in

Makademya Fındığı(Cevizi) Para Kazandırıyor 2021

Makademya Fındığı(cevizi) ilk olarak okyanusya kıtasında bulunmuştur. Proteacea familyasına aittir ve yeni kaledonya’da da bulunmaktadır. Adını ise john Macadam‘dan almıştır. Kajuya benzer bir tadı olduğu söylense de lezzet bakımından daha üstün diyebiliriz. Hafif tuzlu ve tatlı bir tadı vardır. İçerisinde %70 oranında yağ barındırmaktadır. Başta Amerika olmak üzere Avrupada da tüketimi yaygındır. Kilosu 250 tl olan Makademya Fındığı(Cevizi) Para Kazandırıyor gerçekten.

Makademya Fındığı Yetiştiriciliği
Makademya Fındığı Yetiştiriciliği

Makedemya fındğı yetiştirmek isteyenler için bir çok ansiklopediden detaylı olarak bilgi araştırması yaptık. Sizde bu ürünü ekip ihraç ederek yüksek gelir elde etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Makademya fındığı ekimi, büyütme, çoğaltma ve bakımı ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Okuyunuz: Topraksız Tarım Nasl Yapılır

Makademya Fındığı(Cevizi) Para Kazandırıyor

Makademya Fındığı(Cevizi) Para Kazandırıyor
Makademya Fındığı(Cevizi) Para Kazandırıyor

Makademya Fındığı(Cevizi) Faydaları Nelerdir?

Makademia fındığının özellikle yağından faydalanılmaktadır.Cilde iyi geldiği ve kırışıkları giderici etkisi olduğu söylenmektedir.Aynı zamanda makademya fındığı vitamin deposudur.Normla fındığa göre 2 kat vitamin içermektedir.Özellikle Avustralya da aktarlarda yağ halinde satışı yapılmaktadır.

 

Makademya Fındığı Nerelerde Yetişir?

Dünyanın en pahalı fındığı veya cevizi desek yeridir.Ağaçlar 8 yaşından sonra olgunlaşmaya başlamaktadır.Yağışın çok olduğu ve toprakların verimliği olduğu yerlerde yetişmektedir.Türkiye’de makademya fındığı(cevizi) yetiştirmek için en uygun yer karadeniz bölgesidir.

 

Makademya Fındığı Türkiye ?

Türkiye de üretimi yapılmamaktadır.Ülkemize Palladium malatya pazarı ve peyman tropicano mix ile giriş yapmıştır.Beğenen tüketicilerin sayısı oldukça fazladır.Tabi bu ürünler ithal edilerek ülkemize getirilmektedir.Avrupa da 20 euro,  Amerikada ise 15-30 dolar arasında satılmaktadır.Ülkemizde bu miktar 80 dolara kadar çıkmaktadır.

 

Makademya Fındığı(cevizi) Fiyatı Ne Kadar?

Türkiye de bahsettiğimiz gibi Palladium Malatya Pazarında satılmaktadır.İlk satışa başlandığında 190 tl gibi bir fiyatla pazara giren makademya fındığı şuan 250 tl den alıcı bulmaktadır.Fiyatının bu kadar yüksek olmasının nedeni ithal edilip bir çok vergiye tabi tutulmasından kaynaklanmaktadır.Aynı zamanda Peyman Dorleo firması tarafından da tropicano mix adı verilen ambalaj paketlerde satılmaktadır.150 gramlık paketlerde  en fazla 10 adet çıkmaktadır.Bu paketlerin fiyatı ise 17-20 tl civarıdır.

 

Makademya Fındığı Vitamin Değerleri

Makademya fındığı özellikle omega 7 ve omega 3 içermektedir.Protein bakımından değerleri yüksektir.Aynı zamanda kalsiyum, potasyum, fosfor ve selenyum bakımında oldukça zengindir.Köpekler için öldürücü, zehirleyici etkisi bulunmaktadır.

 

Makademya Fındığı Nerede Satılır?

Makademya fıdığı
Makademya fıdığı

Makademya fındığını aynı zamanda internet üzerinden de satın alabilirsiniz.Büyük macro center marketlerde de satılmaya başlanmıştır.Kilogram fiyatı 250 tl dir.

 

Makademya Fındığı Yetiştirmek İçin Hibe Alınabilir mi?

Ülkemizde ilk defa yetiştirilmesi yapılacak bu ürün hibe teşvikleri kapsamında bulunmaktadır.Özellikle genç çiftçilere 30 bin tl gibi bir destekte bulunulmaktadır.Ayrıca tarım ürünleri için demirbaş desteğide verilmektedir.Detaylı bilgi için buradan ulaşabilirsiniz.Aynı zamanda makademya fındığı için wiki sitesinden faydalanabilirisiniz.

 

Para kazandıran tarım ürünleri başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

3 Yorum

Bir Cevap Yazın
  1. Merhaba 15 güne kadar 150 adet makademya fındığı fidesi gelecek Avustralya dan. Ilgilenen arkadaşlar 0546 221 9329 nolu telefon dan ulaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı telefondan para kazanma

Akıllı Telefondan Para Kazanma Yolları 2021

Japonya'da Üniversite Okumak

Japonya’da Üniversite Okumak | Japonya Eğitim Sistemi