Link Kısalt Para Kazan | Link Kısaltma Siteleri 2022

Çevrimiçi para kazanmak için tercih edilebilecek yollardan birisi de link kısaltarak para kazanmak olarak öne çıkıyor. Bu iş uzun yıllardan beri yapılıyor ve bu sayede düzenli para kazanan sayısız insan bulunuyor. Eğer pasif bir şekilde gelir elde etmek istiyorsanız internet üzerinden sitelerin linkini kullanarak reklam yolu ile para kazanmayı deneyebilirsiniz.

ClickFly
En iyi link kısaltma siteleri arasında yer alıyor.

Link kısaltma işlemi oldukça basit ve bu nedenle birçok internet kullanıcısı tarafından kolayca yapılabiliyor. Link kısaltma konusunda gerekli bilgilere sahip olursanız, en doğru şekilde bu işi yapabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

Link kısaltarak para kazanmak için bu işi önce yapıp yapmadığınızın bir önemi bulunmuyor. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyorsanız, kısa bir deneyimin ardından istenilen performansı ortaya koyabilirsiniz.  Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey kısalttığınız linklere muhakkak tıklanacak bir sinyal göndermek oluyor. Bunu başarırsanız sizin hazırladığınız linkler de kısa sürede çok sayıda kullanıcıya ulaşabilir ve gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Link kısaltarak para kazanmak en basit anlamı ile internet kullanıcılarının linklere tıklamasını sağlamak olarak tanımlanabilir. Bu işin püf noktası da insanların ilgisini çekecek bağlantıları kullanmaktan geçiyor. İnsanlara tıklamalarını sağlayacak doğru sinyalleri göndermeyi de başarırsanız kısa sürede kendiniz için uzun vadede kazanç gelir elde etme yöntemine sahip olabilirsiniz.

Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanılır?

Link kısaltarak para kazanmak nasıl yapılır ve link tıklayacak insanlar nereden bulunur gibi sorular çokça araştırılıyor. Link kısaltmak için ihtiyacınız olacak kitleye sosyal medya platformlarından ulaşabilirsiniz. Facebook başta olmak üzere İnstagram, Telegram ve Twitter bu iş için en uygun ortamlara sahip uygulamalar olarak biliniyor.  Buna ilave olarak kendinize ait web sitenizde ya da Youtube kanalınızda da bu linklere yer verebilir ve aAlternatif tıklama alanları yaratabilirsiniz.

Link Kısaltarak Para Kazandıran Siteler

Link kısaltarak para kazanmak için oluşturulan sistem son derece basittir. Link kısaltmak için tercih edeceğiniz bir site üzerinden yapacağınız çalışmalar ile başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Normal bir link kısaltıcıya bir reklam katmanı ekleyerek para kazandıran bir link kısaltıcı alırsınız. Reklam katmanı sizin kısalttığınız link URL ise birlikte hedef sayfanın arasına eklenir. Bu sayede kullanıcıların yönlendirilen linklere tıklamaları ile de siz tıklama başına para kazanırsınız. Link kısaltmak için tercih edebileceğiniz başarılı siteler şöyle;

Shorte.st

Shorte.st sitesi detaylı veri istatistiği sunar ve bu nedenden dolayı güvenilirdir. Günümüzde hala faaliyet gösteren bu site çokça tercih edilir. Yabancı kökenli olan bu sitenin de birçok yabancı siteler gibi Türkiye oranları düşüktür.  1000 tıklama için 1,55 dolar ücret ön görür. Bu oran maksimum değerdir ve bu rakamdan daha düşük kazanç sağlamak da söz konusu olabilir. Ödemeler Payoneer üzerinden alınır.

Adf.ly

Adf.ly yabancı siteler arasındadır ve köklü bir geçmişe sahiptir. Link kısaltma amacı ile en fazla tercih edilen sitedir. Bir diğer deyişle link kısaltma sisteminin öncüsüdür. Türkiye’de genel anlamda diğer ülkelere kıyasla link kısaltma işlemlerine verilen ücretler düşük kaldığından, bu sitenin oranları da düşük seyreder. 1000 tıklama için 0,38 dolar ödeme seçeneği sunar. Ödemeler Payoneer üzerinden alınır.

PND.TL

PND.TL Türkiye’de en fazla link veren sitedir. Ayın 3 farklı gününde ödeme gerçekleştirilir. 1’inde, 11’inde ve 21’inde ödeme yapıyor olması nedeni ile kullanıcı memnuniyeti alır. Türkiye kökenli bir sitedir ve ödemeler banka havalesi ya da Papara gibi bankacılık sistemleri üzerinden alınabilir.

TrLink

TrLink Türkiye’de isim yapan bir diğer önemli sitedir. Güven veren sitede her tıklama geçerli sayılır. Site herhangi bir kötü yoruma sahip değildir ve 1000 tıklama için 205 dolar ödeme vaat eder. Uygulama aynı zamanda mobilden desteklenir. Sadece bilgisayar değil, mobil uygulamalar üzerinden de işlem yapmak ve para kazanmak mümkündür.

Oui.io

En fazla tercih edilen yabancı sitelerden birisi Oui.io’dur. Kazanç bakımından da diğer sitelerden yüksek ödeme seçenekleri sunar. Belirlenen ülkeler haricinde diğer ülkelere 1000 tıklama için 1,5 dolar ödeme vaat eder. Çoğul tıklamaları da kabul eden site bu sayede her tıklamayı ödeme kapsamına alır.

Pubiza

Pubiza, eski ismi ile link.tl’dir. Türkiye’de bulunan en köklü sitelerden birisidir. Ödeme konusunda sorunsuzdur ve 1000 tıklama için 12TL ile 13,5 TL arasında değişen fiyatlar sunar.

Link Kısaltarak Para Kazanma Sistem İşleyişi

Link kısaltarak para kazanma işi ile kısalttığınız linke gelen her tıklama sonucu hesabınıza belirli miktarda para yüklenir. Linkler, bu işlem için uygun alt yapıya sahip siteler kullanılarak kısaltılır. Kısalttığınız linkler reklamlı geçiş aşamalarından oluşur. Linke tıklayanlar sunulan bütün aşamaları geçerek reklama ulaşır. Reklamdan gelen kazançların bir kısmı reklam sahibine giderken bir kısmı da sizin hesabınıza yüklenir. Sistemde özellikle “Reklamı Geç” butonuna tıklayan kullanıcılar ana reklam sayfasına yönlendirilir. Bu sayede link bağlantısı üzerinden kazanç elde edilir.

Link Kısaltarak Para Kazanmada Kazanç Oranları

Link kısaltarak para kazanmak için birçok farklı site bulunuyor. Her sitenin tıklama başına verdikleri kazanç oranı değişiyor. Türk sitelerine bakıldığında bu sitelerin 1000 tıklama için verdikleri ödeme miktarı 10 TL- 15 TL arasında değişiyor. Yabancı link kısaltma sitelerinde ise 1000 tıklama için vaat edilen ödeme miktarları 20 TL’den başlayarak daha da artıyor. Birçok link kısaltma sitesi linklerin reklam sayısının kaça kadar çıkabileceğini ayarlama fırsatı sunuyor. Bu sayede tercihleriniz göre reklam sayısını artırabiliyor veya düşürebiliyorsunuz. Reklam ayarlarını minimum seviyeye getirdiğinizde 1000 tıklama için kazancınız 12 TL’den başlayarak değişiyor.

Linklerin doğru kısaltılması kadar nerede paylaşıldığı da önemli bir konudur. Kısaltmak için tercih edeceğiniz çok sayıda site bulunuyor. Bu sitelerin linklerini paylaşmanız için ise en fazla önerilen yerler sosyal medya platformları oluyor. Bunun gibi online kullanıcı sayısının fazla olduğu platformlarda yapacağınız link paylaşımlarında, geri dönüş olma ihtimali yüksek olduğundan, kazancın da fazla olması mümkün olabiliyor.

Link Kısaltırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Link kısaltma işlemi yapmak basit görünse de ufak tefek bilgilere ihtiyaç duyar. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğiniz bütün kısaltmalar sistem tarafından kabul görür. Sorunsuz bir şekilde link kısaltarak para kazanmak için şu adımlara dikkat etmeniz gerekir;

  • Çoğu kişinin internet üzerinde arayıp da bulamadığı şeyleri bulmak ve bunların linklerini kısaltmak önemlidir. Ardından linkte bulunan reklam seviyesini maksimum değere getirin. Bu sayede insanlar çaresiz kalarak linki mecburen geçer.
  • VPN yolu ile kendi oluşturduğunuz linklere tıklayarak para kazanmaya çalışırsanız bu durum tespit edilecektir. Bu durumda sistemden uzaklaştırılırsınız.
  • Bir kez kısalttığınız linki daha sonra bit.ly gibi siteler kullanarak tekrar kısaltın. İnsanlar bu linkin böylece reklamsız olduğunu düşünür ve tıklar. Bu durum da kazanç oranınızın artmasını sağlar.
  • Linkin hangi kitle tarafından tıklanacağını tespit edin ve link reklam seviyesini buna göre ayarlayın. Bu sayede link geçmeyi bilmeyen veya bilgisayarı kullanamayan kişiler mecburen bu reklamlara tıklamak zorunda kalır.
  • Gündeme uygun linkler tercih etmeye çalışın. Mesela en çok izlenen TV programı veya yarışmalar gibi konular üzerinden tercih yaparak link araştırması yapın. Bu sayede bu sitelerin linkleri merak nedeni ile hemen tıklanır.
  • Kısaltılan linkleri dikkat çekici açıklamalar ile paylaşın. Bu durum insanlarda merak uyandırır ve link tıklama alır.
Scroll to Top