Para Kazandıracak Youtube İçerik Fikirleri 2022

İnternetten Para Kazanma Yolları

YouTube video içeriği fikri üzerine pek çok araştırma yapılmıştır. Yeni bir Youtube kanalı açmayı veya mevcut bir Youtube kanalı için içerik hazırlamayı düşünen herkes için Youtube içerik fikirleri ilk sırada gelir.Bu makale Youtube içerik fikirleri konusunu inceleyen herkes için harika bir içerik sağlamıştır. Youtube’da bir fenomen olmak istiyor ancak hangi alanda ve konu üzerine içerik hazırlayacağınızı bilmiyor iseniz Youtube İçerik Fikirleri makalemize göz atın. Youtube’da popüler olmak ve para kazanmak istiyorsanız öncelikle Youtube’da harika insanların ne gibi içerikler hazırladığını görmeniz gerekiyor. Bir çeşit doğru rakip analizi yapmanız gerekiyor. Tamamen kopya içerikle çalışmayın. Kendi YouTube kanal projenizi oluşturmak için popüler içerik ve fikirleri geliştirmeniz ve bunları yaratıcı fikirlerle birleştirmeniz gerekir.

İnternetten Para Kazanma Yolları
İnternetten Para Kazanma Yolları

Özgünlük ve doğallık en önemli kriterlerdir ve bu kriterleri unutmamalıyız. Oluşturduğunuz içerik teması size uygun olmalıdır. İyi bir e-spor oyuncusuysanız, bu odaklanmanız gereken bir alandır. Yemek pişirmede iyiyseniz, bu odaklanmanız gereken bir alandır. Uzmanlığınız fitness ise, nasıl iyi bir fitness kanalı oluşturacağınızı düşünmelisiniz. Güçlü bir mizah anlayışınız varsa, mizahı temel alan içerik oluşturun. İletmek istediğimiz şey, ilgi alanınızla alakalı olmalıdır. Ve odak noktası olarak ilgi alanınıza yoğunlaşmalısınız.

Youtube’dan gelen gelir herkesin bildiği bir gerçek oldu. Bu nedenle Youtube kanalları ve Youtube video içerikleri hem ilgili hem de ilgisiz herkes tarafından oluşturulmuştur. Bunun doğal sonucu olarak kalitesiz, özensiz video içerikleri ortaya çıkmaya başladı. Bu işi gerçekten yapmak istiyorsanız kendinizi iyi tanımalı, rakiplerinizi iyi analiz etmeli ve seçtiğiniz alanda harika ve ilgi çekici içerikler üretmelisiniz. Bu başarı ve kazanç için önemlidir. Şimdi YouTube video içeriği fikrine geçelim. Aşağıda paylaştığımız YouTube video içerik fikirlerinden size en uygun olanı seçip içerik stratejinizi oluşturabilirsiniz.

 

Youtube İçerik Fikirleri Listesi

 1. Film İnceleme Videoları Oluşturun
 2. Şaka Videoları Yükleyin
 3. Çiftler İçin Youtube Video Fikirleri Oluşturun
 4. En İyi Restaurant Videoları Oluşturun
 5. Perakende Mağazalarını İnceleme Videoları Oluşturun
 6. Ev İçi Videolar Çekin
 7. Eğitim Videoları Oluşturun
 8. Teknoloji Üzerine Videolar Çekin
 9. Meydan Okuma Videoları Çekin
 10. Haftalık Hızlandırılmış Videolar Çekin
 11. Sevimli Bebek ve Hayvan Videoları Oluşturun
 12. Güzellik ve Moda Hakkındaki Videolar
 13. Popüler Müzikler Hakkında İnceleme Videoları
 14. Oyun Videoları Oluşturun
 15. Hayatınızdaki Bir Günün Video Turu
 16. Kamu Yararı Üzerine Videolar Oluşturun
 17. Nasıl yapılır Videoları Çekin
 18. Ürün Tanıtım Videoları Çekin
 19. Beslenme Videoları Çekin
 20. Fitness Videoları Çekin
 21. Ünlülerle Röportaj Videoları Çekin
 22. Sanal Seyahat Rehberi Videoları Çekin
 23. Yemek Pişirme ve Yemek Tarifi Videoları Çekin
 24. Kariyer Hakkında En İnce Detayları Konuşun

Listesini oluşturduğumuz Youtube içerik fikirleri sizlere Youtube de popüler olmanın yollarını gösterecektir. Şimdi detaylıca bu listemizi irdeleyelim.

Film İnceleme Videoları Oluşturun: Bu eğlenceli Youtube içerik fikirleri ile net bir şekilde para kazanabilirsiniz. Son dönemde çok izlenen bir filmi izleyebilir veya filmdeki tüm sahneleri ve şarkıları izlerken video çekebilirsiniz. Filmin iyi olup olmadığını dürüstçe değerlendirmelisiniz. Ünlü olmak istiyorsan yaratıcı ol. Ortak içerik barındıran bir video yüklemek kanala fayda sağlamaz.

  Şaka Videoları Yükleyin: Bir şaka videosu kaydetmek nispeten kolay görünebilir, ancak çok zor olabilir. Şaka videosu çekmek için sokağa çıkmak istemiyorsanız evden veya ofisten başlayabilirsiniz. Bu videolar 1 Nisan gibi önemli etkinliklerde kaydedilebilir. İş arkadaşlarınıza şaka yapın, onları çekin ve YouTube’da yayınlayın. Renkli bir maske takıp yolunuza çıkarak oda arkadaşlarınıza şaka yapabilirsiniz. Şaka videoları, Youtube içerik fikirleri içerisinde tutan ve çok izlenen bir kategoridir

Çiftler İçin Youtube Video Fikirleri Oluşturun: Eşiniz veya partnerinizle bir parodi videosu oluşturmak, izleyicileriniz için çok ilginç olabilir. Tek zorluk, herkesin parodi videoları yapma yarışması. Yani diğerlerinden farklı olmanız gerekiyor. Kız arkadaşlar ve erkek arkadaşlar hakkında konuşmak en iyisidir. Bu şekilde konunuzu genişletebilir ve filmler, müzik, moda ve daha fazlası hakkında konuşabilirsiniz. Bu kategoride olabildiğince açık iletişimde bulunmak izleyici kazandırma konusunda faydası olacaktır. İkili ilişkiler, birliktelikler hakkında iletişim daha çok seyirci çekecektir.

En İyi Restaurant Videoları Oluşturun: Bir gastronom, yemek tutkunu ve düzenli olarak yeni restoranlar ve yemekler bulmak istiyorsanız, en iyi seçenekleri gösteren bir video çekmeye başlayın. Burada özel bir şey yapmanıza gerek yok. Menüler, hizmetler vb. ziyaret edilerek yeni restoranlar, barlar, salonlar vb. kontrol edilmelidir. Bununla ilgili bir inceleme yazmanız veya bir video kaydetmeniz gerekir. Hevesli bir gezgin ve yemek meraklısı olmalısınız. Youtube içerik fikirleri içerisinde son zamanlarda parlamaya başlayan içerik türüdür.

Perakende Mağazalarını İnceleme Videoları Oluşturun: Günlük hayatınızda kullandığınız ürünlerle ilgili videolar çekmek de YouTube’da para kazanmak için harika bir fikir. Reçel, yemeklik yağlar ve diş macunu gibi ürünleri değerlendirebilir ve yorum yapabilirsiniz. Farklı markaların ürünleri hakkında adil incelemeler yapın ve incelemeleri yayınlarken dürüst olun. Her gün yeni bir ürün seçin ve onun hakkında bir inceleme videosu oluşturun.

 

Ev İçi Videolar Çekin:

Evinizin bir bölümünü çekim alanı haline getirerek herhangi bir ürün çeşidinin düzenli olarak çekimini gerçekleştirebilirsiniz. Bu tarz çekimler ev ortamında olduğu için takipçiler tarafından daha çok ilgi çekici ve masum görünecektir. Her hafta en az 2-3 video ile devamlılığı da sağlayabilirsiniz.

 

Eğitim Videoları Oluşturun:

YouTube izleyicileri, video içeriklerinden değer elde etmek ister. Bu nedenle eğitim videolarının Youtube içerikleri içinde kendilerine ait bir yeri vardır. Kaliteli eğitim videoları üreterek, kitlenize farklı değerler sunabilirsiniz. Bu sayede yüzbinlerce aboneye sahip olabilirsiniz. Yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olduğunuz konularda eğitim videoları serisi oluşturarak hedef kitlenize değer katabilirsiniz. Eğitim videolarının izleyicileri, en sadık izleyicilerden biridir. Örneğin, bir dijital pazarlama uzmanıysanız, izleyiciler konuyla ilgili düzenli eğitim videoları izler ve takip eder.

 

Teknoloji Üzerine Videolar Çekin:

Bilim ve teknoloji konusunda tutkulu milyonlarca izleyici göz önüne alındığında, bilim ve teknoloji odaklı video içeriğine sahip YouTube kanalları çok mantıklı ve karlı. Bilim ve teknoloji alanını dikkatli bir şekilde gözlemleyerek ve takip ederek, düzenli olarak oluşturduğunuz içeriklerle izleyicinin dikkatini çekebilirsiniz. Son yıllarda YouTube’da bilim ve teknoloji videolarının büyük bir ilgiyle izlendiği söylenebilir. Bu tür içeriklere sahip kanalı takip ederek kendinize göre hızlıca bir şeyler planlayabilirsiniz. Gerekli planlama ve üretim sürecinden sonra içeriği hazırlayarak hedef kitlenize sunabilirsiniz.

 

Meydan Okuma Videoları Çekin:

Challenge videoları, YouTube izleyicilerinin büyük ilgi gösterdiği video içeriklerinden biridir. Bazı izleyicilerin meydan okuma videolarını büyük bir ilgiyle takip ettiği yadsınamaz. Challenge video içeriği, izleyicinin dikkatini YouTube kanalınıza çekmenin harika bir yoludur. Sanılanın aksine Challenge Video çok sıkıcı bir prodüksiyon gerektirmeyebilir. Bu nedenle çok yüksek bir bütçeye ihtiyacınız yok. Basit bir meydan okuma videosu ile başlayabilir ve para kazanırken bütçenizi artırabilirsiniz.

 

Haftalık Hızlandırılmış Videolar Çekin:

Timelapse videolar, bir hafta veya bir günde ne yaptığınızı açıklayan montajlar oluşturur. Bu Youtube içerik fikirleri Youtube’da yaygın olarak kullanılmaktadır ve bu videoları nasıl yapacağınızı öğrenmek için her birini izleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu videoyu piyasada mevcut olandan farklı, yenilikçi bir şekilde oluşturmak. Bu tür videolar genellikle zaman alıcıdır ve bir hafta boyunca bu türden en az bir videonun yüklenmesini gerektirir.

 

Sevimli Bebek ve Hayvan Videoları Oluşturun:

Youtube içerikleri incelendiğinde sevimli bebek veya hayvan videosunun çok fazla olduğunu göreceksiniz. Sizin de bir bebeğiniz veya sevimli bir evcil hayvanınız varsa bu videoları oluşturmak çok da zor değil. Ama bu içerik oluşumunda en önemli noktayı atlamayın anlatım diliniz oldukça becerikli ve takipçileri çekici yönde olmalıdır.

 

Güzellik ve Moda Hakkında Videolar Oluşturun:

Kadınların özellikle merak ettiği ve izlediği içeriklerin başında kozmetoloji ve moda videoları geliyor. Kadın Youtuber’lar güzellik ve moda videolarıyla daha fazla ilgi görüyor. Kadınsanız ve güzellik ve moda ile ilgileniyorsanız bu alanda içerik oluşturarak kitlenizi artırabilirsiniz. Kadınların güzellik ve modaya olan tutkusunu herkes bilir. Çok yüksek bir kitleye sahip bir alan olan güzellik ve moda ile ilgili düzenli, kaliteli içeriklerin kısa sürede çok sayıda aboneye ulaştırılması kaçınılmazdır. Makyaj, ürün incelemeleri ve cilt bakımı videoları en popüler içeriklerden bazıları.

 

Popüler Müzikler Hakkında İnceleme Videoları:

Müzik videosu ve klibinin Youtube’da en çok izlenen içerik olduğunu söylemek yanlış olmaz. Milyarlarca izlenmeye sahip klipler burada hakimdir. Müzik ve sanat için bir YouTube kanalı açarak bu konuda bilgilendirici yayınlar da oluşturabilirsiniz. Müzik ve sanat videosu içeriği oluştururken telif hakkı sorunlarının farkında olmalısınız. Telif haklarına saygı duyarak oluşturulan yüksek kaliteli müzik ve sanat odaklı içerikler sayesinde on binlerce abone kazanın. Youtube içerik fikirleri içinde en değerli olanlardan biri de klip inceleme videolarıdır.

 

Oyun Videoları Oluşturun:

Bilgisayar oyunlarında iyiyseniz kesinlikle Youtube kanalını açmalı ve oyun kayıtlarınızı yayınlamalısınız. Hepsinden iyisi, her oyunu çok iyi bir seviyede oynayabiliyor ve keyfini çıkarabiliyorsanız, içeriğinizi çok sayıda izleyiciye beklenmedik bir seviyede sunabilirsiniz. Oyun videoları dünyada ve ülkemizde en çok izlenen YouTube videolarından biridir. Oyunu iyi oynamak yeterli olmayabilir. İzleyicilerinizi aynı anda eğlendirebilirseniz, şaşırtıcı şekilde büyüyen bir YouTube kanalınız olabilir. Youtube içerik fikirleri içinde en çok kazandıran içerik kategorilerinden biri de oyun ve oyun inceleme videolarıdır. 

 

Hayatınızdaki Bir Günün Video Turu:

Youtube içerik fikirleri içinde bir diğer muhteşem Youtube video fikri, bir günde hayatınızda neler olduğudur. Tek bir Youtube videosu ile çevrenizdeki milyonlarca insanla etkileşim kurabilirsiniz. Otobüs ve taksi gibi toplu taşıma araçlarını kullanma veya kafeteryada öğle yemeği yeme deneyiminizi kaydederek başlayabilirsiniz. Bu YouTube video fikri, özellikle kızlar için büyük bir hit olacaktır. 

 

Kamu Yararı Üzerine Videolar Oluşturun:

Kalabalık otobüs ve metrolar, araba kazaları, evsizler, sokak hayvanları, toplanmalar, yaşam koşulları gibi vahim yaşam koşulları hakkında videolar yapmak çok popüler. Ayrıca madde kullanımı konusunda farkındalık yaratmak ve uyuşturucu bağımlılarıyla röportaj yapmak için video yükleyebilirsiniz. Her hafta en az birkaç video çekme fikrini hızlıca edinebilirsiniz.

 

Nasıl yapılır Videoları Çekin:

Youtube’daki en çok izlenen video içeriği nasıl yapılır videolarıdır. Yeterli bilgi ve deneyime sahip alanlarda böyle bir video içeriği oluşturabilirsiniz. Yeterli bilgi ve deneyime sahip değilseniz, gerekli hazırlıkları yapmak ve ihtiyacınız olan video içeriğini oluşturmak için çok çalışarak içerik stratejisini oluşturabilirsiniz. Nasıl çekilir videoları her geçen gün daha fazla popüler olmaya başlamıştır.

 

Ürün Tanıtım Videoları Çekin:

Ürün tanıtım videoları, son yılların en popüler videolarından bazılarıdır. E-ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte tüketiciler, ilgili ürünler hakkında tanıtım videoları arıyor ve satın almadan önce onlar hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Çevrimiçi ürün incelemeleri, son yıllarda en çok görüntülenen içeriklerden bazılarıdır. Her ürün derecelendirmesi, tüketicilerin yorumları okumasına ve ürün fiyatı performans derecelendirmeleri vermesine de olanak tanır. İzleyicileriniz için oldukça faydalı olan ürün tanıtım içerikleri konusunda uzmanlaşabilir ve bu alanda Youtube video içerikleri üretebilirsiniz. En popüler ürünlerinizi tanıtarak bir adım önde olabilirsiniz.

 

Beslenme Videoları Çekin:

Sağlıklı beslenme, diyet, diyetisyen tavsiyeleri vb. İçerik, özellikle kadınların en çok takip ettiği konuların başında geliyor. Doğru içeriklerle kadınların dikkatini çekebilir ve YouTube kanal abonelerini hızla çekebilirsiniz. Sağlıklı beslenme hakkında doğru bilgileri içeren, iyi araştırılmış, sonuç odaklı içeriklerin kadınları kanalınıza çekeceğinden şüpheniz olmasın. Gerçekçi, sonuç odaklı video içeriğine sahip olmak önemlidir.

 

Fitness Videoları Çekin:

Fitness, son yılların en popüler konularından biri. Youtube’da birçok fitness kanalı görmüş olabilirsiniz. Fitness ile ilgilenen Youtube izleyicilerini kanalınıza çekmek için ilgi çekici ve sürükleyici fitness videoları ile Youtube kanalınızı oluşturun. Kitlenize fitness hakkında uygun şekilde öğretip eğiterek, hızla yetkili bir fitness Youtuber’ı olabilirsiniz. Bu sayede içeriğiniz milyonlarca izlenebilir ve büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Ünlülerle Röportaj Videoları Çekin:

Ünlüler herkes için her zaman göz alıcıdır. Ünlülerle bağlantı kurmaya başlayın ve onlarla etkileşimli bir röportaj videosu çekin. Yıldızların canlı röportajlarını çekerken, uygun şekilde giyindiğinizden emin olun ve onlara esas olarak zorlukları ve kariyerleri ile ilgili profesyonel sorular sorun. Ünlü hikâyeleri genel olarak trafik yaratır ve daha fazla takipçi, röportaj videolarını izlemek için YouTube’a akın etmeye başlar. Youtube içerik fikirleri içinde ünlülerle röportaj videoları çekme bol trafik ve izleneme sağlayan içeriklerdir.

Hemen hemen her platformda röportaj videolarına rastlarsınız. Farklı ve ilginç diyebileceğimiz röportajlar, kısa vadede giderek daha popüler hale geliyor. Bu röportajlar sadece Youtube’da değil diğer sosyal medya platformlarında da izlenebilmektedir. Spor, siyaset, günlük yaşam, dergiler, din ve daha pek çok konuda sokak röportajları yaparak YouTube kanalınızda harika içerikler yayınlayabilirsiniz. İçeriğiniz ne kadar ilginç ve çekici olursa, kanalınız o kadar hızlı abone olur.

 

Sanal Seyahat Rehberi Videoları Çekin:

Seyahat tutkunuysanız ancak dünyayı gezmek için az zamanınız varsa, dünyaca ünlü ülkelerin videolarını çekmeye başlayabilirsiniz. Belirli bir ülkedeki ünlü turistik sporların neler olduğunu, nerede yenileceğini, en iyi alışveriş merkezlerini ve daha fazlasını hedef kitlenize anlatmak için videoları kullanabilirsiniz. Haftada 1-2 video yükleyebilir ve milyonlarca aboneye sanal rehber görevi yapabilirsiniz.

Okuyunuz: Youtube Para Kazanma Şartları

Yemek Pişirme ve Yemek Tarifi Videoları Çekin:

Kadınlar için bir başka iyi Youtube videosu fikri! Yemek pişirmeye ve ilgili şeylere adanmış bir kanal başlatabilirsiniz. İtalyan, Tayland, Çin, Türk, Akdeniz yemekleri vb. Füzyon tarifini deneyin. Gösteriyi canlandırmak için iki veya daha fazla kişiyi bir tadım etkinliğine davet edin. Yemek pişirme yöntemlerinizi yenileyerek ve izleyicilerinizin önünde yeni şeyler deneyerek başarı kazanabilirsiniz.

 

Kariyer Hakkında En İnce Detayları Konuşun:

Uzmanlık alanınızda büyük bir deneyime sahipseniz, kariyer odaklı ve kitlenize kariyer dersleri sunan bir Youtube kanalı başlatabilirsiniz. Teknoloji alanında 15 yıldan fazla mesleki deneyime sahip olduğunuzu varsayarsak, bu alanda mükemmel sonuçlar elde etmek isteyen öğrenciler için kariyer koçluğu yapabilirsiniz. Bu bilgilendirici Youtube içerik fikirleri sayesinde Youtube kanalı aracılığıyla bir kariyer danışmanı olun. Bunun gibi Youtube içeriği fikirleri genellikle öğrencilerin dikkatini çekiyor.

Scroll to Top