İnternette en çok satılan ürünler 2022 | 25+ Ürün Listesi

internette en çok satılan ürünler 2017

İnternet üzerinden yapılan satışların hacmi yıllık 3 trilyon dolara doğru koşmaktadır.Günümüzde internet üzerinden alışveriş yapmak oldukça olağan davranış haline gelmiştir.Ülkemizde ise her 5 kişiden 3’ü en az 1 defalağına da olsa internette satın alma işlemi gerçekleştirmiştir. Peki İnternette en çok satılan ürünler 2020 listesini merak ediyor musnuz?

online ürün satış listesi
online ürün satış listesi

Sizler için bir çok araştırma şirketin aldığımız raporlorı düzenleyerek yayınladık.İnternette en çok satılan ürünler listesi sadece yurt için değil aynı zamanda yurt dışı satış listesini de barındırır.Sadece internet sitelerinden değil, instagram, N11, Hepsiburada ya da Trendyol gibi sitelerin satış verilerini de barındırır.Sizler için hazırlamış olduğumuz yazıda aşağıdaki soruların cevaplarını bulacaksınız.

 

  • Peki internet üzerinden insanlar en çok ne satın almaktadırlar?
  • Türkiye de internette en çok satılan ürünler nelerdir?
  • İnstagramda, facebookta vb sosyal medyada  en çok satılan nelerdir?

 

Merak ettiğiniz bu soruların hepsinin cevabı yazımızda yer almaktadır.Sizler için internette en çok satılan ürünler 2020 listesini sadece Türkiye için değil, tüm dünya da yer alan kaynaklardan araştırdık.Toplamda 30 un üzerinde kaynaktan derlediğimiz ürünler listesi aynı zamanda 2019 en çok satılan ürünler listesinden kalma ürünlerde içermektedir.Nedeni ise bu ürünlerin popülerliğini korumasıdır.

Okuyunuz: En Yeni 75+ İş Fikri

Aynı zamanda dünya üzerinde popüler olan bu ürünler arasında ülkemizde satışı gerçekleştirilmemiş ürünlerde bulunmaktadır.Eğer bilgi amaçlı yazımızı araştırıyorsanız inceleyeceğiniz ürünler sizin fikir sahibi olmanızı sağlayabilir.Eğer yazımızı beğendiyseniz yorum bırakmayı unutmayanız.

 

İnternette En Çok Satılan Ürünler 2020

internette en çok satılan ürünler
internette en çok satılan ürünler

1.Ahşap Çerçeveli Güneş Gözlüğü

Ahşah çerçeveli güneş gözlüğü
Ahşah çerçeveli güneş gözlüğü

Piyasada yeni ürünlerden çok tasarım bazlı ürünler dikkat çekmektedir.Firmalar arasında yaşanan rekabet tasarımlara yansımış durumdadır.Ahşap çerçeveli tasarıma sahip güneş gözlükleri ise 2019’nın ortalarında piyasaya çıkmış ve çok tutulmuş bir üründür.2020 yaz sonbahar kreasyonlarında trend ürünlerin başında gelmektedir.

 

2.Su Geçirmez Telefon Kılıfları 

su geçirmez telefon kılıfı
su geçirmez telefon kılıfı

Selfie ve fotoğraf çekme çılgınlığı tüm dünyada artmaktadır.Bizde buna dahil olarak fotoğraflarımızı sosyal medyada paylaşmak için sabırsızlanmaktayız.Bu fotolar arasında ise en güzelleri havuzda ve denizde yaptığımız çekimler.Su geçirmez kılıflar ise akıllı telefonlarımızı koruyarak su altında ve üstünde fotoğraf çekmemizi sağlamaktadır.Fotoğraf çılgınlığının bu kadar trend olması su geçirmez telefon kılıflarının satışlarında patlama yaşatmıştır.

 

3.Bluetooth Hoparlörleri

bluetooth haporlör
bluetooth haporlör

Bluetooth hoparlörleri yeni çıkmış bir ürün değildir.Ancak yayılması biraz zaman aldı.Nedeni ise kullanıcıların deneyimledikten sonra satın alma davranışı göstermesidir.Yani bir tanıdığında arkadaşında bu ürünü gören tüketicelerin %70 i bluetooth hoparlör alma eğilimi göstermişlerdir.İnternette en çok satılan ürünler 2020 listesinde hala trend olmaya devam etmektedir.

Okuyunuz: Dükkan Açma Fikirleri

4.Led Ampul ve Aydınlatma Teknolojileri

internette en çok satılan ürünler
internette en çok satılan ürünler

Ledler hayatımıza girdiğinden beri satışlarda popülerliğini korumaktadır.Yaptırdığı enerji tasarrufu ile devletler tarafından da zorunlu hale getirilmiştir.2019 yılının ortalarında çıkan led ampuller ise satış listelerinde trendlerde yer almıştır.Tahminlerimize göre led ürünleri satış listelerinde uzun bir zaman yer almaya devam edecektir.

 

5.Bitkisel Yağlar

Ornagik kremler son zamanlarda oldukça popüler
Ornagik kremler son zamanlarda oldukça popüler

Fabrikasyon ve kimyasal ürünlerin yarattığı sağlık sorunlarından sonra insanlar bilinçlenmeye başladılar.Bu nedenle doğal ürünlere olan taleplerde artış yaşanmıştır.Bu doğal ürünler özellikle zeytin yağı, hindistan cevizi yağı, kakao yağı gibi ürünlerdir.Talepler ise zamanla doğru orantılı olarak artmaktadır.

 

6.3DBoyutlu Yazıcılar

3 boyutulu yazıcılar her yıl yeni modeller ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.
3 boyutulu yazıcılar her yıl yeni modeller ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.


3d yazıcılar ilk üretildiği zaman bir oda ile aynı boyuttaydı.O günden beri geleceğin teknoloji olduğuna dair hiç bir şüphe yoktur.Şimdilerde ise her eve girecek derecede portatif boyutlara kadar ulaşmıştır.2019 yılının ortalarında itibaren tüm dünyada en trend ürünler listesinde yer almıştır.İnternette en çok satılan ürünler 2020 listesinde de yer almaktadır.

 

7.Powerbank Telefon Güç Bankaları

powerbank şarj cihazı

Hemen hemen hepimizin telefon elinden düşmemektedir.Haliyle buna şarz dayanmamasıda normaldir.Powerbank lerin hayatımıza nasıl girdiğini hepimiz biliyoruz.Herkesin ihtiyacı ve kurtarıcısı olan powerbanklere ait farklı tasarımlar ise satış zirvesinde yerini almaktadır.En çok satılan teknolojik ürünlerin başında yer almaktadır.

 

8.Telefon Kılıfları ve Kapakları

Telefon kılıflarının modası hiç geçmeyecek
Telefon kılıflarının modası hiç geçmeyecek

Telefon kılıf ve kapaklarının en çok satılan ürünler listesinde yer aldığını söylememize gerek yoktur.Tabi tüketiciler farklı tasarımlar sunan kapaklara yönelmektedir.Tasarımlarını geliştiren firmalar ise telefon aksesuar pazarında büyük pastalara sahip olmaktadır.Tabi bireysel olarak bu işi yapan tasarımcılar da az değildir.

 

9.Matcha Tozu Çayı

Yurt dışında en çok satılan ürünlerden bir tanesi
Yurt dışında en çok satılan ürünlerden bir tanesi

Ülkemizde çoğu kişinin bilmediği ve yakın zamanda çok popüler olucak bir üründür.Bu kadar emin konuşmamızın nedeni ise dünya üzerinde satış rakamlarında kendini kanıtlamış bir üründür.Peki nedir bu matcha tozu?

Matcha tozu yeşil çayın toz halidir.Ancak yalnızca toz hali değil özü’dür.Bir nevi saf kahve çekirdeği gibi diyebiliriz.Faydaları kanıtlandığı ve doktarlar tarafından tavsiye edildiği için yüksek talep görmektedir.İnternette en çok satılan ürünler 2020 listesinden bir süre daha inmeyecektir.

 

10.Drone Arıgözü

Şuan gerçek bir sinek boyutunda olan drone bile görebilirsiniz.
Şuan gerçek bir sinek boyutunda olan drone bile görebilirsiniz.

Drone’lar ile ilgili her gün yeni haberler görmeye alışmışızdır.Drone’lar kendi içerisinde geleceğe yön veren ayrı bir teknolojidir.Fiyatları 50tl ile 10 bin tl ye kadar çıkmaktadır.Merak uyandıran tüketiciler ise satış rakamlarının yükselmesini sağlamıştır.Sadece 2020 yılında değil gelecek yıllarda da farklı tasarımlarıyla trend ürünler arasında olmaya devam edecektir.

 

11.Kömür Yüz Maskesi

kömür tozu kremi
kömür tozu kremi

Oldukça farklı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.Bildiğimiz kömürden yapılmış olan bu maske cilt üzerinde olumlu etkilere sahiptir.Dünya da ise oldukça popüler, instagramda satış dostu olan bir üründür.Ülkemizde satışa sunulmuş ancak pazarlaması iyi yapılmamış bir üründür.

 

12.Fitness Takip Cihazları

Akıllı bileklik teknolojisi
Akıllı bileklik teknolojisi

Ülkemizde yeni yeni olsa da dünya da fitness çoğu insanın hayatının önemli bir parçasıdır.Bu ülkemizde dahil böyle olmaya devam edecektir.Fitness yapanlar için ise yaktıkları kalori, kalp atış ritimleri, egzersiz bilgileri önem ifade etmektedir.Fitness bileklikleri hem görsel olarak hem de kullanıcı odaklı olması açısından 2020 yılında da satış rakamlarında zirvede yer almaktadır.

 

13.Erkek Modası Ürünler

Erkek Aksesuarı
Erkek Aksesuarı

Ülkemizde internette en çok alışveriş yapılan kategori kadın giyim ürünleri ve aksesuarlarıdır.Ancak erkeklerde artık kadınlar kadar görünümlerine dikkat etmeye başlamaktadır.Sektör kadın modası için aşırı rekabet içermektedir.Ancak erkek modası ürünleri için büyük boşluk bulunmaktadır.Bu açığı değerlendirenler mutlaka büyük kazançlar elde edicektir.

 

14.Glutensiz Ürünler

Glutensiz ürünler ile direkt müşteriye hitap edebilirsiniz.
Glutensiz ürünler ile direkt müşteriye hitap edebilirsiniz.

Gluten işlenmiş gıdalarda yer alan sağlıksız bir etken maddedir.Tüketiciler ise her geçen gün glutensiz ürün tüketmek konusunda hevesledirler.Dünyada ise glutensiz ürünler pazarı 5 milyar dolara ulaşmıştır.Emin olun glutensiz gıda pazarı her yıl artış yaşayacaktır.Genel olarak satışı sadece internette bulunan glutensiz gıdalar internet satışlarında büyük bir pastaya sahiptir.

 

15.Bebek Ürünleri

Binlerce çeşit bebek ürün ve tasarımları
Binlerce çeşit bebek ürün ve tasarımları

Tüketiciler ihtiyaçları olmasa dahi çocukları istedikleri için ya da çocukları için satın alma davranışı göstermektedirler.Bebek ürünleri ise  internette büyük bir satış rakamına sahiptir.Özellikle bayanlar tarafından satın alma işlemi gerçekleştirilmektedir.

 

16.Moda İğne Tasarımları

Kendi Tasarımını Kendin Yap
Kendi Tasarımını Kendin Yap

İnstagram satıcı dostu ürünlerden birisidir.Aksesuar ürünlerinin hacminin daraldığı günümüzde farklılık oluşturacak bir üründür.Dünya üzerinde oldukça tutulmuş ve internet üzerinden iyi bir pazara sahiptir.Tabi her zaman dediğimiz gibi mutlaka farklı tasarımlarla tüketicilere hitap etmelisiniz.

 

17.Lazer Sağlık Ürünler

Evde lazer sağlık cihazı
Evde lazer sağlık cihazı

Lazer teknolojisi günümüzde evimize kadar inmiştir.Portatif hale gelen bu cihazlar ile kıl almak, cilt akne tedavisi yapmak ve kırışıklık gidermek mümkündür.Dünyada ise 2019 dan itibaren çok iyi satış rakamlarına ulaşmıştır. İnternette en çok satılan ürünler 2020 listesinde de yer almaya devam edecek gözüyle bakılmaktadır.

 

18.Fitness Gıda Ürünleri

Fitness sporcu gıdaları
Fitness sporcu gıdaları

Gıda sektörü her zaman satışlarda lider konumdadır.Fitness yapanlar için ise özel beslenme programları, gıdaları gerekmektedir.Protein tozları, yağ yakıcılar, vitamin içecekleri, protein barları sporcular için olmazsa olmazlardandır.Tabi tüketiciler ise bu ihtiyaçlarını en kolay ve ekonomik olarak internetten karşılamaktadırlar.2020 yılında ise satış rakamları ile listenin üst sıralarında yer almaktadırlar.

 

19.Ahşap Çerçeveli Saatler

Ahşap Tasarım Saatler
Ahşap Tasarım Saatler

Doğaya yönelme modası her geçen yıl artmaktadır.Haliyle bu da tasarımlara yansımaktadır.Ahşap tasarımlı saatler ise çok tutulmuş ve satışlarda trend olmayı başarmıştır.

 

20.Elektronik Şarjlı Çakmak

elektronik çakmak
İnternette en çok satılan ürünler 2020

Kibrit ve gazlı çakmaklardan sonra elektronik çakmaklar oldukça trend olmuştur.Yurt dışında yüksek satış rakamlarına ulaşmış ve İnternette en çok satılan ürünler 2020 listesinde yer almıştır.

 

21.Şapka Tasarımları

Şapka yaz kış değişmeyen bir modadır.
Şapka yaz kış değişmeyen bir modadır.

Kişisel aksesuarlar moda açısından bir daralma yaşamaktadır.Sadece belirli aksesuarlar tüketici bulmaktadırlar.Şapkada bunlardan birisidir.İnternet üzerinde farklı tasarımlar ile satış  pastasında büyük pay sahibi olmaktadır.Özellikle instagram satıcıları arasında da popüler bir üründür.2020 yılı içinde de bu popülerliği devam etmesi muhtemel bir üründür.

 

22.Elektronik Sigara

Sigarayı bırakmak isteyenler için alternatif bir ürün
Sigarayı bırakmak isteyenler için alternatif bir ürün

Satışı illegal olmasına rağmen herkesin bildiği gibi yüksek satış rakamlarına sahip bir üründür.Listemizde yer almasının nedeni ise bilgi amaçlıdır.Özellikle Amerika da çok satılan bir üründür.Sigara içen insanların sayısı yüksek olması nedeniyle bu ürüne olan talepte doğal olarak devam edecektir.

 

23. 360 Derecelik Kameralar

Binlerce çeşit 360 derecelik kamera modelleri bulabilirsiniz.
internette en çok satılan ürünler 2020

360 derecelik kameralar artık yeni trend.Video çekme ve izleme zevkini tüketiciler için farklılaştırmaktadır.Satış fiyatlarının da çok yüksek olmaması nedeni ile oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşmıştırlar.Farklı markaların çıkartacakları ürünler ile 2020 yılında da en çok satılan ürünler listesinde yer alacaklardır.

 

24.Nemlendirme Cihazları

Nemlendirme cihazı internette en çok satılan ürünler arasında yer almaktadır
Nemlendirme cihazı internette en çok satılan ürünler arasında yer almaktadır

Kapalı alanlarda daha temiz ve sağlıklı hava alınmasını sağlayan bu cihazlar yeni değildir.Kullanıcı deneyimleriyle satışlarında dinamik bir artış yaşanmaktadır.Yeni modelleriyle ve aromatik koku yayıcı özellikleriyle satış rakamları oldukça yükselmiştir.İnternette en çok satılan ürünler 2020 listesinde de büyük bir pay alacağa benziyor.

 

25.Sanal Gerçeklik VR Gözlükleri

Yakın zamanda sanal gerçekçilik gözlükleri hayatımızın her alanında kullanılmaya başlanılacak.
Yakın zamanda sanal gerçekçilik gözlükleri hayatımızın her alanında kullanılmaya başlanılacak.

Vr gözlükleri kullanıcılarına cep telefonları ile farklı deneyimler sunmayı sağlamaktadır.Teknoloji otoriteleri tarafından da geleceğin ürünü olarak görülmektedir.Tabi bu haliyle dahi kullanıcılar tarafından büyük talep görmektedir.

 

Yukarıda verdiğimiz ürünler dünya üzerinde en çok satılan ürünleri içermektedir.Tabi ülkemizde durumlar biraz farklı olabilmektedir.Yani ülkemizde popüler olacak ürünler sonradan pazara giriş yapmaktadır diyebiliriz.

 

  • Bu ürünler sizlere fikir sahibi olmanız için sunulmuştur.Çoğu ülkemizde yer almayan ürünler ya da rekabeti az olan ürünlerdir.Kategori anlamında ülkemizde en çok satılan ürünler aşağıdaki gibidir.

 

  • Kadın Giyim, kitap, bilgisayar donanımı, bilgisayar yazılımı, giysi, oyuncak, video oyunları, sağlık, tüketici elektroniği ve müzik diye gitmektedir.

 

  • Tabi kategorilerden daha önemli olan nokta bazlı ürün satışı yapmaktır.Yukarıda yazdığımız ürünler nokta bazlı yüksek satış rakamlarına ulaşmış ürünlerdir.Yakın zamanda ülkemizde en çok satılan ürünlerin listesi eklenecektir.

 

İnternette Ne Satabilirim?

İnternetin geleceği noktayı hepimiz az çok biliyoruz.Eğer sizde internet üzerinden ürün satayım diyorsanız, sattığınız ürünleri iyi belirlemeniz gerekmektedir. Peki internette ne satabilirim?

İnternette satış işine yeni başlıyorsanız, size ilk tavsiyemiz herkesin ulaşabildiği, rekabetin çok olduğu ürünlerden uzak durmanız.Satış için yapmanız gereken kendinize niş ürünler seçmek olmalıdır.Bu niş ürünlerde ya kendi ürettikleriniz ya da üretenlerini tanıdığınız ürünler olmalıdır.Sattığınız ürünler sadece sizde olmalı ki fark yaratabilesiniz.

 

İnternette En çok Satışı Yapılan Ürünler Nelerdir?

İnternette artık herşeyin satışı yapılmaktadır.Tüketiciler daha ucuz olması, daha çok seçeneğe sahip olunması ve imkanlarının fazla olması nedeniyle internetten alışverişi tercih etmektedirler.İnternette en çok satışı yapılan ürünler ise giyim sektörü, yazılım, bilgisayar ürünleri ve kitaplardır.

 

İnternette Satılacak Doğru Ürünler Nelerdir?

Tamamen kullanıcı odaklı, sanatsal ve el yapımı ürünlerdir diyebiliriz.Bunlarda yukarıda ifade ettiğimiz gibi niş ürünlerdir.Rekabetin inanılmaz yoğun olması yeni başlayacak olan herkesi bu ürünlerin satışı konusunda mecbur kılmaktadır.Özetle internette satılacak doğru ürünler nelerdir sorusunun cevabı niş ürünlerdir.

 

İnstagramda En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

Yukarıda internette en çok satılan ürünler 2020 listesinde bir kısmından bahsettik.Tabi ülkemizde durum biraz farklı olsada genelede aynıdır.Kişiselleştirilmiş ürünler bu konuda göze çarpmaktadır.Osmanlı yüzükleri, tesbih, tshirt, bakım ürünleri, illegal elektronik sigara ürünleri insagramda en çok satılan ürünlerdendir.Kişiye özel ürünler sunulmaktadır.

 

İnternette en çok satılan ürünler 2020 Listesi ” başlıklı yazımızın sonuna geldik aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Hiç Duymadığınız 30 Farklı Para Kazanma Yöntemi

Dropshipping İle Para Kazanmanın Bilinmeyen Yolları

Üretim Yaparak Para Kazanmanın Yolları

internette en çok ne satılıyor
internette en çok ne satılıyor

Aşağıdaki ürün kaynaklarımızı da inceleyebilirsiniz.

kaynak: https://www.cloudways.com/blog/trending-products-to-sell/

https://www.shopify.com/blog/trending-products

Scroll to Top