İnternetten Ne Satabilirim 2022 | Kolay Satılacak Ürünler

internetten satış yapmak

Günümüzde internetten ne satabilirim sorusu ise en yaygın sorulan sorular arasında yer almaktadır.E-ticaret, teknolojinin yaygınlaşması ile birlikte pek çok kişi tarafından tercih edilen alanlar arasına yerleşmiştir. Ticareti çok daha farklı bir alana taşımak ve çok daha yüksek karlar elde etmek isteyen kişiler, belli ürünlerin ticaretini de web siteleri aracılığı ile gerçekleştirmeye başlamıştır. İnternet denildiğinde akla pek çok alan gelmektedir; ancak kişiler bu alan üzerinden ne gibi ürünlerin pazarlanabileceği konusunda da büyük kararsızlıklar yaşamaktadır.

 

Sizler için internette kolay satılabilecek ürünler listesi hazırladık.İnternetten ne satabilirim diyenler aşağıdaki ürünlerden birini seçip, o alanda profesyonelleşebilirler.

Okuyunuz: En Yeni 75+ İş Fikri

İnternetten Ne Satabilirim

İnternetten Ne Satabilirim
İnternetten Ne Satabilirim

Hem kadınların hem de erkeklerin yeltendiği bu alan, gün geçtikçe rekabetin çok daha yüksek olduğu bir alan haline de gelmiştir. Bu nedenle de kişiler ne gibi ürünlere yöneleceğini düşünmekte ve çok büyük kararsızlıklar ile karşı karşıya kalmaktadır. Yüksek getiriye sahip olacak ve pek çok kişi tarafından da ilgi görecek ürünler olmaları da hiç kuşkusuz tercihler arasında yer almaktadır. İnternet üzerinden satış yapmak isteyen; fakat ne satacağına karar veremeyen kişiler için ideal ürünler ise oldukça çeşitlidir.

 

İnternetten Satılabilecek Ürünler Listesi

internetten ne satabilirim
internetten ne satabilirim

İnternetten ne satabilirim sorusunu soran kişiler için pek çok üründen bahsetmek mümkün olabilmektedir. Bu ürünlerin ise mutlaka iyi bir getirisinin olması gerekmektedir. Elbette bu noktada sosyal medya hesapları aracılığı ile mi yoksa e ticaret siteleri ile mi satış yapılacağı da büyük önem arz etmektedir.

 

E ticaret siteleri aracılığı ile satış yapmak isteyen kişilerin vergi mükellefi olmaları ve devlete belli oranlarda vergiler ödemeleri gerektiği de kesinlikle unutulmamalıdır. Sosyal medya hesapları üzerinden satış gerçekleştiren kişiler ise henüz herhangi bir vergiye dahil değildir. Çünkü bu mecralarda gerekli kontroller henüz yetkililer tarafından gerçekleştirilmemektedir. Bu nedenlerden dolayı da kişiler daha çok sosyal medya mecraları üzerinden ürün satışı gerçekleştirmekte ve vergi ödemesi gerçekleştirmeyerek kazançlarını daha da artırabilmektedir. İnternetten ne satabilirim sorusunu soran kişiler için pek çok ürün ve bu ürünlerin detayları ise aşağıda yer almaktadır.

Okuyunuz: Yenilikçi Dükkan Açma Fikirleri

Ayakkabı Satışı Yapmak

İnternet üzerinden alışverişin yaygınlaşması ile birlikte pek çok kişi kıyafet ya da aksesuar gibi alışverişlerini siteler üzerinden yapmaya başlamıştır. Pek çok markaya ait olan bu ürünler, belli ülkelerde üretilmekte ve uygun fiyatlar ile toptan satın alınabilmektedir. Hem kadınların hem de erkeklerin yoğun ilgi gösterdiği ayakkabıları, internet üzerinden temin edebilmek de mümkün olabilmektedir.

Kadınlar, bu alanda internetten alışveriş yapmaya çok daha meyillidir. Başkalarında olmayan orijinal ürünler de çok daha hızlı satılabilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de internet üzerinden ürün satışı yapmak isteyen ve internetten ne satabilirim sorusu ile karşı karşıya kalan kişilerin pazarlayabilecekleri ürünler arasında ilk sırayı ayakkabılar almaktadır.

 

Hem kadınlara hem de erkeklere yönelik klasik, spor ya da fantezi ayakkabı satışı bu alanda en ideal fikirler arasında yer almaktadır. Nişanı olan ya da düğüne hazırlanan kadınlar için hazırlanacak farklı ürünler de yine internet aracılığı ile çok kolay bir şekilde satılabilmektedir.

 

Takı Satışı Yapmak

İnternetten ne satabilirim sorusunu soran kişiler için bir diğer alternatif ise takı satışı gerçekleştirmektir. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği bu ürünler çok hızlı bir şekilde tükenebilmektedir. Sıra dışı ürünlerin yanı sıra otantik küpe ve kolyeler, piercingler ya da bileklikler de yine kazanç sağlayabilecek ürünler arasında yer almaktadır. İnternetten bu ürünleri satmak isteyen kişiler, toptan ürün satın alabilecekleri gibi, takıları kendileri de tasarlayabilmektedir. Bir web sitesi kurarak ya da sosyal medya hesapları üzerinden sayfa açarak da yine bu tarz ürünleri satabilmek mümkün olmaktadır.

 

Takının yanı sıra yine erkeklerin hoşuna gidebilecek saat ya da kravat iğnesi gibi ürünler de satışı sağlanabilecek ürünler arasında yer almaktadır. Kol düğmesi, cüzdan ya da erkek bileklikleri de takı kategorisinde satışı yapılacak ürünler arasında tercih konusu olabilmektedir.

 

İnternetten Çanta Satışı Yapmak

İnternetten ne satabilirim sorusunu soran kişiler için bir diğer fikir, çanta satışı gerçekleştirmektir. Çocuklara, erkeklere ya da kadınlara yönelik olan çantaların yanı sıra iş amaçlı çantalar da satışa sunulabilmektedir. Pek çok kişi internet üzerinden ürün satışı gerçekleştirmeden önce kararsız kalmakta ve neden bu tarz ürünleri satması gerektiğini de belirleyememektedir. Bu işte en önemli faktör ise hiçbir zaman değer kaybetmeyecek ve asla ölmeyecek olan ürünlerin seçilmesi gerektiğidir.

 

Belli kişiler birkaç ay içinde önemini yitirecek olan ürünleri satmakta, yüksek kazanç elde etmekte ve sonrasında başka ürünlere yönelmektedir. Bu ürünler de kişilerin güvenlerini azaltmakta ve ticarette devamlılık sağlanmasını da engellemektedir.

 

İnternetten çanta satışı yapmak, bu tarz faktörler göz önüne alındığında oldukça mantıklı fikirler arasında yer almaktadır. Çünkü çanta, her dönem kişilerin ihtiyaç duyduğu ürünler arasında yer almaktadır. Laptop çantası, makyaj çantası, okul çantası, iş çantası ya da abiye çantalar ise her geçen gün daha da çok kullanılan ürünler arasında yer almaktadır.

 

İnternetten ne satabilirim sorusunu soran kişiler toptan satın alabilecekleri çantaları internet aracılığı ile çok kolay bir şekilde satışa sunabilmekte ve ürünleri kargo aracılığı ile de teslim edebilmektedir.

Okuyunuz: En Karlı İş Fİkirleri

Canlı Hayvan Satışı Yapmak

Son dönemlerde en çok rağbet gören alanlardan biri canlı hayvan satışı gerçekleştirilmesidir. Muhabbet kuşu, kedi, köpek ya da buna benzer pek çok hayvanın satışı artık internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Canlı hayvan arayışında olan pek çok kişi internet üzerinden araştırma yapmakta ve satış da sağlayabilmektedir. İlan kanalı ile gerçekleştirilen bu ticarette, hayvan taşıma araçları ile evcil hayvanlar adreslere ulaştırılabilmektedir. Bu uygulama ise genellikle pet shoplar tarafından sağlanmaktadır.

 

İnternetten ne satabilirim sorusunu soran kişiler daha çok kurban ya da adak gibi ürünlerin de satışını gerçekleştirebilmektedir. Bu alanda satış gerçekleştiren pek çok kişi bulunmaktadır. Hayvan yetiştiren ve bu hayvanlardan yararlanmak ya da daha hızlı sonuç almak isteyen kişiler ise internet kanalını rahatlıkla kullanabilmektedir. Sadece bir web sitesi açarak satış yapmak mümkün olabilirken sosyal medya hesapları üzerinden de ticaret yapabilmek mümkün olabilmektedir.

 

İnternetten Sarf Malzemesi Satışı

İnternetten ne satabilirim sorusunu soran kişiler aslında çok daha farklı alanlara da yönelebilmektedir internetten satılabilecek ürünler arasında ilk sırayı ise hiç kuşkusuz sarf malzemeleri almaktadır. Evinde belli ürünler tasarlayan, bu ürünler için farklı malzemelere ihtiyaç duyan kişiler, internet üzerinden sarf malzemesi satın almaktadır. Kurdele, boncuk, şeker hamuru ya da buna benzer pek çok malzeme ise sarf malzeme grubuna girmektedir. Kişiler sarf malzemesi olarak adlandırılan bu ürünleri internet üzerinde bulunan toptancılardan satın alıp kendi sitelerinde satabilecekleri gibi aynı zamanda farklı toptancılardan da ürün satın alarak kendi web siteleri aracılığı ile satabilmektedir.

 

İnternetten Pasta Satışı

İnternetten ne satabilirim sorusuna bir diğer yanıt, pasta satışıdır. Şeker hamurundan yapılan pastalar son dönemde pek çok kişi tarafından ilgi görmektedir. Özellikle doğum yapan ya da çocuklarının doğum günlerini kutlayan kişiler, üzerinde farklı karakterlerin bulunduğu bu pastaları satın almaktadır. Sipariş üzerine pasta satışı yapılabileceği gibi kişilerin kendi tasarladıkları pastaların satışını yapabilmeleri de mümkün olmaktadır. Kısa vadede yüksek kar getiren bu pastalar yüksek rakamlardan satışa sunulmaktadır.

 

Pastanın yapımı son derece meşakkatli bir iş olduğundan dolayı internet üzerinden ödemesi alınabilmekte, şehir içine pasta teslimatı da elden sağlanabilmektedir. Bu nedenle de kişiler rahatlıkla bu tür ürünleri tasarlayarak satış yapabilmektedir. Pek çok kişi bu alan üzerinden kar elde etmekle birlikte bu işi meslek haline de getirmiştir.

 

İnternetten Pos Cihazı Çantası Satışı

İnternetten ne satabilirim sorusuna bir diğer cevap ise pos cihazı çantası satışıdır. Türkiye’de pek yapılmayan bu iş, ciddi karlar getirmekte ve kişilere de farklı bir alan oluşturmaktadır. Pos cihazı çatmaları, sahada sipariş teslimi yapan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Pos cihazlarının darbelerden ve olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için üretilen bu ürünlerin satışı da çok az kişi tarafından yapılmaktadır.

 

Pos cihazı çantaları herhangi bir atölyeye yaptırılabileceği gibi toptan çanta satışı yapan firmalardan da satın alınabilmektedir. İnternet üzerinden bu ürünlerin satışını yapmak da son derece kolaydır. Kapıda ödeme ya da online ödeme gibi farklı yöntemler ile de ürünlerin satışı sağlanabilmektedir.

 

İnternetten Sebze Meyve Satışı

İnternetten ne satabilirim sorusunu soran kişiler için bir diğer alternatif ise organik sebze ve meyve satışıdır. Bu tür ürünlere hamilelik döneminde kadınlar daha çok ilgi göstermektedir. Mevsiminde olmayan sebze ve meyveler buzluklarda muhafaza edilmekte ve talebi olan kişilere satışı gerçekleştirilmektedir.

 

Sebze meyve satışı son dönemlerde belli firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Piyasada pek yaygın olmayan bu iş, pek çok kişiyi heyecanlandırmakta ve yeni bir iş sahası olarak ilgi çekici gelmektedir.

 

İnternetten 2. El Ürün Satışı

internette ne satılır
internette ne satılır

İnternetten ne satabilirim şeklinde soru yönelten kişiler ne tür ürünleri satacakları konusunda büyük kararsızlık yaşamaktadır. 2. El ürünler ise yaygın olarak satışı sağlanan ve karı da yüksek olan ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünler pek çok site aracılığı ile satılabileceği gibi, kişiler kendi web siteleri aracılığı ile de ürünlerin satışını sağlayabilmektedir. Elbette bunun için ciddi anlamda 2. El eşya sahibi olmak gerekmektedir.

 

Satıcılar farklı seçenekleri değerlendirebilmektedir. Örneğin ikinci el ürünler yeniden değerlendirilerek satışa sunulabilmektedir. Mesela 100 TL’ye satın alınmış bir koltuğun yeniden tasarlanması ile 500 TL gibi bir rakama satılabilmesi mümkün olmaktadır. Ya da kişiler daha farklı yıpranmış olan ürünleri yeniden boyayarak satışa sunabilmektedir.

 

İnternetten Canlı Çiçek Satışı

İnternetten ne satabilirim sorusu için diğer bir alternatif ise canlı çiçektir. Elbette yapma çiçek de alternatifler arasında yer almaktadır. Özel günleri kutlamak isteyen fakat sevdikleri uzakta olan kişiler internet aracılığı ile çiçek gönderimi talep edebilmektedir. Farklı aranjmanlar hazırlamak isteyen kişilere internet aracılığı ile pek çok seçenek sunulmakta, kullanıcılar ise diledikleri ürünleri kargo aracılığı ile sevdiklerine gönderebilmektedir.

 

Canlı çiçek satışının yanı sıra yapma çiçekler de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu nedenle bu tarz ürünlerden satın almak isteyen kişiler için hem sosyal medyadan hem de web sitelerinden satış sağlanabilmektedir.

 

İnternetten satış yapmak isteyen kişiler yukarıda bahsi geçen seçimlerden istediklerini yapabilmekte ve büyük karlılıklara imza atabilmektedir. Bu seçenekler kişilerin en çok tercih ettiği ve kendisine gelir kapısı haline getirdiği alanlar arasında yer almaktadır. Sadece web sitesi aracılığı ile değil, sosyal medya aracılığı ile satışı yapılan ürünler de yine karlılığı artırmakta ve kişilerin gelir elde etmesine olanak sağlamaktadır.

 

İNTERNETTE EN ÇOK SATILAN ÜRÜNLER 2020

İPARA KAZANMA YÖNTEMLERİ

kaynak: shopify

 

Scroll to Top