Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 2022 | Sitelerin Listesi

Müzik dinleyerek ve inceleme yaparak para kazanmak mümkün. Eğer şarkılarla arası iyi olan biriyseniz ve hobi olarak sürekli müzik dinliyorsanız, size tavsiye edeceğim siteler üzerinden belirli miktarlarda gelir elde edebilirsiniz. Müzik dinleyerek para kazanmak isteyenler, bunu bir işten ziyade hobi olarak düşünmeli. Zira aylık yüksek paralar kazanmayı beklemeyin. Müzik dinleyerek veya inceleme yaparak ayda maksimum 200 dolar kazanabilirsiniz. Peki hem müzik dinleyip hem de para kazanmak gerçek mi? Neden müzik dinlediğiniz için size ödeme yapsınlar?

Biliyorsunuz ki hem internette, hem de sanat dünyasında rekabet oldukça fazla. Müzik dinleme siteleri bu rekabeti aşabilmek için sizinle gelir paylaşımı modeline gider. Kazancının %50’sini veya daha fazlasını dinleyicilerine öder. Kazan-Kazan politikası tamamen. İnceleme konusu ise tamamen yeni albüm ya da single şarkı çıkarmış sanatçılarla ilgili. Şöyle düşünün. Bir şarkı çıkardınız ve tutacağına çok eminsiniz. Eğer insanlar dinler ve şarkınızı beğenirse mutlaka paylaşma yoluna gider. Bunun için öncelikle şarkınızın dinlenmesi gerekiyor. Bu siteler aracılığı ile şarkınızın incelenmesini sağlayabilirsiniz. Bu hem sanatçı hem de dinleyiciler için iyi bir anlaşma.

Okuyunuz: Link Kısaltarak Para Kazanmak

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanmak
Müzik dinleyerek para kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanmak istiyorsanız, öncelikle güvenilir olan siteleri belirlemeniz gerekiyor. Şuan farklı sitelerden bu konuda araştırma yaptığınızda, karşınıza çıkacak olan bir çok müzik dinleme sitelerinin kapalı olduğunu fark edeceksiniz. Yani özetle, bu siteler son kullanıcılarına ödeme yapmadan piyasadan ayrılmışlar. Örneğin, herkes tarafından bilinen Slicethepie ve Radio Loyalty bunlardan birisi. Şimdi sizinle güvenilir, uzun zamandır piyasada yer alan ve kullanıcılarını mağdur etmeyen müzik dinleyerek para kazanmanızı sağlayacak sitelerin listesini paylaşıyorum.

 

Müzik Dinleyerek Para Kazandıran Siteler

Aşağıda yer alan siteler ile ilgili mutlaka kendini araştırmanızı da yapmanızı tavsiye ederim.Bu sitelerle ilgili Trust Pilot site üzerinden ödeme yapılıp yapılmadığını takip edebilirsiniz. Hatta bir çok site ile ilgili ekşi sözlükte yorumlar yer alıyor.Onları da okumanız sizin için faydalı olacaktır.

 

1.Music Xray Para Kazanma

Music Xray para kazanma
Music Xray para kazanma

2019 yılından beri New York’ta faaliyette olan Music Xray şirketi bana göre en güvenilir şarkı dinleyerek para kazanmanızı sağlayacak olan platformdur. Kazanç modeli oldukça açık .Müzik haranı olarak bir hesap açın. Hesap açtığınız süreçte ne tarz müzik dinlediğinizi ve sevdiğiniz gruplar ile ilgili bilgi girmeniz istenecek. Bu bilgiler ”Fan Match” gelir modeli için istenir. Daha önce hiç duyulmamış olan müzik gruplarının şarkılarını dinlemeniz ve objektif değerlendirme yapmanız gerekiyor.

Platform üzerinde kazanç fırsatları size site içi mail olarak gelecek. Dinlediğiniz ve yorum yaptığınız her şarkı için 0.10 $ ücret alırsınız.20$ eşiğine geldiğinizde paranızı çekebiliyorsunuz. Yani eğer yeni müzik gruplarını keşfetmeyi seven birisiyseniz 200 şarkı dinleyerek ortalama 120 TL kazanabilirsiniz.

 

2.Research.fm Para Kazanma

Research Fm Para Kazanma
Research Fm Para Kazanma

Bir çok sanatçı ve radyo istasyonuResearch.fm üzerinden müzikler ile ilgili araştırma ve oylama yapılmasını ister. Bu sayede hangi şarkılara öncelik vereceklerini ya da hangi gruplar ile çalışmak isteyeceklerini belirler. Firma sizden düşüncelerinizi gerçekçi bir biçimde yansıtmanızı ister. Size sürekli olarak kısa şarkılar gönderilir. Bunlar için oylama yaparsınız. Oylamalar karşılığında ise hesabınızda puan birikir. Hem Android hem de App Store’da uygulaması olan şirket, sizi Amazon hediye kartı olarak ödeme yapar. Hediye kartınızda yer alan miktar ile Türkiye’ye üzerinden kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz. Yeni şarkılar geldikçe telefon üzerinden bildirimle size mesaj gönderilir.

İlgili Makale: Google Play İle Para Kazanmak

3.Welocalize Para Kazanma

Welocalize Para Kazanma
Welocalize Para Kazanma

Welocalize ile hem müzik dinleyip hem de sözlerini yazarak para kazanabilirsiniz. Ancak hem İngilizce hem de site tarafından desteklenen bir dili bilmeniz gerekiyor. Yaptığınız her şarkı çevirisi için site size 4$ ödeme yapıyor. Web sitesine girdiğiniz zaman hangi aşamaları gerçekleştirmeniz gerektiği detaylı olarak video ile anlatılmış. Şirket uluslararası çeviri hizmeti vermekte. Eğer yabancı dil bilginiz var ise sadece şarkı çevirisi değil, diğer hizmetleri gerçekleştirerek de para kazanmanız mümkün.

 

4.Hit Predictor Para Kazanma

Hitpredictor Para Kazanma
Hitpredictor Para Kazanma

Hit Predictor platformu piyasaya yeni girecek olan müziklerin yüksek bir hit ile giriş yapmasını sağlar. Bu sayede piyasaya albümünü sürmüş olan müzisyenler yüksek bir kullanıcı kitlesine hitap etmiş olur. Tabi bunun için Hit Predictor firmasına müzisyenin ödeme yapması gerekiyor. Siz ise yayınlanmış olan bu şarkıları dinleyip yorum yaparak para kazanmış oluyorsunuz. Müzik dinleyerek para kazanmak için en ideal ve en güvendiğim sitelerden birisi diyebilirim size. Toplamış olduğunuz puanlar yardımı ile hediye mağazasından ödül seçebilirsiniz kendinize.

Okuyunuz: Para Kazandıran Uygulamalar

5.RadioEarn ile Para Kazanın

RadioEarn Para Kazanma
RadioEarn Para Kazanma

RadioEarn iki farklı para kazandırma modeline sahip. Hem bireysel kullanıcı olarak, hem de bir web sitesi sahibi olarak para kazanabilirsiniz. Sistem üzerinde dinlediğiniz her 15 dk için size puan verilir. Bu puanları 1 aylık period sonunda Bitcoin veya Paypal ile ödeme alabilirsiniz. Platform web sitesi sahipleri için API numarası verir. Bu numara ile kolay bir şekilde web sitenize radyo kanalını entegre edebilirsiniz. Bireysel kullanıcılar ise yani web sitesi olmayanlar uygulama üzerinden veya web sitesi üzerinden müzik dinleyerek para kazanabilir.

 

6.Playlist Push Para Kazanma

Playlist Push Para Kazanma
Playlist Push Para Kazanma

PlaylistPush hem sanatçılar hem de müzik dinleyicileri ile ortak çalışmalar yapıyor. Sanatçılar yüksek bir hit ile çıkış yakalamak için platform ile anlaşma yapar. Siz ise platformda yer alan şarkıları indirip ya da dinleyerek para kazanırsınız. Diğer para kazandıran müzik sitelerinde olduğu gibi win to win mantığı ile sistem işliyor. Platformun web sitesinde şarkılar için yapacağınız yorumlarda, şarkı başına 12 dolara kadar para kazanabileceğiniz söyleniyor. Ancak yılda 1 kere böyle bir parçaya denk gelebilirsiniz. Diğer müzik dinleme sitelerinde olduğu gibi ortalama 0,20 $ kazanmanız mümkün.

Müzik dinlemek için Spotify, Apple Music veya Deezer üzerinden en az 400 takipçiye sahip Playliste sahip olmalısınız. Ne kadar çok takipçiniz olursa, kazanç oranınız o derece artıyor.

 

7.Cash4Minutes Para Kazanma

cash4Minutes Para Kazanma
cash4Minutes ile Müzik dinleyere Para Kazanmak

Cash4Minutes internet radyolarına trafik hizmeti sağlayan bir platform. Kullanıcı kitlesinin artmasını isteyen internet radyoları bu platforma başvurur. Müzik dinleyerek para kazanmanızı sağlayan bu şirket ise gelirini sizinle paylaşma modeline gider. Karşınıza çeşitli radyo istasyonları ve kazanabileceğiniz rakamlar çıkar. Tercihinize göre bu radyo istasyonları arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca site üzerinden farklı kazanç yöntemleri de bulabilirsiniz. Bu sayede ödeme eşiğini kısa zaman da aşmış olursunuz.

 

Müzik Dinleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Müzik dinleyerek para kazanmak
Müzik dinleyerek para kazanmak

Bu sorunun cevabını bilmeniz önemli. Herkesin ortak sorusu neden müzik dinlediğim için para ödesinler? Çok basit. Hem platform, hem müzisyen hem de siz para kazanırsınız. Burada platformlara ödemeyi yapan müzisyenler ve yayınladıkları reklamlardır. Müzik platformları veya radyoları ise kazandıkları parayı sizinle paylaşma yoluna giderler. Şarkıcı ise sizin sayenizde bir hayran kitlesi elde etmiş olur.

Bu sitelerde karşınıza Youtube’da yer alan bir şarkı bile çıkabilir. Youtube’da bir video izlediğinizde önce izlenme sayısına bakarsınız. Eğer bu sayı yüksek ise kullanıcıların dikkatini çeker. Ya da trend videolar alanında yer almak isteyenler, o sayfada oldukları için daha fazla kullanıcı sayısı edinmiş olurlar.

Soru 1 : Türkiye’de müzik dinleyerek para kazanılabilecek siteler var mı?

Maalesef şuan benim bildiğim veya bu işi yapan herhangi bir platform yok. Ancak yakın zamanda böyle bir şirket var olursa güzel paralar kazanacağına eminim.

Soru 2: Ödeme almak için Paypal Hesabı nasıl alınabilir?

Evet Türkiye’de Paypal kullanıma kapalı. Ancak bu sizi rahatsız etmesin. Yukarıdaki sitelerin hepsi hem Paypal hem de Bitcoin ile ödeme yapıyor. Aşağıdaki linklerde yer alan yazıları okursanız bu sorununuzu çözmüş olurusunuz.

Soru 3: Müzik dinleyerek gerçekten para kazanılır mı?

Cevap: Evet para kazanırsınız ancak kazandığınız tutar size yeter mi? Özellikle Türkiye’de müzik dinleyerek aylık 500 TL ve üzerine para kazanmak çok zor. Bu nedenle para kazanmak için en çok tercih edilen işlere yönelmelisiniz. Bu doğrultuda yeni iş fikirleri başlıklı makale sizlere yardımcı olacaktır.

Müzik dinleyerek para kazanmak başlıklı makalemizin sonuna geldik. Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

Scroll to Top