Jet Ski Kiralama İşi Nasıl Nerede Yapılır

Jet ski 1960 lı yıllarda bankacı jacopsen tarafından icat edilmiş ve günümüze kadar büyük talep görmüş bir deniz motorsikletidir.Yazlık bölgelerde denizlerde inanılmaz rağbet görmektedir.Tabi doğal koruma alanları ve açık akarsuların olmadığı yerlerde yapılması gerekmektedir.Amatör ve profosyoneller için iki tip jet ski vardır.Denizlerde kiralanan jet skiler ise tamamen amatörler için olup yaklaşık 40-50 deniz mili sürat yapabilmektedirler.Ağırlıkları ise ortalma 300 kg dır.Jet Ski Kiralama İşi Nasıl Nerede Yapılır

Ülkemizde jet ski kiralama işi yaygın olmasına rağmen halen revaçta faliyette olmadığı yerler vardır.Talep olmasına rağmen bu açıklıkları gören girişimciler olmadığından bu alanlar boş kalmıştır.Kıyı belediyelerinden izin alarak sizde jet ski kiralama işine başlayabilirsiniz.2. el jet ski fiyatları 8 bin ile 15 bin tl arasında modellerine göre değişiklik göstermektedir.Tabi sıfır almak isterseniz tercihlerinize göre fiyatlar 20 bin dolara kadar çıkmaktadır.

Kıyı belediyelerinden izin aldığınız zaman aynı anda kültür ve turizm bakanlığından izin almanız gerekmektedir.Bunun için bir sürü prosedürler gerekmektedir.Siz bunun yerine bu iş dalında faliyet göstermeyen bir otel yönetimiyle anlaşabilirsiniz.Yaptığınız bu anlaşma ile faliyetlerinizi otel üzerinden devam ettirebilirsiniz.

Ne Kadar Kazandırır?

Jet ski kiralama işi kazancı bol ve tatminkardır.15 dakikalık kiralama ücreti 50 tl den başlamaktadır.Tabi sizin pazarlamanıza bağlı olarak kazancınız farklılık gösterecektir.Jet ski için özel etkinlikler düzenleyebilirsiniz.Minumum 2 jet ski ile başlamanız tavsiye edilir.Bu sayede yarışmalar düzenleyebilir ve işlerinizi arttırabilirsiniz.

Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Jet skiler için kıyı kontrol cihazları kullanmak zorundasınız.

  • Mutlaka maliye ile ters düşmemek için bulunduğunuz bölgenin kıyı belediyesi ile görüşünüz.

  • Aylık olarak jet skileriniz için yaptımanız gereken bakımları ihmal ettirmeyiniz.

  • İş kurmadan önce yapıcağınız bölge doğal koruma alanına dahil mi değil mi iyice araştırınız.Yapmadığınız bu araştırma büyük ceza yemenize sebebiyet verebilir.

  • İkinci el jet ski alıcaksanız mutlaka teknik servis hizmetide talep ediniz.Bozulma gibi durumlar iş akışınızı kötü etkileyebilir.

  • Otel müşterileri için özel kampanyalar sunabilir ve internet üzerinden de pazarlama faliyetlerinde bulunabilirsiniz.
Jet Ski Kiralama İşi Nasıl Nerede Yapılır

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir