da büyütürseniz, o kadar çok size zor gelecektir. Bu nedenle bu işleri kafanız da büyütmeyin, emin olun çok basit. Tek yapmanız gereken kararlı olmak ve araştırma yapmak. Eğer bir iş ile ilgili %51 karar vermişseniz, geri kalan %49’u düşünmeden o işe girin. Uygulamaya geçtiğinizde başarılı olacaksınız. Para kazandıran iş fikirleri başlıklı yazımızı beğendiyseniz yorum bırakmanız ve paylaşmanız bizi mutlu edecektir.

 

kaynak: https://www.ryrob.com/best-businesses-start-while-working-full-time-job/

Scroll to Top