Para ile ilgili Sözler, Büyük Düşünürlerden Parayla ilgili Sözler

Şu günlerde iki lafımızdan birisi para olmak zorunda gibi bir hayat yaşıyoruz.Ne yazık ki hayat şartları insanların para sayesinde yüksek standartlarda yaşamasına müsade etmiyor.Hal böyle olunca, bize de para kazanmak için yol aramak ve çalışmak düşüyor.Tabi bu durum sadece şimdilik değil, kapitalizmin dünya ekonomisinin temelini oluşturmasından beri devam etmektedir.Bu durum beraberinde para ile ilgili sözler doğurmuştur.

 

Para ile ilgili Sözler

 

Para ile iligli sözler

Para ile iligli sözler

 

Sizler için büyük düşünürler tarafından söylenmiş para ile ilgili sözler listesini hazırladık.Bu sözlerin hepsi derin anlamlar içermektedir.Her bir söz, bir kitap yazılacak kadar anlam içermektedir.Tabi şimdilik bu anlamları çıkarmak site ait.Umarız para ile ilgili sözler size düşünmeniz ve parayı bulmanız açısından yardımcı olur diyelim.

 

 

1-Benjamin Franklin

”Para hiç bir zaman insanı mutlu etmemiştir ve etmeyecektir, doğasında mutluluk yaratan hiç bir şey yoktur. Bir insan ne kadar çok para kazanırsa, o kadar fazlasını isteyecektir.”Benjamin Franklin bu sözüyle paradan yana yakınmıştır resmen.

 

 

2-Maya Angelou

”Yalnızca yapmayı sevdiğiniz şeylerde gerçekten başarılı olabilirsiniz. Parayı hedefiniz yapmayın. Onun yerine yapmayı çok sevdiğiniz şeylerin arkasından gidin ve onları o kadar iyi yapın ki, insanlar gözlerini üstünüzden alamasın.”Sonuna kadar katıldığım bir sözdür.Paranın insanların hayatında dayatmalarda bulunmasındansa, insanların hayata dayatmalarda bulunması daha fazla yeğlenebilecek bir durumdur.

 

 

3-Pablo Picasso

”Çok parası olan fakir bir insan gibi yaşamak isterim.”Pablo burada paranın insanların hayatını yönlendirmekte olmasından dolayı yakınmıştır.

 

 

4-Warren Buffet

”Piyasa on yıl kapanacak olsa bile, mutlaka para edecek bir şey alın.”Warren zenginliğine en çok saygı duyulacak bir milyarderdir.Hala ilk aldığı arabasına biner ve ilk aldığı evde mütevazı bir hayat yaşar.

 

 

5-Aristotale

”Para ileride istediğimiz şeyleri alabileceğimizin garantisidir.Şuan bir şeye ihtiyacımız olmasa bile, ileride isteyebileceğimiz bir şeyin alınması için garantidir.” 

 

 

6-Eric Fromm

”Sahip olan değil, bağışlayan her zaman zengindir.”Eric Fromm insan hayatı ve para üzerine araştırmalar yapmış ve yaptığı araştırmalarla zamanında kapitalizme savaş açmış bir düşünürdür.

 

 

7-Woodrow Wilson

“Parayı zevk için tehlikeli şekilde kullanmak, çalıntı bir arabayla hız yapmak gibidir. Onu durdurmak için arabayı değil, şoförü tutuklamalısınız.”Paranın kullanmayı bilmeyen bir bünye için ne kadar tehlikeli olduğunu anlatmaktadır.Para ile ilgili sözler arasında en beğendiğimiz söz diyebiliriz.

 

 

8-Robert Arnott

”Yatırım yaparken rahat olan çok nadiren kazanır.”Robert insanın içinde ufakta olsa faydalı bir stresin olması gerektiğinden bahsetmektedir.Bu stres olmazsa kazançtan alınacak hazzın değersiz olacağını ifade etmektedir.

 

 

9-Ben Franklin

”Eğer zengin olmak gibi bir düşünceniz varsa, kazanmak kadar biriktirmeyi de ihmal etmeyin.”Ne kadar zengin olursanız olun her zaman tasarruf yapmaya ve biriktirmeye ihtiyacınız vardır.

 

 

10-Eleanor Roosevelt

“Parayı kaybeden çok kaybeder, arkadaş kaybeden daha da çok kaybeder, inanç kaybeden her şeyini kaybeder.”

 

 

11-Will Rogers

“Para ve kadınlar arkasından en çok koşulan ve ne oldukları konusunda en az bilgiye sahip olduğumuz iki konudur.”

 

Parayla İlgili sözler başlıklı makalemizde sizler için en popüler özlü sözleri listeledik.Eğer sizinde çok beğendiğiniz para ile ilgili sözler varsa bizimle yorumlar bölümünden paylaşmanızı isteriz.Paylaştığınız sözler editör incelemesinden geçerek yazımıza eklenecektir.

 

Başarılı İş Adamlarından Tavsiyeler, Olmazsa Olmaz Sözler başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

para ile ilgili sözler

para ile ilgili sözler

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir