Hamdi Ulukaya Kimdir | Nasıl Zengin Oldu 2019

Hamdi Ulukaya, bir köyde süt ürünleri üreterek geçimini sağlayan bir aile tarafından dünyaya getirildi. Hamdi Ulukaya’nın başarıları New York eyaletindeki kaliteli gıda üretimini düşünmesiyle geldi. Chobani’yi kurarak işe başladı. Chobani ABD’de en çok satılan yoğurt markası haline gelerek yıllık büyük kazançlar elde etmiştir. ABD’deki büyük bir köklü değişime sebep olmuştur gıda sektöründe.Hamdi Ulukaya kimdir ve nasıl zengin oldu diye merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

 

Hamdi Ulukaya Kimdir?

Hamdi Ulukaya

Hamdi Ulukaya kimdir nasıl zengin oldu?

Yerel topluluklara her daim önem vermiştir. Kazançlarının ’unu ise ihtiyacı olan kimselere yardım ederek harcıyordu Hamdi Ulukaya nın başarıları daha çok takdir görmeye başlamıştı o dönemlerde. Hayırseverliği ile gözleri yaşartan bir iş adamı oldu her zaman. Dünyanın her yerinden gelen mültecilere yardım etmek amaçlı büyük bir vakıf kurmuştur. Büyük ve takdir edilen ünvanlar layık görülmüştür. 2015 senesinde ise Birleşmiş Milletler Vakfı tarafından Küresel Liderlik Ödülü verilmiştir. 2014 senesinde ise Hamdi Ulukaya ABD başkanı tarafından Küresel Girişimcilik Elçileri’nin içinde yer alan ilk üyelerden biri olarak seçilmiştir. 2013 yılında yine bir ödüle layık görülmüştür.

 

Hamdi Ulukaya Tarafından Kurulan Tent Foundation

Hamdi Ulukaya sayesinde kurulmuş olan Tent Foundation 2015 senesinden beri günümüze kadar mültecilerle ilgili sorunlara yönelik birçok çalışmaları yürütmüştür. Tüm sorunların güven içerisinde çözümlenmesi için çaba sarf edilmektedir. Ulukaya, Tent’i yeniliklere yapılan yatırımlar ve vatanlarından edilmiş olan insanların sahip olduğu birçok potansiyelin hayata geçirilmesine yönelik kurmuştur. Ulukaya’nın kurmuş olduğu bu Tent mülteci sorunlarını kökten çözecek konuma sahip görülmektedir.

Hamdi Ulukaya Kahve Zinciri

Yoğurt devi olarak tanınan Hamdi Ulukaya kahve zincirine ortak olmuştur. New York’un da dahil olduğu 3 büyük kentte faaliyette bulunan kahve kafelerine ortak oldu ve hedefi 150 dükkan. Ancak şirket yönetiminde yer almayacağı belirtilmiştir. Kendisi yoğurt işlerine odaklı çalışmaya devam edecektir. Ulukaya kahveyi değil ancak çayı çok sevdiğini de bir röportajında belirtmiştir. Kendisi gibi kahveyi az sevenlere kahveyi sevdirmek amacıyla kahve zincirine ortak olmuştur. La Colombe kahve zincirine ortak olan Hamdi Ulukaya 150 şube hedefi belirlemiştir. La Colombe ise büyük bir kahve zinciri markasıdır ve hızla büyüme trendine adım atmıştır. Hamdi Ulukaya’nın başarıları günümüzde hala süregelmektedir.

 

Harika Güral Kimdir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir