Papara Nedir, Ne İşe Yarar?

Paparanın kullanım alanları; para yatırma, ödeme yapma gibi konuları kapsamaktadır. Online ortamda yapılan ödemelere yönelik sunulan hizmetlerden birisi olan Papara, dijital ortamlara yönelik güvenlik ihtiyacı sonucunda açılmıştır.

Kredi kartı ve hesap kartından farklı olarak papara, hesap içerisine yüklenen miktarda paranın kullanımını sağlamaktadır. Kredi kartına yönelik güven problemi yaşayan müşteriler, internet alışverişlerinde kullanacakları limit kadar para yatırıp papara hesabını kullanabilmektedirler.

Papara sistemi içerisinde Papara kart temin edilmektedir. Bu kart üzerinde tıpkı kredi kartlarında ve banka kartlarında olduğu gibi numaralar ve kullanım tarihleri bulunmaktadır. Bu rakamlar yardımıyla internet alışverişlerinin yapılması mümkün olmaktadır.

Ayrıca Albaraka ihtiyaç kredisi faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Papara Kullanım Adımları

Papara sisteminin kullanım aşamaları, öncelikle bir hesap açma işlemini zorunlu kılmaktadır. Bunun akabinde şu adımlar takip edilmelidir:

 • Akıllı cihaz uygulamaları içerisinde yer alan Papara uygulaması IOS VE Android işlemcili cihazlara yüklenmelidir.
 • Yükleme yapılan uygulama üzerinden kişisel bilgiler girilerek üye işlemleri başlatılmalıdır.
 • Sistem içerisine kayıt sağlanmasının ardından talep oluşturulmakta ve Papara kart talebi eklenmelidir.
 • Kart talebinin ardından kart kayıtlı adrese gönderilmektedir. Bu kart ortak ATM olarak belirlenen ATM’lerin herhangi birinden kullanılmaya başlanabilmektedir.
 • Temin edilen kart için 10 TL tutarında belirlenen kart ücreti, aylık olarak hesap üzerinden tahsis edilebilmektedir.
 • Kart kullanıma başlanmasından itibaren hem ATM’ler üzerinden hem de mobil uygulama üzerin para yatırma ve çekme işlemleri başlamaktadır.

Papara Aracılığıyla Para Transferi Yapmak

Papara kullanarak para göndermek, diğer banka transfer süreçlerinden farklı olarak hesap numarası girişi gerektirmemektedir. Papara üzerinden yapılan transfer işlemlerinde ilgili müşterinin cep telefonu numarası ya da aktif kullanılan bir mail adresinin girilmesi gerekmektedir.

Papara para transferi yapılırken aynı zamanda para gönderilen tarafın papara sistemine dahil olması için davet gönderme de yapılabilmektedir. Henüz açılmamış bir papara hesabına davet aracılığıyla para gönderilebilmektedir. Karşı tarafın parayı alabilmesi için kendi adına bir papara hesabı açması gerekmektedir.

Papara aracılığıyla para gönderme yaparken maksimum tutarın 750 TL olduğu bilinmektedir. Bu tutar, kişinin Papara sistemi üzerinde ne kadar süredir işlem yaptığıyla ilişkili olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Onaylı olan hesaplar için para gönderme tutarı maksimum 250.000 TL olabilmektedir. Fakat bu limitler aylık göndermeler için geçerli olmaktadır.

Papara Kart Sahibi Olmak

Papara kart başvurusu, mobil uygulama üzerinden yapıldığı gibi Papara web sitesi üzerinden de yapılabilmektedir. Banka kartı işlevlerinin hepsini taşımakta olan bu kartın başvurusunun yapılması ardından sistem üzerinde kayıtlı bulunan adrese gönderimi sağlanmaktadır.

Papara kartları, şahsa özel olarak numaralandırılmaktadır. Bu numaralar, internet alışverişlerinde kullanılmaktadır. Para transfer işlemlerinde de kart numarasına ihtiyaç duyulduğu bilinmektedir.

Papara Kart başvurusunun ardından kart için 10 TL tutarında bir ödenek alınmaktadır. Fakat bu ödenek kullanımın başladığı aydan itibaren aylık 1 TL alınacak şekilde yapılmakta ve müşteriye yönelik ödeme kolaylığı sunmaktadır.

Vakıfbank araç kredisi bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Papara Kullanımına Yönelik Kampanyalar

Papara kullanan müşteriler için sunulan kampanyalar, Papara kart kullanımının sıklığıyla beraber artış göstermektedir. Bu kampanyalardan sırayla şu şekilde bahsedilebilmektedir:

 • Papara kart kullanımı ile anlaşmalı sinemalarda yapılan alışverişlerde %50 oranında indirim uygulanmaktadır.
 • D&R mağazalarından yapılan alışverişlerde Papara kullanıcıları hesabında para birikmektedir.
 • Köprü ödemelerinin Papara ile yapılması durumunda maksimum 50 TL tutarında yapılan ödemelerde de %50 oranında indirim uygulaması yapılmaktadır.
 • Teknosa mağazalarında yapılan alışverişlerde de Papara fırsatları ile kazanç sağlamak mümkün olmaktadır.
 • Yardım kampanyaları kapsamında Papara kullanarak petshop web siteleri üzerinden yapılan alışverişlerin belirli bir oranı hayvanlar yararına bağışlanmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir