İnternet Satış Siteleri 2022 | En Popüler 30+ Satış Sitesi

online satış siteleri

2019 yılında internet için harcanan reklam bütçesi ilk defa Tv reklam bütçesini geçti.Dünya üzerinde insanların %52’si aktif olarak internet kullanıyor.Amerikalıların %96’sı en az bir kere internet üzerinden alışveriş yapma deneyimini yaşadı.Türkiye de ise bu rakam %63.Peki siz online internet satış siteleri ile müşteri portföyünüzü genişletmeyi düşündünüz mü?Bu konuda kararlıysanız sizler için en iyi internet satış siteleri listesini hazırladım.

 

Veresiye satan ve peşin satan esnaf tablosunu görmüşsünüzdür mutlaka.Artık bu tablo günümüzde değişti.Online internet satış siteleri ile işini büyüten esnaf ve internet ile alakası olmayan esnaf.

İnternetle tanışmayan esnaf vs İnternette satış yapan esnaf
İnternetle tanışmayan esnaf vs İnternette satış yapan esnaf

İnternet üzerinden bir şeyler satmak için esnaf olmanıza gerek yok.Treni çoktan kaçırdım gibi hissetmenize de gerek yok.Aşağıda size bahsedeceğim internet satış siteleri üzerinden işinizi kolaylıkla online platforma taşıyabilirsiniz.Ya da bu platformlar üzerinden başlangıç yapmanız mümkün.Pastada herkes için pay olduğunu unutmayın.Asıl şimdi başlamazsanız kaçan balık büyük olur.

Okuyunuz: En Yeni 75+ İş Fikri

İnternet Satış Siteleri

İnternet Satış Siteleri
İnternet Satış Siteleri

Yazı içerisinde Türk satış siteleri ve yurtdışı internet satış siteleri listesini detaylı olarak bulabilirsiniz.Sadece Türkiye de değil yurtdışı  üzerinden de kolaylıkla satış yapabilirsiniz.Üstelik ekstra ihracat teşviği sayesinde daha fazla kazanmış olursunuz.

Bu sitelerin çoğunda satış yapmak için vergi mükellefi olmanız gerekmez.Listede ikinci el satış siteleri de yer almakta.Atıl durumda bulunan eşyalarınız ile ticarete adım atabilirsiniz.

Türk İnternet Satış Siteleri

online satış siteleri
online satış siteleri

1.Gittigidiyor.com

2011 yılında kurulmuş ve güncel olarak 19 milyon üyeye sahip.2008 yılına kadar fazla alternatifi olan bir site değildi.Hatta insanlar sadece bu site üzerinden alışverişlerini yapıyordu diyebilirim.Tabi sektöre diğer rakipleri giriş yapınca işler değişti.Şuan güncel olarak Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 22. sitesi.Online internet satış siteleri arasında ise 4. sırada.

 

Gittigidiyor sitesinin bu kadar gerilemesinin nedeni müşteriler ile ilgilendiği kadar satıcılarla ilgilenmedi.Alışveriş sonunda mağdur olan genellikle satıcılar oldu.Sonuç olarak ürün satanlar eşit avantaja sahip oldukları diğer sitelere geçiş yaptı.Ancak ikinci eşya alıp satma konusunda Gittigidiyor hala avantajlı.İkinci elde güvenli satış için Gittigidiyor’ u kullanabilirisniz.

 

Not: Gittigidiyor 2011 yılında Amerikanın en iyi internet satış siteleri arasında yer alan Ebay.com’un çatısı altına girmiştir.Güncel olarak 184 çalışan ile aylık 54 milyon satış rakamına sahipler.

 

2.Sahibinden.com

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen alışveriş sitesidir.Güncel olarak en çok ziyaret siteler listesinde 6. sırada.Sıfır ve ikinci el ürün satışı yapabilirsiniz.Güvenli e-ticaret özelliği olmasına rağmen, genellikle yüz yüze veya telefon üzerinden yapılan alışverişler için daha da uygundur.Sahibinden sitesi en çok araba, gayrimenkul ve hizmet alımlarında kullanılır.Küçük çaplı ikinci el veya sıfır ürün satmayı düşünüyorsanız, fazla bir verim alamazsınız.İlan fiyatlarının yüksek olması en çok eleştirilen özelliğidir.

 

3.N11.com

2013 yılının mart sonunda Güney Koreli SK grubu ve Doğuş grubun ortak çalışması ile hayata geçmiştir.Bana göre en iyi internet satış siteleri listesinin başında gelir.Türkiye de Amazon sitesinin gerçek bir uyarlamasıdır.Kısa sürede bu kadar başarıyı sağlaması takdir edilecek bir durum.Satıcı ve müşteri memnuniyetini aynı anda yakalamış bir site.Müşteri koruması olduğu kadar satıcı koruması da vardır.Site üzerinde sadece sıfır ürün satışı yapabilirsiniz.

 

N11 üzerinden satış yapmak için vergi mükellefi olmanız gerekiyor.Aksi taktirde satıcı üyeliği yapmanız mümkün değil.7/24 her konuda destek almanız mümkün.Sadece AR-GE departmanında 150 kişi çalışıyor.Vergi mükellefi iseniz internet satış siteleri arasında güvenli alışverişte 1 numara olan N11 ile şansınızı denemelisiniz.

 

 

4.Hepsiburada.com

2011 yılında kurulan, güncel olarak 12,7 milyon ürün ile hizmet veren bir site.2011-2012-2013 yılları Hepsiburada için altın yıllardı.Ancak bozulan müşteri memnuniyeti sonrası, pazar payını n11 kaptırdı.İnternet üzerinden araştırdığınız zaman Hepsiburada hakkında yapılan şikayetleri bulabilirsiniz.Bu şikayetlerin çoğu satıcı korumasının abartılmasından kaynaklı.

 

Site üzerinde sadece sıfır ürünler satabilirsiniz.Vergi mükellefi olmanız gerekiyor.Aslında Türkiye de Amazon.com’u en iyi temsil eden site diyebilirim.Fiyatlar genelde diğer sitelere göre daha uygun.Bu da komisyon oranlarının düşük olmasından kaynaklanıyor.Bir dönem affiliate marketing yapmış bir site.Ancak güncel olarak böyle bir çalışması bulunmuyor.Güncel internet satış siteleri sıralamasında 3. sırada bulunur.

Not:Online satış siteleri kendi aralarında farklılık gösterir.Yani avantaj açısından.Eğer vergi mükellefi olarak ürün satışı yapacaksanız, tüm sitelerde aktif olarak faaliyet göstermeniz avantajınıza olacaktır.Hemde ücretsiz bir şekilde reklamınız yapılmış olur.

5.SanalPazar.com

Gold Bilişim tarafından Gittigidiyor alternatifi olarak kurulmuştur.Site üzerinden açık arttırma ile satış yapmak mümkün.Online satış siteleri arasında hak ettiği değeri yakalamadığını düşündüğüm bir site.Müşteriler ve satıcılar için diğer sitelere göre daha avantajlı.Komisyon oranı da oldukça düşük.Hatta her gün çekiliş ve hediye gibi etkinlikler düzenleniyor.Hem ikinci el hem de sıfır ürünler satabilirsiniz.

 

SanalPazar’ın hakkettiği değeri neden almadığına değinelim.Sitede aradığınız ürünü bulabilirsiniz.Ancak kategori kısmı çok karışık.Ayrıca yeşil, alışveriş siteleri için kullanılabilecek bir renk değil.Tasarımı yeşil olup da başarılı olmuş bir satış sileri var mı?Buna yurtdışı alışveriş siteleri de dahil.Tasarım ile ilgili bilginiz varsa sitenin sekmesinde yer alan logoyu inceleyin.Ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

 

6.Amazon.com.tr

Dünyanın en iyi satış siteleri listesinde  bir numara olan Amazon, Türkiye’ye 2018 Ekim ayında giriş yaptı.Dünya üzerinde yakaladığı bu başarıyla, Türkiye de yapacakları merak konusu oldu.Vergi mükellefi olmanız kaidesiyle Amazon üzerinde satış yapabilirsiniz.Şuan yeni olması nedeniyle bir çok avantaja sahip.Üstelik dünya da bir çok insanın para kazanmasını sağlayan satış ortaklığı sistemi de yakında devreye giriyor.

 

Bu kadar yeni olması nedeniyle, Amazon üzerinden satış yapmanızı tavsiye ederim.Yakın zamanda Türkiye’nin en iyi online internet satış siteleri arasında gireceğine emin olabilirsiniz.Site üzerinde sadece sıfır ürün satışı yapabilirsiniz.Ayrıca marka patenti gibi dikkat etmeniz gereken konular var.Detaylı bilgi için siteyi incelemenizi tavsiye ederim.

 

7.LetGo

Letgo Türkiye’nin en çok ziyaret edilen alışveriş uygulamaları arasında yer alır.Satış yapmak ise çok kolay.Ürünün fotoğrafını çekip atmanız dahi yeterli.Başlık eklemek zorunda değilsiniz.Yapay zeka ile çalışması nedeniyle çoğu özelliği otomatik olarak kendisi ekliyor.Tabi böyle bir şey yapmanız gerekmez.Ürün açıklamasını ne kadar detaylı yaparsanız, satışlarınız aynı oranda artar.

 

Letgo’nun güvenli e-ticaret özelliği yok.Yüz yüze alışveriş yapmanız gerekiyor.Bu nedenle ev eşyası gibi ürünlerin satışı daha fazla.Ancak ilanlarda kategori limiti yok.İstediğiniz ürünü satabilirsiniz.İlan vermek tamamen ücretsiz.Mobil satış siteleri arasında en çok ziyaretçiye sahip uygulama.

 

 

8-ePttAvm.com

177 yıllık PTT tarafından 2012 yılında kurulmuştur.Türkiye’nin ilk 3 boyutlu sanal alışveriş merkezi olma özelliğine sahip bir site.Televizyonda veya internette reklamını görmediğinize eminim.Çünkü böyle bir çalışma yapmadı ve sessiz sedasız büyüdü.Site üzerinde sıfır ürün satışı yapılmaktadır.PTT’ye ait bir site olduğu için ürün gönderilerini indirimli olarak yapabilirsiniz.Komisyon oranları da düşük olduğundan çoğu ürünü uygun fiyatlı olarak satma şansınız var.Emin olun biraz reklam yapılsa, Türkiye’nin en iyi satış siteleri arasına girmeye aday.Hepsi burada ile aynı konsepte sahiptir.

 

 

9.Facebook Mağazalar

Facebook an itibari ile 2,2 milyar kullanıcı sayısına sahip.Ülkemizdeki kullanım oranından bahsetmeye gerek yok.Facebook yeni açtığı mağazalar özelliği ile Letgo’ya alternatif bir hizmet sunmuş durumda.Kullanıcı sayısının çok olması nedeniyle, yayınladığınız ürün kısa zamanda 3 bin görüntüleme alabilir.Facebook mağazalar özelliği yakın zamanda online internet satış siteleri ile rekabet etmeye başlayacaktır.Ürün satmak için solda bulunan sekmelerden ”Mağazalar’ bölümünü tıklamanız yeterli.Sistem Letgo ile birebir aynıdır.Yapay zeka destekli alışveriş sistemi.

 

 

10.Sonteklif.com

Son teklif 2009 yılından beri Türkiye pazarında yer almaktadır.Online internet satış siteleri arasında belki ismini duymamış olabilirsiniz.Ancak Google üzerinde itibar sahibi olan bir site.Günlük 13 bin kullanıcı sayısına sahip.Ürün satış komisyonları ise çok uygun.Yapılan reklam çalışmaları ile sitenin daha da büyüyebileceği bir gerçek.Tabi yatırımcı bulmaları lazım bunun için.Ürünlerinizi ekstra olarak bu site üzerinde satabilirsiniz.Vergi mükellefi olmanız gibi bir şart aranmıyor.

 

Giyim Online Satış Siteleri

Online internet satış siteleri
Online internet satış siteleri

Giyim ve tekstil işi ile uğraşıyorsanız aşağıdaki siteler üzerinden satış yapabilirsiniz.Tabi yukarı da yer alan satış sitelerini de kullanabilirsiniz.Ancak sizinle paylaşacağım siteler sadece giyim üzerine satış yapmaktadır.Yani direkt nokta atışı olarak müşteriye ulaşmış olursunuz.Çoğu uygulama üzerinden satış hizmeti vermektedir.

 

11.Modacruz.com

Modacruz ikincil kıyafetlerin satılması amacıyla kuruldu.Site üzerinde genellikle kaliteli markaların ikinci el kıyafetleri yer almakta.Arka arkaya aldığı yatırımlar ile kısa zamanda büyümüştür.Şuan aktif 3 adet fili mağazası bulunuyor.Cep telefonu ile ürün fotoğrafını çekip kolaylıkla satışa sunabilirsiniz.Kullanıcı sayısının fazla olmasıyla kısa zamanda ürünlerinizi satabilirsiniz.

 

 

12.Dolap.com

Dolap sitesi modacruz ile aynıdır.Giysi dolabınızda bulunan kullanmadığınız kıyafetleri kolaylıkla satabilirsiniz.Rekabet açısından emin olun fark eden bir şey yok.İkinci el kıyafet arayışında olanlar sırasıyla bütün siteleri ziyaret ediyor.Giyim internet satış siteleri arasında en iyisi olmaya aday.Müşteri memnuniyeti konusunda diğer uygulamalardan daha iyi.

 

Not: İnternette en çok satılan ürünler başlıklı makaleyi okuyarak, ürün konularında bilgi edinebilirsiniz.Ayrıca satışlarda bayanlara yönelik ürünlerin ne kadar ağırlıkta olduğunu fark edeceksiniz.

 

13.Gardrops.com

En yeni giyim internet satış siteleri arasında yer almaktadır.Bu nedenle listeleme ücreti veya komisyon alınmıyor.Üstelik internet üzerinde reklamlarına denk gelebilirsiniz.Şuan fazla rekabet olmaması nedeniyle uygulama üzerinde satış yaparak avantaj sağlamanız mümkün.

 

Bu arada site üzerinden ünlülere ait kıyafetler de bulunmakta.Ünlülerin kendilerine ait mağazaları var.Sitenin ana sayfasında ek özel kategori oluşturulmuş.Ceyda Düvenci, Burcu Esmersoy ve Seda Tosun gibi ünlülerin kıyafetlerini bulabilirsiniz.Site üzerinde sıfır ürün satışı yapmanızda mümkün.

 

14.Tarz2.com

En yeni ikinci el kıyafet satış sitelerinden birisi.Arkasında çok güçlü bir ekip var.Referans ile arkadaşını davet eden herkese 50 TL ödeme yapıyor.Tabi satın alma veya ürün satma şartı ile.Şuan site üzerinde binlerce ürünü uygun fiyata bulabilirsiniz.4 TL’ye t-shirt, 10 TL’ye gömlek ve 30 TL’ye palto gibi fırsatlar var.Sitenin amacı geri dönüşüme katkı sağlamak.Bu nedenle satışını yapacağınız ürünlerin fiyatlarını uygun tutmanız önemli.Tabi fiyat belirlemek size ait.Ancak rekabetin olduğu bir ortamda yüksek fiyattan aynı ürünü satmanız çok zor.

 

15.Luxiko.com

ikinci el ürün pazarında Luxiko ile rekabet daha da arttı.Site üzerinde ikinci el marka ürünler bulabilirsiniz.Tarz2 sitesine göre ürün fiyatları oldukça yüksek.Tabi sizde marka ürünlere sahipseniz bu siteyi tercih edebilirsiniz.Üye olan herkese 50 TL hediye çeki veriliyor.İkinci el ürünlerle birlikte sıfır ürün satışı yapabilirsiniz.Satışı komisyonu ve listeleme ücreti yok.Tabi site büyüdüğü zaman bu şartlar değişecek.Şimdiden ürünlerinizi listeleyerek avantaj sağlayabilirsiniz.

 

16.Zebramo.com

Zebramo üzerinden kolaylıkla ikinci el ürünü satışı yapabilirsiniz.Giyim satış siteleri listesinden almasının nedeni daha çok bu ürünlerin yer alması.Ancak elektronik, vintage, antika gibi ürün satışları da yapabilirsiniz.Oldukça profesyonel bir web siteleri var.Kuruldukları ilk yer internette düzenli olarak reklam çalışması yaptılar.Bu nedenle kullanıcı sayısı çok ve bilinen bir site.İncelediğiniz zaman çok uygun fiyata ürünler bulabilirsiniz.Şuanki tasarımı ile Letgo’ya daha çok benziyor.Mutlaka kullanmanız gereken online internet satış siteleri arasında yer alır.

 

Kitap Satış Siteleri

Ktap satış siteleri
Ktap satış siteleri

Malesef ki elinizde bulunan ikinci el kitapları hakkıyla satan bir site yok.Sizinle bir kaç site paylaşabilirim.Ancak bu açık umarım yakın bir zamanda kapatılır.Vereceğim örnek siteler sahafların 10 binlerce ticari amaçla sattığı kitaplar ile dolu.Bireysel satıcıların olduğu, evde okunmuş kitapların kolaylıkla satılabileceği bir site yok.

Yukarıda yer alan sitelerden Gittigidiyor, Letgo ve Sanalpazar üzerinden kitap satışı yapabilirsiniz.Şimdilik en iyi alternatifiniz bu 3 site.Tabi aşağıda paylaştığım alternatif siteleri de deneyebilirsiniz.

 

17.Morfeyus.com

Morfeyus bu ikinci el kitap satabilmeniz için alternatif satış siteleri arasında yer alır.Ancak teknik inceleme yaptığımda temasında sıkıntı yaşandığını fark ettim.Yani profesyonelleşme yok henüz.Site tasarımlarını çok beğendim.Teknik açıdan bir sıkıntı ile karşılaşmadıkları sürece, en iyi kitap satış sitesi olmaya aday.Şimdilik kolaylıkla ikinci el kitap satış ilanı verebilirsiniz.

 

18.İncikitap.com

Kitap satışı konusunda başarılı bir site.Google aramalarında genelde üst sıralarda yer alır.Site üzerinden direkt olarak kitap satışı yapamazsınız.Ancak 50 adet ve üzeri kitabınız varsa, site ile irtibata geçip satabilirsiniz.Aktif olarak site üzerinden satış hizmeti açsalar emin olun daha başarılı olurlar.İstanbul için genellikle kendileri araçla gelip alım yapıyorlar.Roman, ders kitabı ve dergi alımı yok.Sadece siyasi, tarih ve kişisel gelişim kitabı alımı var.

 

19.Huntersofbook.com

Teb girişim ödülleri kapsamında kurulmuş bir site.Daha henüz istenilen sevide değil.Hala geliştirilmeye devam ediliyor.Aktif olarak kitap alım satımı yapabilirsiniz.Teması ilk başta size basit gelebilir.İlerleyen zamanlarda daha iyi olacağına eminim.Site aslında tam beklenen amaç doğrultusunda kurulmuş.İkinci el kitap satışı ile kitap erişimi kolaylaştırılmak isteniyor.Tabi bu sayede daha az ağaç kesilmiş olur.

 

20.Kitapkeyfim.com

Şuana kadar yapılmış olan en kapsamlı ikinci el kitap satış sitesi.Binlerce ürünü çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz.1 TL ve 2 TL arasında 1000’in üzerinde kitap var.Kitap satışlarınızı bu site üzerinde yapmanızı tavsiye ederim.Araştırma yaptığımda , hakkında bir tane bile olumsuz yorum görmedim.Beklenilen başarıyı yakalayacağına inanıyorum.Bu site sayesinde kitaplar tozlu raflarında çıkmış olacak.Kitap satıcı komisyonu %7 olarak belirlenmiş.Bütün komisyonlar bu ücrete dahil edilmiş.

 

Yurtdışı Online İnternet Satış Siteleri

internet satış siteleri online
internet satış siteleri online

21.Etsy.com

Etsy üzerinde el sanatları ürünler yer alır.Aktif olarak 57 milyon üyesi var.Bana göre ürün satarak para kazanabileceğini en iyi site.Tabi mutlaka ürünlerinizi kendiniz yapıyor olmanız lazım.Ürün satışı sonrası site yönetimi onay için sizden video dahi isteyebilir.Peki neden bu kadar zahmete katlanmalıyım diyebilirsiniz.

 

Türkiye de 10 TL ye satacağınız ürünü bu site üzerinden kolaylıkla 20 dolara satabilirsiniz.Ayrıca kargo konusunda endişelenmeyin.En uygun yurtdışı kargo firmaları başlıklı yazı size bu konuda yardımcı olacaktır.Site üzerinde fazla Türk satıcı yok.Satış yapanlarda genelde bijuteri, kilim ve yastık gibi ürünler listelemiş.Çoğu da bu konuda başarılı.Mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

 

22.Aliexpress.com

Aliexpress sitesini duymayan yoktur diye düşünüyorum.Dünya üzerinde en çok kullanılan online internet satış siteleri arasında yer almaktadır.Ürün satıcıları genelde Çinlilerden oluşuyor.Ancak bu sizi endişelendirmesin.Her ülkeden bu site üzerinde satış yapılabilir.Tabi sadece kargo konusunda sıkıntı yaşama ihtimaliniz var.Çinli satıcılar 1 dolarlık ürünü ücretsiz kargo seçeneği ile gönderirken, siz böyle bir avantaj sunamazsınız.

 

Tabi satacağınız ürün sadece sizde varsa durum o zaman değişir.10 dolarlık kargo ücretini kolaylıkla herkese ödeyecektir.Örneğin; saç çıkartıcı losyonlar var.Bir satıcıda gördüğünüz ürün başka bir satıcının mağazasında göremezsiniz.Satış rakamı ise 12 binlere ulaşmış durumda Fiyatı ise 15 dolar, kargo dahil.Emin olun bu ürünün maliyeti 1 dolar bile değil.Sizde bu tarz üretimle kolaylıkla satış yapabilirsiniz.

 

23.Ebay.com

1995 yılında kurulan Ebay en eski ve devam eden alışveriş sitelerinden birisidir.Ebay Amerika merkezli e-ticaret sitesi.Bu site üzerinde satacağınız ürünler ile kar marjınız daha yüksek olur.Ayrıca 350 milyonluk bir kullanıcı sayısı var.Türkiye’den aldığınız seri üretim ürünleri bu sitede satabilirsiniz.Etsy de olduğu gibi el emeği olmasına gerek yok.Site üzerinde açık arttırma ve hemen sat ürün seçenekleri mevcut.Ürün sattığınız zaman deneme amaçlı bir ürünü açık arttırma olarak satışa sunun.Daha önce 20 dolara satmayı düşündüğüm ürünü, açık arttırma ile 76 dolara sattım.

 

Ebay üzerinden ürün satmak istiyorsanız Paypal üzerinden hesap açmanız lazım.Paypal Türkiye’ye hizmet vermiyor ve normal şartlarda hesap açamazsınız.Ancak size kesin çözüm olacak Paypal hesap açma yöntemleri ile bu sorunu çözebilirsiniz.

 

24.Bonanza.com

Listeleme ücreti ve aylık kullanıcı ücretinin olmadığı büyük bir pazar.Fayda odaklı bir girişim olarak kurulmuştur.Site üzerinden toplam 12 bin satıcı var.Her geçen yıl 2 kat gibi büyüme rakamına sahip.2016 yılında en çok tavsiye edilen pazar yeri olma ünvanına sahiptir.Satıcıyı koruyan ve satışa teşvik eden sistemleri var.Ebay, Amazon ve Etsy de bulunan ürünlerinizi kolaylıkla bu siteye entegre edebilirsiniz.Yabancı satış siteleri arasında en favori sitelerden birisi.İlerleyen zamanlarda adını daha çok duyacağınıza eminim.

 

25.GoAntiques.com

Antika ürün satmak istiyorsanız bu site tam size göre.Antika ürün kategorisi oldukça geniş.Çok seçkin bir kullanıcı kitlesi var.Bu nedenle ürünlerinizi hakkettiği değerde satabilirsiniz.Türkiye de uygun fiyata alıp bu sitede 2 katı hatta 3 katı fiyatına satabileceğiniz ürünler var.Siteye girdiğiniz zaman ürünlerin fiyatlarından demek istediğimi anlayabilirsiniz.Antika satış siteleri arasında 1 numarada.Basit bir bakır tencerenin fiyatı 150 dolardan başlıyor.

 

26.OpenSky.com

Ücretli abonelik sistemi ile bu site üzerinde satış yapabilirsiniz.Aktif 20 milyon kullanıcısı var.Aylık ticaret hacmi ise 1 milyar dolara ulaşmış durumda.Bu tarz yenilikçi sitelerde yerinizi almanızı tavsiye ederim.70 binden fazla satıcı bu sitede.7/24 kolaylıkla site üzerinden destek alabilirsiniz.Online internet satış siteleri arasında en farklı konsepte sahip site.Satıcıların işini kolaylaştırmak için bütün kolaylıklar sağlanmış.Aylık abonelik ücreti 39$.Referans ile üye olursanız daha uyguna geliyor.

 

27.Zibbet.com

Yukarıda size bahsettiğim Etsy sitesi ile aynı özelliklere sahip.Ancak bir site ne kadar büyürse o kadar karmaşık bir hal alıyor.Bu nedenle Zibbet ile bu sorunu çözebilirsiniz.Etsy de listelediğiniz ürünlerin kullanıcının karşısna çıkması zor.Site içerisinde büyük rekabet ver.Ama Zibbet yeni büyüyen bir site olduğu için şansınız daha yüksek.Basit bir karakalem çalışmasının 250 dolardan satıldığını görebilirsiniz.

 

28.Ebid.com

1999 yılında kurulmuş açık arttırma sitesi.Kurulduğu yıllardan beri git gel yaşayan bir site.Ancak emin olun sadece açık arttırma üzerine yapılmış internet satış siteleri arasında en iyilerden birisidir.Her satıştan %3 site komisyonu kesilir.Ancak komisyon ödemek istemiyorum diyorsanız aylık 49 dolar ile abone olabilirsiniz.Tabi 49 doların yanında listeleme ücreti de ödememiş olursunuz.Satış yapmak çok kolay.Öyle sizi bunaltacak detaylı istek listesi yok.

 

29.Pricefalls.com

Türkçe düşen fiyatlar anlamına geliyor.Yurtdışı online internet satış siteleri arasında en uygun site gibi görünebilir.Ancak fiyatlar Amerikalı ve İngiliz kullanıcılara göre uygun.Yani yurt içi piyasadan alacağınız uygun fiyatlı ürünler ile yüksek kar oranını yakalayabilirsiniz.Site aynı zamanda bağlı ortaklık desteği de vermekte.Yani sizin adınıza ürünlerinizi pazarlayacak bir çok ek satış siteleri var.

 

30.Bonus  Zet.com

Zet yerli bir girişim.El emeği ürünlerinizi satabileceğiniz mükemmel bir site.Güncel olarak 90 bin ürün ve 2600 dükkan var.Aktif olarak kullanılan bir site.El emeği ürünler yapıyorsanız mutlaka bu sitede ilan vermelisiniz.Site üzerinde seri üretim ürünler satamazsınız.Yukarıda verdiğimiz Etsy sitesi ile aynı şartlara sahip.Genelde tasarımcılar tarafından bilinen bir sitedir.Aslonoba Capital’in desteği ile her geçen gün daha fazla büyümektedir.

Online Satış Siteleri
Online Satış Siteleri

İnternet Satış Siteleri ” başlıklı makalemizin sonuna geldik.Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

kaynak: https://www.thebalancesmb.com/best-online-places-to-sell-stuff-4140754

Scroll to Top