Jet Ski Kiralama İşi Nasıl Yapılır 2022 | Fiyatları Ne Kadar?

Jet Ski Kiralama İşi Nasıl Nerede Yapılır

Jet ski 1960’lı yıllarda bankacı Jacopsen tarafından icat edilmiş ve günümüze kadar büyük talep görmüş bir deniz motosikletidir. Yazlık bölgelerde, denizlerde jet ski kiralama işi inanılmaz rağbet görmektedir. Tabi doğal koruma alanları ve açık akarsuların olmadığı yerlerde yapılması gerekmektedir. Amatör ve profesyoneller için iki tip jet ski vardır. Denizlerde kiralanan jet skiler ise tamamen amatörler için olup yaklaşık 40-50 deniz mili sürat yapabilmektedirler. Ağırlıkları ise ortalama 300 kg’dır. Şimdi en çok merak edilen konuya gelelim. Jet Ski Kiralama İşi Nasıl Nerede Yapılır? Jet ski kiralama Fiyatları Ne kadar? Jet ski kiralama işi para Kazandır mı?

Not: Sizler için hazırlamış olduğumuz Yeni iş fikirleri başlıklı yazımızı okuyarak farklı fikirler edinebilirsiniz.

Jet Ski Kiralama İşi Nasıl Yapılır?

Jet Ski Kiralama İşi Nasıl Nerede Yapılır
Jet Ski Kiralama İşi Nasıl Nerede Yapılır

Ülkemizde jet ski kiralama işi yaygın olmasına rağmen halen revaçta olmadığı yerler vardır. Talep olmasına rağmen bu açıklıkları gören girişimciler olmadığından bu alanlar boş kalmıştır. Kıyı belediyelerinden izin alarak sizde jet ski kiralama işine başlayabilirsiniz. Jet ski kiralama fiyatları diğer eğlence ürünlerine göre daha kazançlıdır.2. el jet ski fiyatları 20 bin ile 60 bin TL arasında modellerine göre değişiklik göstermektedir. Tabi sıfır almak isterseniz tercihlerinize göre jet ski fiyatları 20 bin dolara kadar çıkmaktadır. Ülkemizde en bilinen markalar ise ‘‘Yamaha, Flyboard, Polaris, Sea Doo, Kawasaki, Bombardier.

Kıyı belediyelerinden izin aldığınız zaman aynı anda kültür ve turizm bakanlığından izin almanız gerekmektedir.Bunun için bir sürü prosedürler gerekmektedir. Siz bunun yerine bu iş dalında faaliyet göstermeyen bir otel yönetimiyle anlaşabilirsiniz. Yaptığınız bu anlaşma ile faaliyetlerinizi otel üzerinden devam ettirebilirsiniz.

Yazın yapılacak işler başlıklı yazımızda, sezonluk %500 karla yapabileceğiniz işler yer almaktadır.Bu sektörler ile yıl içerisinde 6 ay çalışmanız yeterli.

Jet Ski Kiralama Fiyatları Ne Kadar

Jetski Kiralama Fiyatları
Jetski Kiralama Fiyatları

Jet ski kiralama işinin kazancı bol ve tatminkardır.15 dakikalık kiralama ücreti 50 TL den başlıyor. Tabi sizin pazarlama faaliyetinize bağlı olarak kazancınız farklılık gösterecektir. Jet ski için özel etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Minimum 2 jet ski ile başlamanız tavsiye edilir. Bu sayede yarışmalar düzenleyebilir ve işlerinizi arttırabilirsiniz.

Jet ski sektörü ile ilgili bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Bu konuda endişelenmenize gerek yok. Alacağınız jet ski ürünleri distribütörleri bu konuda size eğitim veriyor. Ayrıca yazlık bölgelerde genellikle bu konuda hizmet veren teknik servisler var. Herhangi bir sorun yaşamamak için onlar ile anlaşma yapmalısınız.

 

Jet ski kiralama fiyatları bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterir. Örneğin; turistlerin bulunduğu bir bölgede 100 TL’ye kadar jet ski kiralamanız mümkün. Sonuçta onlar için 20 dolar, gayet normal bir rakam. Ancak yerli turistlerin bulunduğu bölgelerde bu rakamlar oldukça yüksek gelecektir. Tekirdağ, İzmir, Çanakkale, Aydın gibi turistik bölgelerde ortalama kiralama fiyatları 50 TL. 

 

Jet Ski Kiralamada Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Jet skiler için kıyı kontrol cihazları kullanmak zorundasınız.
  • Mutlaka maliye ile ters düşmemek için bulunduğunuz bölgenin kıyı belediyesi ile görüşünüz.
  • Aylık olarak jet skileriniz için yaptırmanız gereken bakımları ihmal ettirmeyiniz.
  • İş kurmadan önce yapacağınız bölge doğal koruma alanına dahil mi değil mi iyice araştırınız. Yapmadığınız bu araştırma büyük ceza yemenize sebebiyet verebilir.
  • İkinci el jet ski alacaksanız mutlaka teknik servis hizmeti de talep ediniz. Bozulma gibi durumlar iş akışınızı kötü etkileyebilir.
  • Otel müşterileri için özel kampanyalar sunabilir ve internet üzerinden de pazarlama faaliyetlerinde bulunabilirsiniz.

Jet ski fiyatları size yüksek geldiyse, Atv Kiralama işi de yapabilirsiniz. Zira ATV motor fiyatları 3 bin TL’den başlıyor. Üstelik izin şartları daha kolay.

Jet ski kiralama işi nasıl yapılır ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınız en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

kaynak: https://www.profitableventure.com/starting-a-jet-ski-business/

Scroll to Top