Türkiye’nin En İyi Kişisel Gelişim Uzmanları Listesi 2022

Kişisel gelişim uzmanları, alanlarında hatırı sayılır yere gelmiş ve kitaplarıyla birçok insanın hayatına yön vermiş kişilerdir. Başarılı olmak, daha verimli bir hayat yaşamak, yaşam kalitesini yükseltmek ve sosyal yaşamda daha kültürlü bir kişi haline gelmek için kişisel gelişim uzmanları tarafından hazırlanan video ve kitap içerikleri takip edilmelidir. Türkiye’de hatırı sayılır yer edinmiş ve eserleriyle insanların yaşamlarına şekil vermiş en iyi kişisel gelişim uzmanları, yazı içerisinde tüm detaylarıyla ele alınmıştır. Uzmanların yaşamlarının yanında, eserleri ve başarıları da tüm yanlarıyla incelenmiştir.

Okuyunuz: En Çok Satılan Kişisel Gelişim Kitapları Listesi

Kişisel Gelişim Uzmanları Listesi

en iyi kisisel gelisim uzmanlari
en iyi kisisel gelisim uzmanlari hangileridir

Mümin Sekman

Yazar Mümin Sekman, kişisel gelişim alanında uzmanlaşmıştır. 10 adet kişisel gelişim kitabı bulunan Mümin Sekman “İnsan İsterse: Azmin Zafer Öyküleri” isimli kitap dizisinin danışmanlık görevini üstlenmiştir. Doğma büyüme İstanbullu olan Mümin Sekman, Ankara Üniversitesinde Hukuk Fakültesini tamamlamıştır. Okulu tamamladıktan sonra, kariyer hayatına girmeyip, kendini başarılı insanları incelemeye adamıştır. Hayatı boyunca “Başarılı Olmak Öğrenilebilir” felsefesini herkese benimsetmek isteyen Mümin Sekman, Çocuklar Duymasın dizisinde senaryo danışmanı olarak görev almıştır. Kişisel Gelişim Merkezi (KİGEM) kurucusu olan Mümin Sekman, Türkiye Beyin Haftası Kutlamalarını her yıl devam ettirmektedir.

 

Ahmet Şerif İzgören

Kişisel Gelişim Uzmanları
Kişisel Gelişim Uzmanları

Ahmet Şerif İzgören, 1965 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Lise hayatını Kuleli Askeri Lisesinde tamamlayan İzgören, Hacettepe Üniversitesinde İngiliz Dil Bilimi Bölümüne girmiş ve mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra, Türk Silahlı Kuvvetleri Üsteğmen rütbesiyle askerlik hayatına devam etmiş ve 1991 yılında askerlik görevinden istifa etmiştir.

Askerlik görevinden ayrıldıktan sonra, Bursa’ya gitti ve Ankara Üniversitesi TÖMER kurucu müdürlüğü görevine devam etmiştir. 1996 yılında Academy International kurulumu yapmıştır. 1998 ila 2003 yılları arasında, İngiltere Northampton Üniversitesi Sunley Management Center ila iş birliğine girmiş ve projeyi yürütmüştür. Türkiye Uğur Böcekleri projesinde yer alan Ahmet Şerif İzgören, 150 binden fazla kişiye ücretsiz eğitimler düzenlemiştir. Kişisel gelişim alanında, 20’den fazla kitabı bulunmaktadır.

 

Melih Arat

Yazar Melih Arat, İstanbul Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra, Dokuz Eylül Üniversitesinde MBA eğitimini tamamlamıştır. MBA eğitiminden sonra, aynı üniversitede kalmış ve Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümü üzerine doktora yapmıştır. 1993 yılından beri, Türkiye’deki en önemli dergiler için makale ve köşe yazıları hazırlamaktadır. Milliyet Gazetesi, Sabah Gazetesi, Zaman Gazetesi, Dünya Gazetesi, KalDer Dergisi, Forum Dergisi, Önce Kalite Dergisi Ve Macro Economy Dergisi başta olmak üzere, birçok yayında içeriği bulunmaktadır. Dünyadaki birçok ülkede İngilizce eğitim seminerleri düzenleyen Melih Arat, Arnavutluk Epiko Üniversitesinde, İletme Master eğitimlerini düzenlemektedir. Sıra Dışı Yaşam Becerileri adlı kitapla tanınan Melih Arat, 10’un üzerinde kitaba sahiptir.

 

Muhammet Bozdağ

Muhammet Bozdağ, 1967 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Devlet Parasız Yatılı Lise sınavlarını kazandıktan sonra, lise eğitimine devam etti ve İnebolu Lisesinin fen bölümünü birincilikle tamamladı. Master eğitimini, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlamıştır. 1992 ila 2003 yılları arasında, TBMM yasama uzmanı ve uzman yardımcılığı görevlerini sürdürmüştür. Yasama uzmanı olarak görev aldığı dönemlerde, birçok araştırma komisyonunda raporatör olarak görev yapmıştır. Yazarlığa ortaokuldan beri ilgi duyan Muhammet Bozdağ, Köprü, Diyanet Çocuk, Tercüman Çocuk yayınlarında ve farklı gazetelerde yayınlanacak içerikler hazırlamıştır. İlk olarak “Düşün ve Başar” adlı eserini kaleme alan Muhammet Bozdağ’ın 5 kitabı, 1 milyonun üzerinde satış yapmıştır.

Okuyunuz: Başarılı Zengin İş Adamlarından Tavsiyeler

Ahmet Yıldız

Yazar Ahmet Yıldız, psikolojik danışma ve rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Öğrencilerin okuldaki başarılarını artırmaya yönelik çalışmalar yürüten Ahmet Yıldız, Türkiye genelindeki birçok gazete ve dergide yazılar yazmıştır. Türkiye’de sıkça takip edilen kişisel gelişim sitelerinden bir tanesinin kurucusu ve sahibidir. MEB tarafından dağıtılan ortaokul kitaplarının, eğitime uygun olup olmadığını inceleme görevinde yer almıştır. Sevdim Seni Matematik ve Güçlü Hafıza kitaplarının yazarı olan Ahmet Yıldız, toplamda 4 adet eseri kaleme almıştır.

 

Şebnem Pişkin

Yazar Şebnem Pişkin, 1978 tarihinde Kars Sarıkamış’ta dünyaya gelmiştir. Babasının mesleki görevi sebebiyle, çocukluk yıllarında Kıbrıs ve Bolu’da yaşamıştır. İstanbul Kadıköy Kız Lisesini tamamlayan Şebnem Pişkin, 1995 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü tamamlamıştır. “BİR” adlı ilk kitabını, 2006 yılında okurlarıyla buluşturmuştur. Tuğra, İsrafil’in Aynası ve Kırklar Diyarı adlı romanların sahibidir. “BİR” kitabı oldukça fazla ilgi gördüğünden, 2010 yılında Crea Yayınları tarafından, Damladan Okyanusa adlı alt başlıkla ikinci kez yayınlanmıştır. 2011 yılında yayınladığı Efsun ve Sevgili Abdülhamit Han adlı eseriyle, okuyucu kitlesini genişletmiş ve ilgi çekmeyi başarmıştır.

 

Bülent Şenver

Bankacı Bülent Şenver, Türk bankacılık sistemindeki yeniliklerin birçoğu için önderlik yapmıştır. Türk- Amerikan İş Adamları Derneğinin genel başkanlığını üstlenen Şenver, hazine başkanlığı ve icra komitesi üyeliği görevini de üstlenmiştir. Boğaziçi Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesinde “Elektronik Bankacılık” gibi birçok konuda dersler vermektedir.

 

M.Barış Uslu

Barış Uslu, 1975 yılında dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Tarsus Amerikan Kolejinde sürdürürken, eğitimi yarım kalmış ve ABD’ye taşınmıştır. ABD’de lise eğitimini 2 yılda, üniversite eğitimini 3 yılda tamamlayan M. Barış Uslu, 20 yaşına geldiğinde mühendis olmuştur. Türkiye’ye döndüğünde, Koç Üniversitesine girmiş ve İşletme Master eğitimini tamamlamıştır. 2001 yılında kendine ait teknoloji şirketini kurarak, Türkiye’deki teknoloji servislerinin öncüsü olmuştur.

1994 yılından beri, beynin işleyişi ve ruhsal / bedensel sağlık üstüne araştırmalar yürüten Uslu, bu konuyla ilgili birçok eğitim almıştır. Araştırma ve eğitim üzerine çalışmalar yürüten Uslu, bu alanda yeni çalışma stilleri oluşturmuştur. Bugün çalışmalarını değerlendirerek, yaşam koçluğu ve danışmanlık yapmaya devam etmektedir.

Okuyunuz: Düşünce Gücü Nasıl Kullanılır

Nüvide Tulgar

Gazeteci Nüvide Tulgar, Kendi Kutup Yıldızını Bul adlı kişisel gelişim kitabının yazarlığını yapmıştır. Nüvide Tulgar, İstanbul’da dünyaya gelmiş ve Napolide Scuola Villa Dei Principi’de ilk okul eğitimini alan Nüvide Tulgar, lise eğitimini Türkiye İtalyan Lisesinde tamamlamıştır. Lise eğitiminden sonra, İstanbul Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu Gazetecilik bölümünü ve Halkla İlişkiler bölümünü tamamlamıştır. Birçok dergide yazı derleme çalışması yapmıştır.

 

Dergilerde çalıştığı dönemlerde, yüksek lisans için Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü tamamlamıştır. Gazetecilik hayatına, Hürriyet Gazetesiyle başlamıştır. İlk önce dış haberler bölümünde görev yaptıktan sonra, televizyon gazeteciliği biriminde devam etmiştir. Arena ve Uğur Dündar ile Hodrimeydan adlı programlarda, yapım yardımcısı olarak görev almıştır. Bugün dahi araştırmacı gazetecilik görevine devam eden Nüvide Tulgar, İtalyanca, İngilizce ve Latince dillerine hakimdir.

 

Mehmet Teber

Uzman Psikolog Mehmet Teber, 1980 tarihinde Kocaeli sınırları içerisinde dünyaya gelmiştir. İlk okuldan liseye kadarki eğitimlerini Kocaeli’nde tamamlayan Mehmet Teber, 1998 tarihinde Boğaziçi Üniversitesine girmiştir. Okulundan onur derecesi alarak 2003 yılında mezun olan Mehmet Teber, yüksek lisans eğitimlerinin ilki için Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri alanını tercih etmiştir.

 

İlk yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Klinik Psikoloji alanında ikinci yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Ahenk Psikolojide çalışan Teber, çocukların gelişimi için özel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ağustos 2013 tarihinde, Türkiye Uluslararası Oyun Terapileri Derneğine dahil olan Mehmet Teber, bu alandaki 5 oyun terapistinden bir tanesi olarak görevine devam etmektedir. Çocuk psikolojisi için Türkiye’nin birçok bölgesinde seminer, atölye çalışması ve eğitimler düzenleyen Mehmet Teber, çocuklar adına geliştirilen sayısız projede yerini almıştır.

 

En iyi kişisel gelişim uzmanları ” başlıklı makalemizin sonuna geldik.Tavsiye ettiğiniz kişisel gelişim uzmanlarını yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Scroll to Top