Kadın Girişimcilere 2017 Hibeleri

Kadın girişimcilere 2017 hibeleri farklı iş kollarında sunulmaktadır. Özellikle son dönemde kadınların iş hayatına daha fazla katılmalarına yönelik devlet politikası uygulanmaktadır. Bununla bağlantılı olarak kendi işini kurmak isteyen kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmaya başlanmış ve kadın girişimcilere 2017 hibeleri verilmeye devam edilmektedir.

Girişimci ruhu olan kadınları teşvik etmek ve onları sermaye yönünden desteklemek için Kosgeb üzerinden hem geri ödemesiz hibi desteği, hem de sıfır faaizli ve uzun vadeli kredi imkanları sunulmaktadır. Genç kadın girişimciler 50 bin Liraya kadar hibe desteğini Kosgeb üzerinden alabilirler. Bunun dışında kadın girişimcilere 2017 hibeleri ile ilgili diğer detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
Bununla ilgili olarak kadınların bizzat başvuru yapmaları zorunludur. Kosgeb il müdürlükleri ve İş Kur bürolarına başvuru yapmak mümkündür. Hayalini kurduğunuz güzellik merkezi, kuaför, restoran, kafe, butik, ev yemekleri lokantası veya konfeksiyon gibi çeşitli iş fikirleri için 50 bin liraya kadar geri ödemesiz hibe desteğinden faydalanabilirsiniz.

50 Bin Lira Hibe Şartları

50 bin lira hibeden faydalanabilmek için ilk olarak yukarıda belirtmiş olduğumuz kurumlara bizzat başvuru yapmanız gerekmektedir. Daha sonra yapılacak değerlendirme sonucu girişimcilik kursuna katılmaya hak kazanmış olacaksınız. Girişimcilik kursuna katılmak ve girecek olduğunuz sınavı başarı ile tamamlamak hibe şartlarından biridir.
18 yaşını tamamlamış bütün kadınlar sertifika için başvurabilirler. Kosgeb girişimcilik eğitimleri belli plan ve program dahilinde sürüdürülmektedir. Her yıl belli aralıklarla ülkenin genelinde devam etmektedir. Kadın girişimcilerin 50 bin lira hibe desteğini almaya hak kazandığı takdirde bu tutarın 2 bin lirası işletme kuruluş aşamasında alabilecektir. 18 bin liralık kısmını makine ve malzeme alımlarında kullanılabilecektir. Daha sonra 30 bin liralık kısmını da işletme giderleri olarak kullanmak mümkündür.

Hibe için nereye başvurulur başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir