Kuruyemiş Dükkanı Açmak | Kuruyemişçi Açma Maliyeti

   Kuruyemişler herkes tarafından sevilen besinlerdir. Kuruyemiş dükkanı açmak çok akla yatan bir sektörlerden biridir. Günümüzde kuruyemişler oldukça gelişmiş bir halde tüketicisi ile buluşmaktadır.  Geçmiş zaman dilimlerinde kuruyemiş yemek bir lüks sayılmaktaydı. Ancak gelişen zamanda artık hemen herkes kuruyemişten faydalanır hale geldi. Gerek faydaları ile gerekse tatları ile müşterilerin gözbebeği olan kuruyemiş maliyeti ile oldukça şaşırtıyor. Kuruyemiş dediğimizde akla ilk gelenler ceviz, leblebi, fındık, fıstık gibi ünlü yemişler gelse de genel olarak baktığımızda birçok ürün zinciri olduğunu görürüz. Özellikle son yıllarda kuruyemiş zevkimize Kaju, soslu fıstıklar girmiş ve oldukça benimsenmiştir. Kuruyemiş raflarına baktığımızda en çok tüketilenlerden biride kuru meyvelerdir.  Birbirinden lezzetli kuru meyveler renkleri ve lezzetleri ile kuruyemiş dükkanlarının en vazgeçilmez ürünlerindendir.

   Kuruyemiş Dükkanı Açmak

   Kuruyemiş Dükkanı Açmak

   Kuruyemiş dükkânı açmak, oldukça cesaret isteyen bir iştir. Müşterisi ile çok yüksek fiyatlardan buluşan kuruyemişin satıcılığını da yapmak biraz maliyetli olacaktır. Elbette ki her işin kendine has zorlukları vardır. Başlangıçta sebat edenler, ilerleyen günler de ferahta kavuşurlar. Bu yüzden Kuruyemişçi açma maliyeti açısından kafanızda soru işaretleri varsa rahatlanıp, işinizi kurmak için kendinizi hazırlık aşamasına almanızı tavsiye ederiz. Her ne olursa olsun her iş tecrübesinde mutlaka planlama yapılması gerektiğinden bütçenizi gözden geçirmeniz çok akıllıca olacaktır.  Kuruyemiş dükkanı açmak için öncelikle büyük bir araştırmaya girmeniz maliyet hesaplayabilmeniz açısından size çok yarar sağlayacaktır. Kuruyemişçi açmak isteyenlere öneriler sunmak işlerini kolaylaştırmak adına paha biçilemezdir.

   Kuruyemiş dükkânı açmak sanıldığı kadar zor bir iş alanı değildir. Maliyetleri düşürebilmeniz için akıllıca seçimler yapmak sizin avantajınız olabilir. Bu yüzden kurmak istediğiniz işin arkasında durup, engellerin sizi yıldırmasına asla izin vermemelisiniz. Kuruyemiş dünyası oldukça renkli ve lezzetlidir. Her kuruyemişin kendine has bir tadı, bir özelliği ve yararı vardır.  Özellikle kına gecelerinin ikramı kuruyemiş bol bereketli bir evliliğin olması adına vazgeçilmez bir klasik haline gelmiştir. Yıl başında ve yahut ramazan bayramlarında ilk uğranan dükkân kuruyemişçilerdir. Bu yüzden girişim yapmak istediğiniz sektör oldukça kıymetli ve tüketimi yoğun olanlar arasındadır. Sağlayabileceğiniz kuruyemiş kâr marjı ise birtakım seçimlerinize göre değişkenlik gösterebilmektedir.

    

   Kuruyemiş Dükkanı Açmak İsteyenlere Öneriler

   Her mesleğin kendi alanında daha iyi şartlarda ilerleyebilmesi için işin püf noktaları bulunmaktadır. Kuruyemişçi açmak isteyenlere öneriler vererek iş koşullarını sağlamlaştırabiliriz.

   • Planlı ilerlemek her zaman ideal bir yaklaşımdır. Özellikle iş kurma adına net kararlar alabilmek, sağlam adımlar atmanıza olanak sağlayacaktır.
   • Kuruyemiş dükkanı açmak için ne kadar sermaye verebileceğinizi tespit etmeniz işin işleyişi açısından çok sağlıklı olacaktır. Başlangıç sermayesi bütçe durumuna göre düşükte olabilir çok yüksekte olabilir. Bunun kararını sektör içi araştırma yaparak vermelisiniz.
   • Tutacağınız dükkânı kira mı yoksa satın almak mı istediğinizin ayrımına varmak alacağınız önemli kararlar arasında yer alır. Takdir edersiniz ki dükkân kiralamak satın almaktan daha akıllıca bir yaklaşım olacaktır.
   • Kuruyemişçi açma fikriniz netleşip harekete geçtiğinizde özellikle toptancı firmaları ile iletişime geçip fiyat hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Birçok toptancıdan görüş aldıktan sonra sizin bütçenize en yakın olan alternatifi değerlendirmeniz girişimlerinize oldukça kar sağlayacaktır.
   • Dükkân açma faaliyetlerine girişirken öncelikle yapmanız gereken bu dükkânı açmanıza onay ve yetki veren belgelerin elinizde olmasına dikkat edin. Bir belgenin eksikliği halinde emeklerinizin ziyan olur.
   • Dükkâna ismi seçimi önemlidir. İsim verirken diğer kuruyemiş satıcılarından ilham alabilirsiniz.
   • Dükkân dizaynını kuruyemişlerin rahat bir şekilde kalitesini gösterebileceğiniz şekilde sağlayabilirsiniz.
   • Kuruyemişlerin görsel olarak renk, boyut, şekil açısından birbirleri ile aynı sıralamada olmasına özen gösterin. Örneğin leblebi çeşitleri leblebi kategorisi ile bir arda olsun.
   • Kuru meyveler, lokum ve draje gibi şekerleme içeren gruplarda kendi içlerinde renklerine göre müşterilere görsel şölen olarak konumlandırılabilir
   • Kuruyemiş dükkanı açmak için gün sayarken reklam afişleri, el ilanları dağıtmak oldukça akıllıca olacaktır. Bu sayede çevre sakinleri dükkanınızdan haberdar olacaktır.
   • Kuruyemiş sektöründe açılışlar önemli bir detaydır. Açılış ilanınızı duyurarak müşteri kitlenizi oluşturabilirsiniz.
   • Vardiyalı çalışmak dükkânın sürekli açık olmasını sağlayacağından müşterileri çekmenize ve satışları yükseltmeniz açısından çok akıllıca olacaktır.

    

   Kuruyemişçi Açma Maliyeti

   Sermaye bir iş girişimi yapabilmenizin ilk koşuludur. Birikiminiz olmadan herhangi bir işe girişmeniz imkansızdır. Bu yüzden maddi konularda atacağınız adımları iyice değerlendirilmesi gerekir. Kuruyemiş sektörü diğer sektöre göre daha maliyetli bir iştir. Genel olarak bir dükkân açma yoluna girildiğinde sadece dükkân tutmak veya ürün almakla iş tamamen kurulmaz.  Birbirine zincirleme bağlı olan yapılması gereken işlerin hemen hepsi maddiyat içeriklidir. Kuruyemişçi Açma Maliyeti, sizin elinizde bulunan sermayenizle alakalı olarak değişkenlik gösterir.  Normal şartlarda ortalama bir kuruyemişçi için altmış bin lirayı gözden çıkarmak gerekir.

   Elbette ki maddi olanaklarınız daha güçlü ise iki yüz elli bin liraya da kuruyemiş dükkânı açabilirsiniz. Maliyetlerin artışını etkileyen en büyük etkenler dükkânın yeri, dizaynı, ekstra çıkan masraflardır. Bunun yanı sıra kuruyemişin lezzetini katlayan kavurma makinalarında maliyetleri oldukça yüksektir. Bu yüzden ilk konuştuğunuz satıcılarla değil araştırarak, durum değerlendirmesi yaparak aklınıza yatan satıcılarla iş birliği içerisinde olmalısınız. Kuruyemiş dükkânı açmak için her bir ayrıntıyı en ince ayrıntısına kadar hesaplamanız sizin açınızdan faydalı olacaktır.

   Okuyunuz: Evde Para Kazanma Yolları

   Kuruyemiş Kar Marjı

   Kuruyemiş dükkânı açmak ve bu işte büyük başarılar kazanmak adına kâr marjını yüksek sağlayabilmek çok önemlidir. Dükkânda bulunan ürün çeşitlerini kâr marjı getirisine göre değerlendirmek çok akıllıca bir seçim olacaktır.  Size yüksek oranda kuruyemiş kâr marjı sağlayan ürünlerin başında açık olarak tüketici ile buluşan ürünler olacaktır. Bunun sebebi hem ucuz olması hem de her kesimden bütçeye hitap etmesidir.  Çok satılan bir üründe her daim size kâr avantajı sağlayacaktır.

   Yatırımınızla doğru oranda kar elde etmeye başladığınızda göreceksiniz ki kuruyemiş dükkanı açmak sizin için oldukça karlı ve avantajlı bir seçimmiş. Eğer kapalı ambalajlı ürünlerin yanı sıra açık ürün pazarında da kendinizi gösterirseniz kar üstüne kar sağlamanız kaçılmaz. Kuruyemiş müşterisi açık ürünleri kapalı ürünlere tercih ediyor. Açık ürünlerde görsel olarak bilgi sahibi olabildiği gibi, tadaraktan da ürün hakkında bir fikir elde edebiliyor. Hal boyla olunca açık ürün tercihinde bulunarak hem size hem de kendi bütçesine kar sağlıyor.

   Kuruyemiş dükkanı açmak sadece işin başlangıç kısmıdır. Bu işe emek verip, satış yapabilmek ise büyük bir beceri ister. Müşterilerin ilgisini çekecek ürün seçenekleri kar yüzdenizi mutlak suretle yükseltecektir. Doğru ürün, doğru reklam ile yüzde yüz bile kar sağlamanız mümkündür. Genel olarak baktığımızda kuruyemiş sektöründe kâr marjı en az yüzde otuz en çok yüzde iki yüz gibi ilginç rakamlardan bahseder. Kar sağlamak için çok çalışmak, yeniliklere açık olmak, plan yaparak kendinize hedefler koymak çok ideal bir yaklaşım olacaktır.  Kendinizi geliştirmek adına farklı deneyimler oluşturabilir, kampanyalar sağlayabilirsiniz. Müşteri ile samimi ama saygılı bir çizgide satış yapmak güven sağlayıp sürekli alışverişi tetikleyecektir. Eğer pes etmeden bu sektörde cesurca bende varım derseniz aylık olarak on bin lira kazanabilirsiniz.

   Kuruyemişçi açmak” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

   Bir Yorum Yazın

   Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

   Henüz yorum yapılmamış.