in

Kısa Süreli Tatillerde Ek İşler 2020 | Yazın Para kazanın

Kısa tatillerde yapılacak ek işlerde, sermaye harcamasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Özellikle yıllık izinlerde ya da ücretsiz izinlerde araştırılan ek işler, kısa süreli getiri sağlamak açısından etkili olacaktır. Aylık kazanca ek olarak para kazanılmasını sağlayan işlerle, serbest zamanlı çalışılması mümkündür. Kısa süreli tatillerde ek işler  isteyen kişiler, kendi yeteneklerine ve tecrübelerine uygun olan iş türlerini tercih etmelidir. Özellikle online ortamdan yapılan ek işler, çalışanların ev ortamında da para kazanmasını sağlayacaktır. Her türlü tercihe ve ilgi alanına uygun ek işler, yazı içerisinde detaylı şekilde açıklanmıştır.

Okuyunuz: Yazın Tatilde Yapılabilecek iş Fikirleri

Kısa Süreli Tatillerde Yapılabilecek Ek İşler

Kısa süreli tatillerde ek işler
Kısa süreli tatillerde ek işler

Kısa süreli yaz tatilinde yapabileceğiniz işleri aşağıda maddeler halinde sıraladık.Kendinize ve bulunduğunuz bölgeye uygun işi seçerek, yaz tatillerinde para kazanabilirsiniz.

 

Sosyal Medya Satışı Yapmak ve Reklam Almak

Kısa Süreli Tatillerde Ek İşler
Kısa Süreli Tatillerde Ek İşler

Sosyal medyayı etkin kullanmak, birçok kazanç yönteminin de kapısını aralamaktadır. Sosyal medya üzerinden satış yapılabileceği gibi, farklı markalarla reklam iş birliği gerçekleştirilebilir ve markalar adına reklam çalışmaları yürütülebilir. Sosyal medya hesaplarında birkaç binden fazla takipçisi bulunan kişiler, kısa süreli tatillerinde sosyal medya araçlarını değerlendirmelidir. Sponsorlu yayınların yapılması, reklamların story bölümünde paylaşılması ya da üretilen bir ürünün sosyal medya üzerinden pazarlanması, sosyal medya üzerinden yüksek getiriler sağlayacaktır. Youtube üzerinden sürekli yayınlar yapılarak, aylık düzenli gelir elde edilebilir. İzlenme ve abone sayısına göre, Youtube yayınlarından elde edilen kazancın tutarı değişecektir.

 

Evde Mum Yaparak Para Kazanılabilir

Mum üretimi yapmak, ev ortamındaki en karlı ek işlerden bir tanesidir. Özellikle tasarım ve kokulu mumlar üreterek, bu mumları sosyal medya ve web sitesi aracılığıyla pazarlamak, yüksek getiriler sağlayacaktır. Mum üretimi, ev hanımları ve öğrenciler için bir hobi ve gelir kapısı olacaktır. Kokulu mumlar için özel paketleme yöntemleri de geliştirilerek, satışlarda bu paketlemelerin kullanılması gerekir. Üretimle birlikte, Instagram ve diğer sosyal medya kanalları üzerinden mumların tanıtım ve pazarlamaları gerçekleştirilmelidir. Sosyal medya kanallarındaki takipçi sayısı arttıkça, satışlarda da artış görülecektir. Zaman içerisinde, üretimler markalaşır ve daha büyük kazançlar elde edilir.

Okuyunuz: Yazlık İş Fikirleri Listesi

Evde Süs Eşyası Yapma Ve Satma

Süs eşyası tasarımı ve bu eşyaların bireysel hesaplarda pazarlanması, ciddi manada ek gelir sağlayacaktır. Hatıralık ve süs eşyalarının hazırlanması, markalaşma sürecine giden karlı bir ek iş haline gelecektir. Özellikle nişan, kına, nikah, sünnet ve doğum günü gibi organizasyonlar için hazırlanan süs eşyaları, toplu sipariş alınmasını sağlayabilir. Hazırlanan süs eşyalarının, web sitesi ve sosyal medya aracılığıyla paylaşılması gerekir. Instagram ve Youtube üzerinden, ürün satışları gerçekleştirilebilir.

 

E-Ticaret Yaparak Gelir Elde Edilebilir

Online satış yöntemi, üretilen eşyaların ya da elde bulunan ürünlerin pazarlanmasını sağlayan etkili bir sistemdir. Drop shipping gibi farklı kategorilere de sahip olan online satışlar, düzenli gelir sağlayacaktır. Drop shipping uygulaması tercih edilerek, ürünleri depolama ihtiyacı duymadan, talebe göre sipariş verilebilir ve müşteriye ulaştırılması sağlanabilir. E-ticaret yapıp, kendi üretimlerini satmak isteyen kişiler, sosyal medya kanallarıyla desteklenen bir web sitesi kurmalıdır. Kurulan web sitesinin etkili olması için çeşitli reklam çalışmaları düzenlenmelidir. E-ticaret uygulamasında, hangi ürünün satışının yapılacağı, tamamen kişilere bırakılmıştır. Evde üretilen ürünlerin pazarlanmasının yanında, toptan alınan ürünler de satışa sunulabilir. E-ticaret kapsamında geliştirilen pazarlama stratejileri de kullanılarak, normal iş hayatına ek olarak yeni bir gelir sistemi oluşturulabilir.

 

Çevirmenlik Yaparak Para Kazanılabilir

Çevirmenlik çalışmaları, online ortamda sermayesiz ve kısa yoldan kazanç elde edilmesini sağlamaktadır. Özellikle kısa dönemli tatillerde kullanılan ek karlı ek iş yöntemi, yazılı ve görsel içeriklerin çevirmenliğini yapmaktır. Birçok kariyer sitesinde, freelance şekilde çalışacak çevirmen arayışı bulunmaktadır. Dizi ve film çevirmenliği yapmanın yanında, yabancı dildeki metinlerin Türkçe çevirileri de gerçekleştirilebilir. Kariyer sitelerinden freelance bir iş bulunarak, kısa süreli ek gelirleri uzun vadede düzenli bir işe çevirme fırsatı bulunmaktadır. Tamamen freelance şekilde gerçekleştirilen çevirmenlik çalışmaları, ev ya da istenen farklı bir ortamda yürütülebilir.

 

Görsel İçerik Tasarlayarak Ek Kazanç Elde Edilmektedir

Görsel tasarım yapmak, özellikle grafik tasarımı ve photoshop konusunda bilgi sahibi olan kişilerin tercih edebileceği ek kazanç yollarındandır. Web siteleri ya da firmaların talep edeceği özel görselleri hazırlayarak, ev ortamında ek gelir elde edilebilir. Grafik tasarım konusunda başarılı olan kişiler, bu alanda özel siparişler alarak düzenli gelir elde edebilirler.

Okuyunuz: Ek Gelir Elde Etme Yöntemleri

 Makale Yazarak Para Kazanılabilir

İçerik yazarlığı yapmak, en çok tercih edilen ek işlerden bir tanesidir. Ev ortamında serbest zamanlı olarak gerçekleştirilen içerik yazarlığı, diğer çalışmalara nazaran daha az gelir sağlayacaktır. Bu alanda çalışan birçok kişinin bulunması, üretilen içeriklerin kazancını düşürmektedir. Blog sitesi kurulması ya da herhangi bir web sitesinde çalışılmasıyla, içerik yazarlığından ek gelir elde edilebilir. İçerik ve makale yazarlıklarında, imla kurallarının kusursuz olmasına ve belli bir konuda uzmanlığın bulunmasına dikkat etmek gerekir. Herhangi bir konuda uzmanlık sahibi olmadan, içerik yazarlığından getiri sağlanması mümkün olmayacaktır. Kısa süreli tatillerde, kişisel blog hesapları ya da farklı web siteleri için içerikler hazırlanabilir. Ortalama bir içerikte, 100 kelime başına ya da karakter başına ücretlendirme yapılmaktadır. 100 kelime için verilen ortalama ücret, 1 TL’ye denk gelmektedir.

 

İçerik Editörlüğü Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Editörlük yapmak, serbest zamanlı gelir elde etmenin etkili yöntemlerinden bir tanesidir. İçerik yazarlığı konusunda bilgi sahibi olan, imla kurallarına hakim olan ve belli bir konuda uzmanlığı bulunan kişiler, web sitelerinde editörlük yapabilirler. Yazılı içerikler yerine görsel içeriklere editörlük yapmak için web siteleri ve Youtube sayfalarıyla iletişime geçilmelidir. Firma ya da web sitelerinin talep edeceği görsel içerikleri düzenleyerek, sitelere yüklenmesi gerekecektir. İçerik editörlüğü, ortalama 500-600 TL gibi aylık gelir kazandıracak sermayesiz ek işlerden bir tanesidir.

 

Evde Paketleme İşi Yapılarak Para Kazanılabilir

Paketleme işi yapmak, ev ortamında en çok tercih edilen ek işlerden bir tanesidir. Özellikle ev hanımları ve öğrenciler tarafından talep gören paketleme işlerinde, 100 adet ya da 1000 adet üzerinden ücretlendirme yapılmaktadır. 1000 adet paketlemeye karşılık, ortalama 100 TL kazanç elde edilir. Evde paketleme işi yapmanın yanında, farklı toplu işler de alınabilir ve kısa süreli tatillerde ek gelir elde edilebilir.

 

El İşi Yapıp Satarak Kazanç Elde Edilebilir

El işi üretimi yapmak, uzun vadede küçük gelirler elde edilmesini sağlayabilir. Ancak yapılan el işlerinin sanal ortamda pazarlanmasıyla birlikte, elde edilen gelirler de artacaktır. El işi hırka ya da yelek örülmesi, sipariş üzerine işlemelerin yapılması ya da farklı ürünlerin hazırlanması, el işinden gelir kazanılmasını sağlamaktadır.

 

Evde Doğal Sabun ve Krem Üreterek Para Kazanma

Evde sabun üretimi yapmak, son dönemlerde en fazla tercih edilen ek işler arasında yer almaktadır. Özellikle kokulu ve şifalı sabunlar üretilmesi, üretilen sabunların tamamen organik olması, satışların değerini yükseltecektir. Evde doğal sabun üreterek kazanç elde etmek isteyen kişiler, ürettikleri ürünleri özgünleştirmeli ve özel tasarımlarla geliştirmelidir. Ürünlerin sosyal medya ve internet sitesi aracılığıyla satılması, elde edilecek kazançları yükseltecek ve siparişleri artıracaktır. Doğal sabunun yanında, tamamen organik el kremleri de hazırlanabilir ve aynı kanalda satışa sunulabilir.

 

Kısa Süreli Tatillerde Yapılabilecek Ek İşler ” başlıklı makalenin sonuna geldik.Görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizimle paylaşıp destek olabilirsiniz.

 

kaynak: https://www.thebalancesmb.com/holiday-businesses-to-start-now-1794515

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

trendyol magaza acma yontemleri

Trendyol Mağaza Açma Nasıl Yapılır 2020 | Ürün Satın

kulucka makinesi nedir

Kuluçka Makinesi Nedir | Kuluçka Makinesi Kullanımı