Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar

Kadın girişimcilere finansman sağlayan bankalar 2020 yılında da özellikle kendi işini kurarak ekonomiye hayat vermek isteyen kadınların en çok ilgilendiği kuruluşlar arasında yer almaktadır. Kendi işinin patronu olmak isteyen ve bunu için de ihtiyaç duyduğu finansman desteğini de bankaların cazip kampanyalarından yararlanarak karşılamayı hedefleyen kadınlar, aralarında pek çok özel ve kamu bankasının bulunduğu kadın girişimcilere kredi veren bankaların hangileri olduğunu merak etmektedir.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankalarının yanı sıra TEB, Türkiye İş Bankası, Garanti BBVA, QNB Finansbank, Denizbank ve Yapı Kredi bankaları kadın müşterileri için özel girişimcilik kredisi kampanyaları sunmaya devam etmektedir.

Asgari ücretliye kredi veren bankalara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kadın Girişimcilere Özel Kredi

Ziraat Bankası kadın girişimci kredisi, milyonlarca müşterisi bulunan bankanın kadın müşterilerine özel başlattığı uygun maliyet oranlı finansman desteğidir. Ziraat Bankası’nın cazip kredi kampanyasından yararlanmak isteyen kadın girişimciler, bankanın resmi internet sitesi üzerinden krediye başvuru hakkında detaylı bilgileri edinebilirler. Ziraat Bankası’nın sunduğu kadın girişimci kredisinin genel özellikleri şunlardan oluşmaktadır:

 • Kredi tahsis ücreti masrafının yarısı banka tarafından karşılanır,
 • 3 ila 60 ay arası vade seçenekleri sunulmaktadır,
 • Yıllık kart ücreti olmadan KOBİ Kart çıkarmak mümkündür,
 • Şirkette kullanılacak POS ve ödeme kaydedici cihazlar avantajlı şekilde sunulmaktadır,
 • Teminat mektuplarında özel komisyon uygulanır,
 • Ailenize öze Bireysel Emeklilik Planı tekliflerinden yararlanabilirsiniz,
 • Ziraat Sigorta güvencesi ile işyerinde karşılaşabileceğiniz riskler sigortalanmaktadır.

İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi

Türkiye İş Bankası kadın girişimcilere özel kredi, bankanın belirli şartlar altında kadın müşterilerine sunduğu kredi ürünleri arasında yer almaktadır. Kadın girişimcilere kredi veren bankalar arasında en çok rağbet gören özel bankalardan biri olan İş Bankası, yüzde 51 hissesi kadın ortağa ait firmalara veya üst düzey yönetici pozisyonlarından biri kadın yönetici olan ve en az %20 kadın ortaklığı bulunan işlemlere, çok cazip faiz oranlı Kadın Girişimci kredisi sunmaktadır.

İş Bankası’nın cazip faiz oranlı ve esnek ödeme seçenekleri ile öne çıkan kadın girişimci kredisi kampanyasına başvuru şartları arasında, bu krediyi talep eden girişimcilerin 250’den az ve tam zamanlı personel çalıştırıyor olması koşulu da yer almaktadır. Bununla birlikte işletmenin yıllık kazancının 50 milyon Euro’yu geçmemesi ve de işletmenin yıllık bilançosunun 43 milyon Euro’yu aşmaması gerekmektedir. Detayları bankanın şubelerinden ve Türkiye İş Bankası kurumsal internet sitesi üzerinden alabilirsiniz.

SMS ile kredi alınabilecek bankaları da inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Kadın Girişimcilere Destek Kredisi

QNB Finansbank kadın girişimci özel kredi desteği, bankanın Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan tahsis ettiği 50 milyon Euro tutarındaki kaynaktan, gerekli başvuru şartlarını karşılayan tüm kadın girişimcilere sunulan bir kredi türüdür. Öncelikle kadın girişimcilerin bu kredi kampanyasından yararlanabilmeleri için herhangi bir mal varlığını teminat olarak göstermesi zorunlu değildir. Banka tarafından sağlanan bu kredi desteği maksimum 36 aya kadar vadeye bölünebilmektedir. QNB Finansbank’ın kadın müşterilerinin kullanımına sunduğu kadın girişimci kredisi başvurusu için talep edilen belgeler şunlardan oluşmaktadır:

 • Başvuru sahibinin TC nüfus cüzdanı,
 • Şirketin vergi kimlik numarası,
 • Kadın girişimcinin vermesi gereken taahhütname,
 • En az ilkokul mezunu olduğunu gösterir diploma

Yapı Kredi Kadın Girişimcilere Kredi Desteği

Yapı Kredi kadın girişimcilere destek kredisi, altı ayda bir şeklinde esnek ödeme imkanları ve 3 ay ertelemeli finansman desteği olarak yalnızca belirli şartları sağlayan kadın müşterilerin kullanımına sunulmuştur. Kadın girişimcilere kredi veren bankalar arasında yer alan Yapı Kredi’nin bu kredi kampanyasına başvuru şartları, şirketin kurumsal internet sitesi üzerinden duyurulmuştur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir