in

Karadağ da Şirket Kurmak 2021 | Çalışma ve Oturum İzni Alma

Karadağ da şirket kurmak ile ilgili mutlaka reklamlara denk gelmişsinizdir.Bütün reklamlar da Karadağ da oturum izni almanın, şirket kurmanın kolaylığından bahsediliyor.Peki gerçekten öyle mi? Sizler için detaylı bir araştırma yaptım ve bu yazımda sizlere en kolay ve en ucuz şekilde Karadağ da nasıl şirket kurulur ve nasıl oturum izni alınır onu anlatacağım.

2020 Güncellemesi: Bu yazı sayesinde bugüne kadar bir çok kişi Karadağ’da şirket kurdu.Yorumları okuyarak daha fazla bilgi ve deneyim sahibi olabilirsiniz.

 

Karadağ da Şirket Kurmak

Karadağ Şİrket Kurma
Karadağ Şİrket Kurma

Danışmanlık şirketlerinin hepsinin sitesine girip tek tek inceledim.En düşük ücret 2500 Euro dan başlayıp, 10 bin Euro’ya kadar çıkıyor.Tabi sizin oraya gidip gelmeniz ve ekstra evraklar için haracayacağınız paralar hariç.Şimdi ben size diyorum ki bu parayı hiç vermeyin bu şirketlere.Tamamen kendiniz uğraşarak Karadağ da şirket kurabilir ve oturum izni alabilirsiniz.Tabi İngilizce veya Sırpça bilmeniz şart.Bilmiyorsanız bile en kötü bir tercüman tutmalısınız kendinize.Karadağ da rahatlıkla tercüman bulabilirsiniz.Tabi öncelikle bir şeye karar vermeniz gerekiyor.

 

Karadağ da şirket kurup, iş yapmak mı istiyorsunuz, yoksa şirket kurma işini sırf oturum izni almak için mi yapacaksınız.Önce buna karar vermeniz gerekiyor.Oturum izni almak için yapacaksanız bu yöntemi pek tavsiye etmiyorum size.Zaten Karadağ da 3 ay aralıksız olarak bulunma hakkınız var.3 ayınızı doldurduğunuz zaman da her hangi bir Balkan ülkesine geçip 3 ay da orada kalıp tekrar Karadağ’a geçebilirsiniz.Tabi bu süreçte dilinizi geliştirip, ülke ile ilgili bilgi sahibi olmuş olursunuz.Aylık ev kiranız en fazla 200 Euro olacaktır.En kral evi 300 Euro ya rahatlıkla tutabilirsiniz.Bu aşama da bu yöntemi tavsiye ederim size.Diğer türlü şirket kurup iş yapmak istiyorum diyorsanız, size nasıl kendi başınıza rahatlıkla şirket kurup iş yapabileceğinizi anlatıcam.

Not: Karadağ da şirket kurmak için ihtiyacınız olan sermaye sadece 1 Euro. Yani Karadağ da açacağınız banka hesabınızda bulunması gereken para.

Karadağ da Şirket Kurmak İçin Gerekli Evraklar

Karadağ'da Şirket Kurmak
Karadağ’da Şirket Kurmak

Karadağ da şirket kurmak için öncelikle sizin oraya gitmeniz gerekiyor.Tabi Karadağ’a gitmeden önce Türkiye’den bir takım evrakları temin etmelisiniz.Aşağıda yazılı olan evrakları temin ettikten sonra Türkiye’de bir işiniz kalmıyor.

 

 • Kaymakamlıktan sabıka kaydı
 • Noter Onaylı Pasaportun Resimli kısmının  fotokopisi
 • Noter Onaylı nüfus sureti
 • Noter Onaylı Diploma Fotokopisi(Oturum izni için gerekli)
 • Türkiye ikametgah belgesi( Zorunlu değil ama lazım olur ileride)
 • Biyometrik Fotoğraf (Burada çektirmeniz daha avantajlı olacaktır)

 

Yukarıda yazılı olanların ilk 3’ünün Apostilli olması gerekiyor.Yani başka bir ülkede yasal olarak bu belgeleri kullanmanızı sağlayabilecek onay.Kaymakamlıkta yaptırabilirsiniz bunları.Tabi ben tüm belgeler için apostil kaydı yaptırmanızı tavsiye ediyorum.Dediğim gibi ileride herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için işinizi garantiye alın.Bu yukarıda yazdığım belgelerden başka hiç bir şeye ihtiyacınız yok.

Okuyunuz: Ukrayna’da Ne İş Yapılır

Karadağ da Yapılması Gerekenler

Podgorica Meydanın dan bir görüntü.Karadağ da şirket Kurmak için en ideal şehir.Yılın 4 mevsimi faal. Karadağ’da Şirket Kurmak
Podgorica Meydanın dan bir görüntü.Karadağ da şirket Kurmak için en ideal şehir.Yılın 4 mevsimi faal. Karadağ’da Şirket Kurmak

Şimdi Karadağ da şirket kurmak için her şeyi kendi başınıza yapabileceğinizden bahsetmiştim.Emin olun zorlanacağınız hiç bir şey yok.En fazla 1-2 gün fazla dan uğraşmış olursunuz.Danışmanlık şirketlerine o kadar parayı kaptıracağınıza kendiniz fazladan uğraşın daha iyi.Orada yaşayacaksanız zaten size ekstra bir maliyeti olmayacaktır.Şansınızı deneyin derim, başarısız olma şansınız yok.

 

### Karadağ da şirket kurmak için tek bir yere gitmeniz gerekiyor.O da Karadağ Ticaret Mahkemesi merkez kayıt bürosu.İlk aşama da bütün işlemlerinizi orada halledebilirsiniz.Tabi oraya gitmeden önce kendinize bir avukatlık ya da muhasebe bürosu bulmanız gerekiyor.Nasıl Türkiye de bir iş yeri açmak için muhasebeciye ihtiyaç duyuyorsak orada da aynı.

 

### Muhasebeciye gittiğiniz zaman öncelikle kendi evraklarınızın yeminli bir Sırpça tercümanına çevirisini yaptırın.Tabi bunu Türkiye’de yaptırabilirsiniz.Ancak orada yaptırmanız daha güvenli ve garanti olur.Muhasebeci bu konuda size yardımcı olacaktır.(Tüm çeviri işlemleri 100 Euro tutuyor).Bunu yapan Karadağ mahkeme tercümanları da bulunmakta.

 

### Şirket kuracağınız zaman sizden şirket adresi ve Karadağ da ev adresi istenecektir.Bunları gitmeden kendiniz halletmeniz gerekiyor.200 Euro’ya ev ve 300 Euro ya dükkan bulabilirsiniz kendinize.Tabi isterseniz evinizi home office şeklinde de gösterebilirsiniz.Ancak bu belirli işler için geçerli.Yok ikisi de zor diyorsanız muhasebeci sizin için sanal ofis ayarlar.

 

### Daha sonra muhasebeci size ihtiyacınız olan evrak listesini verecek.Bu evrak listesini doldurmanız gerekiyor.(Tabi muhasebeci yapacak bunları sizin için).Bu listeler aynı zamanda Karadağ Ticaret mahkemesinin web sitesinde mevcut.Buradan bütün formları indirebilirsiniz.İhtiyacınız olan formların ve ticaret mahkemesine belirtmeniz gerekenlerin listesi:

 

 • Kurucu Listesi(Minimum 1 kişi, max 30 kişi)
 • Bir şirket Adresi
 • Sermaye Miktarı(Minimum 1 Euro)
 • Şirket Yönetici Bilgileri(Yukarıda Türkiye’alacağınız evraklar)
 • İşletme Faaliyet Belgesi
 • Gümrük sicil kaydı
 • Ticaret mahkemesi hesabına 10 Euro yatırılacak(dekont)
 • Resmi Gazete banka hesabına 12 Euro yatırılacak(dekont)
 • Şirket Statü formu
 • Şirket Tüketim mükellefliği
 • AKC-P formu

 

Yukarıda yazılı olan belgelerin hepsini Karadağ Ticaret merkezi kayıt bürosuna vererek şirket başvurusunda yapabilirsiniz.Tabi bunların hepsini sizin yapmanız zor.Dediğim gibi muhasebeci ile anlaşmanız lazım.Ben muhasebeci araştırması yaptım.Şimdiye kadar bulduğum en ucuz muhasebe firması 350 Euro istiyor bunlar için.Tabi pazarlık yapmadım.Eminim ki biraz daha araştırsam ve pazarlık yapsam bu ücreti 250 Euro ya kadar indiririm.Eğer şirket adresi ayarlamam zor diyorsanız aylık 60 Euro dan sanal şirket adresi temin ediliyor sizin için.Bana en son attıkları E-mail de eğer 1 yıllık ödeme yaparsam bunu 40 Euro yapabileceklerini söylediler.

Okuyunuz: Parasız Vatandaşlık Veren Ülkeler Listesi

Özet Olarak Yapmanız Gerekenler

 

 • Türkiye de evrakları hazırlayın(50 Euro)
 • Muhasebe Ücreti Tüm Kuruluş Masrafları (250 Euro)
 • Evrakların Tercüme Edilmesi (100 Euro)
 • Ek olarak çıkabilecek Masraflar (50 Euro )

 

Toplam şirket kuruluşu için ilk aşama da ödemeniz gereken tutar toplam 450 Euro.Bundan sonraki aşamada masraflarınız devam edecek.Ancak iş yapıyorsanız bu masrafları kendinize dert etmenize gerek yok.Sonuçta herkes bu masrafları ödeyerek ticaret yapıyor.Bu masrafların hepsini yazı içerisinde belirticem sizlere.

 

Şirket Tescil Onayı Aldıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Karadağ Ticaret Mahkemesine başvurunuzu yaptıktan sonra en geç 5 gün içerisinde Şirket Tescil Onay belgenizi ve kaşeyi almış olursunuz.Bundan sonra ki aşamada bütün işlemlerinizi kaşe ve onay belgesi ile yapacaksınız.Yapmanız gereken banka hesabı açmak ve vergi dairesine gitmek.Tabi bunu da muhasebeciniz ile birlikte yapacaksınız.Vergi dairesine gittiğinizde sizin için vergi numarası verilecek ve KDV kaydı yapılacak.Tabi aynı zaman sağlık ve emeklilik için kayıt formu doldurulacak.

 

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra yaptığınız iş faaliyetine göre Denetim makamına ve ekonomik işlerden sorumlu belediye yetkilisine gidip bildirimde bulunacaksınız.Eğer yaptığınız  iş ile ilgili özel durumlar varsa onları yerine getirmeniz gerekiyor.Örneğin turizm acentesi açacaksanız bizde ki gibi Acente açma belgesi falan ihtiyacınız olacaktır.Bunları da tamamladığınız da rahatlıkla işiniz başına geçebilirsiniz.Tabi oturum ve çalışma izni aldıktan sonra.

 

Oturum ve Çalışma İzni Kaydı Yaptırmak

Şirket kuruluşunuz onaylandıktan sonra Karadağ yabancılar şube müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor.Yanınızda şirket kayıt tescil evrakı, biyometrik fotoğraf ve kaşeyi alın.Tabi bu aşamada muhasebeciniz de yanınızda olacaktır.Bahsedilen 250 Euro ücretin içinde oturma izni alınması da dahil.Orada sizin parmak iziniz alınacak ve imza atacaksınız.En geç 3 hafta içinde  oturum kartınız onaylanmış olur.Yine yabancılar şube müdürlüğünden kartınızı alabilirsiniz veya istediğiniz posta adresine gönderilmesini talep edebilirsiniz.

 

Şirket Kurulduktan Sonra Ödenmesi Gereken Ek Masraflar

### Çalıştırdığınız her kişi için, bu kişi sadece siz bile olsanız sağlık sigortası ve vergi ödemeniz gerekir.Asgari ücret 198 Euro. Asgari ücretin %67 si vergi ve sigorta masrafları için her ay ödenecek.

 

### Aylık muhasebe ücreti olarak 50 Euro ödemeniz gerekiyor.

 

### Cironuz yıllık 18 bin Euro nun üzerine ise KDV olarak %21 ödersiniz.18 bin Euro nun altında ise KDV ödemenize gerek yoktur.

 

### Yıllık Kurumlar Vergisi %9 olarak tanımlanmıştır.

 

### Kendi ev kiranızı ve şirket işletme kiranızı bu rakamlara dahil etmiyorum.Sonuçta doğal masraflardır bunlar.Ancak sanal şirket üzerinden devam ederim diyorsanız aylık 40 Euro dan hesaplayabilirsiniz bunu.

 

### Karadağ da şirket kurmak için aynı zamanda İstatistik Kurumuna üye olmanız gerekiyor.Üyelik ücreti sadece 5 Euro’dur.

 

### Eşiniz ve çocuklarınız için oturum izni almak istiyorsanız herkesi şirket ortağı yapmanız gerekiyor.Türkiye de onlar için de aynı evrakları almalısınız.Muhasebeci ise benden her ekstra kişi için 60 Euro talep etti.

 

Karadağ da Şirket Kurmanın Avantajları

Karadağ da şirket kurmak isteyen herkesin Türkiye den kaçış için bir yol aradığını tahmin ediyorum.Hepimiz bu konuda aynıyız.Öncelikle Karadağ da şirket kurmak Türkiye’ ye göre oldukça avantajlı.Bu avantajları aşağıda size maddeler halinde sıralıycam.Ancak daha önemli olanı yaşam şartları.

Burası Podgorica merkezde bir cadde.Akşamları tıklım tıklım.Kira fiyatları ise 200 Euro dan başlıyor.Karadağ da şirket kurmak isteyenler için en ideal yer Podgorica.Karadağ da şirket kurmak
Burası Podgorica merkezde bir cadde.Akşamları tıklım tıklım.Kira fiyatları ise 200 Euro dan başlıyor.Karadağ da şirket kurmak isteyenler için en ideal yer Podgorica.Karadağ da şirket kurmak

Karadağ da neredeyse her yere gittim.Bütün şehirleri gezdim.Yaşam standartları inanılmaz yüksek bize göre.İnsanları oldukça hoş görülü.Ben yabancıyım Karadağ da iş yapsam sıkıntı yaşar mıyım demeyin.Orada her milletten insan var.İnsanlar çok hoş görülü.Herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın kafasında.Daha detaylı bilgili için Karadağ’da yaşam yazımı mutlaka okumanızı tavsiye ederim.Günlük hayatla ilgili aklınızdaki bütün soruların cevabını bulmuş olursunuz.Şimdi Karadağ da şirket kurmak ve iş yapmak ile ilgili avantajları sıralayım.

 

***Turizmde dünya üzerinde en hızlı büyüyen ülke.

***Yabancı yatırımcı ile yerli yatırımcı arasında hukuki yönden hiç bir fark yok.

***Devlete ait olan bir araziyi gidip kolaylıkla kiralayabilirsiniz.Kira ücretleri ise inanılmaz düşük.

***Karadağ 2021 yılında AB üyesi ülke olacak.Avrupa Birliğine girdiği zaman diğer Avrupa ülkelerinde serbest dolaşım hakkı kazanmış olursunuz.Yani Schengen vizesi sahibi olmuş olursunuz.

***Ülkede her yıl oturum izninizi yenilemeniz gerekiyor.5 yıl sonunda süresiz olarak oturum izni verilir size.Sonrasında ise vatandaşlık başvuruşu yaparak Karadağ vatandaşı olabilirsiniz.

***Karadağ Avrupa’nın merkezinde yer alan bir ülkedir.Tüm büyük şehirlere uçakla 1-2 saatlik mesafede yer almaktadır.

***Dükkan kiraları Türkiye’ye göre oldukça ucuz bir ülkedir.Podgorica da şehrin merkezinde aylık 300 Euro’ya bir dükkan kiralayabilirsiniz.

***Karadağ da insanlar ticaret yapmaktan hoşlanmıyorlar.Hatta bana bizim insanlarımız biraz tembel diyenler dahi oldu.Bu nedenle ticari yönden oldukça fırsatlar var.

***Karadağ da bürokratik işlemler oldukça kısa sürüyor.Devlet ülkeye yatırım çekmek için kolaylıklar sağlıyor.

***Ülkenin sağlık sistemi çok iyi.

***İşçilik maliyetleri oldukça ucuz bir ülkedir.Asgari ücret güncel olarak 200 Euro dur.Ancak ortalama insanlar 250 Euro ya çalışmaktadır.

***En çok yatırımcı sırasıyla İtalya, Rusya, Avusturya, Norveç, Slovenya ve Macaristan’dan gelmektedir.

***Şirketiniz aktif olsun, iş yapmasanız bile oturum izniniz devam eder.

 

Karadağ da İş İmkanları

Karadağ da şirket kurmak isteyenler için, öncelikle mükemmel fırsatlar olduğunu belirteyim.İnsanlar gerçekten çalışmayı sevmiyor.Günde sadece 8 saat çalışıp geri kalan vakti kendilerine ayırıyorlar.Yani bir nevi tüketim topluluğu diyebiliriz.Bu nedenle yatırımcıların çoğu yabancı.Devlette bunu bildiği için yabancı yatırımcıya kapılarını sonuna kadar açmış durumda.

Not: Karadağ da Ne İş Yapılır başlıklı yazıyı okursanız daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Podgorica ve Niksic Karadağ’ın en kalabalık iki şehri.Bu iki şehirde iş hayatı 4 mevsimde aktif.Budva, Tivat, Bar, Kotor gibi şehirlerde en fazla 4-5 ay iş yapabilirsiniz.Bana göre Karadağ da şirket kurmak için en ideal yer Podgorica.İşletme maliyetleri diğer saydığım yerlere göre çok ucuz.En meşhur caddesi olan Hercegovacka caddesinde kiralar 200 Euro ile 800 Euro arası değişiyor.Bu caddede genelde ya yemek ya da içki üzerine işletmeler bulabilirsiniz.Yemek konusunda ise bizim yanımızdan geçemezler diyebilirim.Aşçılığınız varsa yapabilirim diyorsanız mutlaka tavsiye ederim.Podgorica da sadece 1 tane dönerci gördüm.O da tıklım tıklım.Bir de kar marjını anlatayım size.Etin kilosu 4 Euro Podgorica da.Bir dürüm döner ise 3,5 Euro.Yani hizmet sektörü oldukça kazançlı.

 

Mesela size taksilerden örnek vereyim.Araba fiyatları ve benzin fiyatları bizden ucuz bir ülke.Taksi plakası da bizden ucuz.Ama düşünün taksi ücretleri bizim ülkeye göre 2 misli.Yani burada kazanan taksi şoförü.İşin özeti yaptığınız işin hakkını alıyorsunuz bu ülkede.İnsan emeği gerçekten değerli.

 

İçkili bir mekan mı açacaksınız.Bizdeki gibi öyle evrak derdine girmenize gerek yok.Belediye’ye gidip bildirimde bulunmanız yeterli.Bu nedenle hemen hemen her yerde içki bulabilirsiniz.Normal gazete bayileri bile içki satıyor.Tabi bu konuda tercih size kalmış.

Karadağ da Yaşamak başlıklı bir yazı oluşturdum.Yeni hazırladığım makaleyi okuyarak, aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

Karadağ’da Şirket Kurulumu İle İlgili Yardımcı Dokümanlar

Aşağıdaki dokümanlara göz atarak Karadağ’da şirket kurulumu için gerekli evraklar ve süreçler hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ve size bu süreçte yardımcı olabilecek danışmanlık, tercümanlık vb. alanlarda hizmet veren bazı firmaların bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

” Karadağ da şirket kurmak ” ile ilgili aklıma gelenleri yazdım size, umarım başlangıç için size bir fikir verebilmişimdir.

507 Yorum

Bir Cevap Yazın
 1. Merhaba ben Mehmet Öcal yazınızı keyifle okudum emeginize sağlık bende Karadağ da şirket kurup orda yasamayi planlıyorum verdiğiniz bilgiler çok faydalı olacağını düşünüyorum mail adresimi versem muhasebecinizin gonderdigi formları gönderebilirmisiniz rica etsem ilerleyen dönemde umarım orda görüp dialoga geçeriz sizinle tanışmak beni mutlu eder sevgiler saygılar Mehmet Öcal mail; mehmetocal42@gmail.com

  • Merhabalar teşekür ederim öncelikle.Muhasebecinin gönderdiği bütün formları iletim size.Mail adresim ile irtibata geçebilirsiniz benimle.Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Bu yazıyı paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlarsanız memnuniyet duyarım.

    • Öncelikle herkese merhaba aynı şekilde Türkiye’nin yaşam koşullarından yorulduğunuz için biz de eşimle beraber Karadağ’da Podgorica da yaşamayı düşünüyoruz orada bir şirket kurup iş yeri açmayı düşünüyoruz tabi bunlar kolay değil ama yabancı dilimiz de yok şu anda çatpat de İngilizce biliyoruz burada bu işleri yürütebilmemiz için bize destek olabilecek arkadaşların bana ulaşmasını rica ediyorum orada yaşayıp bize destek olabilecek biri seyahat engelim yok ben şahsen önümüzdeki ay gelip 20 gün kalmayı düşünüyorum Araştırmalar yapmak için bu süre esnasında evraklarını getirip başvurularını yapmak istiyorum ama Endişelerim devam ediyor mesajımı görüp iletişime geçmelerini bekliyorum teşekkür ederim bu işleri halledebileceğim görüşebileceğim bir muhasebeci olursa daha iyi olur ya da orada aktif yaşayan birisi olursa çok memnun olurum
     05442501025

     • Merhabalar bizde eşim ile birlikte montenegroda yaşamak işyeri açmak daha sonra da Avrupa’ya geçmek istiyoruz evrak listesi ve Türkçe hizmet veren firma iletişimlerini paylaşırsanız seviniriz sinan8797@hotmail.com

     • Merhabalar, gerekli tüm dokümanları yazıya eklenen “Karadağ’da Şirket Kurulumu İle İlgili Yardımcı Dokümanlar” bölümünde bulabilirsiniz.

    • Üstad tşk

     Karadağ ile ilgili detaylı bilgi almak isterim

     Avukat ve evraklar
     Muhasebeci ve evraklar

     Önerileriniz

     • Merhabalar, gerekli tüm dokümanları yazıya eklenen “Karadağ’da Şirket Kurulumu İle İlgili Yardımcı Dokümanlar” bölümünde bulabilirsiniz.

   • Merhaba, makaleniz gayet bilgilendirici ve açıklayıcı olmuş, emeğinize sağlık. Bu konu ile ilgili bende ilgileniyorum, Rica etsem banada araştırdığınız Avukat ve Muhasebeci bilgilerini ve evraklarını mail atabilirseniz memnun olurum. Teşekkürler

   • Iyi günler abi kolay gelsin karadağ ile ilgili bu güzel imkanları geç gördüm ama olsun bu yazın nasip olursa gidip bu şirket işini yapmak istiyorum ama muhasebeci konusunda sorunum var ne yapabilirim bildiğiniz muhasebeci varmı acaba gmail hesabımı ekliyorum c evabinizi bekliyorum 🙂

  • Slm bu degerli bilfiler icin sonsuz tskler
   Evrak listesini
   Avukat ve muhasebeci bilgilerini lutfen bana atabilirmisiniz

  • Merhaba ben mersinden isa benim yaşım 26 az birikmiş param var . Kardeslerim almanyada yasiyor bende Karadağda kendime ortak yoldaş ariyorum ben pizza ustasıyım cok farkli lezzetli pizzalar yapiyorum ben size bi numarami birakacagim watsaptan ulasirsaniz ben çok memnun olurum. 0541 529 3343

  • Öncelikle size çok teşekkür ederim, araştırınız ve bizleri bilgilendiriniz için bende şirket kurmak ve orada yaşamak istiyorum. Form bilgilerini ve muhasebecinizin adres ve telefon numarasını rica etsem bana gönderir misiniz?

 2. Merhaba
  Bu faydalı bilgileri paylaşmanızdan dolayı öncelikle teşekkür ederim.bende yakın zamanda karadağa gidicem.bahsettiğiniz belgeleri zahmet olmassa Gönderirmisiniz. Tekrar teşekkür ederim

 3. Merhaba,
  ismim Hüseyin Sönmez
  öncelikle okuduğum bir sürü yazıdan çok daha açıklayıcı ve faydalı bir makale olmuş emeğinize sağlık… bahsettiğiniz formları bende rica edeceğim sizden… ayrıca fırsatımız olursa daha detaylı olarak öğrenmek istediğim konular var… mailnizi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler…

 4. Süper bir anlatım olmuş çok teşekkürler bahseittiğiniz belge ve form örneklerinden göndeririseniz çok. sevinirim. Anlaığım kadarı ile iş ; bir güvenilir Tercüman (gerçi ingilizce biliyorum ama sanırım yerel bir tercüman lazım) ve güvenilir bir Muhasebeci bulmakta bitiyor. Bu konuda tecrübelerinizden yararlanıp sizden tavsiye edebiliceğiniz isim alma şansımız var mı. Şimdiden çok teşekkürler.

  • Merhaba Erol Bey bütün evrakları mail olarak attım size.Hatta fiyat aldığım muhasebecinin iletişim bilgileri de var.Emin olun Podgorica da hangi muhasebeciye giderseniz gidin, çok bir fiyat farkı olmayacak.Asıl fark danışmanlık şirketlerinde var.Ayrıca mail üzerinden aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

 5. Merhaba gerekli evrakları aşağıdaki email adresime gönderebilir misiniz? Çok güzel bilgilendirmişsiniz…Bu arada arkadaşımla beraber gidecem temelli çalışıp kalmak istiyoruz ilk pasaportla girdiğimizde 3 ay kalıp komşu ülkeye geçip tekrar girsek mi mantıklı olur mu? Bu sürede sadece pasaportla biryerde çalışabilir miyiz?(kotor budva bar taraflar) Veya iş başvurusu yapacağımız yer bizi alıp oturma izni çıkarması mı gerekli? Siz hangi yöntemi önerirsiniz ? Şirket kurup kolay oturma iznimi yoksa dediğim yöntem mi?Lütfen r mail adresimden iletişime geçelim acil bilgi almam gerekli
  taymazcihan@gmail.com

  • İş başvurusu ile oturum izni almanız çok zor.Bunun nedeni Karadağ hükümeti zaten ülkede istihdam olsun diye yabancılara şirket açma konusunda avantajlar sağlıyor.Pasaport ile kaçak çalışabilirsiniz.Ancak en mantıklısı seyyar olarak kendi işinizi yapmanız.Örneğin; Budva’ya giderseniz sahilde takı tasarım ürünleri satan, ya da seyyar gıda ürünleri satan satıcılar ile karşılaşacaksınız.Sizi pek rahatsız eden de olmaz.

   • Yazınızı keyifle okudum, montenegroya gitmeyi düşünüyorum. Ancak vakit ayırıp sizinle irtibata geçebilirsem en azından telefonla çok mutlu olurum.

 6. Merhabalar yazınızı cok beğenerek okudum. Çok faydalı olduğunu belirtmek isterim. Genç bir girişimciyim. Kanada’’dan yeni geldim. Muhabecinizle ilgili forum ve bilgileri benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

 7. Merhaba şirket kurulumu ile ilgili olan evrakları mail olarak gönderirseniz memnun olurum. Hoşçakalın.

 8. Merhabalar, emeğinize sağlık herşeyi detaylı anlatmışsınız. Şirket kurmak için gerekli olan evrak örneklerini ve muhasebecinizin iletişim bilgileri
  muyuce@gmail.com adresine gönderebilir misiniz?

 9. Merhaba
  Yat imalat,bakim onarım servisi kurmak istiyorum
  Bu faydalı bilgileri paylaşmanızdan dolayı öncelikle teşekkür ederim.bende yakın zamanda karadağa gidicem.bahsettiğiniz belgeleri zahmet olmassa Gönderirmisiniz. Tekrar teşekkür ederim
  syyatcilik@gmail.com.

 10. Merhaba yazınızı keyifle okudum emeginize sağlık bende Karadağ da şirket kurup orda yasamayi planlıyorum verdiğiniz bilgiler çok faydalı olacağını düşünüyorum mail adresimi versem muhasebecinizin gonderdigi formları gönderebilirmisiniz rica etsem ..teşekkürler.

 11. Merhaba yakın zamanda kardağa yerlesmeyi dusunuyorum. Oraya geldiğimde sizin gibi bilgili ve deneyimli bir yurtaşımın bana orda yardimci olamasını umut ediyorum. Muhasebecinizin gönderdigi evrakları banada yollarmisiniz rica etsem

 12. Merhaba,

  Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Sizin bu yazınızdan sonra bende Türk danışmanlık firmalarından hizmet almaktan vazgeçtim. Muhasebecinizin iletişim bilgilerini göndermenizi rica ederim.
  Yardımarınız için tekrar teşekkürler.
  ertancosar@yandex.com

 13. Merhaba, samimi ve ayrıntılı yazınız için gerçekten çok teşekkürler. Çok aydınlatıcı olmuş.Eşim ve ben bir dükkan açıp işletmeyi düşünüyoruz. Gerekli evrakları bize de gönderirseniz çok seviniriz. Ve size sormak istediğiniz birkaç soru var. Yanıtlara anız çok memnun oluruz. Mail adresim : y.olcay35@gmail.com

 14. Merhaba
  Bilgiler süper ,
  Evrakları bana da mail atarsanız çok sevinirim. Ayrıca orada irtibat sağlayabileceğimiz Türkçe bilen bir avukat öneriniz var mı?

 15. Gördüğüm en tatmin edici yazı ve site çok teşekkür ediyorum size OmerKCA06@outlook.com bende bu güzel ülkeye gitmek orada yaşamak istiyorum ancak spor alannında neler yapabilirim onun için bilgi almak iistiyorum sizinle iletişim kurabilirmşyiz ? mail adresimi attım dönerseniz memnun olurum

   • Merhabalar. Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.Ben de bu yaz eşim ve oğlumla gidip bir başlangıç yapmak istiyoruz.Spor alanında home office kullanma ile başlayıp bunu takip eden planlarımız var.Acaba bana da gerekli evrakları göndermeniz mümkün mü?

 16. Merhaba, güzel yazınız için teşekkürler. Siz şuan orada yaşıyorsunuz sanırım, tanışmak isterim geldiğimde sizinle. rica etsem maili bana da iletir misiniz ve numaranız ya da facebook adresiniz ile birlikte 🙂 Kolaylıklar

 17. Merhaba
  Muhasebeci ve avukatınızın iletişim bilgilerini benimşe de paylaşabilir misiniz? Bu arada yılbaşında yasa değişikliği olacak ve oturum izni ve şirket kurma prosedürlerinde deişiklik olacağını okudum, doğru bilgi midir, sizin bu konuda bir bilginiz var mı?
  Teşekkürler

  • En son yasa değişikliği geçtiğimiz Nisan ayında yapıldı.Türk vatandaşlarının akın etmesinden dolayı böyle bir yasa çıkacağı söyleniyor.Ama ben inanmıyorum.Yıllarca İtalyan ve Rus iş adamları Karadağ’ın kaymağını yediler.Herhangi bir engelleme çıkmadı.Ancak eğer bir yasa çıkacak olursa, emin olun maliyet arttırıcı bir yasa çıkar.Engelleme olmaz yani.

 18. İnsanın ilk etapta aklına gelebilecek her türlü soruyu itinayla cevaplamışsınız , çok teşekkürler. Sizinle özelden iletişime geçmek için lütfen mail adresime iletişim bilgilerinizi gönderebilirmisiniz? Yanılmıyorsam Montenegro da yaşıyorsunuz. ☺️ Bir de gerekli evraklarla ilgili belgeleri rica edebilirmiyim?
  Şimdiden teşekkür ederim. Sevgiler.

 19. Merhabalar,
  Salı ve Çarşamba Podgorica’da olacağım, sizinle yüz yüze görüşüp kafamdaki diğer soruları sormam mümkün mü acaba? Mailden yanıtlarsanız çok sevinirim, tekrar teşekkürler! zkubra.turan@gmail.com

  • Merhaba Zeynep Hanım.Size mail olarak ihtiyacınız olacak evrakları gönderdim.Şuan işlerim çok yoğun olduğu için görüşmemiz zor malesef.Sabit bir yerde durmuyorum.

 20. Merhabalar, emeğinize sağlık herşeyi detaylı anlatmışsınız. Şirket kurmak için gerekli olan evrak örneklerini ve muhasebecinizin iletişim bilgileri
  baristekir@gmail.com adresine gönderebilir misiniz?

 21. Merhaba,
  Öncelikle gerçekten çok detaylı ve aklımdaki tüm sorulara yanıt veren bu güzel yazınızdan dolayı sizi tebrik ediyor ve çok teşekkür ediyorum.
  Bende sizden muhasebecinizin göndermiş olduğu evrak örneklerini mail adresime göndermenizi rica edeceğim.
  Şimdiden teşekkürler.

 22. Merhabalar, emeğinize sağlık herşeyi detaylı anlatmışsınız. Şirket kurmak için gerekli olan evrak örneklerini ve muhasebecinizin iletişim bilgileri
  armutvitis@gmail.com adresine gönderebilir misiniz?

 23. Oldukça kafa karışıklığı olan bir konuda çok net ve detaylı bir kılavuz hazırlamışsınız. Tebrik ve teşekkür ederim. Bahsettiğiniz evrakları ve ilgili iletişim bilgilerini mail adresine iletebilirseniz çok sevinirim. Tekrar teşekkürler.

 24. Çok samimi ve açıklayıcı olmuş yazınız. Yardımcı olma hissiyatınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Bahsetmiş oldugunuz evrakları ginderirseniz sevinirim. Şimdiden tessekkurler.

 25. Merhaba, şirket kuruluşu tamamlanması ile parmak izi vs. için şahsi olarak fiilen orada bulunma arasındaki süre için bir kısıtlama var mı? Şirket kuruluşu tamamlandıktan sonra 5 gün/1 ay/ 3 ay içinde fiilen gidilmesi şart gibi. Gidilmezse ne oluyor şirket duruyor da oturma izni mi olmuyor ya da şirket de mi hükmen kurulmamış sayılıyor? Teşekkürler…

  • Merhablalar sorduğunuz soru çok detaylı olmuş.Size göndereceğim evraklar arasında bu konu ile ilgili bilgi yer alıyor.Oradan aradağınız sorunun cevabını bulabilirsiniz.

 26. Merhaba ilk önce anlatımlarınızdan cidden mest oldum efendim gerçekten kayda değer bildiler aşıladınız ben şirket anlamında mesela cafe bar ve bir çay içme yeri yapmak istiyorum bu da ayni olduğu gibimidir bahsettikleriniz ile aynı mı? Mail adresim bu Aralık ayı gibi gitmeyi planlıyorum ve ne kadar bütçe ile gitmem gerek ? Dilanismail79@gmail.com

  • Merhabalar teşekür ederim güzel yorumunuz için.Yapacağınız işler için en az 20 bin Euro ile gitmeniz gerekiyor.Tabi açacağınız işletmeye göre bu masraflar daha da artabilir.

 27. Merhaba. Uzun zamandır iş yeri açmak için araştırıyorum. Verdiğiniz bilgiler bana uygun gibi. Acaba ortaklı şirket kuran olurmu. Her konuda görüşlere açığım. Avrupa vatandaşıyım. Gerekli evrakları yollarmısınız. Şimdiiden cevabınıza teşekkür ederim.
  fersungu@hotmail.com

 28. Merhabalar,

  Bugün eşimle bu konuyu konuştuk ve araştırma yapmaya başladığımda yazınızı görüp okudum ve gerçekten çok başarılı bir yazı olmuş. Sizin gibi insanlara çok ihtiyacımız var. Çünkü insanlarımız bildiklerini paylaşmayı dahi tercih etmez hale geldiler maalesef.

  El yapımı deri ürünler üretiyorum sizce 2-3 kişilik bir ailenin yaşamını sağlayacak bir kazanç elde edebilir miyim bu işle?

  Ayrıca muhaebecinizin bilgilerini ve istediği evrakları iamgokhancakir@gmail adresine gönderebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler.

  • Güzel yorumlarınız için teşekür ederim.Bütün evrakları mail olarak attım.Bahsettiğiniz ürünlerin Karadağ da tutacağına inanıyorum.Karadağ ve diğer Balkan ülkelerinde üretim olmadığı için bu tarz ürünler yüksek fiyattan satılıyor.Özelikle turistik kesimlere gittiğiniz zaman fazla hediyelik eşya çeşidinin olmadığını da görebilirsiniz.El yapımı deri ürünler ile ilgili yapacağınız iş tutar.Ancak piyasayı tanımanız, analiz etmeniz için en az 6 ay gibi bir zamana ihtiyacınız olacak.

 29. Merhaba şirket kurulumu ile ilgili olan evrakları ve muhasebecinizin bilgilerini mail olarak gönderirseniz sevinirim.

 30. Merhaba Karadağda oturma izni ve banka hesabı açmak istiyorum. Bu konuda bana mail ile dönüş yaparmısınız ? teşekkürler

 31. Merhaba

  Detaylı anlatım ve tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Uluslararası ticaret , kara,hava ve deniz yolu lojistik ve gümrük üzerine bir firma açmayı düşünüyorum eğitimim ve iş tecrübem bunun üzerine. Sizce şehirlerden neresi uygun olur ? Podgorica mantıklı geldi bana gümrük müdürlüğü orada galiba..
  Orada iletişime geçtiğiniz muhasebeci detaylarını ve evrak listesini atescansefer@hotmail.com adresime iletebilir misiniz ?
  Destekleriniz için çok teşekkür ederim tekrardan.

  Görüşmek ümidiyle..

  • Ben olsam kesinlikle Bar’da açmayı düşünürdüm.Hem deniz, hem kara yolunu daha uygun rakamlara getirebilirsiniz.Tren Sırbistan’dan Bar limanına kadar ulaşıyor.Hava yolu içinde ya Podgorica’yı ya da Sırbistan’ı kullanabilirsiniz.Gerekli evrakları mail olarak gönderdim.

 32. Selamlar hocam yazınızı büyük bir zevkle okudum
  Dediğiniz gibi bu danışmanlık şirketleri tezgahini açmış milleti soyusluyorlar rica etsem banada belgeleri gönderirmisiniz birde ordaki tanidiginiz bir muhasabe ci varmı fiyat listesi alma gibi bi imkanım varsa şimdiden çok tskler hocam iyi çalışmalar email adresim isocan001@hotmail.com

 33. Merhaba😊yapmış olduğunuz şey o kadar önemli ki teşekkür ederim😊yazınızı okuduğumda hissettiğim güvene istinaden bende bilgi rica edebilirmiyim lütfen…

 34. Merhabalar size tekrardan yazmak zorunda kaldım karadağa ilk girişte dönüş biletimizİ ve Budva da kalacağımız otel rezatvasyonumuzu ibraz etsek sorun olur mu hiç geri gönderilen Türkler oldu mu bu bilgiyi almak istiyorum Karadağ pasaport polisi sorun çıkartıyor mu?

  • Havalimanında sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.Ayrıca geri gönderme gibi bir hakları yok.Sadece sınırdan otobüs ile geçtiğinizde rüşvet almak için bilinçli sorun çıkarıyorlar.

 35. Merhaba teşekkürler tüm bilgiler için bende artık bu yőntem ile şirketimizi kurmak istiyorum banada konuştuğunuz muhasrbcinin iletişim bilgileri ve gerekli evrakları gőnderirseniz seviniim.
  nazi.saray@gmail.com

 36. Selçuk caliskan

  Slm iyi akşamlar ben selcuk caliskan
  16 yıldır antalya side de turizimde çalışıyorum sanırım orada benim için bir yeni başlangıç olabilir turizim tecrübem yeterince var bir iş kurmak istiyorum
  Banada evrakları yollarsanız sevinirim ve gelcek ay orayı görmek için gidicem
  Email: denizcaliskan07@gmail.com

 37. Merhaba teşekkürler tüm bilgiler için bende artık bu yőntem ile şirket kurmak istiyorum banada konuştuğunuz muhasrbcinin iletişim bilgileri ve gerekli evrakları gőnderirseniz sevinirim.Ayrıca Türkiye’den getirmem gereken evrakların Karadağ’da geçerlilik süresi var mı? Varsa, süresi nedir ? Şimdiden ilginize teşekkürler.
  E-Mail hikmetekinci48@gmail.com

 38. Merhabalar,

  Paylasimlariniz icin cok tessekurler.

  Tavsiye edeceginiz muhasebeciler ve evraklar ile ilgili sizinle ilgili iletisime gecmek isterim.

  Bugunlerde basvurmak niyetindeyim

  Rica etsem mail atarmisiniz
  tshenli@yahoo.com

  Saygilar,

  Tunch

 39. yazınız için teşekür ederim bende kapalı çarşıda esnafım gecenlerde oraya tatil amaclı geldim bayada begendim küçük şirin bir yer fakat kafama takılan konu vatandaşlık veya avrupa birligine girdigi taktirde yanılmıyorsam sadece kendi vatandaşlarına o ayrıçılık oluyor hani atıyorum otorumum var ama ben kendim gitmek istedigim de vize başvurusunda bulunmam gerekiyormuş acaba bu konuda kesin bir bilginiz varmı teşekür ederim şimdiden cevabınız için

  • Bu konuda ekstra bir bilgiye ihtiyacınız yok.Karadağ Avrupa Birliğine girdiği zaman, sizde Avrupa Birliğine girmiş bir ülkede oturum izni almış bir kişi ünvanı kazanıyorsunuz.En basiti Hırvatistan’a geçeceğiniz zaman oturum kartınızı gösterip kolaylıkla geçebilirsiniz.Ekstra vize almak gibi bir yükümlülüğünüz yok.Bu kesin bir bilgi.Sadece diğer Avrupa ülkelerinde çalışma izniniz olmaz.

   • Merhaba çok değerli bilgileriniz için teşekkür ederim
    aile şirketi kurmak için gerekli evraklar nelerdir 10 ve 5yaşında çoçuklarında var teşekkür ederim

 40. selamlar.öncelikle bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.çok güzel bir yazı olmuş.ben de şirket kurmak istiyorum.bu yüzden bana gerekli evraklar ,muhasebici bilgileri vs. gerekli şeyleri mail atabilir misiniz acaba?hakanclsr@gmail.com.şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım.

 41. Merhabalar ben iki defa gittim kotor yada ülgün şehrini düşünüyorum ..bana evrak listesini yollayabilirmisiniz. Ayrıca iki kişi kuracağız firmayı ,ikimizinde gelmesi gereklimidir .teşekkür ederim

 42. Merhaba. Yazınız okudum acıklayıcı bilgileriniz icin ayrıca tşk edrim. Bende orda iş yapmayı düşünüyorum ama şirket kurmak değilde, normal tani türkiyedeki gibi bir dükkan acıp işletmeci olabilirmiyim ve sormak istediğim bir kac şey daha var., bana yardımcı olurmusunuz.

  • Dükkan açmanız için Şirket kurmanız gerekiyor.Şirket kurmayı gözünüzde büyütmeyin.En fazla 1 ay da bir dükkan açabilirsiniz.Kotor’da, Budva’da dükkan sahibi bir çok esnaf var.Tabi önemli olan Karadağ’ın dilini bilmeniz.

 43. Merhaba, tam da bu şekilde bir yazı arıyordum ve o kadar iyi geldi ki. İzninizle bir konuda tavsiyenizi almak istiyorum. Banyo ve mutfak alanlarında tamir&tadilat sektörü, karadağ için ihtiyaç duyulan bir sektör müdür? Ne düşünüyorsunuz?

  Turizm ve gıda dışında, sizce Karadağ’da en geçerli iş kollarından birisi nedir?

  Ayrıca, şu evrakları bana da gönderebilmeniz mümkün mü?

  Çok teşekkürler

  • Teşekür ederim güzel yorumlarınız için.Karadağ’da özellikle Podgorica’da bütün binalar eski.Yani tamirat ve tadilat ile yenilenen evler.Tabi bu işi yapmak için tanınıyor olmanız lazım.Turizm ve gıda dışında nokta atışı sektörler vermem zor.Gelip araştırma yapmanız lazım.Ancak nacizane tavsiyem üretim yapmanız olacaktır.Sonuçta Avrupa’ya çok yakın bir yer ve lojistik avantajı var.Karadağ üzerinden ihracat yapmayı düşünebilirsiniz.

 44. Selamlar, detaylı ve aydınlatıcı yazınız için teşekkürler. Gerçekten çok değerli bilgiler içeriyor. Emeğinize sağlık. Muhasebecinizin bilgilerini ve belgeleri bana da gönderebilir misiniz rica etsem.

 45. Merhaba,
  Ben şuanda Budva’yım. 4 unde donus yapacagim. Eger müsait iseniz mail ve gerekirse bir masa basinda konuyu detaylarıyla konusmak isterim. Teşekkürler

 46. Merhabalar çok güzel anlaşılır olarak yazmışsınız teşekkürler.Gerçekten çok değerli bilgiler içeriyor. Muhasebecinizin bilgilerini ve belgeleri bana da gönderebilir misiniz rica etsem.

 47. Hocam merhaba öncelikle yazdığınız makale için çok teşekkür ederim ve çok açıklayıcı.Bende şirket kurmak istiyorum bana da gerekli evraklı mail atar mısınız. yetisarda1@gmail.com mailinizi bekliyorum.

 48. Açıklamalarınız gerçekten çok net olmuş emeğinize sağlık. Ben ve eşim Karadağ da iş kurmak ve orada yaşamayı düşünüyoruz. Belgeleri ve muhasebecinizin bilgilerini bizimle paylaşırsanız seviniriz. Mail adresim ; demircihakan.86@gmail.com
  Teşekkür ederim.

 49. Süper bir anlatım olmuş çok teşekkürler bahseittiğiniz belge ve form örneklerinden göndeririseniz çok. sevinirim. Anlaığım kadarı ile iş ; bir güvenilir Tercüman (gerçi ingilizce biliyorum ama sanırım yerel bir tercüman lazım) ve güvenilir bir Muhasebeci bulmakta bitiyor. Bu konuda tecrübelerinizden yararlanıp sizden tavsiye edebiliceğiniz isim alma şansımız var mı.Şimdiden çok teşekkürler.

  • Karadağ da güven sorunu yaşamazsınız.Sonuçta verebileceğiniz maksimum ücret yukarıda yazdığım gibi.Size detaylı bir muhasebeci listesi gönderdim.Hepsine toplu bir mail atın ve fiyat bilgisi almanız daha iyi olur.

 50. Merhaba yaziniz icin cok tesekkur ederim. Gerekli evraklari gonderebilr nsnz? Ayrica muhasebeci bulma kinusunda yardimci olur msnz? Tesekkurler

  • Teşekürler Yorumunuz için.Size gönderdiğim evrakların içerisinde bir kaç muhasebe şirketi var.Onlara mail atarsanız size detalı bilgi verecekler.Aynı zamanda benim muhasebecimin fiyat listesini de gönderdim.

 51. Merhaba. Detaylı anlatımınız için teşekkür ederim. bende karadağda bir şirket kurup oturma izni ve belli bir süre sonra vatandaşlık almak istiyorum. belgeleri ve muhasebeci bilgilerini benimle paylaşırsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler. mail adresim:
  eskimesut@gmail.com

 52. Selamlar,

  Belgeler ve muhasebeci bilgilerini bende rica edebilir miyim

  Güzel yazınız için teşekkürler

 53. Barış
  Merhaba nasılsınız
  Yazınızı okudum ve çok da beğendim ben ve eşim oturum izni alıp karadağ da yerleşmek istiyoruz birde iki tane çocuğumuz var türk okulu varmı?muhasebeci ve tercüman bilgilerini zahmet olmazsa yollar mısınız.
  Yazdığınız açıklayıcı makale için elinize sağlık

  • Merhabalar, Türk okulu var diye biliyorum hatta bir kaç dernekle karşılaştım ancak detaylı bilgim yok.Size gerekli belgeleri gönderdim.Belgelerde yer alan irtibat büroları üzerinden yada konsolosluk aracılığı ile bilgi alabilirsiniz.

 54. merhaba,
  Yazınız gerçekten internet üzerinde ki en dolu bilgi içeriğine sahip bloka sahip, rica etsem belge ve bilgileri 88t1d1@gmail.com adresine paylaşabilir misiniz, şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla

 55. Rica etsem gerekli belgeleri ve uygun guvenilir muhasebeci ve tercuman bilgilerini mail ime gonderir misiniz?

 56. Açıklamalarınız gerçekten çok yararlı ve güzel olmuş, emeğinize sağlık. Belgeleri, muhasebeci ve tercüman bilgilerini benimle de paylaşırsanız çok memnun olurum. Mail adresim: kka.membership@gmail.com
  Çok teşekkür ederim.

 57. Merhaba
  Montenegro Şirket kurma işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, şirket çalışmıyorsa aylık şirketin ne kadar masrafı olur yanı genel giderler

  en uygun iş gıda sektöründen sonra ne olabilir

  Teşekkür ederim
  Houman
  Daha detaylı mail üzerinden yazabilirimsiniz

 58. Merhabalar,
  emeğinize sağlık herşeyi detaylı anlatmışsınız. Şirket kurmak için gerekli olan evrak örneklerini ve muhasebecinizin iletişim bilgileri
  ilyas3315@hotmail.com adresine gönderebilir misiniz?

 59. Merhaba, emeginize saglik cok yararli bir yazi olmus. selencorumlu@gmail.com mail adresime podgorica’da guvenilir ya da iyi diyebileceginiz ingilizce ya da turkce ilstisim kurulabilecek muhasebeci/avukat bilgisi gonderebilirseniz cok sevinirim. Iyi calismalar

 60. Beyefendi Selamlar
  Bilginin en degerli kiymet oldugu ve insanlarin binbir imkansizliklarla birseyleri basarmaya calistigi gunumuzde vermis oldugunuz degerli bilgiler,yorumlardanda anlasilacagi uzere bircok kisiye hitab ederek yollarini acmis durumda.Sizlerden ricam oradaki gorusme yaptiginiz muhasebeci dahil gerekli contact bilgilerini ce dokuman dahil evraklari benimle paylasirsaniz sizlere mutesekkir kalacagim
  Saygilar

 61. Merhaba
  Bu devirde sizin gibi bilgilerini paylaşan insan bulmak çok zor
  Gerçekten çok teşekkürler bilgiler için
  Türkiye’de tekstil ile ilgili üretim yapıyorum ve Amerika’ya ihracat yapıyorum
  Karadağ da aynı işi yapmamın avantajı var mı?
  Yani 4 kişilik bir aile geçinebilir miyiz?
  Teşekkürler şimdiden

  • Teşekür ederim güzel yorumunuz için.Karadağ da iş yapmanızın kesinlikle daha avantajlı olacağına inanıyorum.Öncelikle Karadağ da tekstil ürünleri ihtiyacı çok fazla.Türkiye de 20 TL’ye alabileceğiniz bir t-shirt orada 10 Euro’ya satılıyor.Hem Amerika’ya satış yapıp hem de Karadağ için de üretim yapabilirsiniz.En basit örneği ile Türkiye’de Paypal dahi kullanamıyorsunuz.Çoğu kişi ödeme alamıyor bu yüzden.Karadağ da bu tarz basit sorunlarını olmayacak.Kurumlar vergisi en düşük olan ülkelerden birisi.Yanı başınızda Avrupa ülkelerinin olması çok büyük avantaj.Rahatlıkla geçinebileceğinize emin olabilirsiniz.

 62. Merhaba,

  Sanıyorum artık standart bir formatınız oluşmuştur 🙂 Emeğinize sağlık… bahsettiğiniz formları bende rica edeceğim sizden.

  Teşekkürler

 63. Merhaba
  Öncelikle detaylı yazınız için çok teşekkür ederim. Çok faydalı bir yazı olmuş. Bende eşimle birlikte Karadağ’da gıda üzerine işyeri açmak istiyorum. Gıda için farklı evrak v.b. şeyler var mı acaba Detaylı bilgileri ve muhasebeci bilgilerini banada iletebilirmisiniz?

 64. Merhabalar, Emeğinize ellerinize sağlık, ihtiyacımız olan bilgilerin olduğu gerekli dökümanları, muhasebeci, listesi ve tercüman bilgilerini alabilir miyim rica etsem? Çok teşekkür ediyorum şimdiden. Bahtınız açık olsun

 65. Merhaba. Verdiğiniz açıklayıcı bilgiler için çok teşekkür ederim. Gerekli belgeleri ben de rica edebilir miyim?

 66. Karadağ’da turizm şirketi kurmak istiyorum. Seyahat acenta belgesinden bahsetmişsiniz yazınızda. Bunu nasıl temin edebilirim ve gerekli şartlar hakkında bir bilginiz varmıdır? Teşekkürler

 67. Merhabalar öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim 2019 itibariyle karadagda Şirket nekadara kurabiliriz ne tür evraklar gerekli ikinci sorun karadağ vatandaşlığına gecebilirmiyiz şartları neler son olarak ne tür işletme açabiliriz

  • Karadağ vatandaşlığı için en az 10 yıla ihtiyacınız var.Şirket kurma maliyeti yapacağınız işe göre değişiyor.Muhasebeciye sorduğunuz zaman size bu konuda yardımcı olacaktır.Muhasebeci listesi gönderdim size.

 68. Ayrıntılı bilgilendirme için çok teşekkürler. Herkes bu kadar paylasimci olmuyor bu gunlerde. Evraklari ve muhasebecinizle ilgili bilgileri ve varsa ekstra bilmem gerekenleri rica etsem bana da atar mısınız?

 69. Yıllık 18 bin euro çok düşük bir rakam .

  Peki bu ciro yurt dışından kazanılan para için geçerlimi yoksa sadece Karadağ üzerinden kazanılan para içinmi. Yurt dışı gelirleri kdv den muaf mıdır?

   • Merhaba sorumun cevabı net olarak bu değil. Örneğin Karadağ da şirket açtınız Türkiye’den para kazanıyorsunuz veya İngiltere’den bu durumda 18 bin euro dan fazlada kazansanız kdv den muaf olmalı. Kestiğimiz faturayı yurt dışı bir firmaya kesmiş olacağız.

 70. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler vizyonpara bizde eşimle birlikte karadağ’ya yerleşmek istiyoruz ve şuan ihracat üzerine çalışıyoruz. Piyasayı çok bilmiyoruz dil olarakta ingilizcemiz var sadece. Bize de gerekli belgeleri atabilir misiniz acaba ?

  • Merhabalar, oldukça iyi bir sektöre giriş yapıyorsunuz.Karadağ ithalat ülkesi.Eğer üretim yapabilirseniz çok avantajlı olur.Size gerekli belgeleri mail olarak gönderdim.

 71. Açıklayıçı bilgiler için çok teşekkürler
  Muhasebe yada avukatlık büro mail adresi
  Gönderirseniz sevinirim
  Şimdiden teşekkürler

 72. Değerli bilgileriniz için teşekkürler.
  Rica etsem, firma kuruluşu ile ilgili gerekli bilgileri artı muhasebeci ve tercüman iletişimlerini de içeren maili bana da gönderir misiniz?
  İyi çalışmalar.

 73. Merhaba öncelikle yazınız çok güzel olmuş detaylar için teşekkürler. Reklam sektöründeyim afişler broşür dijital baskı ile ilgili aklınıza ne geliyorsa vs. Bu meslek grubu orda tutarmı ? Tavsiye edıyormusnuz ? Yoksa hayalimde ki türk kahvaltısı veren dükkanı mı açmalıyım ? Bana bu yol göstermnızı rıca ederım🙏🏻 Ayrıca muhasebe için evrakları maılıme atarsanız sevınırm. yilmazhavva@rampagmbh.de

  • Hayalinizdeki kahvaltı salonu yerine fastfood işi yapabilirsiniz.Sonuçta kahvaltı kültürü yok Karadağ’da.Sizin sektörünüzle ilgili pek bilgi sahibi değilim.Yani iş yapabilmeniz tamamen size bağlı.Gerekli belgeleri gönderdim.

 74. Merhabalar. öncelikle; aydınlatıcı yazınız ve emeğiniz için size gönülden teşekkür ediyorum. Gerekli bilgi ve belgeleri bana da gönderebilirseniz çok sevinim.
  Şimdiden teşekkür ediyor, çalışmalarınızın devamını diliyorum.
  Saygılarımla…

 75. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Çok aydınlatıcı bir makale olmuş. Sayenizde gereksiz masraflardan kaçınılmış oluyoruz. Rica etsem gerekli belge ve evrakları banada mail atarmisiniz?
  Saygımla.
  Halit Kırbaş
  halitkirbas@gmail.com

 76. Merhabalar. Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.Ben de bu yaz eşim ve oğlumla gidip bir başlangıç yapmak istiyoruz.Spor alanında home office kullanma ile başlayıp bunu takip eden planlarımız var.Acaba bana da gerekli evrakları göndermeniz mümkün mü?

 77. Değerli bilgileriniz için teşekkürler.
  Rica etsem, firma kuruluşu ile ilgili gerekli bilgileri artı muhasebeci ve tercüman iletişimlerini de içeren maili bana da gönderir misiniz?
  İyi çalışmalar.

 78. Merhabalar
  Değerli ve açıklayıcı bilgiler için teşekkürler. Bende belge ve form örneklerinden bir kopya rica edilen sizden. iyi çalışmalar.

 79. Merhabalar ben Hakan.nasılsınız.elinize emeğinize sağlık.bir çok insanın ufkunu açtınız.tecrübelerinizi zaman ayırıp emek verip bizlerle paylaştığınızdan dolayı sizlere minnettarım.bilgi de sevgi gibi paylaştıkça çoğalır.umarım hayatınızda hep güzellikler olur.ben de sizlerden gerekli evrakları rica edecektim zahmet olmazsa. Teşekkürler kolay gelsin

 80. Merhaba Karadag dayım şuan burda tercümanlık hizmeti alabilecegim birkac firmadan randevu alicak urunlerin tanitimi icin cevirme yapabilecek 2-3 gün benimle gezebilek calisabilecegim biri varmi bildiginiz yardimci olursaniz sevinirim
  kmergener@gmail.com

 81. Ben de güzel yazınızı okuduğum Emeğinize sağlık
  kendim Avrupa Ülkesi vatandaşıyım banada muhasebeci ve tercüman listesini Gönderirseniz sevinirim.
  teşekkürler

 82. Merhaba çok detaylı ve açıklayıcı bir yazı olmuş emeğinize sağlık.
  Gerekli belgeler ve kişilerin iletişim bilgilerini bana da mail atarsanız çok memnun olurum.
  Şimdiden teşekkürler

 83. Merhaba,
  çok detaylı ve aydınlatıcı bir yazı hazırlamışsanız. Emeğiniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. a.aytac.a@hotmail.com mail adresim gerekli belge listesi ve iletişime geçtiğiniz muhasebeci nin iletişim bilgilerini benimle de paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler..

 84. Merhaba detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim. Şirket kurulumu ile ilgili olan evrakları ve muhasebecinizin bilgilerini mail olarak gönderirseniz sevinirim.

 85. Merhabalar;
  Yazınızı severek okudum detaylı ve aydınlatıcı bir yazı olmuş. Emeğiniz sağlık ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. gokhanb_77@hotmail.com mail adresime gerekli belge listesi ve iletişim bilgilerini verirseniz sevinirim. Teşekkürler..

   • Herkese tek tek cevap yazmışsınız Allah razı olsun. Bizde 2018 de şirket kurduk. 2019 vergileri ödenmedi. Pasif bir şirket. Bize yardımcı olacağını söyleyen kişi yardım etmedi. Yalnız bu ödemesi bizi ileride çok zorlar diye korkuyoruz. Sağlık sorunumuzda çıkınca. Acaba devir mi etsek diye düşünüyoruz. Sizin muhasebeci uygun 6 aylık şimdilik uygun işlemleri yapabilir mi oğlumda okuyor ne yapacağımızı şaşırdık. Şirketi devir edebikşrmiyiz. 3000 avroya kurmuştuk. Eper buradan bir kişi sorunsuz bir şirket almak isterse gelip devir edebiliriz. Çok teşekkür ederim

 86. Aziz dostum, öncelikli olarak bu kadar duru, samimi anlatımınızdan ötürü tebrik eder ,teşekkür ederim.Dünya sizin gibi güzel insanların sayesinde yaşanır haldedir.
  Öncelikli olarak ben ve eşim öğretmeniz.Yeşil pasaportumuz var. Üç çocuğum var . Oğlum Ankara da tıp okuyor. İkiz kızlarım var onlarda 10 yaşında ilkokul 3. sınıfta. Orada iş hayatı kurma şansımız zayıf, mesleğimizden ötürü. Cazibeli kısmı çocuklarımız için olabilir. Bir de orada şirket kuran bir arkadaş şöyle bir iddaada bulundu. Karadağ AB ye girdiğinde şirketin değerinin Malta da olduğu gibi yükseleceğini ve yüksek değerden satıp bir yatırım aracı olabileceğini söylüyor. Bu fikre katılıyor musunuz. Bir de benim durumumdaki bir kişiye tavsiye eder misiniz. Samimiyetiniz için çok tesekkur ederim.Sevgiyle mutlu kalın.

  • Merhaba Turhan Bey, yorumlarınız beni oldukça mutlu etti.Şirket değeri olarak ne iş yaptığınıza bağlı.Yani şirket ciro rakamlarına göre şirketin değeri artabilir.Ancak şu açıdan bir tavsiyede bulunabilirim.Son yıllarda Karadağ’ın nüfusu artmaya başladı.Bir yerde insan popülasyonunun olması, iyi bir pazar olduğu anlamına gelir.Bu sayede yaptığınız cironun her yıl artacağını düşünüyorum.Tabi başarılı olursanız.

 87. Merhabalar.
  Bu güzel yorumlarınız ve bilgilendirmeniz için rica etsem gerekli evrak listesini göndermenizi rica ederim.

 88. Merhaba detaylı bilgi ve ilgi için teşekkür ederim,bende balkaardayim şuan ve Montenegro ya geçiş yapicam şirket için gerekli bilgileri mail atarsanız memnun olurum

 89. Merhaba;
  Bilgilerinizi paylaşmanız ve yazan herkese bıkmadan cevap vermeniz inanın beni de çok mutlu etti. Emeğinize sağlık. Buraya yazan çoğu insan gibi benimde aradığım biraz huzur. Giysi ve aksesuar tasarımı yapıyorum aynı zamanda Fotoğrafçılık eğitimim var her ikisini de severek yapıyorum bu alanlarda iş şansım nasıl olabilir bilgilendirirseniz çok sevinirim
  Bende sizden muhasebecinizin göndermiş olduğu evrak örneklerini mail adresime göndermenizi rica edeceğim.
  Şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba Nehir Hanım, gerekli evrakları gönderdim.Giysi ve aksesuar tasarımı konusunda iş yapıp başarılı olabileceğinize inanıyorum.Fotoğrafçılık tamamen size bağlı olan bir durum.Yani bu alanda çok net bir bilgim yok.Gerekli evrakları gönderdim size.

 90. merhaba, karadağ da iş yeri açmak için gerekli belgeleri bana da gönderirseniz çok sevinirim. emeğinize sağlık,çok açıklayıcı bir yazı olmuş.

 91. iyi akşamlar erol bey şirket kurmak için değil normal bir dükkan (dönerci,fast fod vb. ) gibi açabilmek içinde aynı evraklar gerekiyormu?
  ve eğer gerekiyorsa bana toplam maaliyet.i N olabilir ?
  şimdiden çok teşekkür ederim…
  +aşçı olarakta iş bulabilirmiyim alacağım maaş ne olabilir?

  • Merhaba Mesut Bey, gerekli evrakları gönderdim size.Her iş için istenen evraklar farklı.Bu oranın belediyesine bağlı.İstanbul da döner dükkanı açmak isterseniz mutfak olması gibi şartlar aranır.Karadağda da benzer durumlar olabilir.

 92. Merhaba samiyetiniz yazılarınıza çok yansımış çok teşekkür ederim. RİCA ETSEM EVRAKLARI bana dayollarmısınız?

 93. kardeşim selamın aleyküm
  yazını okudum teşekkür ederin açıklayıcı bilgiler verdiğin için umarım her kez için hayırlı olur bende muhasebeci bilgilerini ve iletişim bilgilerini alabilirmiyim

 94. Öncelikle çok değerli bilgileri paylaştığınız için emeğinize yüreğinize sağlık, gayet güzel yazılar olmuş, yatırımcıları yada orada iş yapmak isteyenler için sizin gözünüz ile neler eksik örnekler vermişsiniz ama biraz daha genişletirseniz sevinirim lütfen, evraklar konusunda da desteginizi beklerim, teşekkürler

 95. Merhaba karadağda şirket kurmak için gerekli evraklarla muhasebeci ye ulaşabileceğim iletişim bilgisini paylaşabilirseniz memnun olurum.

 96. Merhaba,
  Yazılarınız gerçekten çok detaylı ve emek harcanmış yazılar. Bu değerli bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederim. Muhasebeci ve diğer evrak bilgilerini mail olarak paylaşabilir misiniz. Teşekkürler

 97. Merhabalar,

  Detayli ve calisilmis bilgiler cok aydinlaticiydi. Ciddi bir emek var ortada. Bunun icin tesekkur etmek istiyorum.

  Ben de diger arkadaslar gibi evrak listesi ve tum muhasebeci bilgilerini benimle paylasmanizi rica edebilir miyim?

  Simdiden tesekkurler.

 98. Arkadaşlar Merhaba,Bende sizin gibi interneten araştırıp Podgorica ya geldim,henüz çok yeniğim burada(geleli 1 hafta oldu) ama birçok yeri keşif ettim ve burada yaşamaya karar verdim.gerçekten vizyonpara.com anlattığı gibi çok güzel bir şehir ve sıcak kanlı insanlar, kesinlikle gelip görmenizi tavsiye ediyorum.Eğer gelmeyi düşünüyor veya gelecekseniz,burada size elimden geldiğince yardımcı olurum.lütfen bunun iş veya parayla ilgili olduğunu düşünmeyin,sadece yabancı bir ülkede birbirimize destek olmak için ,bana E-mail adresimden ulaşabilirsiniz: hikmetekinci48@gmail.com

 99. Merhabalar, Umarim iyisinizdir ve hersey gonlunuzcedir. Yazinisi ve verdiginiz degerli bilgileri okudum. Konu malum 🙂 Benim isim, uluslararasi ticari gemilere danismanlik ve brokerlik yapmak. Tamamen Pc uzerinde yapilan bir is. Home office tarzi calisiyorum.
  Gerekli evrak listesi, Muhasebeci detayi vs bilgilendirmenizi rica ederim. Kisa zamanda ( en azindan subat ayindan sonra) gelmek ve bir adim atmak istiyorum artik.
  info@virasupply.com

  saygilarimla, sevgiyle kalin!

 100. Merhaba,
  Karadağ da iş yeri açmak için gerekli belgeleri bana da gönderirseniz çok sevinirim. Yazılarınız çok aydınlatıcı
  Emeğinize sağlık,

 101. merhaba kurulum ıcın muhasebecı arayısım vardı …kontak bılgısı ve dokumanlarla ılgılı yardımcı olursanız sevınırım ..harıka bır makale gercekten ısık tutuyor tesekkurler…

 102. Merhaba
  Bilgiler süper ,
  Evrakları bana da mail atarsanız çok sevinirim. Ayrıca orada irtibat sağlayabileceğimiz Türkçe bilen bir avukat ve muhasebeci öneriniz var mı, nasıl bir iş bulabilirim ya da kurabilirim?

 103. Samimi ve yardımcı olabilmek adına yapmış olduğunuz paylaşım için gerçekten teşekkür ederim. Sosyal medya üzerinden ulaşılan kişilerin hepsi orada aracılık yapıyor ve Türkiye’den gelmek isteyen insanlar üzerinden hatrı sayılır paralar kazanmak istiyorlar. Sen kalk daha güzel bir hayat için Karadağ’a git, orada yine bir Türk tarafından sömürülmeye çalış… Ben şahsen bunu yaşamak istemiyorum ve kısıtlı bütçe ile gittiğim için korkularım olsa da, yazınız biraz güç ve cesaret verdi bana. Şirket kurulumu için gerekli evrakları ve muhasebeci bilgilerini bana da e-posta olarak gönderirseniz çok sevinirim. Saygılar sevgiler.

  • Teşekür ederim Rıdvan Bey yorumunuz için.Söylediklerinizde haklısınız.Bu nedenle danışmanlık talep eden hiç kimseye yardımcı olmuyorum.Sadece ihtiyacınız olacak evrakları ve detaylı bilgileri mail olarak gönderiyorum.

 104. Tekrardan Merhabalar vizyonpara.ben hakan.öncelikle geridönüş yaptığınız için çok teşekkürler.sizden muhasebeci bilgilerinide rica etsem.şimdiden çok teşekkürler kolay gelsin.

 105. mayısta hem araştırma hemde şirket kurulumu için karadağ a gidiyoruz kısmetse. sizden ricam avukatlık bürosu ismi verebilirmisiniz?

 106. Merhaba, detayli bilgiler için cok tesekkur ederim oncelikle. Sirket kurmak niyetiyle Nisan’in ilk haftasi esim ve kizimla beraber Podgorico’ya gidiyoruz. Danismanlik firmalarinin maliyetlerine gore bahsettiginiz muhasebecilerin ucretleri gercekten cok cazip. Turistik hediyelik vs bir dukkan dusunuyoruz simdilik ancak gidince netlestirecegiz bunu. Sizden ricam muhasebecilerin ve gereken evrakin listesini gondermeniz lutfen. Simdiden tesekkur ederim. Basarilarinizin devamini dilerim.

 107. Hocam verdiginiz bilgiler için çok teşekkürler. Rahatsiz ettigimden dolayi çok özür dilerim.
  Karadağ’da iş yeri açmak için sizden fikir almak istiyorum.
  Ben ve arkadasim yurdışı deneyimi olan türk mutfagina hakim iki aşçıyız. Ancak çalıştığımız restaurantlarda işçi olarak bulundugumuzdan yurtdışında iş yeri acmak için ne gibi belgelere ihtiyacimizin olacagini ve hangi yollari nasil izleyip yürüyeceğimiz hakkinda bilgi sahibi degiliz. Karadağ’da yemekli kafeterya ( döner ,kebap, pide çeşitleri) açmak düşüncesindeyiz. Umarim vereceginiz bilgilerle yol alir düşüncelerimizi uygular, mümkün olursa bazı türkiye vatandaşlarina da istihdam sağlarız. Teftiş amaçlı bu yaz (önereceğiniz il ve illere) gitmeyi planlıyoruz. Cevabiniz için simdiden çok teşekkür ederim.

 108. VEDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER . BU CUMA GÜNÜ KARADAĞA GİDİYORUM MUHASEBECİ İLETİŞİM BİLGİLERİNİ VE EVRAKLARI İLETİRSENİZ SEVİNİRİM.

  TEŞEKKÜRLER

 109. Merhaba.Rica etsem bana da evrak ve muhasebeci bilgilerini gönderebilir misiniz? Hoşçakalın,çok teşekkür ederim.

 110. Evrak-muhasebeci bilgilerini paylaşabilir misiniz?
  Bir de Karadağ’da şirket hesabı ile paypal açabileceğiz değil mi? O süreçle ilgili de bir yazı yazabilir misiniz? Kaç gün içerisinde orada banka hesabı açıp Paypal’ı kullanmaya başlayabiliriz?

 111. Detaylı açıklamalar için teşekkür ederiz. Elinize sağlık. Şu an kafamda netleşmiş bir iş kolu yok ama şirket açıp uzun vade de vatandaşlık almayı planlıyoruz. Muhasebecilerin ve gerekli evrakların listesini gondermenizi rica edebilirmiyim. Saygılar..

 112. Merhaba, rica etsem bana da muhasebecinizin bilgilerini ve evraklari yollar misiniz? Nisanda Karadagda olucam. Artik yorulmus olabilirsiniz cevap vermekten ama. Tesekkurler simdiden.

 113. Slm hocam size çok teşekkür ederim çok güzel detaylandırmışsınız, bende gelecem rica etsem bana da şirket kurulum evraklarını ve bir muhasebeci adresi verirmisiniz saygılar podgorica da olursa daha da iyi olur
  ikizlerotel@hotmail.com

 114. Selamlar.. yazılarınızı okudum.. en geç 1 ay içinde Karadağ’da olmayı planlıyoruz.. gerekli evrak ve muhasebeci, tercuman numaralarını gönderebilirsiniz çok sevinirim.. çok çok teşekkürler..

 115. Çok güzel bir yazı olmuş. Akla takılan sorulara açık net anlatımla cevap verilmiş. Karadağ’da şirket kurmak istiyorum elinizdeki bilgileri paylaşırsanız sevinirim.
  Teşekkürler.

 116. Süper bir anlatım olmuş , aydınlatıcı yazınız ve emeğiniz için size teşekkür ediyorum. Gerekli bilgi ve belgeleri bana da gönderebilirseniz çok sevinirim.
  Çalışmalarınızın devamını diliyorum.
  Saygılarımla…

 117. Slm hocam, çok özür dilerim mail atıgınızı yazmışsınız ama düşmemiş sanırım, gelmemiş rica etsem tekrar atarmısınız tabi bide muhasebeci çok sagolun

 118. Merhaba çok guzel ve açıklayıcı bır yazı olmuş bende geleceğe dönük bu ülkede yaşamak isterim rica etsem banada yardımcı olurmusumuz

 119. Merhaba yazılarınız çok açıklayıcı ve bilgilendirci herkese sıkılmadan cevap veriyor olmanız ayrı bir olay gerçekten tebrik ederim.bende gerekli belgeler ve Podgorica daki muhasebe ve avukatlık işlemleri için bilgi isteyecektim.şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

 120. Detaylı aktarımınız için çok teşekkür ederim. Rica etsem Karadağ da şirket kurmak ve oturum almak için gerekli evrakları mail olarak gönderebilirmisiniz. Bir önemli ricamda bu konuda destek alabileceğimiz bir muhasebecinin mail ve telefon bilgilerini paylaşabilirseniz minnettar kalırım Saygılarımla

 121. Merhaba, öncelikle detaylı bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz. Biz de tekstil ürünlerimizi Karadağ’a ihraç ederek ticaret yapmak istiyoruz. Karadağ’da şirket kurmak için gerekli evrakları bize de gönderebilir misiniz?

 122. Merhabalar öncelikle çok teşekkür ederim. yazınız gerçekten bilgilendirici ve çok faydalı bende karadağa şirket kurmak kendi işimi kurmak ve kalıcı olarak yerleşip yaşamak istiyorum, bu bahsettiğiniz şartlarda bana yardımcı olacak önerebileceğiniz bir muhasebeci arkadaş varmıdır ve istenen evrakları gönderebilirmisiniz teşekkür ederim.

 123. merhabalar bende gerekli evraklar ve eğer mümkün ise oradaki muhasebeciye ait bilgileri alabilirmiyim. orada cep telefon servis işi yapmak istiyorum. Bu konu hakkında fikirlerinizde önemli. Samimi yazınızdan ötürü teşekkür ederim.

  • Merhaba bahsettiğiniz sektörün Karadağ’da tutacağını düşünüyorum.Çünkü bu alanda iş yapan pek dükkana rastlamadım.Size gerekli evrakları mail olarak gönderdim.

 124. Merhaba teşekkür ederim çok güzel bilgiler verdiniz bende düşünüyorum yerleşmek iş kurmak rica etsem bana muhasebe cinin ve Türkiye de ne tür evrak lar hazırlamam gerekiyor ( yukselucmak@hotmail.com)

 125. Merhabalar öncelikle Samimi yazınızdan ötürü teşekkür ederim.. yazınız gerçekten bilgilendirici ve çok faydalı buldum. Karadağ’da şirket kurmak için gerekli evrakları gönderebilir misiniz? tameryrk@gmail.com

 126. Bende evrakları alabilir miyim çok teşekkürler. Bir diğer ricam da muhasebecilerin mail ve telefon bilgilerini alabilir miyim. Tekrar teşekkürler.

 127. GÜZEL ANLATMIŞSIN VALLA ,ELİNE DİLİNE SAĞLIK….
  BANADA HERKESİN İSTEDİĞİ EMAİLİ ATARSAN SEVİNİRİM ( Karadağ’da şirket kurmak için gerekli evraklar)
  cagri7018@hotmail.com

 128. Merhaba, rica etsem bana da muhasebeciilerin bilgilerini ve şirket kurmak için gerekli evraklari yollar misiniz lütfen? hemen iletişime geçmek istiyorum

 129. Merhabalar.
  Bende evraklar konusunda sizden yardım istiyorum. Ayrıca muhasebe için gerekli bilgilerde lazım olacak. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 130. Merhaba
  günlerdir araştırıyorum en son sizin yazılarınıza ulaştım.O kadar güzel her şeyi anlatmış yorum yapmısınız’ki Sizi canı gönülden tebrik ediyorum.Tüm çevremle Paylaşacagım 🙂
  Sizden Rica etsem şirket kuruluşu evrakları ve güvendiginiz muhasebeci ve tercüman paylaşımıda yaparsanız Çok sevinirim.şirket kurduktan sonra şirketin üzerine ev satın almak düşüncesindeyiz .Sizce Mantıklı olurmu?.şimdiden teşekkür ediyor ve saglıklı mutlu huzurlu yarınlar diliyorum.
  mail Adresim
  inhsaglik@inhsaglik.com

  • Teşekür ederim güzel yorumlarınız için.Böyle yorumlar aldıkça emin olun mutlu oluyorum.Size gerekli evrakları mail olarak gönderdim.Umarım ihtiyacınız karşılar.

  • Merhaba.öncelikle süper açıklayıcı anlatımız ve bilgilendirmeniz için çok teşekkürler 👍bende siz ve diğer Türkiye mağduru arkadaşlar gibi yeni arayışa girdim uzun zamandır düşündüğüm planı Nisan ayında montenegroya şirket kurulumu ve oturum izni almak için gitmeyi planlıyorum şirket düşünüyordum en az 1700 euro para istiyorlar sizin bu yazınızla kendim yapabilirim güveni geldi teşekkürler sizden ricam mail adresime gerekli evrakları gönderebilirsiniz memnun olurum şimdiden çok teşekkür ederim 🙂

 131. İlginize teşekkür ederim.Einize emeginize saglık.Huzurlu Mutlu yarınlar diler saygılarımı sunarım.T.Ö

 132. Merhaba, öncelikli olarak tan ilgin ve emeğin için teşekkür ederim. Bu süreçte dipsiz kuyuda mahsur kalan kişilere yardim eli uzatan güzel insan 😎. Engin bilgilerini ve ince kısas lari benimlede paylasir mısın 🤗
  Hoşçakalın

 133. Merhaba,
  ismim Mehmet celal,
  Öncelikle okuduğum bir sürü yazıdan çok daha açıklayıcı ve faydalı bir makale olmuş gönülden tebrik ederim emeğinize sağlık… bahsettiğiniz formları bende rica edeceğim sizden…

 134. Merhaba. Çok açıklayıcı yararlı bir yazı olmuş. Çok teşekkür ederim. Ben de gerekli evrakları ve muhasebeci ya da avukat iletişim bilgilerini istesem mail atar mısınız. Şimdiden teşekkür ederim bunun için de.

  • Degerli cabaniz, arastirmalariniz ve yurttaslariniza rehberlik yapmaniz harika..Emeğinize yureginize saglik..Merhabalar yakın zamanda eşim ile Karadağ’a tasiniyoruz bende muhasebeci ve gerekli evrak listesi daha doğrusu gereken tüm bilgileri mail yoluyla alabilir miyim

 135. Merhabalar
  Kıymetli tecrübelerinizi paylatığınız için çok teşekkür ederim..Geçen yıl aile dostlarımızla geziye gittiğimizden beri aklımda aslında
  Montenegro yu güvenli ve hzurlu bulduk..küçük çaplı bir araştırma yapmıştım ve şirket kurulum bedelleri epey masraflı olduğundan caymıştım aslında ;ama sizin yazınız ve paylaşımınız sayesinde bu adımları yapabileceğimiz kolay ve açık.
  Şirket kurulum işlemleri için gerekli belgeleri ve muhasebecinizin bilgileirni paylaşmanızı rica ederim..
  Tekrar çok teşekkür ederim.. Saygılar
  zynt2016@outlook.com

 136. Merhabalar yazınızı keyifle okudum çok başarılı elinize emeğinize sağlık.
  danışman şirketler gerçekten çok paralar istiyorlar ,türkiyeden istenen belgeler ve sizin konuşmuş olduğunuz muhasebecinin iletişim bilgilerini mail adresine gönderebilirseniz çok memnun olurum.birde dil konusunda zorlanırmıyım türkçe konuşan birilerini bulabilir miyim o konuda biraz tesettür içindeyim. mail modushairbeauty@gmail.com

  • Türkçe konuşan birilerini bulabilirsiniz.Zaten son yıllarda Türk sayısı iyice arttı.Ayrıca Karadağ da Türk Dili Edebiyatı bölümü okuyan öğrenciler var.Onların çoğu tercümanlık yapıyor.Size gerekli belgeleri gönderdim.

 137. Merhabalar,

  Öncelikle kıymetli yazı ve düşünceleriniz için teşekkür ediyorum. Ben İnşaat mühendisiyim. Karadağ’da dekorosyan-tadilat yada küçük çaplı inşaat işleri yapmak istiyorum. Özellikle bu iş için hangi şehirleri ve hangi danışmanlık firmalarını önerirsiniz? Saygılar..

 138. Merhaba
  Yazınız çok aydınlatıcı olmuş. Elinize sağlık.Karadağ’da bir dış ticaret ve danışmanlık şirketi açmak istiyorum. Bir süredir bu konuda araştırmalar yapıyordum.
  Sizden gerekli evrakları ve muhasebeci iletişim bilgilerini rica etsem mail ile gönderebilirmisiniz. Yardımlarınız için peşinen teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

  • Merhabalar düşündüğünüz sektör oldukça mantıklı.Ancak başarılı olmak tamamen size ve bağlantılarınızın gücüne bağlı.Gerekli evrakları gönderdim size.

 139. Merhabalar .. muhasebe evraklarını banada yollarsanız memnun olurum. teşekkürler şimdiden ..

 140. merhaba
  yazınızı okudum şirket kurmak ve yeni pazara açılmak adına istenen evrakları mail adresime gönderebilirmisiniz.
  Teşekkür ederim.

 141. Merhaba vizyon para.
  Değerli bilgi birikiminizi tane tane anlatmışsınız teşekkür ederim.
  Muhasebeci ve evraklarını rica ederim.
  Adresim muzafferal@gmail.com
  Muzaffer Altuğ
  İyi çalışmalar.

 142. Merhabalar, Karadağ hakkındaki yazılarınızı okudum, gerçekten çok güzel ve açıklayıcı anlatmışsınız. Teşekkür ederim. Kısmet olursa kısa vadede turist olarak Karadağ’a gitme niyetim var. Hazır gitmişken oradaki yatırım olanaklarına da bakacağım. Ben turizmciyim (konaklama üzerine), tabii yiyecek üzerine veya ticaret üzerine de birşeyler yapma düşüncesindeyim 🙂 Sizden mümkünse gerekli evrakları ve muhasebeci bilgilerini rica edebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

 143. Bilgilendirici ve içten makaleniz için çok teşekkürler. Gerekli evraklar ve bahsettiğiniz muhasebecinin iletişim bilgilerini iöeren maili ben de rica edebilir miyim?

   • Merhaba ben mersinden isa benim yaşım 26 az birikmiş param var . Kardeslerim almanyada yasiyor bende Karadağda kendime ortak yoldaş ariyorum ben pizza ustasıyım cok farkli lezzetli pizzalar yapiyorum ben size bi numarami birakacagim watsaptan ulasirsaniz ben çok memnun olurum. 0541 529 3343

 144. Merhaba, şu an ben Podgoricadayim ve vermiş olduğunuz listedeki muhasebecilerin istedikleri fiyatlar 800-1200Euro. Acaba size 350Euro fiyat veren muhasebeci bilgisini benimle paylaşabilir misiniz? Teşekkürler

  • Merhaba Ayşegül Hanım, mail gönderdim size.Türklerin aşırı yoğun olmasından dolayı çoğu muhasebeci yüksek fiyat verecektir size.Pazarlık yapmayı ihmail etmeyin.Ayrıca bana gönderdikleri maili gösterebilirsiniz.

 145. Merhaba, yazınızı büyük bir keyfile okudum, güzel ve samimi anlatımınız için teşekkür ederim. muhasebe ve firma belgelerin listesini rica etsem e-mail gönderebilir misiniz?
  arfdursun@gmail.com

 146. Merhabalar,
  Yazınızı çok beğendim. Aklımda olmayan girişimcilik firirlerimi ortaya çıkarttınız açıkçası. Acaba rica etsem muhsebcei iletişim bilgilerini ve ekraklarını bana gönderir misiniz?
  Teşekkürler.
  erdemmm35@gmail.com

 147. Aykut G.

  Merhaba,
  Gerçekten anlattıklarınızı gidip öğrenmeye çalışsak
  Bir çok zaman ve para kaybı yaşamamız son derece yüksek ihtimal evrakların eksik yannış olmasıda cabası tabi.sayenizde gidip görmüş ve artık karar aşamasına geçtik bile size ve emeklerine çok teşekkür ederim.
  Sizden ricam ise
  muhasebe firmalari ve belgelerin listesini emailime yollar misiniz?
  Tekrar teşekkürler.

 148. Çok güzel bilgiler bunlar emeğinize sağlık lütfen banada mail yoluyla gerekli evrakları gönderir misiniz.tanıdığınız tercüman ve muhasebeci varsa onları da yollarsanız minnettar kalırım.Yakın zamanda gideceğim için vereceğiniz bilgilere çok ihtiyacım olacak.şimdiden teşekkür ederim.

 149. Iyi gunler,

  Paylastiginiz bilgiler icin cok tesekkurler. Bahsettiginiz dokumanlari benimlede paylasirsaniz cok memnun olurum.
  Saygilarimla,
  Ihsan Cakir

 150. Merhabalar , bu kadar detayli , ilk etapta akla gelmeyecek sorulara bile onceden cevap vermenız nedenıyle cok tesekkurler. Formları gondermenizi rica ederim.
  Saygılar

 151. Merhaba ben karadağa inşaat,da calışmaya geliyorum yaklaşık 4 yıl kalcam ama benim asıl amacım vatandaşlık almak evlilik yoluyla bunu yapabilirmiyim acaba veya şirket kurup bu 4 yıllık zamanda vatandaşlık alabilirmiyim ilgi ve alakanız icin çok teşşekkür ederim.

 152. Merhabalar,

  Oldukça başarılı ve açıklayıcı olmuş yazınız. Kısmetse iki aya kadar bende orda olacağım. zelcestan@gmail.com adresine bende alabilirmiyim detaylı bilgi ve belgeleri?

  Kolaylıklar dileğiyle,
  Zeliha

 153. İyi günler bir arkadaşım aracılığı ile bir danışmanlık şirketine bahsettiğiniz maliyetlerin çok üstünde paralar vererek Ltd şirket kurdum pasif olan şirketimde halen aylık paralar ödüyorum şirketten benden kuruluş İçin alınan paranın açılımını istedim size yollasam bu maliyetlerin gerçek rakamlarını öğrenebilirmiyim ayrıca yanlışlık varsa bu şirket hakkında ne yapabilirim ,teşekkürler

 154. Merhaba,sabírla yaptiginız açıklamalar için teşekkürler.Esim ve ben 2018. de ev satın aldík oturum iznimiz var.Şirket kurmadík.Evin alt dairesini kiraya vermek istiyorum,şirket kurmadığím için vergi numaram da yok.Kaçak iş yapmak istemiyorum.Ne yapmam gerekir ,bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.Teşekkürler

   • Evet sicil olayını temizledim sonunda mümkünse bana da orada işlem yapmam için gereken form ve muhasebecinin iletişim bilgilerini gönderebilirmisiniz?
    Şimdiden çok teşekkür ederim emeğinize sağlık resmen bu makaleler bir kaynak

 155. Merhabalar, yazınızı büyük bir ilgiyle okudum. Karadağ da yatırım yapmak için şimdiye kadar okuduğum çalışmaların tümünden daha çok ilgi çekici ve gerçekçi olduğunu düşünüyorum. Turizm ve Eğlence araçları konusunda yatırımlarım var. Karadağ’a yatırım yapmak istiyorum. Her türlü bilgi, belge ve işbirliği konusunda desteklerinizi bekliyorum. İyi çalışmalar dilerim.

  • Merhaba Sinan Bey, konuyla ilgili ziyaretçilerimizle daha önce paylaşılan dokümanları yazıdaki “Karadağ’da Şirket Kurulumu İle İlgili Yardımcı Dokümanlar” bölümünde bulabilirsiniz.

 156. Öncelikle çok teşekkürler. Gerçekten harika bir bilgilendirme yazısı. Anladığım kadarıyla kilit nokta orada yardımcı olacak dolandırmayacak bir muhasebeci bulmak. Muhasebecinizin bilgilerini mail olarak yollayabilir misiniz? Bir de eylül sonunda gitmeyi düşünüyorum geç kalmış olur muyum? Mail: hgoksuyu@hotmail.com

 157. Merhabalar, emeğinize sağlık herşeyi detaylı anlatmışsınız. Şirket kurmak için gerekli olan evrak örneklerini ve muhasebecinizin iletişim bilgileri
  halilknts@hotmail.com adresine gönderebilir misiniz?TEŞEKKÜRLER

   • Merhabalar,
    İnternet dünyasında bilgi kirliliğinin arttığı bu dönemlerde böyle bilgilendirici ve değerli bir yazı kaleme almanız gerçekten taktire şayan, emeğinize sağlık. Çok aydınlatıcı olmuş. Yazıyı paylaştığınız günden bugüne şirket kurulumu ile ilgili olarak yasal anlamda değişiklikler veya alınan ücret, kesilen vergi gibi varsa bilgilendirebilir misiniz? Ayrıca sizlerden ricam işlerinizi yürütmüş olduğunuz muhasebeci bilgileri/avukatlık bürosu ve gerekli evrak bilgilerini benimle paylaşabilir misiniz? Saygılarımla..
    kemalyapici52@gmail.com

 158. Merhaba öncelikle uğraşıp bu yazıyı ve bilgilendirmeyi yaptığınız için emeğinize sağlık. Bende dökümanları ve orda iletişim kurabileceğim muhasebeci varsa eğer mümkünse Türkçe bilen olursa daha iyi olur. Paylaşabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler. evren.oksuz@hotmail.com

 159. Merhabalar,
  İnternet dünyasında bilgi kirliliğinin arttığı bu dönemlerde böyle bilgilendirici ve değerli bir yazı kaleme almanız gerçekten taktire şayan, emeğinize sağlık. Çok aydınlatıcı olmuş. Yazıyı paylaştığınız günden bugüne şirket kurulumu ile ilgili olarak yasal anlamda değişiklikler veya alınan ücret, kesilen vergi gibi varsa bilgilendirebilir misiniz? Ayrıca sizlerden ricam işlerinizi yürütmüş olduğunuz muhasebeci bilgileri/avukatlık bürosu ve gerekli evrak bilgilerini benimle paylaşabilir misiniz? Saygılarımla..
  kemalyapici52@gmail.com

 160. Merhaba,
  Öncelikle bu kadar detaylı bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Orada kontakta olduğunuz muhasebeci kontak bilgilerini rica edebilir miyim?
  Şimdiden çok teşekkürler,

 161. Merhaba Hakan ben
  bilgiler için çok teşekkür ederim. Orada kontakta olduğunuz muhasebeci kontak bilgilerini bende rica edebilir miyim
  teşekkürler,

 162. Merhabalar, çok faydalı ve bilgilendirici bir makale. Yardımcı dokümanlardan muhasebeci listesini inceledim fakat seçim yapmak zor. Tercih ettiğiniz ya da güvendiğiniz muhasebeci ve tercümanın bilgilerini mail atmanızı rica ediyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. betulkilinc42@gmail.com

 163. Merhaba,
  Gerçekten çok özet ve anlamlı bilgiler paylaştığınız için teşekkür ederiz.
  E-ticaret işiyle ilgili şirket kurulumu da oturum izni için sayılıyor mu, bilginiz var mı?
  Ayrıca iletişim kurabileceğimiz muhasebeci iletişim bilgilerini rica edebilir miyiz?
  Çok teşekkürler

 164. Merhabalar, bu güzel makale için teşekkürler.
  Bir sorum olacak. Karadağ’da şirket açıp Türkiye’ye fatura kestiğimde KDV’den muaf oluyor muyum? Bunun belirli şartları var mı?
  Teşekkürler

 165. merhaba emeğiniz bilgi icin tşkler benim sorum size bir şirket kursak ama iş yapmasak bu şirketin aylık masrafı ne olur veyane gibi sıkıntıları cıkar yasalmı vs vs gibi bilgi verirseniz sevinirim artı muhasebeci ve diğer evraklarıda yazarsanız sevinirim tşkler

 166. Ailece Karadağ da iş kurmak ve orada yaşamayı düşünüyoruz. Sadece şahsımın şirket kurması halinde eşim ve evlatlarımda aynı haklardan faydalanabiliyormu, aile bireylerinide şirkete ortak etmem gerekiyormu?Belgeleri ve muhasebeci nizin ve tercüman bilgilerini bizimle paylaşırsanız seviniriz. bahsettiğiniz formları bende rica edeceğim sizden. Muhasebecinin istediği evrakları bana da mail olarak atabilir misiniz. Teşekkürler

 167. Ben şirketimi kurdum. Kimlik kartımı yeni aldım (1 yıllık ). Şimdi vizesiz olarak istediğim Avrupa ülkelerine gidebilirmiyim ?

 168. Öncelikle yazınız için çok teşekkür ederim,benim bir sorum daha olacak ben yurt dışında bir tütün mamülü üretim tesisi açmak istiyorum, ve Karadag’da kafama çok yatıyor, bu anlattıklarınız üretim tesisi açmak isteyenler içinde geçerli mi yoksa onlara ek vergi sistemi var mıdır? Birde tütün yasalarını incelemeye çalıştım fakat üretim ile alakalı pek birşey bulamadım bunun hakkında bilginiz var mıdır, tütün karşıtı bir ülke mi?
  Şimdiden teşekkür ederim

 169. Merhaba vizyonpara.com öncelikle böyle güzel bir bilgiyi paylaştığınız için teşekkür ederim. Benimde daha önceden yurt dışı gezilerim oldu. Branşım ekonomi olduğu için çeşitli ülkelerin sektör açıklarını tespit ediyorum. Karadağ da bir şirket kurmak istiyorum. İthalat ve İhracat üzerine. Bazı giderler var aylık. Şirkette çalışan bir kişinin aylık ortalama sağlık ve sigorta giderleri gibi. Her bir çalışanın ortalama 250 € olduğunu var sayarsak bunun da %67 ortalama 167.5 € sigorta gideri olacaktır. Muhasebe kira sigorta bunları da eklersek aylık ortalama 300 € gider olacaktır. Birde şirketi kurduktan sonra orada sürekli kalmak gerekiyor mu?

 170. Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.
  Gerekli evraklar listesini e-mail adresime atarsanız çok sevinirim.
  Karadağ’da görüşüp tanışmak dileğiyle…

 171. Öncelikle merhabalar. Karadağ bir süredir benim de aklımda. Muhtelemelen turistik bir yerde kafe/bistro tarzı bir yer açmayı düşünüyorum. Rica etsem ben de mail olarak belgeleri alabilir miyim acaba?

 172. Merhaba, Biz de gelmek istiyoruz. Yabancı bir eşim var, resmen evli değiliz. Avrupadaki gibi evli olmadan da aile birleşimi olabiliyor mu? Yukarıdaki verdiğiniz bilgiler hala güncel mi? 200 euro ev kirası hala mümkün mü? Bu mantıkla ayda 1000 Euro çok rahat yeter orada yaşamak için iki çocuklu bir aile için? Ne dersiniz.

  Yardımcı olabilecekseniz sevinirim

 173. Merhabalar ,
  Geriye dönük birçok mesaj okudum. Oraya gitmiş , tecrübe etmiş , burada bilgi almış bir çok insan olduğunu okudum. Fakat oraya gidenler bu sayfanın varlığınımı unuttu , yoksa kendisinden başka Türk istemediğindenmidir nedir kimse evet gittim ve şunları yaptım gibi bir yazıya denk gelmedim. Bu konuda deneyimlerini paylaşacak kimse yokmu ?
  Bu arada çok güzel bir paylaşım olmuş . Yazıyı yazan vizyonpara’ya teşekkürler

 174. Merhabalar yazınız çok açıklayıcı bunun için ayrıca teşekkür ederim. Sizin gibi öncülük eden kişilerin bizi bilgilendirmesini ayrıca bir şans olarak görüyorum. Orada firma kurup zaten turkıyede yaptığım e ticareti orada sürdürmek istiyorum. bu nedenle mail adresime gerekli evrakları ve muhasebeci bilgilerini paylaşırsanız çok memnun olurum. Tekrar teşekkürler.

  cemdikicib@gmail.com

 175. Merhaba
  Biz ayakkabı üreticisi bir firmayız,avrupa tarafındada faliyette bulunmak ve Karadağ’da şirket kurmak istiyoruz.Sizin verdiğiniz değerli bilgileri okudum gerçektende çok aydınlatıcı. Sizden ricam Şirket kurma aşamasında önereceğiniz muhasebeci/muhasebe şirketi hangisidir ve başlangıç için gerekli evrakaları mail adresime gönderebilirmisiniz?
  Emekleriniz ve verceğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.
  Saygılarımla

 176. Merhaba,

  Karadağ’a gidip orada şirket kurmak istiyorum. Şirket kurarak orada bir alkol satış yeri veya alkollü mekan açmak istiyorum. Konu hakkında desteklerinizi bekliyorum.

 177. Merhaba,
  Ben,son birkac aydir Karadag’i gelerek yerinde gormus ve yerli vatandaslariyla ve is cevreleriyle gelistirdigim baglantilarim vesilesiyle cok iyi tanidim.Dil problemim yoktur.Buranin dilinin yaninda dunyada en cok kullanilan 5 ayri dil daha biliyorum.Ulkenin onemli sirketleriyle is baglantilari kurdum.Sizlerde dahil olmak uzere,internette Karadag’i oge oge bitiremiyorlar.Ancak ben gorduklerime ve edindigim tecrubelerime dayanarak soyluyorum ki; Karadag patlamaya hazir bir balondur.Karadag hakkinda soylenen iyi seylerin bir cogu gercek degildir.
  Rusvet,hirsizlik her yeri almis yurumus.Firsatini bulan herkes bir sekilde caliyor.Karadag’li arakadaslarim bana; Eger paran var ise,cumhurbaskani senin en iyi arkadasin olur dedi.Ben esasinda Montenegro lu bir cok insanla karsilastim uzun yillardir.Avrupanin heryerinde cok unlu hirsizlar hep Montenegro lu idiler ve “Biz kendi ulkemizde calmayiz,disarida calariz,ulkemize dondugumuzde hep temizizdir” diyorlardi.Karadag’in Montenegro oldugunu yeni ogrendim.Avrupanin her yerinde kazandiklari kara paralari buraya getirirp yatirima donusturuyorlar.Avrupa daki yeni kara para aklama ulkesidir Karadag.Ve Turk vatandaslarini da sagilacak inek gibi goruyorlar.Ve sagmaya calisiyorlar.

 178. Merhabalar, gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlık. Eğer muhasebeci listesi gönderebilirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar.

 179. Merhaba Karadağ’da butik açmak istiyorum.Sizce giyim sektöründe başarılı olunabilirmi?Ürünleri Türkiye’den getirme konusunda nasıl bir yol izlemem gerekir?Sadece kargo yolu ile ürünleri Karadağa getirmek mümkün mü?

 180. Merhaba, yazınız çok faydalı öncelikle teşekkürler.
  Rica etsem muhasebecinizin irtibat bilgilerini paylaşırmısınız.

 181. Merhaba, amacımız öncelikle oturma izni, sonrasında ise vatandaşlık almak. Kurulacak şirket ortaklarının tamamının Karadağ’da yaşaması gerekiyor mu yoksa şirket kurulduktan sonra Türkiye’de yaşamaya devam eden ortaklar da bu haklardan faydalanabilir mi? Yanıtı mail olarak da gönderirseniz sevinirim

 182. Arkadaşlar selam, 2 . yılımı doldurdum Karadağ da yaşıyorum ticaret yapıyorum, buraya gelecek olanlar şunu söylemek isterim iyi ve kötü taraflarını anlatmam gerekiyor çünkü sizlerde biliyorum ki tam bir bilgi alamıyorsunuz

  Admin arkadaş işte siz kendiniz kurabilirsiniz diyor evet doğru kurabilirsiniz ama en büyük hata burada başlar , çünkü bunların dilini bilmiyorsunuz İngilizce bile zor anlaşıyoruz gerisini siz düşünün
  şirket kurma maliyeti kendiniz kuracak olsanız bile ortama 750 Euro para gider ben yaparım diyor musunuz ?

  ben her şeyi bildiğim halde 2500 Euro para verdim avukat muhasebe vs çünkü yanlış bir işlem yaptığınız da her şey başa sarıyor 2500 Euro yukarı yalan onlar kazıkçı tayfası
  Hatta inanmayacaksınız 50 bin euro istemiş birisi şirket kurmak için :)) Biz de dedik acaba altın dan mı yapıyor evrakları :))

  Yaşam konusuna gelince 150 Euro ev bulursunuz ama gel gelelim içinde yaşar mısınız bilemem ?
  ortalama ev fiyatları 1+ 1 350 Euro Budva için , Podgorica için 1+1 darie 300 Euro fakat şunu belirteyim kaç kişi kalacaksınız bu önemli verdiğim fiyatlar tek kişilik kalacaklar için , aile kalacak olursa değişir fiyatlar.

  tabi ben burada uzun uzun iyi ve kötü taraflarını anlatamıyorum

  yaşam olarak güzel yer insanlar sakin sessiz herkes kendi halinde huzurlu şekilde yaşarsınız

  ne iş diyecek olursanız işte orası değişir , sizin düşünceniz başka benim başka olabilir bu yüzden burada yaşayıp görmeniz en doğrusu

  sormak istediğiniz sorular olursa seve seve cevap veririm

  Sevgiler
  Hakan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

telefon dolandırıcılığı yöntemleri

Telefon Dolandırıcılığı Yöntemleri ve Şikayet Hattı 2020

araştırma görevlisi ne iş yapar

Araştırma Görevlisi Olma Şartları 2021 | En Güncel Şartları