in

Kozmetik Bayiliği Veren Firmalar | Kozmetik Bayilik

Ticari sahada faaliyetler yürüten firmalar markalarını bayileri aracılığı ile çeşitli kesimlerle buluşturmak ister. Kozmetik bayilik veren markalar da bu tür çalışmalar yapar. Bayilik çalışmalarında bir markanın ürünleri girişimcilerin açacağı yeni mağazalar aracılığı ile geniş bir pazara sunulabilir.

Kozmetik Bayiliği Veren Firmalar - Kozmetik Bayilik
Kozmetik Bayiliği Veren Firmalar – Kozmetik Bayilik

Bu tür faaliyetlerde marka temsilcisi firma ile girişimci işletme arasında sözleşme imzalanır. Bu sözleşmelerin koşulları değişebilir ve bazı firmalar isim hakkı bedeli talep etmez. Bazı markaların ise marka adına istinaden isim hakkına dair bir ücret talep ettiği görülür.

Ayrıca bayilik sözleşmeleri imzalanırken markanın ürünlerini satacak olan bayisine çeşitli destekleri olur. Bu destekler; yer seçimi konusunda yardım, proje desteği, personel ya da pazarlama konusunda olur.

Bayilik anlaşmaları sonucunda girişimci firma çeşitli şehirlerde mağaza açarak markaya ait ürünleri satar ve bu sayede ticari çalışmalar yürütür. Bayilik açma aşamasında piyasa araştırması yapmak önemli bir süreçtir. Bundan dolayı da yatırımcıların öncelikle sektör araştırması yaptığı görülür.

Kozmetik bayilik açmayı planlayan girişimciler açısından bu sektörün analiz edilmesi ve hangi lokasyonlarda mağaza açılacağına karar vermesi süreçler arasında yer alır. Anlaşma yapılacak olan markanın pazar payı ve sattığı ürünlerin kalitesi de dikkate alınanlar arasında yer alır.

Ayrıca firmanın hitap ettiği müşteri kitlesi ve hedeflediği potansiyel alıcıları da bu analiz süreçlerinde dikkate alınır. Bundan dolayı da bayi açılmadan önce yapılması gereken bir dizi araştırmadan söz edilmesi doğru olur.

Tüketiciler genellikle tanınan markalara yönelme eğiliminde olduğundan bayilik almak isteyen yatırımcıların bu konuyu da dikkate aldıkları görülür. Bayilik almak isteyen girişimcinin kozmetik sektöründe yer alan firmalar hakkında da bilgi sahibi olması vereceği kararların olumlu sonuçlanmasında etkilidir.

Kozmetik bayiliği almak isteyen girişimciler bu sektörde satılan ürünlerin hayvanlar üzerinde test yapmayan firmalar tarafından üretilmiş olmasına da dikkat eder. Bunda etkili olan nedenler son dönemlerde çevreci davranışların ve hayvan haklarının sık sık gündeme gelmesidir. Tüketicilerde oluşan bu duyarlı yaklaşım özellikle kozmetik sektörü tarafından dikkate alınan bir konudur.

Kozmetik Bayilik Fırsatları

New Well Professional Make-Up

Türkiye genelinde ya da yurt dışında bir kozmetik markasının bayiliğini almak isteyenlerin tercih edebileceği firmalar arasında New Well Professional Make-Up da bulunur. Firma 35 yıldan fazla bir süredir sektörde faaliyet gösterirken ürün yelpazesi arasında cilt bakımı, epilasyon, saç bakımı ya da kozmetik gibi seçenekler bulunur.

İstanbul’da bir fabrikaya sahip olan firmanın yüksek kaliteli ürünler sunduğu dikkatlerden kaçmaz. Firmanın perakende satış noktaları aracılığı ile hizmet verdiği görülür. Ayrıca 52 ülkeye ihracat yapan firma bayilik vermek sureti ile yeni müşterilere ulaşma konusunda da ticari çalışmalarını sürdürür.

Firmanın toplam çalışan sayısı 350 kişidir ve Türkiye merkezli olarak hizmet verir. 3 adet bayisi bulunan New Well Professional Make-Up’un personelin işe alımı sırasında seçim ve yerleştirme desteği bulunur. Bunun yanı sıra eğitim, proje ve pazarlama desteği de bayi yardımları arasında yer alır.

İsim hakkı bedeli şu an için almayan firmanın aynı zamanda reklam katılım ücreti ve gelirden pay da almadığı bilinir. Markanın resmî web adresleri üzerinden bilgi alınabilir ve bayilik başvurusu form doldurularak yapılır.

Mie Kozmetik

Kozmetik ürünlerinin satış ve pazarlamasını yapan Mie Kozmetik de marka değerine sahip firmalar arasında yer alır. Kozmetik bayilik başvurusu yapılacağı zaman web adresi üzerinden firmaya müracaat yapılabilir.

Firma 2018 yılında kurulmuştur. Türkiye merkezli olarak hizmetler veren firmanın uygun lokasyonlarda açılan dükkanlar için bayilik anlaşması yaptığı görülür. İsim hakkı bedeli talep etmeyen Mie Kozmetik reklam katılım ücreti ve gelirden pay da almaz.

Bayilik alacak olan yatırımcılara personel desteğinin yanı sıra eğitim ve proje desteği de veren markanın aynı zamanda pazarlama yardımı konusunda da faaliyetleri görülür.

Dermocream Formula

Kozmetik sektöründe bilinen arkalardan biri olan firma ürün satış bayiliği vererek yatırımcılarla iş birliği yapmaktadır. Ürünlerinin geniş bir pazarda alıcılarla buluşturulmasını hedefleyen markanın kuruluş yılı 2018’dir.

Türkiye merkezli olarak hizmetlerini sürdüren Dermocream Formula sağlıklı ürünler satmayı kendisine hedef koyan bir firmadır. Bayilik anlaşması imzalayacağı işletmelerden reklam katılım payı almayan markanın gelirden de pay talep etmediği görülür.

Bayisine proje desteği, eğitim ve pazarlama desteği sağlayan marka koşulsuz müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışmaktadır. Firmanın cilt bakım ürünleri paketi ve eczanelerle güzellik merkezlerine yönelik bayilik paketleri bulunur.

Dermocream Formula markasından bayilik almak isteyen yatırımcıların web adresleri aracılığı ile form doldurması başvuru sürecini başlatabilmek açısından gereklidir. Bayilik anlaşması yapabilme şartları arasında ise eczane ve güzellik merkezlerine hizmet verme koşulu aranmaktadır.

Le Brunche

Firma kozmetik bayilik başvurularına yanıt veren bir işletmedir.2012 yılından bu yana çalışmalar yürütür ve merkez olarak Türkiye’de hizmet verir. Girişimcisine eğitim desteği ve bölge koruması konusunda yardım yapan firmanın aynı zamanda ortak reklam çalışmaları da bulunur.

25 adet şubesi olan firmanın toplam çalışan sayısı 23’tür. Türkiye genelinde 50 şube ile hizmet vermeyi planlayan Le Brunche bayilik başvurularında web adresi üzerinden form doldurarak görüşme yapmaktadır.

Maa Althahab

Parfüm satışları konusunda kozmetik bayilik veren firma Türkiye merkezlidir. Yatırımcısına çeşitli destekler veren firmanın personel, eğitim, proje ve pazarlama yardımları bulunur. Ayrıca bölge koruması ve ortak reklam hizmetleri de verilir.

Parfüm satış mağazası açma konusunda bayilikler veren firmanın 2006 yılında kurulduğu bilinir. Yatırımcılardan talepleri arasında açılacak dükkânın 20-50 metrekare olması yer alır.

Organik Türkiye

Kozmetik bayilik almak isteyen yatırımcıların Organik Türkiye markası ile de anlaşma yapması mümkündür. Bu firma da doğal ve organik kozmetik ürünler konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. 2018 yılında kurulan firmanın 42 adet toplam çalışan sayısı bulunur. Sri Lanka merkezli bir işletme olan Organik anahtar teslimi olarak kurulum gerçekleştirmektedir.

Firma isim hakkı bedeli de talep etmez. Gelirden pay istemeyen markanın reklam katılım ücreti de almadığı görülür. Doğal vegan organik kozmetik ürünler satan firmanın tüm Türkiye genelinde bayilikler verdiği görülür.

Naturalite Kozmetik

Atik Toptan Ticaret yetkili firma adıdır ve Türkiye merkezli olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmanın 2018 yılında kurulduğu görülürken hedef bölgeleri turistik yerleşimler olarak belirlenmiştir. Reklam katılım ücreti ve gelirden pay almayan firma krem, şampuan ve yağlar üzerine konseptini şekillendirir.

Eğitim desteği ve bölge koruması bayisine verdiği teşvikler arasında yer alır.  Ayrıca isim hakkı bedeli de firma tarafından istenmez. Bayisinden beklentileri kendi araçları ile bölgesinde yer alan potansiyel müşterilere ulaşmasıdır.

Agarta Bitkisel Kozmetik

Kozmetik bayilik anlaşması yapılabilecek firmalardan biri de Agarta Bitkisel Kozmetik olarak çalışmalarını sürdüren firmadır. Yetkili firma Güneyce Grup’tur. 1996 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren firmanın bitkisel argan yağları, şampuan, cilt kremi. Diş macunu ve cilt maskesi gibi ürünleri pazarladığı görülür.

Türk gıda kodeksine uygun ürünleri satışa sunan firmanın gelirden ve reklam katılım ücretinden pay almadığı görülür. Girişimcisine ise personel desteği, eğitim ve proje desteği gibi yardımları yapar. Firmanın çeşitli ürünlerinin TSE kalite belgesine sahip olduğu görülür.

Bio’soins

Kozmetik sektöründe faaliyetler sürdüren firmanın 2018 yılında kurulduğu bilinir. Bio’soins Biyoteknoloji Medikal Kozmetik Ltd.Şti olarak çalışmalar yapan işletme çeşitli bölgelerde verdiği bayilikleri aracılığı ile geniş bir alıcı kitlesi ile buluşmayı hedefler.

Firma isim hakkı bedeli olarak 2000 TL talep eder. Reklam katılım ücreti ve gelirden pay almaz. Girişimcisine personel desteği, eğitim ve proje desteği de dahil olmak üzere çeşitli yardımları yapar. Biosions ürünleri genellikle Avrupa ve Amerika’da satışta olan çeşitlerdir. Firma Türkiye genelinde de bu ürünlerin satış ve pazarlamasını yapar.

Dermaviduals

Bu markanın yetkili firması Medici Trade LTD’dir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti merkezli olarak çalışmalar yapan firmanın dental ve medikal sarf alanında ürün satışı yaptığı görülür. Kozmetik bayilik firmaları arasında yer alan işletme Türkiye’de çeşitli şehirlerde bayilikler vermektedir.

2019 yılında kurulmuş olan firma kozmetik bakım ürünleri pazarlaması yapar. Reklam katılım ücreti bayilerden alınmaz. Gelirden pay da istemeyen firma girişimcisine eğitim desteği ve el kitabı yardımı yapar.

Bayilik başvurusu yapmak isteyen yatırımcıların firmanın web adresi üzerinden form doldurarak başvuru yapması gerekir. Bayilik detayları ön görüşme sırasında yatırımcılarla paylaşılmaktadır.

L’actone

L’actone kozmetik firması bayilik veren işletmeler arasında yer alır. Kozmetik bayilik başvurularında yatırımcıya reklam, pazarlama ve personel desteği veren firmanın eğitim desteği de çalışmaları arasında yer alır. Bunun yanı sıra ilk 100 bayisinden marka bedeli talep etmez.

Belirli bir miktar yatırım şartı karşılığında bayilik veren firma tüm Türkiye genelinde bu çalışmaları yapar. Girişimcileri için yer seçimi konusunda tecrübelerini paylaşan firmanın birinci kalite ürünleri kozmetik sektöründe satışa sunduğu görülür.

Firma hayvanlar üzerinde test yapmaz ve aynı zamanda da doğal ürünler kullanmayı tercih eder. Yatırım bedelleri ise seçilen lokasyon ve belirlenen konsepte göre değişmektedir.

Rever Kozmetik

Parfüm çeşitleri ile sektörde yer alan firmanın kozmetik bayilik çalışmaları bulunur. Yatırımcısına çeşitli destekler veren firma reklam desteği, bölge koruması, eğitim yardımı gibi çeşitli destekleri verir. Bunun yanı sıra pazarlama desteği ve personel yardımı da bu çalışmalar arasında yer alır.

Türkiye genelinde çeşitli illerde bayilik taleplerine olumlu yaklaşan firmanın farklı şubeleri aracılığı ile ürünlerini pazarladığı görülür. Firmadan bayilik almak isteyen yatırımcıların işletme ile iletişime geçmesi gerekir. Bayilik şartları bu görüşmeler sırasında yatırımcılarla paylaşılır.

Not: Farklı iş fikirleri ile ilgili bilgi almak için sizler için hazırlamış olduğumuz dükkanı açma fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Watsons Kozmetik

Watsons çeşitli kozmetik markalarını bir araya getiren işletmelerden biri olurken bayileri aracılığı ile de satış yapar. Firmanın bayilik şartları arasında 300 metrekareden az olmamak koşulu ile mağaza açmak yer alır.

Bunun yanı sıra dükkân büyüklüğünün dışında firma adı kullanılarak açılacak mağazaların önünde belirli bir miktar boş alanın olması gerekirken ayrıca isim hakkı bedeli de talep eder. Bu bedel yatırımcı ile yapılan görüşmelerden sonra belirlenir ve girişimciden belirli bir oranda sermayesi olduğuna dair belge de talep edilir.

Flormar

1970 yılında kurulan firma popüler kozmetik markalarından biridir. Markanın dünya genelinde bayileri bulunurken yaklaşık olarak 650 bayisi ile hizmet verir. Bayilik ücreti talep etmeyen firmanın belirli bir cironun üzerine çıkan firmalardan komisyon aldığı bilinir.

Firmadan bayilik almak isteyen girişimcilerin marka ile iletişime geçmesi gerekirken yapılan görüşmelere bağlı olarak da bayilik koşulları belirlenir. Flormar tanınan bir marka olması nedeni ile kozmetik bayilik tercihlerinde öne çıkan bir firmadır.

Sektörde bilinirliği markanın geniş bir alıcı kitlesine sahip olmasına yol açtığından girişimcilerin bu tür firmalar aracılığı ile bayilik açma talepleri olur. Firmanın web adreslerinden bayilik koşulları ile ilgili bilgi almak mümkündür.

Okuyunuz: Bayilik Veren Firmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aktar Bayiliği Veren Firmalar - Aktar Bayilik

Aktar Bayiliği Veren Firmalar | Aktar Bayilik 2021

Çiğköfte Bayiliği Veren Firmalar - Çiğköfte Bayilik

Çiğköfte Bayiliği Veren Firmalar | Çiğköfte Bayilik 2021