İç Çamaşırı Dükkanı Açmak | İç Çamaşırcı Açma Maliyeti

Kuruyemiş Dükkanı Açmak

Giyim dış ve iç olmak üzere ikiye ayrılır. İç çamaşırı dükkanı açmak idealleriniz arasındaysa doğru yolda olduğunuzu söylemek gerekir.  Çünkü iç giyim ürünleri yediden yetmişe herkesin kulanmış olduğu ürünlerdir. Ömür boyu tüketilecek tekstil ürünleri olduğundan alıcısı tarafından hayal kırıklığına uğramanız neredeyse imkansızdır. İç giyim aile boyu herkes için vardır. Kadın olsun erkek olsun iç çamaşırı güvencesi ile gün boyu rahat ve huzurludur.  İç çamaşırlar kişilerin kıyafet içinde daha rahat hareket etmesini sağlayan tekstil ürünleridir. Özellikle iç çamaşır kullanımı kadınların daha derli toplu olmasın sağlayan kurtarıcı ürünlerdir.  Kadın iç giyimi dediğimizde akla ilk gelen ürünler genel olarak külot, atlet, sütyen, korse, külotlu çorap, jüpon öne çıkmaktadır. Ancak iç çamaşırı dükkanı açmak için geniş bir kategoriye ihtiyaç vardır.  İç çamaşırı dünyasında modeller, renkler oldukça kapsamlıdır.

Kuruyemiş Dükkanı Açmak
Kuruyemiş Dükkanı Açmak

İç giyimi de kendi içinde kategoriye ayırmak gerekir.  Mesela gecelik, sabahlık, kombinezon, fantezi iç giyimlerde bu tekstil ürünlerinin olmazsa olmazıdır. İç çamaşırı dükkanı açmak oldukça iddialı bir iş alanı olsa da faaliyeti tükenmez bir alandır. Kendinize bu yönde bir iş sağlamak istiyorsanız öncesinde mutlaka piyasa araştırması yapmanız gerekir. Bilip bilmeden iş kurmaya kalkmak ne yazık ki bir maceraya atılmaktan başka bir şey değildir. İç çamaşırcı açma maliyeti düşüncelerinizi kurcalıyorsa şunu hemen belirtelim ki sermayeniz ne kadarsa elinizden o kadarı gelir. Herkes kendi bütçesi dahilinde iş kurabilir. Kredi almak, borç harca girmek iş kurabilmek için çokta akıl karı değildir. Çünkü bu tarz girişimler geri ödemeli olacağından başarısız olduğunuz takdirde büyük üzüntülere neden olur. Düşüncelerinizin iş üzerinde faydalı bir şekilde yoğunlaşması için sizi aydınlatacak fikirlere ihtiyacınız vardır.

İç çamaşırı dükkanı açmak için öncelikle bütçe planlaması yapmanız çok zekice olacaktır. Özellikle kar sağlayabilmek için sizin gelir ve giderlerinizin hesabını bilmeniz bu konuda avantajlı olmanızın ilk şartıdır. İç çamaşırı dükkanı kâr marjı sizin başarılarınızın bir parçasıdır. Ancak her iç giyim dükkânı için kazanç yüzdesinin farklı olacağının bilinci ile yola çıkmak gerekir. A dükkânı yüzde elli kazanç sağlarken B dükkânı yüzde iki yüz bile kazanç sağlayabilir. Kazanç tablonuzdaki verim işin doğru yönlendirilmesi ile sağlanabilmektedir. İç giyim dükkanı açmak isteyenlere öneriler vermek bu yüzden oldukça faydalı olacaktır. Elbette ki herkesin kendine ait bir iş stratejisi vardır. Ancak bazı değişmez kurallar iş dünyasının değişmez kurallarındandır. Uygulayıp hayata geçirebilmek tamamen sizin elindedir.

 

İç Giyim Dükkanı Açmak İsteyenlere Öneriler

Her işin kendine göre takip edilmesi gereken yolu vardır. Özellikle iş kuracak kişiler mutlaka önerilere kulak vermelidir. Bir tavsiye iş dünyasında hayatınızı kurtararak kazançlı olmanızı sağlayabilir. İç çamaşırı dükkânı açmak için girişimde bulunurken size yol gösterecek kişilerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak ufkunuzun gelişmesine etkili olacaktır.

 • Öncelikle iç giyim sektörüne girmekte kararlı olmanız ilerlemenizde etkili olacaktır.
 • Sermayenizi doğru yönetebilmek için mutlaka planlı çalışmak işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.
 • İç çamaşırı dükkânı açmak için otoriter kararlar verirken bayilik mi yoksa kendi bireysel dükkanınızı mı açmak istediğinizi kendinize sorun.
 • Dükkân tutma aşamasına geldiğinizde kira fikri her zaman ideal bir yöntemdir. Dükkân kiralamak sizin sermayenizi koruyacaktır.
 • Elbette ki dükkân tutarken özellikle işlek caddeleri tercih etmeniz gerekir. İnsan kalabalığın olduğu semt caddeleri satışlarınızı olumlu yönde etkiler. Bu yüzden bu hususta dikkat etmelisiniz. Issız yerlerde uygun fiyata tutulan dükkanlardan kar verimi alamazsınız.
 • Aynı sektörden dükkanlarla iç içe olmak kıyaslanmaya ve kar oranınızı düşürecektir. Bu yüzden çevrenizdeki dükkanların içeriklerine dikkat edin.
 • Eleman çalıştıracaksanız güler yüzlü, hoş sohbet  ve ilgili olması müşteriler için büyük bir incelik olacaktır.
 • Dükkânın dekorasyonu çok önemli bir ayrıntıdır. Özellikle temizliğin ve saflığın simgesi beyaz rengin ön planda olduğu çamaşırlara uygun tasarımlar kullanmak akıllıca olacaktır.
 • İç çamaşırı markalarından yola çıkarak kendi kullanacağınız dükkân isminizi belirleyin. Akılda kalan isimler tercih etmeniz her zaman hatırlanmanıza yardımcı olacaktır.
 • İç çamaşırların doğru bir şekilde müşterilerle buluşabilmesi adına uygun raflar, askılıklar gerekli manken objelerini belirlemeniz gerekir.
 • Ürün seçeneklerinizi değerlendirmek için iç giyim üzerine çalışan toptancı firmalarla görüşme yapmanız sermayenizi akıllıca kullanmak için çok doğru bir adım olacaktır. Birkaç yerden alacağınız görüş düşüncelerinizin şekillenmesinde fayda sağlayacaktır.
 • İç çamaşırı dükkanı açmak ve fark yaratmak istiyorsanız kadın, erkek, çocuk demeden her yaşa hitap edebiliyor olmanız gerekir.
 • Fahiş fiyattan ürün satmak yerine, makul herkesin bütçesine uygun bir düzenleme ile satış yapmak müşteri kitlesi oluşturmanıza neden olur.
 • Hayallerinizi kurduğunuz dükkân için açılış düzenlemek hem kendinizi kutlamanıza hem de müşterilerin sizi tanımasını kolaylaştırır. Gerekirse el ilanı ile duyuru yapmanız çok yerinde bir davranış olacaktır. Bütçenize göre müşterilere vereceğiniz küçük ikramlar memnuniyet verici olacaktır.

Bu tüyolar sayesinde rakiplerinizden bir adım önde olma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Sonuç itibari ile sektörün nabzını tutup, iyi bir değerlendirme yapan herkes kazançlı çıkar. Zekâ, deneyim ve çalışkan olmak bir işin olmazsa olmazlarındandır.

 

İç Çamaşırcı Açma Maliyeti

İç çamaşırı dükkânı açmak için öncelikle belirli oranda bir sermayenizin olması gerekir.  Tekstil ürünlerinden oluşan bir dükkân açmanız gerektiği için hatırı sayılır bir miktar parayı gözden çıkarmanız kaçınılmazdır. Elbette ki herkesin sermayesi bir olmayabilir. Dükkânın giderlerine ve harcamalarınızı göz önünde bulundurursanız bu iş için elli bin liralık bir maliyeti gözden çıkarmanız gerekir. Maddi durumunuza göre bu miktar artışta gösterebilir.

Sektör içinde yer edinebilmek için çok para harcamaktan ziyade iş yönetimi geliştirip işlerinizi düzene sokmanız çok daha akıllıca olacaktır. Sermayenizi ileriye dönük bir şekilde kazanca dönüştürmek başarılı bir stratejidir.

Okuyunuz: 30 Adet Dükkan Açma Fikirleri

İç Çamaşırı Dükkanı Kar Marjı

İç çamaşırcı dükkânı açtıktan sonra işlerin durumuna göre illaki bir kâr zarar tablosu sunacaktır. Kar ve zarar bilançosu sizin çalışmanıza göre gerçek bir grafik verir. Yatırım olarak ortaya koyduğunuz sermaye sizin kar oranınızı belirleyen en büyük etkendir. Ancak İç çamaşırı dükkânı açmak için genel bir gelir marjı varsayımında bulunmak çok önemlidir. Çünkü emek ve para koyulan her şeyin karlı dönüşü hakkında bilgi almak teşvik edici bir unsurdur.

Sektörün tekstil olmasından kaynaklı olarak sürekli bir tüketim söz konusu olduğu için kâr marjı inanılmaz oranda yüksektir. Akıllıca girişim neticesinde çok çalışıp emek verdiğiniz takdirde bu sektörden yüzde yüze varan kar şansınız vardır. Ayrıca şaşırmayın bu miktar çok daha yüksek rakamlara da çıkabilmektedir.  Özellikle kendi seri üretiminize girdiğinizde ve çok uygun fiyattan satış yaptığınızda sürümden kazanmanızda kazanç sağlamanız kaçınılmazdır.  Bu açıdan iç çamaşırı dükkânı açmak gerçekten çok akıllıca bir düşüncedir. Tabi başlangıçta bu sektör sizi zorlayabilir. Ancak zaman içinde acemi düşünmek yerine profesyonel bir şekilde iş yönetimi sağlayabilirsiniz.

Dükkân açmak için bazı kuralların usulüne uygun olması gerekir. Bu yüzden bir mağaza sahibi unvanı alabilmek adına bazı belgelerin hali hazır şekilde elinizde olması zorunludur. Kendi işinizi kurma yolunda atacağınız adımlarda temkinli olmak önemlidir. Yapmak istediğiniz iş için kendinize inanın. Hayırlı olması dileklerimizle.

İç çamaşırı dükkanı açmak ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Yorumlar bölümünden düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Scroll to Top