in

İlginç iş Fikirleri | Çok Kazandıran Yaratıcı Fikirler 2021

Pek çok kişi alışılmışın dışında işlere yönelmekte ve farklı iş fikirleri ile yüksek gelir elde etmeye çalışmaktadır. Ancak Türkiye’de ilginç iş fikirleri için çok yönlü çalışmalar da bulunmamaktadır. Bu durum da kişilerin hep aynı işleri tekrar etmesine neden olmaktadır.Biz de bu durumu göz önünde bulundurarak yurt dışı kaynaklardan araştırma yaptık.

İlginç İş Fikirleri
İlginç İş Fikirleri

Yapılan bu araştırmalar sonucunda Türkiye’de yapabileceğiniz bazı ilginç iş fikirlerini listeledik.Kendiniz için uygun olan fikirleri seçip yorumlamak tamamen size ait.Ancak bu işleri icra ederek aylık binlerce dolar kazananlar mevcut.Şimdi arkanıza yaslanın ve ilginç iş fikirleri listemizi  inceleyin.

Not: İlginç iş fikirleri dışında En Yeni 75+ İş Fikirleri başlıklı yazımızı okuyarak farklı fikirler edinebilirsiniz.

İlginç İş Fikirleri

Yaratıcı iş fikirleri
Yaratıcı iş fikirleri

Türkiye’de girişimciler farklı alanlar için arayışa girmekte fakat ne yazık ki elle tutulur işler bulamamaktadır. Dünyada uygulanan ve zaman içinde Türkiye’de de uygulanabilecek ilginç iş fikirleri listesini sizler için derledik.Bu iş alanlarına sıcak bakan kişiler kendi işlerini kurabilmekte ve bu işler sayesinde kısa sürede ciddi gelirler elde edebilmektedir.

 

Çok Kazandıran İlginç Fikirler

ilginç iş fikirleri
ilginç iş fikirleri

Son dönemlerde sosyal ağlar son derece popüler bir hale gelmiştir. Özellikle Instagram da en popüler ve karlı olan ağlar arasında yer almaktadır. Pek çok kişi ise Instagram hakkında detaylı bilgi sahibi değildir. Bu nedenle Instagram’ı takip eden ve Instagram üzerinde uzun zaman geçiren şirketlerin sayısı da oldukça fazladır. Sosyal ağlara uzmanların yönelimi ve talebi çok büyük olduğundan dolayı kişiler bu alanda danışmanlık hizmeti gerçekleştirebilmektedir. Dünyada pek çok kişi hem firmalara hem de küçük işletmelere Instagram danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu alanda yapılması gereken tek şey ise sosyal ağ hakkında detaylı bilgi edinmek ve edinilen bilgileri firmalar ile paylaşmaktır. Pek çok kişi bu iş alanında yüksek gelirler elde edebilmektedir. İlginç iş fikirleri arasında ise bu iş üst sıralarda yer almaktadır.

Okuyunuz: En Karlı İş Fikirleri

Sağlık Kulüpleri

İlginç iş fikirleri arasında bir diğeri ise sağlık kulüpleridir. Gençliğin her geçen gün obeziteye daha da fazla yakalanması ve sağlık problemlerinin oluşması kişilerin sağlık kulüplerine üye olmasını tetiklemektedir. Pek çok kişiye bu alan garip gelse bile alkol kullanımı da son dönemlerde artmaktadır. Bu nedenle desteklenen spor aktiviteleri için de istekler aynı orantıda artış göstermektedir. Kişiler sağlık kulüpleri ve fitness merkezleri taleplerini her geçen gün daha da artırmakta ve belirtmeye çalışmaktadır. Bu nedenle kişilerin çok fazla donanıma ihtiyacı bulunmamaktadır; ancak ilginç iş fikirleri arayan kişiler için sağlık kulüpleri ideal fikirler arasında yer almaktadır. Orijinal bir fikir, iyi bir birikim ve kullanıcıların ilgisini çekmek bu alanda başarılı olmayı ve yüksek gelir elde etmeyi de beraberinde getirmektedir.

 

Çocuklar için Uygulamalar

İlginç iş fikirleri arasında bir diğer alan ise çocuk uygulamalarıdır. Son dönemlerde bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonlarda çocukların çok fazla vakit geçirmesi bu teknolojinin onların hayatlarının bir parçası olduğunu da göstermektedir. Ebeveynler ise çocuklarının teknolojik cihazlarda harcadıkları zamanın yanı sıra, üretken olmalarını talep etmektedir. Bu nedenle gelir elde edebilmek için bu alan muazzam fikirler arasında yer almaktadır. Çocukların eğitimini ve gelişimini destekleyecek uygulamaların geliştirilmesi hem çocukların sağlığını olumlu yönde geliştirmekte hem de kişilerin yüksek gelirler elde etmesine olanak sağlamaktadır. Kişilerin yapması gereken İyi bir programcı ya da yazılımcı ile anlaşmak ve fikirlerini hayata geçirmek için belli maliyetleri ayırmak şeklinde olacaktır.

 

Yazılım Eğitmenliği

yazılım eğitmenliği
yazılım eğitmenliği

İlginç iş fikirleri arasında yazılım eğitmenliği de yer almaktadır. Pek çok insan bilgisayar kullanımı konusunda kendisini mükemmelmiş gibi gösterse de aslında bu fikre katılmak pek de mümkün değildir. Çünkü bilgisayara olan bağımlılık her geçen gün artmakta ve kişiler bilgisayar ya da yazılım kullanımına da daha da özen göstermektedir. Herhangi bir uygulama ya da problem konusunda bilgi ve deneyime sahip olan kişiler bu uygulamaların başkalarına nasıl kullanılacağını öğretmek ile başlamaktadır. Eğitmenlik eski yıllardan beri havalı bir iş olarak bilinmektedir. Bu nedenle kişiler bu alanı kazanç haline getirebilmekte ve yüksek gelirler de elde edebilmektedir. Bu iş online olarak yapılabileceği gibi küçük bir ofis tutularak ve reklamlar verilerek de gerçekleştirilebilmektedir.

Sadece kişilerin hangi alanda daha başarılı olduğu ve ne gibi yazılımları kişilere öğreteceğini analiz etmesi yeterli olmaktadır.

 

Yiyecek Kamyonu

İlginç iş fikirleri arasında yiyecek kamyonu, yine farklı alanlar arasında yer almaktadır. Dünyanın pek çok noktasında uygulanan ve yüksek kazançlar sağlayan bu iş sektörü her gün yemek yemek zorunda olan kişilere hitap etmektedir. Çalışan, okula gitmek zorunda kalan ya da çocuğunu herhangi bir lokasyona ulaştırmak durumunda olan kişilerin rahatlıkla yemek yiyebileceği yiyecek kamyonları, 2.7 milyar doların üzerinde gelir elde etmeye olanak sağlayabilmektedir. Son derece farklı ve sıra dışı olan bu uygulama sayesinde kişilerin uygun ekipmanlara ve çok iyi yemek tariflerine de sahip olması gerekmektedir.

Elbette bu işe başlayacak olan kişiler yiyecek kamyonuyla değil çok daha küçük araçlar ile faaliyete başlamalıdır. İçerisinde mezelerin, tatlıların ve yiyeceklerin bulunduğu bu seyyar kamyonlar ile sadece belli bir lokasyonda değil, çok farklı alanlarda bulunan müşterilere ulaşabilmek mümkün olmaktadır. Kişilerin değerlendirmeye alabileceği bu ilginç iş fikri dünyanın pek çok noktasında uygulanmış ve başarıyla sonuçlanmıştır.

Okuyunuz: Para Kazandıran iş Fikirleri

Freelance Metin Yazarlığı

İlginç iş fikirleri arasında değerlendirilen freelance metin yazarlığı pek çok kişinin rağbet gösterdiği iş fikirleri arasında yer almaktadır. İnternette kaliteli içeriklere ihtiyaç duyan kişiler her geçen gün artmaktadır. Özellikle Google’ın özgün metinlere değer vermesi kişilerin bu alana yönlenmesini de tetiklemektedir. Bu nedenle hem evde oturmak hem de evin rahatlığı ile para kazanmak isteyen kişiler günün istedikleri saatinde yazı yazarak para kazanabilmektedir. Hatta bu kişiler için herhangi bir mesai saati bulunmadığından dolayı serbest metin yazarlığı için talepler de her geçen gün artmaktadır. Elbette bu işi yapabilmek için kişilerin belli bir donanıma ve yeteneğe sahip olması gerekmektedir. Siz de kendinizde bu yeteneği görüyor ve bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız bağımsız metin yazarlığı yaparak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Çevirmenlik

İlginç iş fikirleri arasında ön sıralarda yer alan çevirmenlik, kişilerin hakim olduğu dilleri paraya çevirmesi anlamına gelmektedir. İnternet sayesinde dünya son derece küresel bir hale gelmiş ve tüm sınırlar ve duvarlar ortadan kaldırılmıştır. Bu nedenle kişilerin birbiriyle iletişim kurabilmeleri için ortak bir dile ihtiyaçları bulunmaktadır; ancak herkesin tek bir dilde toplanması mümkün olmadığından dolayı çeviri adı verilen hizmetler hala geçerliliğini korumaktadır. Yetkin bir dile sahip olan kişiler internet üzerinden çeviri hizmeti gerçekleştirerek ciddi rakamlar kazanabilmektedir.

 

Bunun için bir web sitesi açmak ya da sosyal medya üzerinden reklamlar vererek müşteri potansiyeli oluşturmak da mümkün olmaktadır. Evden ya da iş yerinden ekstra gelir elde etmek için bu işi gerçekleştiren pek çok kişi de bulunmaktadır. Hatta bu alanda birden fazla lisan bilen kişiler ise diğer girişimcilere göre çok daha avantajlı konumda yer almaktadır.

 

Spor Antrenörlüğü

İlginç iş fikirleri arasında spor antrenörlüğü de üst sıralarda yer almaktadır. Spor endüstrisinin her geçen gün yaygınlaşması ve profesyonel sporcuların yüksek rakamlar kazanması da aslında bu mesleğin ortaya çıkmasında oldukça etkilidir. Profesyonel sporlarda şansını denemek isteyen pek çok insan bu alanda faaliyete geçebilmekte ve gerçekten yüksek gelirler elde edebilmektedir.

Bilgi ya da tecrübe sahibi olan antrenörler ya da spora son derece yatkın olan kişiler almış oldukları lisansları bir kenara bırakarak öğrenci yetiştirmek için faaliyet gösterebilmektedir. Dünyanın pek çok alanında belli bir dönem spor ile uğraşmış olan kişiler spor antrenörlüğü yapabilmektedir.

 

Elbette Türkiye şartlarında herhangi bir diploma ya da lisansa sahip olmayan kişiler bu alanda faaliyet göstermektedir. Fakat çok kısa bir dönem içerisinde bu alanda da kişilerin şansının artacağı ve yüksek gelir elde etmek isteyen kişilerin Türkiye’de de bu alana yöneleceği de gerçekler arasında yer almaktadır.

İlgili Makale: Acil Para Bulmanın Yolları

Bloggerlık Yapmak

İlginç iş fikirleri arasında yine üst sıralarda yer alan bir diğer alan ise bloggerlıktır. Her geçen gün blogcuların artması ve bu alanda fotoğraf, video ya da içeriklerin paylaşılması ile birlikte bu alana yönelim artmıştır. Pek çok kişi belli bir alanda bilgi sahibi olmak için öncelikli olarak bloglara yönelmekte ve buralardan detaylı bilgiler edinmeye çalışmaktadır. Hatta bazı bloglar yıl içerisinde çok ciddi gelirler elde etmeye de olanak sağlamaktadır.

Google reklamcılığı ile anlaşmalı olarak performans gösteren bu bloglardan kazanç sağlamak isteyen kişilerin ise yapması gereken tek şey doğru ve kalıcı bilgiler sunan içecekler hazırlamaktır. Kişiler kendi alanlarına göre içerikler yayınlayarak bilgilerini okuyucularıyla paylaşabilmekte ve aynı zamanda eğlenceli bir şekilde yaptıkları bu işten gelirler elde edebilmektedir.

 

Tanışma Danışmanlığı

Çok ilginç iş fikirleri arasında yer alan tanışma danışmanlığı dünyanın pek çok ülkesinde uygulanmaktadır. Pek çok kişiye garip gelse de insanların duygusal ortak noktalarda buluşmaları için pek çok sosyal ağ bulunmaktadır. Ancak bekar insanlar sosyal ağlara katılmakta ve doğru kişiler ile bir araya gelememektedir. Tanışma danışmanları belli kriterleri kişilerden almakta ve bir araya getirmektedir. Birbirine uyan kişileri bir araya getirerek onlar için uygun randevu saatleri ve tarihleri oluşturmakta ve sonrasında da bir araya gelmeleri için gerekli çalışmalar gerçekleştirmektedir.

 

Elbette bu iş için belli rakamların talep edilmesi de gerekmektedir. Dünya genelinde pek çok kişi çiftleri bir araya getirerek belli rakamlar elde etmekte ve geçimini de ilginç olan bu iş sayesinde sağlamaktadır.

 

Gezi Danışmanlığı

İlginç iş fikirleri arasında gezi danışmanlığı da yer almaktadır. İnsanların çok fazla seyahat ettiği düşünülecek olursa pek çok kişinin bu alanda deneyimsizliği ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle belli bir ülkeye gitmek isteyen kişiler öncelikli olarak araştırmalara girmekte ve ülke hakkında detaylı bilgi edinmeye çalışmaktadır. Gezi danışmanları aracılığı ile yeni bir ülkeye gitmek isteyen kişilere ülke hakkında bilgiler sunulmakta ve ülkede nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgiler verilmektedir. Pek çok ülkede gezi danışmanı adı altında faaliyet gösteren kişiler bulunmaktadır.

 

Hatta geziye gitmek isteyen kişiler farklı ülkeleri görmeden önce bu kişilerin ofislerine uğramakta e ücret karşılığı detay talep etmektedir. Amerika, İngiltere ve Fransa gibi ülkelerde gerçekleştirilen gezi danışmanlığı Türkiye’de de uygulanabilecek faaliyetler arasında yer almaktadır.

 

Belirtilen yeni iş fikirleri dünyanın belli bölgelerinden uygulanan fikirler arasında yer almaktadır. Ne yazık ki Türkiye’de bu işlerin belli bir kısmı yeterli seviyede gerçekleştirilememektedir. Yeni bir fikre ihtiyaç duyan ve farklı alanlarda gelir elde etmek isteyen kişiler ise bu fikirleri uygulayarak ya da daha da geliştirerek kendileri için farklı bir iş sahası oluşturabilmektedir. Bir diğer önemli faktör ise bu iş alanlarının kişilere gerçekten ciddi gelirler sağlayabileceğidir. Bu alanda faaliyet gösteren kişiler ile iletişime geçilerek iş alanları hakkında detay da alınabilmektedir.

 

İŞ YERİ AÇMA FİKİRLERİ PARLAK 30 FİKİR

İLGİNÇ PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ

 

kaynak: https://www.thebalancesmb.com/unique-business-ideas-2947949

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

udemy ile para kazanmak

Udemy ile Para Kazanmak | Udemy Satış Taktikleri 2021

en yeni iş fikirleri

Yeni İş Fikirleri | Para Kazandıran 75+ Karlı İş Fikri 2021