Josta Üzümü Yetiştiren Para Kazanıyor

Josta üzümü melez olarak yetiştirilen bir üzüm çeşitidir.Ülkemizde pek bilinmemektedir.Ancak josta üzümü tarım konusunda yatırım yapmak isteyenler için iyi bir fırsat sunmaktadır.Özellikle şehir hayatından bıkıp köy hayatı yaşamak isteyenler için josta üzümü üretmek hem zevkli hem de sıradışı.Peki josta üzümü yetiştiren para kazanıyor mu?

Josta üzümünün özelliği soğuğa dayanıklı olmasıdır.Soğuk dediğimiz -40 dereceye kadar dayanıklı olmasıdır.Bu da ülkemizde her yerde yetiştirilebilmesi anlamına gelmektedir.Josta üzümü siyah ve kırmızı renkli melez bir üzümdür.Hastalığa karşı oldukça dayanıklı bir meyvedir.Josta Üzümü Yetiştiren Para Kazanıyor gerçekten.

Frenk ve Bektaşi üzümlerinden elde edilmiş bir melez üzüm çeşitidir.C vitamini bakımından oldukça zengindir.Kansızlık, grip, ve kansere iyi geldiği söylenmektedir.Ayrıca kurutulmuş hali yurtdışında aktarlarda satılmaktadır.Aşağıdaki videomuzda da josta üzümünün vitamin bombası olduğundan bahsedilmektedir.Oldukça tatlı bir üzümdür.

Josta Üzümü Video

Josta Üzümü Nerede Yetişir

Ülkemizde pek bulunmadığı için fiyatı pahalıdır.Hatta bulmanız imkansızdır dahi denilebilir.Kilo fiyatı 30 tl den alıcı bulabilirsiniz.Dünyada ise ABD ve Avrupa da bulmak mümkündür.

Eğer sizde tarım yaparak para kazanmak istiyorsanız Josta Üzümü İyi bir fikir olabilir.Tohum ve fidanlarını internet siteleri üzerinden tedarik edebilirisiniz.Ya da yurtdışı alibaba sitesinden daha uygun fiyata getirtebilirsiniz.

En çok para kazandıran tarım ürünleri başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir