in

İnstagram Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak 2021

İnstagram üzerinden satış yaparak para kazanmak isteyen birçok kişi ek gelir olarak veya geçimini sağlamak üzere para kazanmayı hedeflemektedir. İnstagram kullanıcısı her geçen gün artış gösteren ve en güncel bilgilerin bulunduğu bir uygulama olduğu için satış yapmak kolay bir hal almaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte popülerliğini kazanarak takipçisini arttıran İnstagram sosyal medya uygulaması sayesinde birçok kişi gelir elde edebilir. İnstagram kullanıcısı her yaştan oluşabilir. Bu yüzden özellikle satış yapılacak olan ürünün ve hedef kitlesinin iyi bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. İnstagram üzerinden satış yapan her hesap kendine bir yöntem şeması belirlemelidir. Ürünü hakkında ve varsa işletmesi hakkında her türlü detayı müşterisine ulaştırmalıdır.

Not: İnstagram Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalenin dışında Instagram’dan Satılabilecek Ürünler başlıklı makalemizi okuyarak farklı fikirler edinebilirsiniz.

İnstagram Üzerinden Satış Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

instagram uzerinden satis yaparak para kazanma yollari
İnstagram Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak

İnstagram üzerinden satış yapacak kişiler bazı önemli detaylara dikkat etmelidir. Satışı yapılacak ürün hakkında tüm detayla incelenmeli ve nasıl bir strateji izleneceğine karar verilmelidir. Özellikle dikkat edilecek bazı detayları şu şekilde sıralanabilir:

  • Satışı yapılacak ürün hakkında tüm detaylar,
  • Satış yapılacak hesabın güvenilir olması,
  • Satış yapılacak hesap üzerinden her gün düzenli gönderi paylaşılması,
  • Ürün görseli paylaşımlarında gerçekçi fotoğraf kullanımı,
  • Müşteri desteği hakkında hızlı ve doğru bir şekilde hizmet vermek,
  • Satışı yapılan ürünler hakkında her detayı anlatan ayrıntılı video ve fotoğraf paylaşmak,
  • İçerik üreterek müşterinin güvenini sağlamak,
  • Müşteriye her türlü desteği vererek ürün satışından gönderimine kadar detaylı bilgilendirme yapmak gibi bazı detaylar, İnstagram üzerinden satış yapacak olan kişiyi diğer satış hesapları arasında öne çıkarabilir.

 

İnstagram‘da Sponsorluk Alarak Para Kazanılır Mı?

İnstagram ’da sponsorluk alarak para kazanmak isteyen kişiler özellikle gönderilerini en kaliteli şekilde hazırlayan kişiler olmalıdır. Gönderilerinin beğenisi arttıkça bazı kurumlardan sponsorluk alarak reklam anlaşmaları yapılabilir ve para kazanılabilir. Sponsorluk almak isteyen İnstagram hesapları gerçek kişilerden oluşan bir takipçi listesine sahip olmalıdır. İnstagram hesabının, gerçek kullanıcıların beğenileri sayesinde gönderileri öne çıkabilir ve ne kadar çok gerçek kişiler tarafından beğenilirse o kadar çok teklif şansı artabilir.

 

İnstagram üzerinden para kazanma yöntemlerinden biri olan sponsorluk ve reklam teklifleri herkesin kolayca yapabileceği bir para kazanma yöntemi değildir. Çünkü sponsorluk almak için gönderilerin gerçek hesaplar üzerinden beğenilerek öne çıkması ve kurumların bu hesaplara sponsorluk yapmak istemesi üzerine gelişmektedir. Etkileşim İnstagram hesaplarında büyük bir önem taşıdığı için bu işi kafasına koymuş kişiler özellikle kaliteli ve doğru etkileşimlerle hesaplarını yöneterek reklam için teklif alabilir ve para kazanmaya başlayabilir.

 

İnstagram ‘da Sponsorluk Anlaşmaları Olur?

İnstagram‘da para kazanmak için sponsorluk anlaşması yapmak isteyen İnstagram hesabı sahipleri, büyük firmalardan destek alarak para kazanabilir. Firmalar genellikle giyim, yemek, seyahat ve makyaj gibi sektörlerde faaliyet gösterse de, İnstagram kullanıcısı farklı sektörde faaliyet gösteren bir kurumdan da sponsorluk teklifi alabilir. Sponsorluk teklifi anlaşmaları için öncelikle gerçek hesaba sahip kullanıcılardan oluşan bir İnstagram hesabına sahip olmak gereklidir. Daha sonra gönderilerin özgün ve farklı olması beklenir. Etkileşimin fazla olduğu ve her gün yeni içerik ve gönderilerin paylaşıldığı hesaplara firmalar sponsor olabilir. Sponsorluk yapan firmalar hesabı ön sıralarda gördüğünde hesap kişisine sponsorluk teklif edebilir veya kişiler kendi sponsorluk ve reklam tekliflerini talep edebilir.

 

Ürün Satışı Yaparak İnstagram ’da Nasıl Para Kazanılır?

instagram üzerinden satış yaparak para kazanmak
instagram üzerinden satış yaparak para kazanmak

Ürün satarak para kazanmak için İnstagram hesabı üzerinden sürekli etkileşim halinde olmak gereklidir. İnstagram üzerinden satış yapan firma ve kişilerin hesapları incelenmeli ve ürün hakkında en ayrıntılı bilgiler toplanmalıdır. Satışa başlamadan önce mutlaka bir satış politikası belirlenmelidir. Ürün satışı yapılacağı hedef kitlenin seçilmesi, ürün fiyatı, ürün hakkında çekiliş ve hediyeler gibi takipçi sayısını arttıran bazı öneriler getirilerek bir strateji belirlenmelidir. Eğer ürün hakkında detaylı bilgi biliniyor ve zaten ürünün satışı bir dükkân veya mağazada yapılıyorsa bu durumda İnstagram üzerinden satış yapmak daha kolay hale gelebilir. Gerçek bir mağazası olan İnstagram kullanıcıları özellikle güvenirliği arttırmak için paylaşımlarını mağazaları üzerinden yapabilir.

 

Takipçi Sayısının Para Kazanma Üzerinde Etkisi Nedir?

Gerçek takipçisi olan İnstagram hesapları, özellikle sponsorluk ve reklam teklifi alırken diğer hesaplardan bir adım önde olmaktadır. Gerçek kullanıcıya sahip etkileşim oranı yüksek İnstagram hesapları daima en gözde kalarak aylık tatmin edici rakamlar kazanabilir. Şuanda piyasada sadece gerçek takipçisi olan ve etkileşim oranı yüksek kişiler aylık 900 bine yakın takipçisinden 15.000 TL’ye yakın bir ücret kazanmaktadır. Reklam teklifleri arttıkça İnstagram hesabı daha fazla para kazanabilir.

Gerçek takipçisi olan ve ürün satışı yapan bir İnstagram hesabı aynı şekilde sponsorluk teklifi alan İnstagram hesabı gibi yüksek gelirler elde edebilir. Ne kadar çok gerçek kullanıcıya sahipse o kadar çok sipariş alacağından internet üzerinden satış yaparak gelir elde edebilir. Ürün satışı yapacak olan kişilerin de etkileşim oranın yüksek olması beklenir. Ürünleri hakkında tüm detaylı bilgileri paylaşarak müşterisinin aklında bir soru işareti bırakmadan tanıtımlarını yapmalıdır. Bu tanıtımlar güvenirlik için büyük bir önem taşımaktadır.

Okuyunuz: İnternette Satılabilecek Ürünler Listesi

Ürün Satışı İçin En Doğru Satış Politikası Nasıl Belirlenir?

Ürün satışı yapmak isteyen İnstagram kullanıcıları doğru bir satış politikası ile aylık ciddi gelirler elde edebilir. Satış konusunda tecrübe sahibi olmak ve hemen hesap üzerinden satışa geçilmemelidir. Önce ürün hakkında tüm detayların incelenebileceği gönderiler hazırlamak gereklidir. Arka plan, müzik ve konsept gibi olmazsa olmaz unsurlar eşsiz ve özgün olmalıdır. Ürün tanıtımı satış için mutlak gereklidir. İnternet ortamında insanlar ürüne en az mağazada gözlemleyebildiği kadar detaylı bir şekilde incelemeyi talep edebilir. Bu yüzden ürün ne olursa olsun mutlaka tüm detayları videolu şekilde anlatılmalıdır.

İletişim yöntemleri ürün satışı yapacak olanları yakından ilgilendirmektedir. İletişim bilgilerini doğru ve eksiksiz veren ve müşterisinin sorularına anında cevap veren İnstagram hesapları kısa sürede güvenilir olarak birçok takipçi kazanabilir. Satış politikaları arasında en önemlisi olan ulaşılabilirlik İnstagram üzerinden satış yapacak olanların eksiksiz şekilde yerine getirmesi gereken bir sorumluluktur.

 

Ürün Satışlarının Artması İçin Neler Yapılmalıdır?

Satışı arttırmak için etkileşimin yüksek olması gereklidir. Hesaba etkileşim ne kadar fazlaysa ve beğeni sayısı ne kadar artmışsa, hesap önde çıkanlar listesinde görünmeye başlar. Öne çıkanlarda görünen ve birçok kişiye ulaşan hesaplar her geçen güm yeni bir müşteri kazanabilir. Dürüst, doğru ve samimi olmak sayesinde İnstagram kullanıcıları gerçek müşterilerini kazanabilir. Her zaman müşterinin istediği ve beklediği şekilde aktif bir çalışma disiplinine sahip olmak zamanla ürün satışlarının artmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden ürün satışlarını arttırmak için özellikle samimi bir iletişim ve dürüst bir satış yapmak büyük önem taşımaktadır.

Okuyunuz: Evde Para Kazanma Yöntemleri

Ürün Satışının Arttırmak İçin Nasıl Fırsatlar Sunulmalıdır?

Satışı arttırmak için İnstagram kullanıcıları çekiliş, hediye ve kampanyalar sunarak gerçek takipçi sayısını arttırabilir. Takipçi sayısı artan ve düzenli olarak çekilişe katılan kişiler ve onların hesaba yönlendirdiği kullanıcılar sayesinde ürün satışı yapmak daha kolay bir hal alabilir. İnstagram üzerinden satış yapan ve takipçi sayısı oldukça fazla olan hesaplar incelendiğinde belli aralıklarla kampanyalar veya çekilişler yaptığı gözlemlenebilir. Bu sebeple hesap belli bir takipçi sayısına ulaştığında mutlaka kampanyalar ile desteklenmelidir. Çekiliş düzenli aralıklarla yapılırsa, kullanıcılar tek seferlik bir takip işlemi yerine kalıcı olarak hesapta durabilir. Düzenli yapılan çekilişler sayesinde etkileşim artar ve hesap ön sıralarda çıkmaya başlar. Ürün satışını arttırmak için mutlaka hesaptaki etkileşimi kampanyalar ile destekleyerek arttırmak gereklidir.

 

İnstagram Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak ” başlıklı makalemizin sonuna geldik.Sizde fikirlerinizi yorumlar bölümünden yazarak bize destek olabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın
  1. Merhabalar, yazı için teşekkürler. Ancak benim ilgimi daha çok sponsorlu aramalar şeklindeki reklam çekti. Bu reklam türünün diğer reklama oranla ne gibi farklı bir getirisi var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde nasıl para kazanılır

Evde Nasıl Para Kazanılır 2021 | En Kolay Yapılabilecek 30+ İş Fikri

google play store para kazanma

Google Play Para Kazanma Yöntemleri 2021 | Uygulamalar ile Kazanın