in

Köyde Para Kazandıracak iş Fikirleri | Köy Yerinde Para 2020

Köy yerinde yaşıyorsanız ve para kazanmak için farklı yöntemler arıyorsanız hiç endişelenmeyin. Köyde para kazandıracak iş fikirleri başlıklı yazımızda mutlaka aradığınız fikri bulacaksınız.Ancak bu yazıda yer alan fikirlerin tek başına yeterli olmadığını, bunun en çok size bağlı olduğunu unutmayınız.Siz hırslı ve çevresindeki fırsatları görebilen bir kişi olduğunuz sürece para kazanabileceksiniz.

köyde para kazandıracak iş fikirleri
köyde para kazandıracak iş fikirleri

Köyde internet üzerinden para kazanmak isterseniz bunun için internetten para kazanma yolları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz

Teknoloji ilerledikçe, şehirler büyüdükçe ve insanların şehirlere olan ilgisi arttıkça köylere olan ilgi azalmıştır. Her ne kadar insanlar köylerden uzaklaşmış olsalar da, köyde yaşamanın çok olumlu avantajları vardır. Daha sağlıklı ve huzur dolu bir yaşam için köy hayatı çok daha idealdir. Yazımızın devamında köyde para kazandıracak iş fikirleri önerilerimiz yer alacaktır.

 

Köyde Yapılacak İş Fikirleri

Köyde yapabileceğiniz bir çok iş fikri mevcut.Ancak bu yazıda fiili olarak icra edebileceğiniz, elinizdeki minimum sermaye oranı ile hareket edebileceğiniz işler mevcut.

köyde para kazanmak
köyde para kazanmak

Unutmayın köy yerinde para kazanmak şehirde para kazanmaya göre daha kolaydır.Artık köyden şehre değil, şehirden köye doğru bir göç dalgası mevcut.Nedeni ise tarımsal ürünler, hayvancılık ya da köyde yapılacak olan farklı işler dolayısıyla gelirin artmasından kaynaklanır.

 

Tarım Yaparak Para Kazanmak

Köy denilince akla ilk gelen iş tarım faaliyetleridir. Doğal ve organik ürünlere olan ilgi çok fazladır. Bu anlamda köyünüzün konumu, coğrafi yapısı ve sermeyenize uygun olacak şekilde organik tarım ürünleri yetiştirebilirsiniz. Toptan veya perakende satışını yaparak ciddi para kazanabilirsiniz.Ayrıca tarım yaparak para kazanabileceğiniz iş fikirleri başlıklı yazımıza tıklayarak ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Hayvancılık Yaparak Para Kazanmak

Hayvancılık, köy hayatında olmazsa olmazdır. Köyde yaşayan ve bu doğrultuda köyde para kazandıracak iş fikirleri arayanlar için hayvancılığı öneriyoruz. Belli maliyetlerin hesaplanması ile gerek küçük baş, gerekse de büyük baş hayvancılık yapılabilecek işler arasında yer almaktadır.

 

Mantarcılık Yaparak Para Kazanmak

Özellikle Karadeniz bölgesinde bir köyde yaşıyorsanız, mantarcılık iyi bir gelir kaynağı olabilecektir. İlkbahar ve yaz ayları başta olmak üzere farklı zamanlarda çeşitli mantarlar orman alanlarında ortaya çıkmaktadır. Bu nefis lezzetleri ormandan toplayarak çarşıda satışını yapabilirsiniz.İstiridye mantarı yetiştirerek para kazanmak başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Malzeme Taşımacılığı Yaparak Para Kazanmak

Son zamanlarda büyük şehirlerden köylere yönelik yeniden bir ilginin olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlar mevcut köy evlerini tadilata sokmakta ya da yeni ev yapmaktadırlar. Bu çalışmalarda kamyonet tarzı bir araç ile malzeme taşımacılığı yapabilirsiniz.

 

Yolcu Taşımacılığı Yaparak Para Kazanmak

Köylüler haftanın belli günlerinde şehirlere ve pazarlara inmektedir. Bu kişilerin ulaşımını sağlayarak günlük kazanç elde edebilir ve yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Okuyunuz: Para Kazanma Yöntemleri

Köyde para kazandıracak iş fikirleri ” başlıklı yazımızın sonuna geldik.Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

kaynak: Quora

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

suda marul yetiştirmek

Durgun Suda Marul Yetiştiriciliği | Evde ve Balkonda Marul Yetiştirmek

Etsy’de Satış Yapmak ve Dükkan Açmak 2021 | Sıfırdan Etsy Eğitimi