Market Bayiliği Veren Firmalar | Market Bayilik

   30.07.2021
   A+
   A-

   Günümüzde sermayesi olan pek çok insan kendi işyerini açmak istiyor. Ancak araştırmaya devam edildiğinde risksiz sektör olarak market bayilik karşılarına çıkıyor. Çünkü hepimiz market sektörüne her zaman ihtiyacımızın olduğunun farkındayız. Bu yazımızda market bayilik veren firmaları inceleyeceğiz.

    

   Market Bayilik Fırsatları

   Market Bayiliği Veren Firmalar

   Market Bayiliği Veren Firmalar

   1. Şok Market

   Tarihler 1995 yılını gösterdiği vakitlerde 16 yıl aradan sonra Yıldız Holding tarafından satın alınmıştır ve Türkiye’de birden fazla il ve ilçelerde marketler zinciri arasında yer alan ve bayilik vermekte olan bir markettir. Hızla büyümekte olan market zinciri şok market, yatırımcılar tarafından market bayilik seçenekleri arasında değerlendiriliyor.

   Türkiye’de aktif 80 şehirde Şok marketin şubeleri bulunmakla beraber, 400’e aşkın satış noktası bulunmaktadır. Bu rakamlarla beraber ilk 3 süper marketler zinciri arasında yer alan Şok market, ekonomik açıdan kaliteli ve uygun ürün taleplerini de çok rahat karşılamaktadır. Bir markette bulmak isteyeceğiniz ürünlerini kalite, kontrol ve temizlik gıyabında mağazalarında barındıran şok market, diğer rakiplerini geride bırakmaktadır.  Kampanya ve bülten aracılığıyla genellikle her hafta sonlarında ucuz ve uygun fiyatlı ürün satışları gerçekleştirmektedir.

   Tüketicilerinden gayet iyi notlar almakla beraber güler yüz, kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Ülkemizde en çok ziyaret edilen marketler arasındadır. Şok marketler zinciri, Yıldız Holding’e geçtikten sonra kendi şubelerini açarak yetiştirdiği profesyonel kadroyla müşterilerine hizmete başlamıştır.

   İsim hakkı tamamen Yıldız Holding’e aittir. Diğer şirket ve girişimcilere tolerans tanımamaktadır.

    

   2. Ekomini Market

   2012 yılında faaliyete geçmeyi başaran ve hızla büyüyen sektörüyle müşterilere güler yüz, kaliteli hizmet, keyifli alışveriş sunan ve alışverişin tadını ucuzluğu ve kaliteyi yaşatan ekomini market, her şeyin olduğu tüm müşterilerinin gereksinim ve ihtiyaçlarını rahatlıkla bulabileceği bir kapasiteye sahiptir.

   Ekomini markette rahatlıkla evinizin ihtiyacı olan gıda, atıştırmalık, şarküteri tarzı et ve süt ürünlerini, alkollü içecekleri, her türlü temizlik malzemelerini rahatlıkla bulabileceği ve asıl hedefinin de mutlu ve kaliteli bir market kurmaktır. Müşteri memnuniyetini rahatlıkla ekomini markette bulabilirsiniz.

   Mağazalarını 76 ile kurup 942 bayiye ulasan ekomini market, herkesin işte kalite ve uygun fiyat diyebileceği bir markettir.

   Geceleri 00.00 a kadar açık olan bu market müşterilerini önemsemektedir.

   Yatırımcılar market bayilik almak için ortalama 50.000 ila 150.000 gibi bir meblağı gözden çıkarmak zorunda kalabilirler. Böyle kalitesi güzel olan bir market bayilik açma maliyeti tahmini olarak 50.000 gibi bir meblağa ulaşıyor. Ekomini market kazançtan elde ettiği karın tamamını yatırımcısına vermektedir ve dükkan kurmak veya açmak isterseniz ekomini market size dekorasyonu ve kira desteğini rahatlıkla sunabilecek cömertliktedir. Yani kıssadan hisse dersek böyle bir market açmak isterseniz kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

    

   3. Dia SA Market

   Dia SA 1979 da İspanya’da kurulan 7 ülkede 2000’den fazla market bayilik sahibidir. Türkiye’de ise sonuna SA Çatısı konulup vatandaşlarına Dia SA konsepti ile market bayilik vermeye başlamıştır. Dia SA müşterisine kalite, fiyat konusunda öncelik sağlamıştır.

   Türkiye’deki ilk bayisini 2004 yılında açan bu market zinciri vatandaşlarına kaliteli ürün, uygun fiyat ve güler yüz ile müşterileri memnun etme çabası vardır. Müşterileri aradıkları bütün ihtiyaçlarını bu marketlerden temin edip rahatlıkla tüketmenin mutluluğunu yaşar.

   Dia SA marketler zinciri, rekabetçi fiyatlarıyla diğer marketleri geride bırakmayı hedeflerken bayiliklerine finansman desteği de sunma gibi bir incelik sağlar.

   Bayilik açacak kişilere açılmadan önce kısa süreli bir eğitim şansı da sunan bu market, gerekli belgeler ve uygulamalar hakkında da sürekli eğitim vermektedir. Bir Dia SA market bayilik açmak istiyorsanız bunun maliyeti 135.000 TL civarıdır. Kendi işimi kuracağım kendi patronum olacağım diyorsanız bu maliyeti gözden çıkarabilirsiniz.

    

   4. Bim Market

   Bim ülkemizde binlerce şubesi bulunan vatandaşlarımızın ilgiyle ve sevgiyle alışveriş yaptığı marketler zinciridir. 1995 yılında 21 mağaza ile kuruldu. Türkiye’de 5602 şubesi ile oldukça ilgi çekmektedir.

   Kendi felsefesini benimseyen, müşteri memnuniyetini sağlayan, müşteriye yakın olan, yeterli personeli ile halka hizmet veren bu markete girince elektronik ürünler dahil her şeyin ucuzunu, kalitelisini buluyoruz. Bime girdiğimizde bile kendimiz şahit oluruz tasarım açısı bile sade ve düzdür, abartı, şaşa yoktur. Çünkü maksat müşteri kazanmaktır.

   Bazı insanlar BIM ucuz diye eleştirebilir. Kalitesi ve kontrolü düzenli yapılan bu market sağlıklı ve güvenli ürünleri ile halka açıktır.

   Bu market asla kaliteden ödün vermeksizin çalışırken kendi şubelerini bünyesinde açma yetkisine sahiptir. Yaptığı market bayilik, kiralık olarak yatırımcıya açılabilir. Eğer bir yeriniz var ise hiç durmayın derim. Kaliteli, güvenilir, müşteri memnuniyeti ile sizde hizmet verebilirsiniz.

    

   5. A101 Market

   A101 parekende sektörlerinde marketler market bayilik için birbiriyle yarışmaya başladı. Tanınmış marketler bayilik verse bile tanınmayan marketler de birbirleriyle yarışmaktadır. Yeni yeni açılan marketler sayesinde işsizlik oranları da bir nebze olsun düşebilir.

   Marketler zinciri arasında en çok şubesi olan A101, sloganı “harca harca bitmez” kesenize uygun fiyatlarla, kalite ve hizmetle bu market sizleri karşılıyor.  Kurulduğu günden bugüne kadar kalite ile halka hizmet sunuyor.

   Ama genellikle bir apartmanın alt katındaki dükkanları A101 olarak görmeye alışmış olabiliriz. Kısaca diyebileceğimiz kalite, güven, cebine uygun fiyatlar, indirimler, güler yüz, temizlik ve müşteri hassasiyeti, müşteri memnuniyeti, özveri hepsini bu markette rahatlıkla bulabiliriz. Şimdilerde ise marketler birbirleriyle yarışırken A101 market daha özveri, güvenle çalışıyor ve işinin hakkını rahatlıkla veriyor diyebiliriz. Yaptığı kampanyalarla, sloganlarla kendinden söz ettiren bu market hem bütçenize hem cebinize dost olabilir. Her insan kaliteli, sağlıklı ve taze ürün ister bu market size bunu sağlıyor hem online hem açık hizmet. Sizde A101 market bayilik olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    

   6. Ucz Market

   UCZ Market, günümüzde çok gelişmiş ve bunu market bayilik sistemi sayesinde gerçekleştirmiştir. Oysaki kurulduğu 2012 yılında yalnızca 10 adet mağazası ile faaliyetlerine başlamıştır.

   Gelişmesinde en etkili faktörler ise ürünlerinin kaliteli olması ve uygun fiyatlı konsept bir market olmasıdır. Bunun yanı sıra da Türk halkının gereksinimlerine en iyi şekilde hitap ediyor olmasıdır.

   Bayiliklerde UCZ Marketin tercih edilmesi, yatırım maliyetinin düşük olması ve yaklaşık 100 bin TL gibi bir bütçeyle açılabilir, hemen işletilmeye başlanabilir olması avantajlıdır. UCZ Market ürünlerini Bizim Toptan Marketten temin ettiği için kar marjı daha yüksek olmaktadır.

   UCZ Market, bulunduğu konuma göre farklı oranlarda cirolar elde eder. Mesela mahalle arasında açılan bir UCZ, 1000 TL ile 1500 TL arası satış elde ederken, işlek bir alanda veya geniş bir bölgede açılan UCZ, 10 bin TL ye kadar ciro yapabilir.  Yani buna özetle açılacak olan UCZ Marketin bulunduğu konuma göre kar marjı değişkenlik gösterebilir. Ciroyu etkileyen bir diğer faktör de çalışma saatleridir; yüksek bir kar marjı için günlük 12 saat çalışmayı göze almak gerekmektedir.  Yani Özetle iyi bir kar marjı için, uygun fiyatlı ve kaliteli ürünlerden oluşan market bayilik olmak için siz de UCZ Marketi tercih edebilirsiniz.

   Okuyunuz: Yeni İş Fikirleri

   7. Seç Market

   SEÇ MARKET 2021 yılında rağbet görmeye başlayan, girişimcileri harekete geçiren market bayiliği Yıldız Holding’e aittir. Aradığınız her ürünü hazır gıda, dondurulmuş ürünleri, manav, et, ekmek gibi günübirlik olarak satılan aklınıza ne gelirse burada bulabileceğiniz ürün anlamında 2000 farklı ürünü olan dilerseniz sistem üzerinden sipariş verebileceğiniz bu market size kaliteyi getiriyor. Seç market bayilik hiçbir ciro almazken sizi ve sizin gibi müşteri odaklı çalışmaktan gurur duyuyor.

   Markete girdiğiniz zaman kaliteli ve güler yüzlü hizmetle karışılabilirsiniz.  SEÇ market bilindiği üzere diğer bayiliği olan şok ve toptan mağazalarla aynı ürünü size sunabilir. Cebinizde 100.000 TL civarı bir meblanız varsa, Seç market bayilik almanızı öneririm.

   Farklılık yaratacak olan bu bayilik sistemi hem size hem cebinize dost olacak. Seç markette bayiliği verdim oldubitti diye bir şey söz konusu değilken bu aşamalarda size destek sağlanacak olup gerekli eğitimleri firma verir. Kim böyle bir bayilik açmak istemez ki? Kendi işinizin patronu olmak isterseniz başvurularınızı bekliyoruz.

    

   8. Migros

   Migros 1954 yılında İstanbul’da kurulan bir parekende market zinciri olarak hayata geçmiştir. En yaygın müşteri potansiyeline sahip olan bu market bir nevi açık hava marketi gibi bir markettir. Türkiye’nin her yerinde olmasa da bazı büyük şehirlerde olan bu market, kısa sürede ciddi gelişimler göstererek Marmara bölgesinde pek çok şube açmıştır.

   Market bayiliği olan bu market aldığı hız ve yenilikler diğer marketler gibi kuvvetli bir ivme kazanmıştır. Geniş müşteri kitlesine sahip olan Migros, iç giyimden gıda alışverişine evinizin tüm temel ihtiyaçlarını karışlayabilecek ürün çeşidine sahip bir markettir. Migros onbinlerce güler yüzlü, kaliteli çalışanlarıyla tüm dünyaya hizmet vermekten işinin hakkını vermekten gayet de mutlu görünüyor. Üstün kalitenin adresini burada bulabilirsiniz.

    

   9. Hakmar

   Hakmar market, 1997 yılında Pendik ilçesinde kurulan yerel bir market olarak hizmete geçmiştir. Ucuz, kaliteli, indirimli ürünler sunan bu market müşterilerin ilgi odağı olmaya hak kazanmıştır. Kurucusu tüccarlık deneyimini ve hakmarın gücünü birleştirmişken biz neden kaliteli, uygun fiyata ürünü buradan almıyoruz. Pahalı olan ürün bize daha mı iyi geliyor?

   Burada 65 yıllık bir deneyim konuşurken şimdi biz yeni firmalaşan marketlere gidip vermemiz gereken paranın iki katını ödememeliyiz. Hakmarda alırken rıza, satarken memnuniyet kapsamı vardır. Kanaatleri bitmek tükenmek bilmeyen özgüven ve memnuniyettir. Kararlı ve kapasiteli olan bu market aldatmadan, kandırmadan, inançları sorgulamadan, güleryüzle sizlere hizmet vermekten onur ve gurur duymaktadır. Sizde Hakmar market bayilik alabilirsiniz.

    

   10. Carrefoursa

   Carrefour SA tecrübe ve hevesi olan kaliteli, güvenilir firmadır. Ekip arkadaşlarınız varsa Carrefour SA gibi bir market bayilik açabilir, kendi işletmenizi kurabilirsiniz. Çünkü kararlı, sabırlı bir işletme sahibi olacaksınız. Carrefoursa Türkiye’nin ileri gelen market zincirlerinden birisidir. Yapısı, kalite standartları ve güvenilir alt yapısıyla market bayilik veriyor.

   Carrefour SA marketin birden farklı market konsepti vardır. Kendine güvenen birisi iseniz kendi Carrefour market bayiliğine sahip olabilirsiniz. Çalışanlarına yüksek motivasyon sağlayan bu marketler zincirinde aradığınız her şeyi bulabilmeniz mümkündür. Böyle bir market bayilik istiyorsanız hemen hemen 10 kişilik bir grubunuz, çalışanınız olmak zorundadır. Güler yüzlü, kaliteli hizmeti olan bu bayiliği almak istemez misiniz?

   Carrefoursa bayiliği 27 yılı aşkın zamandır bulunmakla beraber günde en az 500 müşteri karışlamaktadır. Bu market eğer ki kalite, güven ve uygun fiyatlı olmasaydı bu kadar rağbet göremezdi. Böyle bir market bayilik almak isterseniz doğru bir hamle yapmış olursunuz.

   Bir Yorum Yazın

   Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

   Henüz yorum yapılmamış.